www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 svi 2013 09:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš sam se neki dan sjetila Simone, pa jel se ona stvarno obratila ili je to opet neki njezin hir koji će ju proći skoro...A izgleda da se stvarno obratila! :D Na njoj se oduvijek vidjelo da je dobre i naivne duše, koja je sad srela Dobro, Isusa! Baš mi je drago zbog Simonice, nek je Bog dalje vodi.. :D
Samo naravno, večernji ili jutarnji ovakav duhovni intervju sigurno neće objaviti, a njima sad ona nije ni zanimljiva ni od koristi..... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2013 16:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 lis 2009 13:19
Postovi: 190
Lokacija: Hrvatska, Rijeka
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dorothea napisao:
Na njoj se oduvijek vidjelo da je dobre i naivne duše, koja je sad srela Dobro, Isusa! Baš mi je drago zbog Simonice, nek je Bog dalje vodi..

Točno to sam joj rekla u travnju kad smo se srele u Taboru. :D
Ja iskreno vjerujem u njeno obraćenje i vjerujem da nije nikakav hir.
Pratila sam neko vrijeme njene fb statuse i objave i doista mislim da je svoj hod s Isusom shvatila puno ozbiljnije od mnogih drugih koji kao i ona čine svoje prve korake..
Uglavnom, ona je milo Božje stvorenje.. I od srca joj želim da takva i ostane.. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2013 20:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://www.bild.de/unterhaltung/leute/p ... .bild.html
Ovaj Paddy???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2013 15:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
čitao sam zapise neke časne sestre koju je Ivan Pavao II proglasio blaženom, imala je viđenje Raja i zapisala je da su najljepše duše u Nebu one koje su na zemlji imale jako puno grijeha. Piše da je to zato jer su te grijehe iskoristile kao gnjojivo za svoj osobni rast.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2013 11:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
sve je dobro dok je dobro .. al me malo ova riječ dotakla - zapaljeni - da, to je vrijeme kad je čovjek u Rukama Božjim i ne hoda sam..vrijeme posebne Milosti ..vrijeme neopisive radosti..
kad to prođe vjera se kuša na mukama ..
lako ti je kad je pun džep para i kad su svi živi i zdravi..e..

ako je to tako .. ok..
neznam ja kako bi netko podijelio ono što nije stekao baš kako Bog zapovijeda i živio ko i ostali svijet.. na rubu siromaštava ili u siromaštvu.. to bi bio malo veći problem njima ja mislim..
muka mi je od nekih novopečenih - zapaljenih
možeš ti 16 Krunica dnevno .. džaba ti bilo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 kol 2015 19:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Da ne otvaram novu, u ovoj temi sam je našao da se spominje.
Iskrene čestitke Blanki Vlašić koja je danas osvojila srebrnu medalju za Hrvatsku na svjetskom prvenstvu. Prava svjedokinja vjere i ljubavi prema domovini. Možemo biti jako ponosni što nas promovira koliko god može u svijetu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2017 06:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Peltrasius napisao:
Veliki grešnici – veliki obraćenici
Uvijek sam se pitao kako to da veliki grešnici postanu najveći obraćenici. Lopovi, nemoralci, ateisti i bogohulnici, čak ubojice u jednom trenutku posve se promijene. Kao kad čovjek umre od srčanog udara – premda se je taj udar (kao i obraćenje) dugo vremena nevidljivo i polako pripremao. Ti obraćenici nemaju vremena s pozornice dramatično i poetično deklamirati o svome obraćenju. Jedino što mogu roniti suze i sjediti do nogu Gospodinovih, poput Magdalene.

Kako to da oni uspiju "odjednom" potpuno promijeniti svoj život i odsad živjeti samo za Krista, kao ona javna grešnica ili gorljivi protivnik kršćana Savao ili autor slavnog Ben Hura Wallace ili Charles de Foucauld ili kao onaj nemoralni drogeraš koji živi u tišini jednoga strogog samostana?

Zašto mi drugi ne uspijevamo promijeniti tako svoj život? Mi smo djelatnici prvoga sata. Kršteni smo odmah po rođenju, živjeli i odgojeni u kršćanskoj obitelji, sve sakramente na vrijeme primili. Redovito dolazili na misu. Uvijek se Bogu molimo, ispovijedamo i pričešćujemo. Nikad nismo Boga opsovali niti teškoga grijeha počinili. K tome slavimo sakramente i propovijedamo.

A u revnosti nas pretekoše oni koji su došli poslije nas. Zar mi u Boga manje vjerujemo negoli oni? No oni koji su upoznali svu razornu moć grijeha, koji su upoznali svu bijedu zla, upoznali su svu snagu milosti i njima ne preostaje drugo nego u potpunosti živjeti prvo blaženstvo: siromaštvo duhom!

Veliki grešnici su oni koji su sebe potpuno predali grijehu. Oni su prezreli sve ljudske obzire, nisu htjeli biti ovisni ni o čemu drugome nego samo o svojim strastima. Poslušno su išli kamo god su ih te strasti vodile.

Nakon obraćenja njihov se karakter nije promijenio. Kako su se predavali grijehu, tako se sada predaju Bogu. Ne prezaju ni pred čim niti ih muče ljudski obziri. Ne ovise ni o komu nego samo o Bogu. Kao što ih nije bilo briga što će ih netko osuđivati zbog javnih grijeha, tako ih nije briga što će ih netko ismijavati radi sasvim suprotnoga načina života, radi njihove gorljivosti. Kao što nisu znali kamo ih vode njihove strasti, jer nisu mogli biti njihovi gospodari, tako ni sada ne znaju kamo ih Bog vodi, jer nisu oni gospodari svoje volje nego on.

Farizeji se nisu mogli nikad obratiti, jer se jednostavno nikad nisu ništa usudili riskirali, dok su se ovi sve usudili, sve riskirali. I život stavili na kocku. I ostavili ga na kocki.

Dok se god radnik prvoga sata ne osjeti grešnikom (i onda kad ne krade i ne ubija i ne psuje) i dok god ne shvati da je radnik zahvaljujući samo dobroti vlasnika imanja, neće nikad postati veliki obraćenik.



http://www.glas-koncila.hr/portal.html? ... 5&act=show


Vise cijeni kruh onaj ko ga je bio zeljan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr