www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 02 vel 2013 16:57 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 lis 2012 10:05
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjerujem da nam Bog mora dat snagu i milost da nekom nesto oprostimo.Naravno,ove malo teze i osjetljivije stvari koje nadilaze svakodnevne poteskoce i trzavice.
Lakse mi je sad kad cujem da je to ovisno o mom rastu u vjeri i da ce ove moje rijeci kojima ga blagoslivljam i zelim mu srecu doista poprimit znacenje molitve. Zasad je to puko siljenje na nesto sto znam da je pravilno. :cry:
Mozda da pocnem i postit u to ime. Trenutno mi sve djeluje lakse nego nosit ovu bol i bjezat od ljudi u samocu.

Hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 17:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sara1210 napisao:
Vjerujem da nam Bog mora dat snagu i milost da nekom nesto oprostimo.Naravno,ove malo teze i osjetljivije stvari koje nadilaze svakodnevne poteskoce i trzavice.
Lakse mi je sad kad cujem da je to ovisno o mom rastu u vjeri i da ce ove moje rijeci kojima ga blagoslivljam i zelim mu srecu doista poprimit znacenje molitve. Zasad je to puko siljenje na nesto sto znam da je pravilno. :cry:
Mozda da pocnem i postit u to ime. Trenutno mi sve djeluje lakse nego nosit ovu bol i bjezat od ljudi u samocu.

Hvala!


Mene su isto u životu razočarali i ponizili neki ljudi od kojih to nikada ne bih očekivao ali oprostio sam im na način što se nisam osvrtao na taj dio života koji pripada prošlosti već dopuštam Bogu da mi svakodnevno pokazuje koliko je život vrijedan i koliko me voli ovakvog kakav jesam...u svemu tome je najbitnije da prihvaćamo sve što nam Bog daje kao nešto što je na našu izgradnju na putu prema vječnosti. Oprosti ako zvučim kao neki moralizator jer znam da je sve to teško ali daj Bogu vremena i dat će ti ono što ti treba :D Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 17:28 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 lis 2012 10:05
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
smajlic28 Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 19:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
sara1210 napisao:
Pozdrav dragi prijatelji i Bog vas blagoslovio

Dakle,i ja sam ostavljena,bolje receno izigrana od strane jednog mladica.Bilo mi je jako tesko,ali eto ide na bolje otkad puno vise molim i razgovaram s Bogom. :) Ono sto me zanima jest kako da oprostim toj osobi ;on vise nije u mom zivotu,ostala je samo gorcina i pitanje :zasto? Malo sam naisla i vidim po vasim postovima i rubrikama prof.vlc.Ivancica da je bitno moliti za tu osobu i blagoslivljati je,ne misliti i ne pricati lose o njoj. Evo ovo zadnje jos i mogu,ali kako,kako da molim za njega kad mi je pruzio samo laz i bol? :twisted:


..pa često plod ovakve ljubavi i hodanje dugo bez braka bude ovakav....
..netko bude iskorišten...partner nađi drugi novi ..model za trošenje... 8)
..ja sam hodao dugo s svojom ženom 5 g..ali eto Hvala Bogu...oženili se u u braku smo 30 g..tri kćeri i sada unuka 14 mjeseci..

..zato ti nemoj imati ...u sebi tjeskobe..zbog nanešenih boli..to jednostavno stavi sa strane..
..ISPOVIJEDI SE I PRIČESTI...i pokušaj se sve iznova...
.ali ovaj put..nemoj biti jeftina roba..koja se lako dobije..
...napravi RESET u životu..i kreni ispočetka..

..a svom bivšem daj oprost u duhu..za sve..loše što te učinio..i daj mu OPROST I ZABORAV..

..jer mržnja je poput ..lopte...kad je primiš...ona je kod tebe..
..a dok je kod tebe rastura tvoje biće..
..jer čovjek je u dubini duše...biće ljubavi...
..zato svu tu mržnju ...koji se skupila u tebi...stavi u tu loptu...i spusti je na zemlji..i ispucaj daleko od sebe...ali ne prema nikome...

..onda se lijepo pomoli za svog bivšeg dečka...isto tom snagom i ljubavi s kojim bi se molila za svoje dijete i za svog.dobro supruga..
..tako ćeš se izmiriti i sa sobom i sa Bogom...
..riješit ćeš se jednog velikog kamena...i odahnut ćeš..
.i postati SLOBODNA.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 21:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
oprostiti ne možeš odjednom. to je proces koji ponekad dugo traje.
pitanje je - želiš li ti njemu oprostiti?
trebaš si posvijestiti da dajući njemu oprost ne pružaš uslugu njemu, nego sebi. oslobađaš se tereta, okova, tuge, bijesa, razočarenja, svega negativnog s čim sada moraš živjeti, a s čim je jako, jako teško živjeti.
meni je pomoglo da si to sve na taj način okrenem u glavi. da je taj oprost vrlo bitan za mene samu, ne za Boga, ne za tu osobu, nego baš za mene.
i onda kad poželiš oprostiti, trebaš početi moliti da oprostiš.
sada ti se možda čini da je tvoja molitva za njega i blagoslivljanje neiskreno i isprazno, ali i to je dobar put. Bog će vidjeti tvoja nastojanja, tvoju muku, tvoju želju da se toga oslobodiš, i pomoći će ti u tome. malo, po malo, ti svi ružni osjećaji će nestajati.

sad kad si spomenula prof. Ivančića, ima jedna njegova knjiga na tu temu, možda da kreneš od toga.
njegove knjige su na neki način i meditacije, i molitvenici, ne samo puko teoretiziranje o tome što bi se trebalo napraviti, nego sadrže i upute kako to napraviti. zato ih jako volim. probaj nabaviti
http://verbum.hr/knjige/ako-oprostis-1570/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 22:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
http://www.vjera.pondi.hr/skolahag.htm
"...dođi i vidi.."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2013 11:53 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 lis 2012 10:05
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam svima! Doista nisam ocekivala toliko odgovora i truda da mi se objasni :o ! Bvb

Da,to je proces koji traje..bolje receno borba. Odlucila sam se i ja resetirat,valjda cu bit dobro najprije sama,a onda ponovno u vezi. Znam da moram oprostit prvenstveno zbog sebe i odgurnut od sebe "loptu" ocaja,tjeskobe,nepovjerenja,krivnje...

Dat cu si vremena i molit za njega i za to da ponovno zavolim sebe! :twisted: smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2013 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
sara1210 napisao:
Vjerujem da nam Bog mora dat snagu i milost da nekom nesto oprostimo.Naravno,ove malo teze i osjetljivije stvari koje nadilaze svakodnevne poteskoce i trzavice.
Lakse mi je sad kad cujem da je to ovisno o mom rastu u vjeri i da ce ove moje rijeci kojima ga blagoslivljam i zelim mu srecu doista poprimit znacenje molitve. Zasad je to puko siljenje na nesto sto znam da je pravilno. :cry:
Mozda da pocnem i postit u to ime. Trenutno mi sve djeluje lakse nego nosit ovu bol i bjezat od ljudi u samocu.

Hvala!

možda da ga promatraš kroz prizmu vlastite nesavršenosti...sjetiš se nekih stvari koje si ti krivo napravila u životu, pa ti bude lakše prihvatiti to što te je povrijedio...meni nekad to pomogne


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2013 14:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 lis 2012 14:45
Postovi: 46
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Opraštanje je put.. Alii na kraju tog puta je mir. Od srca ti želim da taj mir dosegneš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2013 14:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
sara1210 napisao:
Pozdrav dragi prijatelji i Bog vas blagoslovio

Dakle,i ja sam ostavljena,bolje receno izigrana od strane jednog mladica.Bilo mi je jako tesko,ali eto ide na bolje otkad puno vise molim i razgovaram s Bogom. :) Ono sto me zanima jest kako da oprostim toj osobi ;on vise nije u mom zivotu,ostala je samo gorcina i pitanje :zasto? Malo sam naisla i vidim po vasim postovima i rubrikama prof.vlc.Ivancica da je bitno moliti za tu osobu i blagoslivljati je,ne misliti i ne pricati lose o njoj. Evo ovo zadnje jos i mogu,ali kako,kako da molim za njega kad mi je pruzio samo laz i bol? :twisted:


ja bum ti napisala svoje iskustvo
a, ono je, mislim, još gore neg tvoje

dakle, mislila sam da je to prava ljubav :roll:
hodali smo par godina.. razgovarali o braku..
poduzimali neka stambena pitanja zbog tih naših planova...

a onda...bum!!!
ostavio, otišao s drugom i s njom se vjenčao u roku par mj.

a ja?
tuga, bijeda, jad... i, po prvi puta, živi Bog!!
On mi je da krila i ja sam molila za njega, nju.... i mislila, nikad niko više...

a onda je prošlo par godina samoće...
i u moj život je ušao jedan visoki, crni, mog podneblja, čovjek!!! :b112:
i evo nas, troje djece
i evo ga, stvoren ko za me (samo da ga još malo doradim :b101: )
i podnosi me tak vrhunski...i ja njega pomalo...
i znam i zahvaljujem Bogu :smajlićkojiseklanja: da je ovaj sad milion puta bolji partner za mene, za naše zajedništvo... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr