www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 19:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
pa pisao sam jer si se referirao na moj komentar i izvlačio stvari iz konteksta i prikazivao ih drugačije...spočitavao si mi da sam rekao nešto u stilu da tko god kleči ili prima u ruku je farizej, što nije točno...

Da inače sam stručan izvlačiti stvari iz konteksta, zanimljivo!

Citat:
naravno ako ja klečim i ako mi je u srcu trulež koji se ne trudim maknuti da je to farizejština, jer se prikazujem onim što nisam iznutra..a ako klečim poniznog srca onda je to nešto drugo(ako se trudim činiti ovo što ti kažeš: možda misli da je to ispravno, možda je govor tijela onoga što smatra da je ispravno u tom tenutku, možda se trudi biti svjestan pred kime kleči ili je možda svjestan)...

Oprosti ali ovo nisi pisao prije!! I hvalaa još jednom na toploj vodi!


Citat:
ja curu, ženu, muža, dečka nebi uspoređivao s Bogom jer oni ipak ne vide u moje srce za razliku od Boga...

Ne bih ni ja uspoređivao s Bogom ali uspređuj svoje tijelo sa svojim izraziam osjećaja, to je jedno te isto tjelo, jel da? ili si ispred Boga sueprmen!?
To što možda znaš da Bog vidi u tovje srce, ne znači da ne klekneš pred njim, čak suprotno!

Citat:
gledaj momak, vidim da nisi shvatio kontekst mog komentara, zato si i napisao poduži post referirajući se na moj komentar i iskrivio ga..mislim da nema smisla dalje objašnjavati jer nećeš shvatiti...

Gledaj pajdo, curo ili štvo već jesi, svejedno, nisam ja iskrivio tekst, nego si se zapetljao pa ti se tako čini, sad je mali problem se vadit, pa je najlakše optužit, da te se nije razumjelo! Te fore su izlizane! Ne koristi to više!


Citat:
a komentirao sam na temi jer sam osjetio potrebu, kao što komentiram i druge stvari..ti smatraš da nije bilo potrebe..ja isto tako smatram da nije bilo potrebe da i ti komentiraš nešto što ti pjesniče nisi shvatio...zato nema potrebe da glumiš policajca i uzimaš legitimitet da donosiš vrijednosne sudove o nečijim komentarima i određuješ tko će komentirati...

A ti pronicatelju ljudskih srdaca, stavi komentare na pravo mjesto kako i treba biti, ili si promašio poantu ili temu!
Komentiraj što god eželiš i koliko želiš, ali stani iza onoga što si napisao, a ne se uzvlačiti preko tuđe grbače!
Malo si se previše zaletio!

da, upravo tako, izvlačiš iz konteksta...tko je želio shvatiti shvatio je što sam rekao...

dakle, ukratko ću ponoviti:

- ako je srce zatrovano, sasvim je nebitno kako ćeš primiti pričest...Isus će biti žalostan
- ako je srce čisto, Isus neće tugovati ako si primio pričest stojeći i na ruke


o tome govorim stalno i ne izmotavam se ništa i stojim iza napisanog, a sada što netko ne shvaća i i izokreće moje riječi to je njegov problem...ima moderatura na forumu pa ako ti nešto smeta prijavi njoj, umjesto da izigravaš policajca i određuješ tko će pisati na kojoj temi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 20:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dolazi osoba na sud ili kako će to već izgledati i sad Isus govori: bio si dobar, pomagao si ljudima, nisi činio nikakvo veliko zlo, molio si manje više redovno, nisi bio savršen, ali trudio si se...sve u svemu bio si dobra osoba.....

ali u svemu tome nedostaje ti jedna sitnica: iako si mi svojim životom i u srcu iskazao ljubav, zakazao si u vanjskim gestama...nisi klečao kod pričesti, nisi pognuo glavu kad si trebao i još neke stvari...ipak ostani malo na čekanju.....

nije Isus računovođa...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ti sve znaš što Isus misli, i kako se prema ćemu odnosi, odakle ti pišeš??
Gospe, jes to ti??

Baš me zanima gdje sam napisao da će Isus biti tužan kad se netko ne pokloni i da je Isus računovođa. Toliko o izvlačenju iz konteksta i izvrtnaju riječi. Štob rekel babe onu izrjeku, "ko o ćemu, kurva o poštenju"!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 20:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Ti sve znaš što Isus misli, i kako se prema ćemu odnosi, odakle ti pišeš??
Gospe, jes to ti??

Baš me zanima gdje sam napisao da će Isus biti tužan kad se netko ne pokloni i da je Isus računovođa. Toliko o izvlačenju iz konteksta i izvrtnaju riječi. Štob rekel babe onu izrjeku, "ko o ćemu, kurva o poštenju"!!

tko se tebi obraća???
tko je govorio da si ti nešto pisao???
o čemu ti???
ovo je moj post i nema nikakve veze s tobom..tebi sam odgovorio u postu prije sve što sam mislio....opusti se, nema potrebe da raspravljaš o nečijem poštenju..bezveze se uzbuđuješ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 20:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Jooooooooooojjjj!
Dajte, dečki....Spustite loptu!
I JA SAM bio budala pa se prepucavao na TT-u!
Sad kad to čitam SRAMIM SE.

Samo čekajte, vrijeme čini svoje!!!!!!
Sve dolazi na svoje mjesto.
I razumijem zašto je Rora intervenirala.
Komentirajmo postove - ne secirajmo OSOBE, važi? Pa, valjda smo kršćani, svatko na svoj način!!!!
.
S ova dva posta zakopajte ratnu sjekiru, važi? :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 21:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
tko se tebi obraća???
tko je govorio da si ti nešto pisao???
o čemu ti???
ovo je moj post i nema nikakve veze s tobom..tebi sam odgovorio u postu prije sve što sam mislio....opusti se, nema potrebe da raspravljaš o nečijem poštenju..bezveze se uzbuđuješ

Da slučajno si upao na ovu temu s tim postom, baš o tome o ćemu se raspravlja, ako želiš pisati svoje postove koje nitko ne smije komentirati imaš tamo na podforumu pa verglaj. A ovo je otvorena tema i komentirat ću što želim, pogotovo kad se kao ne odnosi na nikog, a poklapa sve! Moš mislit!! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 21:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
tko se tebi obraća???
tko je govorio da si ti nešto pisao???
o čemu ti???
ovo je moj post i nema nikakve veze s tobom..tebi sam odgovorio u postu prije sve što sam mislio....opusti se, nema potrebe da raspravljaš o nečijem poštenju..bezveze se uzbuđuješ

Da slučajno si upao na ovu temu s tim postom, baš o tome o ćemu se raspravlja, ako želiš pisati svoje postove koje nitko ne smije komentirati imaš tamo na podforumu pa verglaj. A ovo je otvorena tema i komentirat ću što želim, pogotovo kad se kao ne odnosi na nikog, a poklapa sve! Moš mislit!! :D

pa komentiraj ako te to baš veseli....iznad sam ti sve napisao


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 21:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
dolazi osoba na sud ili kako će to već izgledati i sad Isus govori: bio si dobar, pomagao si ljudima, nisi činio nikakvo veliko zlo, molio si manje više redovno, nisi bio savršen, ali trudio si se...sve u svemu bio si dobra osoba.....

ali u svemu tome nedostaje ti jedna sitnica: iako si mi svojim životom i u srcu iskazao ljubav, zakazao si u vanjskim gestama...nisi klečao kod pričesti, nisi pognuo glavu kad si trebao i još neke stvari...ipak ostani malo na čekanju.....

nije Isus računovođa...

Ova priča je jedna u stilu sladunjavih protestanskih pričica o neizmjernoj Isusovoj ljubavi. Čini što želiš Isus bez problemaoprašta!
Iako si promašio bit, jer nije riječ o relaciji Isus-čovjek, nego čovjeka prema Bogu! A kakav je stav srca, najčešće se vidi i po stavu izvana! Ako je papa toliko napisao o klečanju, dakle ipak se tu nešto događa i nešto je od toga istina!

I konstantno ignoriranje papinih savjeta i prijedloga o klečanju, i načinu primanja Hostije postaje smiješno, pa se ide na foru kao to nije grijeh, što nitko nije rekao ovdje da je, nego se pokušava to prikriti Isusovm ljubavlju, sladunjavim pričama!

I da se složim s tobom, u pravu si Isus nije računovođa, Isus je onaj koji je razapet zbog nas, On Sapaitelj od viječne propasti, koji zaslužuje da se pokloniš i klekneš pred Njim, a taj stav kao što i papa kaže ovori ono što i čovjek osjeća u srcu, to je čista logika. I te fore o nutarnjem savršenstvu, koje se vani ne ističe do neprepoznatljivosti su šuplje priče!
I hvala što si mi dopustio da komentiram tvoju priču, koja je sigurno istinita!! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 22:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
dolazi osoba na sud ili kako će to već izgledati i sad Isus govori: bio si dobar, pomagao si ljudima, nisi činio nikakvo veliko zlo, molio si manje više redovno, nisi bio savršen, ali trudio si se...sve u svemu bio si dobra osoba.....

ali u svemu tome nedostaje ti jedna sitnica: iako si mi svojim životom i u srcu iskazao ljubav, zakazao si u vanjskim gestama...nisi klečao kod pričesti, nisi pognuo glavu kad si trebao i još neke stvari...ipak ostani malo na čekanju.....

nije Isus računovođa...

Ova priča je jedna u stilu sladunjavih protestanskih pričica o neizmjernoj Isusovoj ljubavi. Čini što želiš Isus bez problemaoprašta!
Iako si promašio bit, jer nije riječ o relaciji Isus-čovjek, nego čovjeka prema Bogu! A kakav je stav srca, najčešće se vidi i po stavu izvana! Ako je papa toliko napisao o klečanju, dakle ipak se tu nešto događa i nešto je od toga istina!

I konstantno ignoriranje papinih savjeta i prijedloga o klečanju, i načinu primanja Hostije postaje smiješno, pa se ide na foru kao to nije grijeh, što nitko nije rekao ovdje da je, nego se pokušava to prikriti Isusovm ljubavlju, sladunjavim pričama!

I da se složim s tobom, u pravu si Isus nije računovođa, Isus je onaj koji je razapet zbog nas, On Sapaitelj od viječne propasti, koji zaslužuje da se pokloniš i klekneš pred Njim, a taj stav kao što i papa kaže ovori ono što i čovjek osjeća u srcu, to je čista logika. I te fore o nutarnjem savršenstvu, koje se vani ne ističe do neprepoznatljivosti su šuplje priče!
I hvala što si mi dopustio da komentiram tvoju priču, koja je sigurno istinita!! :D

ti si promašio bit mog posta...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 09 ožu 2013 00:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Molim Vas ljudi nemojte se prepucavati.........ovo nije tema za to....imate pp...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr