www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 srp 2013 11:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Mislim da Mata nije ništa loše mislio pod time da žene budu žene. Nije stvar u tome da žena ima sva prava kao muškarac pa da se polako pretvara u njega nego da ostane to što je.
Šta ne bi bilo bolje da žena ima pravo da bira npr. hoće li raditi ili ostati kući? U današnjem svijetu žena nema to pravo ako želimo biti iskrene. Mi MORAMO raditi jer nije dostatno da samo muškarac radi zbog uzdržavanja obitelji.
Trebalo bi zaista omogućiti onim ženama koje to žele da budu zaposlene kući (da budu mame, žene, kućanice), a ne ovako da budeš sve to, dakle mama, žena, kućanica i još k tome zaposlena negdje. Pa gdje je tu ravnopravnost?
Ovdje ne govorim o tome da muževi ne pomažu ili slično nego jednostavno o tome da se u ovome svijetu izgubila vrijednost toga da žena bude žena.
Ja sam zaposlena već dugi niz godina (hvala Bogu) i sviđa mi se radit, ali voljela bih imati mogućnost ostati kući i odgajati svoju kćer i biti kućanica ili da mogu recimo raditi nekih 4 sata npr.

Tu govorimo o ženama u crkvi. Ja nisam za to nikako. Zašto? Zato što to tako vidim i tako mi nekako sve sjeda na svoje mjesto. Svećenik je muškarac i on bi trebao voditi Misu i propovijedi. Nisam nikada čula za Službu riječi, ali ne bih voljela biti prisutna na njoj niti da mi bilo tko drugi osim svećenika udijeli Pričest.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 11:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Draga Rora, morat cemo zvati Matu da se ocituje, :D jer ga ja nisam tako shvatila. Ovo sto ti govoris (predlazes), to je teza novog feminizma, a kojom se ja u osnovi slazem. Ipak nisam sigurna da je i Mata to mislio, ali ostavljam mogucnost pogreske.

Sto se tice zena u Crkvi, ne vidim nista lose u tome sto je Papa oprao noge i zeni, stovise, ako bi sad produbili raspravu o tome, mislim da bi nasli vise opravdanja (ako je takvo sto uopce potrebno) za taj cin nego osuda. Za podjelu pricesti se slazem s tobom, ali to opet nema veze s muskarcem ili zenom, nego kao sto i sama kazes, "niti da mi bilo tko drugi osim svećenika udijeli Pričest".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Pia napisao:
Draga Rora, morat cemo zvati Matu da se ocituje, :D jer ga ja nisam tako shvatila. Ovo sto ti govoris (predlazes), to je teza novog feminizma, a kojom se ja u osnovi slazem. Ipak nisam sigurna da je i Mata to mislio, ali ostavljam mogucnost pogreske.

Sto se tice zena u Crkvi, ne vidim nista lose u tome sto je Papa oprao noge i zeni, stovise, ako bi sad produbili raspravu o tome, mislim da bi nasli vise opravdanja (ako je takvo sto uopce potrebno) za taj cin nego osuda. Za podjelu pricesti se slazem s tobom, ali to opet nema veze s muskarcem ili zenom, nego kao sto i sama kazes, "niti da mi bilo tko drugi osim svećenika udijeli Pričest".

priznajem, konzervativac sam! al nemojte misliti da ja podcjenjujem žene... zapravo ja volim žene :b112: :b112: :b112: :b112: (ok, jednu volim više) hmm a još k tome je i obrazovanija od mene :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 18:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Mata napisao:
ne razumijem to zašto se žene tolko guraju, zakaj moraju biti (žele biti muškarci). Onda nije ni čudo da ljudi napuštaju Crkvu (nije glavni razlog). Žene budite žene!!!

Dragi Mata,ne mogu ti ovdje ostati duzna....
Znam da si to drugacije mislio ,ipak po ovome ....
recimo ,drugim rijecima -dolazi samo kljuc u bravu crkve,kada ionako nema svecenika ..."zeni nije mjesto tamo"( izostavljam "gura")Naprimjer,da je muskarac Lektor nema nikakvih problema..bez obzira sto nije svecenik...

Gle,ja sam od onog starog kova..Volim tradiciju ,a u Slavoniji kazu.." mjenjaj selo al'nemoj obicaje"Ja volim Latinsku misu,jer kao djete odrasla sam uz nju...Dozivjela sam i II.VK..kao djete ,samo u ono vrijeme nisam shvacala o cemu je rijec...
Dozivjela sam da se nesto veliko dogadja...A,sada VIDIM VELIKU POTREBU U CRKVI da se nesto mora promjenuti ..."jer svecenika ne mozemo kupiti"

Pitanje ?
I sada.ako nema svecenika ,i recimo 100 -150 ,a negdje mozda i vise vjernika ostaje bez Molitve i pricesti...u Nedjelju ??

Kako bi ti to rijesio,sta bi ucinio s ovim narodom ...????
Rjesenje -( poslao u druge zupe) i opet pitanje ,kako to uciniti?
Ako se to vise puta dogodi da nema Nedjeljne sv.mise ,ili "Wort-Gottes-Feier" " Rijec Bozja slavlje" -Sluzba Rijeci !
Ukinuti cu nam Zupu???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 19:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Fran26 napisao:
Mene je zanimalo jel postoji kakva službena uredba, kanon, enciklika, deklaracija, pastoralna konstitucija ili šta već, onak, nešto službeno od Crkve po tom pitanju. Tak da bi se moglo vidit o čemu se ovde radi. Nemerem reći da tu nešto znam, pitanje žena u Crkvi nije moje područje, zato me zanima. A znaš i sama kakav san, stalno tražim i najviše virujen u ono službeno od strane Crkve.




4) Neka se promiče sveto slavlje Božje riječi u predvečerja većih svetkovina, na
određene dane u tjednima došašća i korizme te nedjeljama i blagdanima,
napose u mjestima gdje nema svećenika; u tom slučaju neka slavlje predvodi
đakon ili netko drugi koga je ovlastio biskup.

Vor allem wenn keine Messfeier möglich ist, können sie an Werktagen und in den vom zuständigen Diözesanbischof näher zu bestimmenden Notfällen auch an Sonntagen gefeie
http://zrno.files.wordpress.com/2010/05 ... cilium.pdf


http://www.vatican.va/archive/hist_coun ... um_ge.html


Ovdje ima na njemackom dokaz da je Vatikan odobrio..Ja osobno ne volim da prevodim takve Dokumente....
Vidjet cu jos da li mogu kako doci do "orginala"
Wort-Gottes-Feier: Das Konzil hat eigene Wortgottesdienste empfohlen. Einen solchen eigenständigen Wortgottesdienst nennt man in Abgrenzung vom Wortgottesdienst der Messe und anderer sakramentlichen Feiern im deutschen Sprachgebiet mittlerweile Wort-Gottes-Feier. Stärker als innerhalb der Messfeier kann bei solchen Wort-Gottes-Feiern den Schriftlesungen und ihrer Auslegung Raum gegeben werden.

Vor allem wenn keine Messfeier möglich ist, können sie an Werktagen und in den vom zuständigen Diözesanbischof näher zu bestimmenden Notfällen auch an Sonntagen gefeie

http://www.liturgie.de/wortgottesfeier/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 21:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
rebeka napisao:
Mata napisao:
ne razumijem to zašto se žene tolko guraju, zakaj moraju biti (žele biti muškarci). Onda nije ni čudo da ljudi napuštaju Crkvu (nije glavni razlog). Žene budite žene!!!

Dragi Mata,ne mogu ti ovdje ostati duzna....
Znam da si to drugacije mislio ,ipak po ovome ....
recimo ,drugim rijecima -dolazi samo kljuc u bravu crkve,kada ionako nema svecenika ..."zeni nije mjesto tamo"( izostavljam "gura")Naprimjer,da je muskarac Lektor nema nikakvih problema..bez obzira sto nije svecenik...

Gle,ja sam od onog starog kova..Volim tradiciju ,a u Slavoniji kazu.." mjenjaj selo al'nemoj obicaje"Ja volim Latinsku misu,jer kao djete odrasla sam uz nju...Dozivjela sam i II.VK..kao djete ,samo u ono vrijeme nisam shvacala o cemu je rijec...
Dozivjela sam da se nesto veliko dogadja...A,sada VIDIM VELIKU POTREBU U CRKVI da se nesto mora promjenuti ..."jer svecenika ne mozemo kupiti"

Pitanje ?
I sada.ako nema svecenika ,i recimo 100 -150 ,a negdje mozda i vise vjernika ostaje bez Molitve i pricesti...u Nedjelju ??

Kako bi ti to rijesio,sta bi ucinio s ovim narodom ...????
Rjesenje -( poslao u druge zupe) i opet pitanje ,kako to uciniti?
Ako se to vise puta dogodi da nema Nedjeljne sv.mise ,ili "Wort-Gottes-Feier" " Rijec Bozja slavlje" -Sluzba Rijeci !
Ukinuti cu nam Zupu???

mozda bude grubo rečeno, al mi ljudi si uvjek postavljamo neki komfor, ko veli da ne možeš ić na misu u susjednu zupu, ili u susjedni grad. Uvjek postoji alternativa zar ne? I kod nas u našem selu sad kroz ljeto su rijetko mise, pa kad je nema idem u grad na misu, ili susjednu zupu.

svecenika nemremo kupiti istina, al nebi smeli ni sam tak srljati u nekaj, zakaj se onda svecenici skoluju i prolaze sve to da bi bili svecenici ako bi isto to mogle i recimo žene (ili muškarci)?

ili primjer, nemamo liječnika kirurga, pa zar onda da zidar operira ljude? eto ak me kužite kaj očem reči.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 21:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mata, dok jos imam snage, upozoravam te, naljutit ces me :D pa ces znati Slika

Al dok jos imam strpljenja :D
Mata napisao:
mozda bude grubo rečeno, al mi ljudi si uvjek postavljamo neki komfor, ko veli da ne možeš ić na misu u susjednu zupu, ili u susjedni grad. Uvjek postoji alternativa zar ne?


Postoji alternativa, kako ne. Alternativa je i ne ici na misu, sto ce se vjerojatno i desiti u svakoj sredini koja ne odrzava zupni zivot (ako je ova sintagma ispravna). Primjera je, nazalost, puno.

Mata napisao:
svecenika nemremo kupiti istina, al nebi smeli ni sam tak srljati u nekaj, zakaj se onda svecenici skoluju i prolaze sve to da bi bili svecenici ako bi isto to mogle i recimo žene (ili muškarci)?


Rado bih ti komentirala ovu recenicu, ali priznaj da si sam sebi upao u usta. Svecenik svoje poslanje dobiva zaredenjem, ne skolovanjem. Mogu i ja zavrsiti teologiju, ali me to ne kvalificira za svecenika 8) a zasto? e, o tom bi se vec dalo raspravljati :P

Mata napisao:
ili primjer, nemamo liječnika kirurga, pa zar onda da zidar operira ljude? eto ak me kužite kaj očem reči.


Mata!! Slika aj na tanak led, ipak me ljutis :P sto to tocno razlikuje zidara od lijecnika? zasto danas zidar ne bi mogao biti sutra lijecnik?
Mata, ne ljuti me, lijepo ti govorim :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 21:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Pia napisao:
Mata, dok jos imam snage, upozoravam te, naljutit ces me :D pa ces znati Slika

Al dok jos imam strpljenja :D
Mata napisao:
mozda bude grubo rečeno, al mi ljudi si uvjek postavljamo neki komfor, ko veli da ne možeš ić na misu u susjednu zupu, ili u susjedni grad. Uvjek postoji alternativa zar ne?


Postoji alternativa, kako ne. Alternativa je i ne ici na misu, sto ce se vjerojatno i desiti u svakoj sredini koja ne odrzava zupni zivot (ako je ova sintagma ispravna). Primjera je, nazalost, puno.

Mata napisao:
svecenika nemremo kupiti istina, al nebi smeli ni sam tak srljati u nekaj, zakaj se onda svecenici skoluju i prolaze sve to da bi bili svecenici ako bi isto to mogle i recimo žene (ili muškarci)?


Rado bih ti komentirala ovu recenicu, ali priznaj da si sam sebi upao u usta. Svecenik svoje poslanje dobiva zaredenjem, ne skolovanjem. Mogu i ja zavrsiti teologiju, ali me to ne kvalificira za svecenika 8) a zasto? e, o tom bi se vec dalo raspravljati :P

Mata napisao:
ili primjer, nemamo liječnika kirurga, pa zar onda da zidar operira ljude? eto ak me kužite kaj očem reči.


Mata!! Slika aj na tanak led, ipak me ljutis :P sto to tocno razlikuje zidara od lijecnika? zasto danas zidar ne bi mogao biti sutra lijecnik?
Mata, ne ljuti me, lijepo ti govorim :D


nemoj da se ljutiš ženo! :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

seciraš me tu ko žabu, svaku moju riječ. Al eto moja selska tikvanja mi govori da to nije ok.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 21:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mata napisao:
nemoj da se ljutiš ženo! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


OK, OK Slika :D :D

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2013 21:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
pa i ne kupuju se,
možda neki prodaju,(oprosti, im Oče....)
mogu se izmoliti,
i treba,
ima ih, al nikad dovoljno,
molimo i za svoga i
za zvanja....
http://www.youtube.com/watch?v=HiypsnX3 ... ure=relmfu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr