www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 tra 2013 12:43 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2013 18:44
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pozzz,
evo sam nova ovdje i volila bi ako mi neko moze reci nesto detaljnije o pocivanju i molitvi u jezicima,i naravno ako ima iskustva s tim da napise..bvb :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 13:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
marabela napisao:
pozzz,
evo sam nova ovdje i volila bi ako mi neko moze reci nesto detaljnije o pocivanju i molitvi u jezicima,i naravno ako ima iskustva s tim da napise..bvb :)

Nisam imao prilike doživjeti to iskustvo ali znam ljude koji su imali i vele da je to neopisivo iskustvo.
Svećenik moli na određenu nakanu polaže ruku i ne svi, ali većin ljudi pada na pod. Naravno ima pomagača koji te "uhvate".
Osoba je pri svijesti ali je u posebno milosnom stanju. To traje možda minutu.
U bibliji imamo 10. poglavlju Djela apostolskih sveti Luka govori o svetom Petru da je pao «u zanos»; u opisu događaja Getsemanskog vrta čitamo kako vojnici «uzmakoše natrag i padoše na zemlju» kad im je Isus rekao «Ja sam» (Iv 18,6); i sveti Pavao je pao na zemlju prilikom svojega iskustva obraćenja. Čini se da su sva ova iskustva slična iskustvima počivanja u Duhu Svetom.

Molitva u jezicima je poseban dar koji je Isus prije svojega Uzašašća obećao učenicima: "A ovi će znakovi pratiti one koji uzvjeruju: u ime će moje izganjati zloduhe, novim će jezicima zboriti" (Mk 16, 17)
Nakon primanja Duha Svetoga apostoli su postali svjesni svega što je pisano i dobili su dar jezika.
Danas takav dar je sasvim uobičajen za karizmatske skupine našega vremena. Najčešća uporaba ove karizme događa se tijekom zajedničkog slavljenja Boga. Ljudi istovremeno mole svojim riječima, u jezicima i pjevajući pjesme.
Ukratko govoreći, vrijedno je istaknuti da je dar molitve u jezicima nadnaravni način komunikacije s Bogom u Duhu Svetomu, koji je Sam Darivatelj ove karizme. Glosolalija izgrađuje molitvu kada se neki ljudi okupe na zajedničku molitvu na istom mjestu da bi se susreli s Bogom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 13:13 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2013 18:44
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala,,ja jesam dozivjela pocivanje u Duhu,,ali uvjek je nesto kratko trajalo.bas me zanimaju iskustva drugih


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 13:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2013 18:44
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nisam mislila nista lose,,ukljucila sam se u molitvenu zajednicu u kojoj svecenik polaze ruke..inace idem i na takva hodocasca


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 13:39 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2013 18:44
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hahah jeste me izresetali pitanjima :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 13:47 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2013 18:44
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
e kad bi bar vise bilo takvih svecenika,ali ja ipak mislim da svi nisu isti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 15:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lip 2012 13:58
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bilo bi bas lijepo kad bi nam ispricala detaljniije svoje iskustvo :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 16:10 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2013 18:44
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evoo...prvi karizmatski susret na koji sam isla bio je kod fra Ive pavića,,moram naglaasiti da nisam isla svojevoljno,jer sam smatrala da on meni ne treba,nisam ja bolesna,sta ce meni to..nisam nesto to dozivila,ali sam sama sebi priznala da nije bilo lose..nakon nekog vremena vidila sam da Fra Ivo dolazi u susjedno mjesto drzati trodnevnicu,i naravno isla sam,,predivno iskustvo..iako sam prvi dan oisjecala uzasan strah jer sam tada prvi put vidila kako ljudi padaju i pocivaju u Duhu,i ljuljaju se,vriste...svega je bilo..najljepse mi je bilo cetvrti dan,ujedno i zadnji kada sam isla sama,i opustila se..Duh Sveti me tu vecer dotakao,to nikada necu zaboraviti.Nakon toga sam bila jos jedan put u blizini,ali iduca stanica je bila Surkovac.to sam si zacrtala i rekla idem.Isla sam nekoliko puta i ne odustajem,dokle god mogu ici,prekrasna crkva,mjesto,ljudi..toliko slavljenja,ozdravljenja,molitve u jezicima,oslobađanja,počivanja u Duhu koje me se dojmilo naj vise..Polaganje ruku mi je jedno predivno iskustvo.Evo nedavno sam se ukljucila u molitvenu zajednicu u kojoj je takoder preljepo svaki tjedan se sastajemo,pocivamo u Duhu,molimo,pjevamo..mogu samo reci da sam od malih nogu uvjek u crkvi,vjeronauk,sakramenti....sve sam prosla ali zapravo tek sam sad svatila koliko malo znamo o svojoj vjeri...bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2013 20:11 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 vel 2013 18:44
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da cujemmm sad vasa iskustva i dojmove??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2013 01:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Imaš pretražnik, pa traži......
ima i bilo je .
samo ti nije servirano,
na pladnju............


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr