www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: 03 srp 2013 11:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
rebeka napisao:
Zaista dosla su vremena,kada ce Papa prolaziti klavariju..
Ja sam negdje procitala u tekstu da je Bl.Papa Ivan II ,ostavio u nasljedstvo ,i njega vide kao "zataškavača pedofilskih zločina "Cak i neki Kardinali vide tako..a ne Emeritus Papa Benedikt XVI ..
Sta to treba da znaci..???

Ocito smeta PAPA,ma tko bio!

potpisujem :b112:
očito je da se "vrata paklena" u zadnje vreme jurišaju ...
..slično je bilo i u vreme proglašenja Dogme o papinoj nepogrešivosti
dvd, don Damir Stojić opisuje neke detalje u Seminaru "Spasi dušu svoju"
molimo, molimo .........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2013 15:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2012 09:23
Postovi: 167
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Zaista mi dođe da opet otvorimo temu "opet" Pričajmo o LIJEPIM stvarima. ljudi radujte se,Isus nas sve voli,pričajmo o Isusu,o njegovoj ljubavi a ne o nečemu kako tko gleda na crkvu i ostalo. molim vas pričajmo o Isusu,o ljubavi našoj...BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2013 16:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
viewtopic.php?f=29&t=6693


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2013 20:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Mi smo Crkva“ : nova kršćanska sekta stiže u Hrvatsku


( citiram )

Pogledajmo na koncu koja to heretična učenja propagira ova sekta, te u svom bezobrazluku idu toliko daleko da od samog Svetog Oca traže da ih prihvati, razmotri i provede [9].
1. Najpogubnija od svih zabluda i temelj svih ostalih zastranjenja nalazi se u ideji evolucije dogme. Tobože se pozivajući na „povijest postanka dogmi“, ova sekta niječe nepromjenjivu i trajnu istinitost svetih dogmi, te smatra da su dogme, kao i sve ostalo, podložne propitkivanju i mijeni. Nasuprot tome, Sveta Crkva naučava da su dogme apsolutne i nepromjenjive istine, objavljene od Boga i proglašene autoritetom Učiteljstva obdarenog karizmom nezabludivosti. Ideju o evoluciji dogmi najstrože je osudio sv. Pio X. u svojoj glasovitoj enciklici Pascendi Dominici Gregis (1907) [10], a prije njega i Prvi vatikanski sabor u konstituciji Dei Filius:
Tko kaže da se može dogoditi, da se dogmama koje je odredila Crkva (…) nekada mora dati smisao drugačiji od onoga kako ga je shvaćala, i kako ga Crkva shvaća: neka bude kažnjen anatemom.

2. Sekta „Mi smo Crkva“ općenito drži da papa nije suveren vladar nad cijelom općom Crkvom i onaj kojemu je predana punina vlasti da pase, vodi i upravlja čitavu Crkvu, već drži da se njegova vlast ostvaruje samo i isključivo u suradnji sa zborom biskupa. Zbog toga ova sljedba neumorno zahtjeva decentralizaciju i demokratizaciju Crkve. Biskupi bi se trebali birati demokratskim putem, od strane vjernika dotične dijaceze, po mogućnosti na određeni mandat. Time bi se vlast dana Petru trebala rasporediti najprije na biskupe, a zatim i na vjernike laike. Ova ideja u izravnoj je suprotnosti s deklaracijom Pastor Aeternus Prvog vatikanskog sabora u kojoj jasno stoji:
[Kanon] Zbog toga, tko kaže da rimski prvosvećenik ima samo službu nadgledanja ili upravljanja, a ne punu i vrhovnu vlast nadležnosti nad čitavom Crkvom, (i to) ne samo u stvarima koje spadaju na vjeru i ćudoređe, nego i u onima koje spadaju na stegu i upravu Crkve raširene po čitavom svijetu; ili da on ima samo veći dio, a ne svu puninu te vrhovne vlasti; ili da ta njegova vlast nije redovita i neposredna, bilo nad svim i pojedinim crkvama, bilo nad svim i pojedinim pastirima i vjernicima, neka bude kažnjen anatemom.

Svoja zastranjenja, po već dobro poznatom i izlizanom običaju svih modernista, ova sljedba pravda „duhom“ Drugog vatikanskog sabora, naprasno vadeći citate iz dokumenata i tumačeći ih u potpunoj suprotnosti sa svim prethodnim naučavanjem Učiteljstva. Štoviše, sekta za sebe smatra da su oni jedini pravi nositelji „duha“ Drugog vatikanskog sabora, a papu i kardinale doživljavaju kao one koji se svim silama bore protiv naprednih koncilskih ideja [11].

Cijeli tekst ovdje ;
http://www.katolik.hr/nekatolickeskupin ... -hrvatsku/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2013 21:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
cccccc, Rebeka,
bit ćemo banirani, unosimo nemir...
:wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 srp 2013 06:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
cirenac napisao:
cccccc, Rebeka,
bit ćemo banirani, unosimo nemir...
:wink:

Kakav nemir???

Ne bojim se bana..Ovi tekstovi su upozorenje svima nama...dobro je procitati..
Sta je u tome lose ??
Od kad sam na ovom forumu ,nikada nismo bili svi istomisljenici..
Ja sam otvorila temu "Pozitivno kroz zivot" ,pa vidimo koliko se clanova ukljucilo na nju..
:b130:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 20:25 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2013 14:53
Postovi: 9
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Drugi vatikanski - lom ili kontinuitet?

Naravno: kontinuitet.

Drugačije ni NE MOŽE biti.

Ne može nešto biti istina, pa poslije prestati biti istina - to kaže zdrav razum.

Crkva je Tijelo Kristovo, to izričito piše u Svetom Pismu. Ona ne može naučavati neistinu.

Crkva prenosi Objavu Božju, ne ljudska mišljenja. Tu nema promjene.

Zašto onda neki pričaju drugačije? Zbog manjka znanja, manjka vjere, često manjka jednoga i drugoga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 21:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 sij 2014 13:14
Postovi: 52
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kako su samo upakirali ovaj program .Totalno kontra naše vjere, žalosno...
Žao mi je što sam utrošila par minute na nešto ovakvo.. bolje da sam se molila za to vrijeme , sad mi krivo ..nekad je bolje da neke stvari ne saznaš, manje boli glava .. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr