www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 13 kol 2013 21:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Obično tako biva da osoba sa nekim problemom,
kada postavi pitanje, dileme, potraži savjet,
bude aktualna, neko vrijeme......
pa se polako nakupi prašina na njeno ime, problem i pitanje ,a
isplivaju naše teorije, prktični savjeti,
da, u početku su i čak razumni i pametni,
a, kasnije se već počnemo prepucavati,
ubeđivajuć jedno drugoga....
sjetio sam se tog čitajuć ovaj tekst...
"Svatko ima svoju istinu. Ali Istina nema svakoga. Uglavnom je u životu pitanje Istine pitanje interesa. O kad bi svi mi znali da je svaki drugi interes osim Istine, na štetu te iste Istine. Zaista, može li čovjek bez Istine? Dugoročno ne, pogotovo ako se uzme u obzir da je Istina sam Bog. Ali zaboravljamo da i tog istog Boga, a onda i Istinu, svatko svojata i tumači kako mu milo i drago. Ostaje zaključiti - Jadan Bog s nama i takva Istina u nama.

Svugdje prihvaćena parola mase glasi: Teorija koja ništa ne stavlja u želudac, nije prihvaćena, a ja se pitam: O čemu je razmišljao gladan čovjek kad se posjeo na travu prije Kristova umnažanja kruha i riba? Nadam se da je razmišljao i o svemu onome što je to popodne i sam Krist propovijedao. Zamisli oduševljenje, kad su se najeli. A sad zamisli da nisu. Bi li to umanjilo veličinu Krista? Svakako bi, posebno za one koji privrženost prema njemu gledaju kroz materiju. Od tada do danas ništa se nije promijenilo, zapravo još je i gore, i to jako, jako gore.

Misao, prema današnjem modernom tumačenju shvaćanja, treba donijeti potvrdu da je korisna, tek tada se prihvaća kao istinita, posebno ako od nje izravnu korist ima sam establishment. Ne zaboravimo, tu je i vjera na kušnji. Danas se izostavlja, jer je previše prodanih duša oko nas, da Istini treba služiti bez osobnog interesa, da bi se za plaću dobilo samo nju. O Istino, daleko smo mi od tebe.

Spasonosne Istine, istinskog creda su upravo one Istine koje jedne ljude razdvajaju od drugih – čitajte Evanđelje. Da, kad se zaljubim u Isusa, nema te matere ni oca, tog šefa, muža, žene ili crkvenog autoriteta koji će mi stati na put Istine. Oni će imati svoju istinu, a ja moram pristati na to da za svih njih i svijet nemam svoju istinu, jer – ja imam Krista. Nemojte im to javno reći, jer jao si vam tada, ta i oni imaju Krista - nažalost ne znajući da Istina nije u javnom nego u privatnom.

Na kraju vam ostaje pitanje: Zašto ljudi ulažu toliko napora da drugi „ispravno" misle? Radi Istine? Radi Krista? Radi Crkve? Radi tradicije? Radi čovjeka? Ne,...

... radi sebe samih."http://www.velecasnisudac.com/rijec/propovijedi/istina-bez-krista
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 13 kol 2013 21:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
cirenac napisao:
Obično tako biva da osoba sa nekim problemom,
kada postavi pitanje, dileme, potraži savjet,
bude aktualna, neko vrijeme......
pa se polako nakupi prašina na njeno ime, problem i pitanje ,a
isplivaju naše teorije, prktični savjeti,
da, u početku su i čak razumni i pametni,
a, kasnije se već počnemo prepucavati,
ubeđivajuć jedno drugoga....
sjetio sam se tog čitajuć ovaj tekst...
"Svatko ima svoju istinu. Ali Istina nema svakoga. Uglavnom je u životu pitanje Istine pitanje interesa. O kad bi svi mi znali da je svaki drugi interes osim Istine, na štetu te iste Istine. Zaista, može li čovjek bez Istine? Dugoročno ne, pogotovo ako se uzme u obzir da je Istina sam Bog. Ali zaboravljamo da i tog istog Boga, a onda i Istinu, svatko svojata i tumači kako mu milo i drago. Ostaje zaključiti - Jadan Bog s nama i takva Istina u nama.

Svugdje prihvaćena parola mase glasi: Teorija koja ništa ne stavlja u želudac, nije prihvaćena, a ja se pitam: O čemu je razmišljao gladan čovjek kad se posjeo na travu prije Kristova umnažanja kruha i riba? Nadam se da je razmišljao i o svemu onome što je to popodne i sam Krist propovijedao. Zamisli oduševljenje, kad su se najeli. A sad zamisli da nisu. Bi li to umanjilo veličinu Krista? Svakako bi, posebno za one koji privrženost prema njemu gledaju kroz materiju. Od tada do danas ništa se nije promijenilo, zapravo još je i gore, i to jako, jako gore.

Misao, prema današnjem modernom tumačenju shvaćanja, treba donijeti potvrdu da je korisna, tek tada se prihvaća kao istinita, posebno ako od nje izravnu korist ima sam establishment. Ne zaboravimo, tu je i vjera na kušnji. Danas se izostavlja, jer je previše prodanih duša oko nas, da Istini treba služiti bez osobnog interesa, da bi se za plaću dobilo samo nju. O Istino, daleko smo mi od tebe.

Spasonosne Istine, istinskog creda su upravo one Istine koje jedne ljude razdvajaju od drugih – čitajte Evanđelje. Da, kad se zaljubim u Isusa, nema te matere ni oca, tog šefa, muža, žene ili crkvenog autoriteta koji će mi stati na put Istine. Oni će imati svoju istinu, a ja moram pristati na to da za svih njih i svijet nemam svoju istinu, jer – ja imam Krista. Nemojte im to javno reći, jer jao si vam tada, ta i oni imaju Krista - nažalost ne znajući da Istina nije u javnom nego u privatnom.

Na kraju vam ostaje pitanje: Zašto ljudi ulažu toliko napora da drugi „ispravno" misle? Radi Istine? Radi Krista? Radi Crkve? Radi tradicije? Radi čovjeka? Ne,...

... radi sebe samih."http://www.velecasnisudac.com/rijec/propovijedi/istina-bez-krista
Slika



Odlično napisano :b112: a ova me zadnja rečenica bacila u razmišljanje.
Evo pojave se ljudi koje ne poznajemo, iznesu svoje dileme,probleme,trebaju podršku, savjet, a mi? Nerijetko na kraju završimo međusobnim ubjeđivanjima.i ode tema.
Hajde razmislimo, pitanje braka nije nešto što može odlučiti bilo tko, osim dvoje ljudi kojih se direktno tiče. Mi možemo izreći svoje mišljenje, dati savjet,i to je sve. Koliko znam iz osobnog iskustva, a u braku sam već 17 godina, ljubav je najvažnija. Naravno,lakše je ako su oboje u vjeri i poštuju Božje, al' zašto ne bi dobar i pošten čovjek bio dobar otac i muž iako nije praktični vjernik?Mislim da je to za našu "izgubljenu ovčicu" još veći izazov, pa ako ga ljubi kako kaže, onda neka ga s ljubavlju prihvati ,a Gospodin ako ih je spojio možda je baš njoj dao da bude svjetlo svom mužu, da ga ona svojom vjerom pouči i upozna sa Gospodinom, pa sve na slavu Božju.Ne treba odustati od ljubavi samo zato što nije sve odmah kako bi htjeli,treba se boriti,gledati očima srca i Duha svetog koji je u nama, a ne očima svijeta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 13 kol 2013 22:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ovdje ne trebaju neki posebni direktni savjeti!!
Cirenac je stavio onu propovijed, ali koji je smisao toga, što je pjesnik htio reči i kome.
Pa opet čujem d je ljubav glavna, ali koja ljubav i prema kome?
Zar doista mislite da si je neki par od danas toliko rastavljenih nije rekao i zaklinjao u tu ljubav prije braka, da si nisu tepali kao golubčići, da si nisu govorili da se vole najviše na svijetu i te spike!!

Ovo je prvenstveno katolički forum, forum na kojem je ova sestra iznjela svoj problem to jest nedoumicu ili što već je.
Cirenac je ubacio spiku kako je Istina sam Isus, koji je rekoa da je Put, ISTINA i Život. Tako da se s tim slažem. To piše u Bibliji, mi se uglavnom ravnamo i nastojimo živjeti po toj istoj Bibliji ili Riječi Božjoj. Tu Riječ su nam kroz stolječa rastumačili crkveni oci, naučitelji, sveci, biskupi, kardinali, pape i mnogi teolozi, danas je to sve sažeto u Katekizam Katoličke Crkve, jeli tako??

E sad dolazi onaj bitni dio, Izgubljena je rekla da je njezin dečko ateist, i iznjela to ovdje. Crkva je dopustila da se smije vjenćati s ateistom pa i pod sakramentom koji vrijedi, ali je Crkva postavila uvjete, kao što su da ateist ne brani vjernici (u ovom slučaju) živjeti vjerničkim praktičnm životom, da ne brani odgajati djecu u vjeri, da ne brani krstiti djecu i sve ostalo što ide uz to.
Dakle, ovdje ne treba Izgubljenoj nikakavi savjeti, poticaji, ljubav, ma sve će biti dobro, samo naprijed i bla bla bla!!
Pošto se ona izjašnjava kao katolkinja i praktična vjernica, pošto je postavila pitanje na katoličkom forumu, pošto je tražila time čak i mišljenje nas "katolika", znači da joj to donekle i bitno.
E sad ne trebaju njoj savjeti, poticaji, zastrašivanje i tepanje. Ja joj savjet nikad ne bih dao, jer ju ne znam nit njenog dečka, zato sam joj postavio par pitanja koja su jako bitna za praktičnog vjernika a koja se nalaze u katekizmu.
Konkretno sam postavio pitanje plodnih/neplodnih dana, pitanje obiteljske molitve, pitanje ostalih sakramentat koja djeca trbaju primiti, ali su to ista ta djeca od nekog tko misli da su bezvezarije (ne vjeruje u to).
E sad ako je Izgubljenoj, doista toliko stalo do vjere, do toga da ne griješi smrtno po pitanju spolnih odnosa u braku, jer se čistoča ne živi samo prije braka i doista je teška i vjernicima. Nije li logično da si ona sama ta pitanja postavi, kao i svom dečku, jer kao vjernica bi trebala shvatiti da se tu radi i o vječnosti. Dakle ovaj brak utječe i na vječnost po tom pitanju!

Uglavnom ,na njoj je da dobro o tome razmisli, da doboro porazgovara sa svojim dečkom, da ga obavjesti o svemu što se tiče njezine vjere, grijeha i zapovijedi, da nađe neki balans i djecom jednog dana ako budu primali sakramente da otac(ateist) to ne izruguje ili omalovažava i slična pitanja!!
Sad da je taj čovjek doista divan, i da pristane na to sve, onda je dosita dobar pa vjerujem da mu slijedi i obračenje, pogotovo ako žena bude pravi primjer vjernika, jer posvečena žena posvečuje muža.
Ali ako se s tim teškim i ateistima kompliciranim i smješnim pitanjima uleti u brak, što će biti! Žena će biti razapeta imeđu vjere i muža, između muža i djece. Jer ja ne znam kako mogu dva roditelja sa različitim svjetonazorima odgajati djecu, što će to biti i za njih! Imam obitelj i djecu i znam koja bi već sad pitanja bila za njih komplicirana!

Ovdije sam samo dao primjer neke od mnogih stvari. Jer mi smo stvoreni za vječnost, nije bit samo u lepitićima u srcu!!
Što kad nastupi gastritis!??? :roll: :roll: :roll: :wink:
Nadam se da me je netko razumio donekle!!
Na Izgubljenoj je da donese ne baš laku odluku, ali će joj trebati puno molitve i razgovora sa dečkom, ako naravno bude htijela doista živjeti praktičnim vjerničkim životom!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 13 kol 2013 23:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Odgovorit ću ti jednom na pp,
jer ovako, može ,ali će se samo potvrditi
moj tekst, razmisli.....
....gastritis, :b101:
ima i gorih...

priča iz života, pročitaj.
Kriza imaginacije
viewtopic.php?f=40&t=6111 Strana 9 od 16


duga istinita priča, str.9

Naslov: Re: Kriza imaginacije
istinita ekumenska priča..

i daj ostavimo je nek donese sama odluku,
kakva god bila nek bude njena i njenog dečka,
oni će živjeti zajedno, a ne mi sa njima...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 14 kol 2013 13:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Izgubljena ili ne, ali sam postao uvjeren da ona očekuje našu podršku u njenoj odluci da se vjenča s ovim pomorcem.
I SVE što se napiše, a nije sukladno njenim planovima, pada u vodu. Jeste li joj slali PP, pa tko je dobio odgovor?
Ovo je u redu:
Samuel napisao:
E sad dolazi onaj bitni dio, Izgubljena je rekla da je njezin dečko ateist, i iznjela to ovdje. Crkva je dopustila da se smije vjenćati s ateistom pa i pod sakramentom koji vrijedi, ali je Crkva postavila uvjete, kao što su da ateist ne brani vjernici (u ovom slučaju) živjeti vjerničkim praktičnm životom, da ne brani odgajati djecu u vjeri, da ne brani krstiti djecu i sve ostalo što ide uz to.
Dakle, ovdje ne treba Izgubljenoj nikakavi savjeti, poticaji, ljubav, ma sve će biti dobro, samo naprijed i bla bla bla!!............
....
Pošto se ona izjašnjava kao katolkinja i praktična vjernica, pošto je postavila pitanje na katoličkom forumu, pošto je tražila time čak i mišljenje nas "katolika", znači da joj to donekle i bitno.
E sad ne trebaju njoj savjeti, poticaji, zastrašivanje i tepanje. Ja joj savjet nikad ne bih dao, jer ju ne znam nit njenog dečka, zato sam joj postavio par pitanja koja su jako bitna za praktičnog vjernika a koja se nalaze u katekizmu.
Konkretno sam postavio pitanje plodnih/neplodnih dana, pitanje obiteljske molitve, pitanje ostalih sakramentat koja djeca trbaju primiti, ali su to ista ta djeca od nekog tko misli da su bezvezarije (ne vjeruje u to).
E sad ako je Izgubljenoj, doista toliko stalo do vjere, do toga da ne griješi smrtno po pitanju spolnih odnosa u braku, jer se čistoča ne živi samo prije braka i doista je teška i vjernicima. Nije li logično da si ona sama ta pitanja postavi, kao i svom dečku, jer kao vjernica bi trebala shvatiti da se tu radi i o vječnosti. Dakle ovaj brak utječe i na vječnost po tom pitanju!
.....
Uglavnom ,na njoj je da dobro o tome razmisli, da doboro porazgovara sa svojim dečkom, da ga obavjesti o svemu što se tiče njezine vjere, grijeha i zapovijedi, da nađe neki balans i djecom jednog dana ako budu primali sakramente da otac(ateist) to ne izruguje ili omalovažava i slična pitanja!!
Sad da je taj čovjek doista divan, i da pristane na to sve, onda je dosita dobar pa vjerujem da mu slijedi i obračenje, pogotovo ako žena bude pravi primjer vjernika, jer posvečena žena posvečuje muža.
Ali ako se s tim teškim i ateistima kompliciranim i smješnim pitanjima uleti u brak, što će biti! Žena će biti razapeta imeđu vjere i muža, između muža i djece. Jer ja ne znam kako mogu dva roditelja sa različitim svjetonazorima odgajati djecu, što će to biti i za njih! Imam obitelj i djecu i znam koja bi već sad pitanja bila za njih komplicirana!...............

Eto, ZATO ja samo pratim... I dajte, ostanite uz temu: ponavljajte svoje argumente protiv ovakvog braka - doživjet ćete - što mislite što?
BB!
Zdrave


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od zdrave na 14 kol 2013 17:12.
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 14 kol 2013 17:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
cirenac napisao:
Odgovorit ću ti jednom na pp,
jer ovako, može ,ali će se samo potvrditi
moj tekst, razmisli.....
....gastritis, :b101:
ima i gorih...

priča iz života, pročitaj.
Kriza imaginacije
viewtopic.php?f=40&t=6111 Strana 9 od 16


duga istinita priča, str.9

Naslov: Re: Kriza imaginacije
istinita ekumenska priča..

i daj ostavimo je nek donese sama odluku,
kakva god bila nek bude njena i njenog dečka,
oni će živjeti zajedno, a ne mi sa njima..
.


A tlo ju smeta da donese odluku, kao što sam rekao, sam je došla ovdije iznijela svoju nedoumicu ili problem, i ja sam joj konkretno nametnuo par pitanaj koje se tiću naše vjere. Zar je to problem???
Šta ćemo ovdje, glumatati i šutjeti o stvarima koje vode u smrtni grijeh i ubijaju dušu, zar da šutimo o tome i kad nas se pita.
Gdje ste vi kršćani po krovovima, nema nas, više volimo visiti na prozorima od čokolade i šećera!!
Na šta smo mi spali!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 14 kol 2013 18:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ja sam joj poslao dva pp-a, i dobio odgovor.
za zdraveta.
Samuel, da li si pročitao tu istinitu priču,
snaga ustrajne vjere i molitve.....uslišane....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 14 kol 2013 22:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
cirenac napisao:
Ja sam joj poslao dva pp-a, i dobio odgovor.
za zdraveta.
Samuel, da li si pročitao tu istinitu priču,
snaga ustrajne vjere i molitve.....uslišane....


Objasni ukratko poantu priče, svojim riječim što želiš reči!
Prvo staviš link koji ne radi,
onda tražim okolo,
i nakon toga što nađem,
na strani 9,
nađem hrpu priča,
i nek si mislim na koju pucaš,
i nek pogađam s kojom želiš reči,ŠTO???

Inaće, i bez ljutnje Cirenac, ali tebe iskreno izbjegavam na foumu, ne zato što si okvaren, zastranio,
ili bilo što drugo, jednostavno si mi kompliciran, jer često ne kužim na prvu što želiš reči, a ne da mi se razmišljati, pa inače izbjegavam tvoje postove, ali ovo sada je prava muka za mene!!
Tako sam ispočetka mislio i za Zdraveta, ali njega sam pohvatao, to jest negov stili i način razmišljanja, ali brate, tebe niti za glavu nit za rep! Ne uvijek, ali počesto, pogotovo na početku, ali kasnije ionako nisam čitao, jedino sam znao otvoriti poneki link koji staviš. Ajd sad kad raspravljaš samnom, probaj biti razumljiviji!
Naravno ako želiš! :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 15 kol 2013 06:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Javim se na pp,
da ne začatavamo temu,
i hvala ti na iskrenosti, :b112:
mnogi vjerojatno slično misle...
al, da me ne uvrijede..
prešute, :oops:
ma, nije strašno, razlike su velike iz kraja oklen pišem
od smisla za humor, pa sociološke i kulturološke,
pa do mješavine, koktela mentaliteta, nacija....
javio se, pp,
Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr