www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 16 kol 2013 11:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
zdrave napisao:
Izgubljena ili ne, ali sam postao uvjeren da ona očekuje našu podršku u njenoj odluci da se vjenča s ovim pomorcem.
I SVE što se napiše, a nije sukladno njenim planovima, pada u vodu. Jeste li joj slali PP, pa tko je dobio odgovor?...

...Eto, ZATO ja samo pratim... I dajte, ostanite uz temu: ponavljajte svoje argumente protiv ovakvog braka - doživjet ćete - što mislite što?
BB!
Zdrave

zašto pisati dalje ili slati privatne poruke kad je sama napisala da ga previše voli da bi ga napustila? Ja sam napisao ono što nam Crkva preporučuje i zašto nam to preporučuje, drugi su napisali svoje pa ne vidim zašto bi pisali više nego je potrebno, sve joj je napisano a ona sama je na to odgovorila da ga neće napustiti.

Vidim da ima podrške u smislu da neko zna za brakove u kojima se vjernica udala za ateistu ili za lošeg vjernika pa se on kasnije obratio ili ako se nije obratio bio joj je u braku dobar, ja mogu isto napisati da znam za nekoliko takvih brakova ali znam i tisuće brakova u kojima se muž nije obratio i u kojima nisu cvale ruže. Svjedočiti o obraćenju u braku može biti nada nekome ko je već u takvom braku pa nema izbora ali ja se ne bi usudio bilo kome savjetovati tako nešto jer se ta osoba ne mora obratiti. Jer ako se ne obrati onda neće biti dobro a iz onoga što sam ja vidio oko sebe i što nam govore svećenici slučajevi kod kojih je došlo do obraćenja drugog bračnog druga je jako malo u odnosu na one kod kojih nije došlo do obraćenja.

No da se ne ponavljam već sam na ovoj temi napisao što nam Crkva preko svećenika savjetuje kod izbora bračnog druga a ne znam jel to više bitno jer je napisala da je već donijela odluku. Pitala je, dobila je dosta različitih savjeta i to je sve što je na ovoj temi tražila


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 12:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 kol 2013 11:17
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo me natrag nakon puno neprospavanih noci i milijun isplakanih suza...Jako mnogo smo vagali nas odnos, odluke, on je odlucio da ce primiti sakramente jer zna koliko bi to meni znacilo, misli da ne bi sa time postao vjernik, ali da je korak prema tome to ne mogu sa sigurnoscu reci, vjerojatno ne, bar ne jos... Nakon svega ja sam se odlucila sinoc povuci iz te veze, jednostavno nakon svega nemam snage za dalje, sve svade i prepirke sa mojim roditeljima, posebno sa mamom su utjecala na moju odluku jer vise ne mogu slusati kako se ona srami sta joj je zet ateist, njen plan je bio da to krijemo, da nikada nitko ne sazna, a ako skuzi ona ce reci da nije znala... Nisam uopce rekla da planira primiti sakramente, ionako nikada nece biti dovoljno dobro. Srce mi je slomljeno, dusa me boli jer znam da nikada necemo ostvariti nase zajednicke snove, ali nikako ne mogu skupiti snagu za dalje, on je isao na brod, osjecam se usamljenom i tuznom, molija me da ga cekam da dode doma da cemo sve rijesiti, ali ja nemam snage ni dana vise. Znam samo da sam izgubila najljepse sta sam imala u zivotu, ali nemam snage za boriti se dalje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 13:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Draga bubice,
bez obzira na ishod vašeg odnosa...mislim da si svoju mamu previše pustila, dala joj previše za pravo da uređuje tvoj život! Pa sve da se njoj ugodi, njenom ugledu, da se ne bi posramila pred ljudima..Zar to nije malo previše sebično?? ..lažno??
Jer, s kim god da si u vezi, ona će naći zamjerku..
Mislim da od njega želite savršenstvo, ispunjenje vaši prohtjeva...al' gdje je tu ljubav...iskrena i čista???
Iskreno, žao mi je tog dečka...
Promisli, ohladi glavu od svega...uzmi sebi odmora i mira..ako ti je potreba, razgovaraj sa svećenikom, časnom sestrom...otiđi na ispovjed....Nemoj svoj život uništiti olako..
Želim vam od srca svako dobro...da vas prati Božji blagoslov..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 15:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Kod:
Draga bubice,
bez obzira na ishod vašeg odnosa...mislim da si svoju mamu previše pustila, dala joj previše za pravo da uređuje tvoj život! Pa sve da se njoj ugodi, njenom ugledu, da se ne bi posramila pred ljudima..Zar to nije malo previše sebično?? ..lažno??
Jer, s kim god da si u vezi, ona će naći zamjerku..
Mislim da od njega želite savršenstvo, ispunjenje vaši prohtjeva...al' gdje je tu ljubav...iskrena i čista???
Iskreno, žao mi je tog dečka...
Promisli, ohladi glavu od svega...uzmi sebi odmora i mira..ako ti je potreba, razgovaraj sa svećenikom, časnom sestrom...otiđi na ispovjed....Nemoj svoj život uništiti olako..
Želim vam od srca svako dobro...da vas prati Božji blagoslov..

Upropastila život, zašto misliš da ga je upropastila.
"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom. 24Tko hoće život svoj spasiti, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj poradi mene, taj će ga spasiti. 25Ta što koristi čovjeku ako sav svijet zadobije, a sebe samoga izgubi ili sebi naudi?"

Čestitam na hrabroj odluci, ja ne znam da li je ona ispravna. Ali danas si jedna od rijetkih koji je Krista i vjeru stavila ispred ovozemaljskih ugoda i osjećaja, stavila si odgoj svoje djece u obitelji koja zajedno slavi Boga ispred svojih osjećaja prema ovozemaljskom.
Ne želim ovdje petlajti mamu, iako joj ovo nije bilo u redu, jer je tu preije svega mislila na sebe. Ali ti se divim na hrabrosti u odluci koja se jako rijetko danas donosi, a ovo je bila s mislima prma vjeri, prema Kristu kao prema nečemu najvažnijem u životu. Divim ti se i zavidim, ti ne možeš da ne budeš nagrađena ako ustraješ u Kristoljublju!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 16:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Samuel napisao:
Ali ti se divim na hrabrosti u odluci koja se jako rijetko danas donosi, a ovo je bila s mislima prma vjeri, prema Kristu kao prema nečemu najvažnijem u životu

Ja uopće nisam dobila dojam da je ona hrabro postupila, već da je učinila ono na što su ju natjerali roditelji, pod silnim pritiskom i zbog nemogućnosti da im se suprostavi... i da se sad osjeća slomljeno, jer i dalje voli tog dečka koji je bio spreman jaaako puno učiniti za nju...
bubica napisao:
sve svade i prepirke sa mojim roditeljima, posebno sa mamom su utjecala na moju odluku jer vise ne mogu slusati kako se ona srami sta joj je zet ateist, njen plan je bio da to krijemo, da nikada nitko ne sazna, a ako skuzi ona ce reci da nije znala...

bubica napisao:
Znam samo da sam izgubila najljepse sta sam imala u zivotu, ali nemam snage za boriti se dalje.

Slažem se s Naggarom, koji je rekao:
Citat:
..formalno biti kršćanin NIJE GARANCIJA USPJEŠNOSTI BRAKA...
..VEĆ LJUBAV I POŠTOVANJE..
..I STRPLJENJE I TRPLJENJE...
..

..ljubav je jedino važna..
..uz..opasku...
..da te on poštuje...
..a ti si napisala da te poštuje..
..jer ako njemu vjera ne znači ništa..a tebi znači..lijepo je da će on učiniti sve da bi ti bila sretna

Draga bubica, bit ćeš u mojim molitvama...
Neka te blagoslovi Gospodin, i neka te čuva...
Neka te Gospodin, licem svojim obasja, milostiv neka ti bude...
Neka pogled svoj Gospodin svrati na te, i mir ti donese...

:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 17:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 kol 2013 11:17
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
slazem se da nisam hrabra, da sam hrabra borila bi se, ovako popustam jer sam kukavica i odustajem od najdivnijeg covjeka na svijetu jer sam preumorna od svega, ima on mana kao i svatko, a ja ih pronalazim sve vise samo da sebi olaksam i opravdam svoju odluku . Moja majka vjernica koja se svaki dan moli mi jucer kaze za susjedu: "lipo se udala, sve ce se udati bolje od tebe, njen ima kat kuce, tvoj nema nista, a jos nije ni krsten", tesko je kada vam takve osobe sude i pronalaze manu u svakom postupku, da sam dovoljno hrabra pokupila bi stvari i otisla, ali eto tjesi me sta ce njena kazna biti sta ce me svaki dan gledati nesretnu i kajati se zbog svega


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 17:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
bubica napisao:
Evo me natrag nakon puno neprospavanih noci i milijun isplakanih suza...Jako mnogo smo vagali nas odnos, odluke, on je odlucio da ce primiti sakramente jer zna koliko bi to meni znacilo, misli da ne bi sa time postao vjernik, ali da je korak prema tome to ne mogu sa sigurnoscu reci, vjerojatno ne, bar ne jos... Nakon svega ja sam se odlucila sinoc povuci iz te veze, jednostavno nakon svega nemam snage za dalje, sve svade i prepirke sa mojim roditeljima, posebno sa mamom su utjecala na moju odluku jer vise ne mogu slusati kako se ona srami sta joj je zet ateist, njen plan je bio da to krijemo, da nikada nitko ne sazna, a ako skuzi ona ce reci da nije znala... Nisam uopce rekla da planira primiti sakramente, ionako nikada nece biti dovoljno dobro. Srce mi je slomljeno, dusa me boli jer znam da nikada necemo ostvariti nase zajednicke snove, ali nikako ne mogu skupiti snagu za dalje, on je isao na brod, osjecam se usamljenom i tuznom, molija me da ga cekam da dode doma da cemo sve rijesiti, ali ja nemam snage ni dana vise. Znam samo da sam izgubila najljepse sta sam imala u zivotu, ali nemam snage za boriti se dalje.


..hmmmm :roll:

..mislim da si dovoljno odrasla i samostalna...da kažeš mami...
. :Draga .MAMA ja ću odlučiti sama...
..jer nećeš provesti život s mamom ..
..već sa svojim suprugom..

..RECI JOJ DA..da si ti s njim zadovoljna..
..i da će on primiti sakramente...
..Forma će biti zadovoljena...da mami umiriš dušu..
..i svijetu oko sebe...jer ne živiš ti za svijet..niti svijet za tebe..
..tvoj dragi je pokazao ..veliki znak ljubavi i pažnje...
..tako što će zbog tebe primiti sakramente..

..moja je žena bila formalno vjernik..kad smo se oženili..
..ja sam išao ispočeka sam u crkvu..sa svoje tri kćeri..
..ona je to nekako uvijek izbjegavala ..i išla tu i tamo..
..ja je nikad nisam ...silio..
..no polako...čak i kad je krenula krivim putem ..
..s prijateljima Brune Gruninga...i posjetila Međugorje...
..Bog je imao plan za nju..vratila se istinski u krilo vjere
a ne samo formalno
..i eto ..moja je žena sad bolji vjernik nego ja..
.. :D

..pa ni mama od Savla...nije mogla reći sinu svom...
..SINE...vjeruj u ISUSA...
..VEĆ JE TO ISUS UČINIO NA SVOJ NAČIN..

...pa SAVLE je bio progonitelj kršćana...a ne samo ateist... :D
..da bi nakon ..preobrazbe...postao ISUSOV najgovorljiviji SVJEDOK.. :D

..pa šta ako i pogriješiš...TO ĆE BITI TVOJ PUT..

..ili ćeš ..dopustiti ovakav scenarij...
..da te mama za par godina,..tjera van u društvo
"ODI KĆER VAN MALO ZABAVI SE"

..a kad s 40 g. budš sama ..onda će joj biti dobar zet i onaj tko je rastavljen i ateist.. :D

..ma čovjek uvijek treba ići za srcem ljubavi..

..a uvijek će nekako biti...kad se dvoje voli... :b112:

..ps..vidim da bi mami bilo lakše ..da je ateist..i da je bogat... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 18:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.
Citat:
Moja majka vjernica koja se svaki dan moli mi jucer kaze za susjedu: "lipo se udala, sve ce se udati bolje od tebe, njen ima kat kuce, tvoj nema nista, a jos nije ni krsten"


..tvoja mama je ...vjernica za vanjski svijet...inače ne bi ovako nešto napisala

.evo našao sam ti supruga i da ti mama bude zadovoljna



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 20:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 kol 2013 11:17
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
bubica napisao:
Evo me natrag nakon puno neprospavanih noci i milijun isplakanih suza...Jako mnogo smo vagali nas odnos, odluke, on je odlucio da ce primiti sakramente jer zna koliko bi to meni znacilo, misli da ne bi sa time postao vjernik, ali da je korak prema tome to ne mogu sa sigurnoscu reci, vjerojatno ne, bar ne jos... Nakon svega ja sam se odlucila sinoc povuci iz te veze, jednostavno nakon svega nemam snage za dalje, sve svade i prepirke sa mojim roditeljima, posebno sa mamom su utjecala na moju odluku jer vise ne mogu slusati kako se ona srami sta joj je zet ateist, njen plan je bio da to krijemo, da nikada nitko ne sazna, a ako skuzi ona ce reci da nije znala... Nisam uopce rekla da planira primiti sakramente, ionako nikada nece biti dovoljno dobro. Srce mi je slomljeno, dusa me boli jer znam da nikada necemo ostvariti nase zajednicke snove, ali nikako ne mogu skupiti snagu za dalje, on je isao na brod, osjecam se usamljenom i tuznom, molija me da ga cekam da dode doma da cemo sve rijesiti, ali ja nemam snage ni dana vise. Znam samo da sam izgubila najljepse sta sam imala u zivotu, ali nemam snage za boriti se dalje.


..hmmmm :roll:

..mislim da si dovoljno odrasla i samostalna...da kažeš mami...
. :Draga .MAMA ja ću odlučiti sama...
..jer nećeš provesti život s mamom ..
..već sa svojim suprugom..

..RECI JOJ DA..da si ti s njim zadovoljna..
..i da će on primiti sakramente...
..Forma će biti zadovoljena...da mami umiriš dušu..
..i svijetu oko sebe...jer ne živiš ti za svijet..niti svijet za tebe..
..tvoj dragi je pokazao ..veliki znak ljubavi i pažnje...
..tako što će zbog tebe primiti sakramente..

..moja je žena bila formalno vjernik..kad smo se oženili..
..ja sam išao ispočeka sam u crkvu..sa svoje tri kćeri..
..ona je to nekako uvijek izbjegavala ..i išla tu i tamo..
..ja je nikad nisam ...silio..
..no polako...čak i kad je krenula krivim putem ..
..s prijateljima Brune Gruninga...i posjetila Međugorje...
..Bog je imao plan za nju..vratila se istinski u krilo vjere
a ne samo formalno
..i eto ..moja je žena sad bolji vjernik nego ja..
.. :D

..pa ni mama od Savla...nije mogla reći sinu svom...
..SINE...vjeruj u ISUSA...
..VEĆ JE TO ISUS UČINIO NA SVOJ NAČIN..

...pa SAVLE je bio progonitelj kršćana...a ne samo ateist... :D
..da bi nakon ..preobrazbe...postao ISUSOV najgovorljiviji SVJEDOK.. :D

..pa šta ako i pogriješiš...TO ĆE BITI TVOJ PUT..

..ili ćeš ..dopustiti ovakav scenarij...
..da te mama za par godina,..tjera van u društvo
"ODI KĆER VAN MALO ZABAVI SE"

..a kad s 40 g. budš sama ..onda će joj biti dobar zet i onaj tko je rastavljen i ateist.. :D

..ma čovjek uvijek treba ići za srcem ljubavi..

..a uvijek će nekako biti...kad se dvoje voli... :b112:

..ps..vidim da bi mami bilo lakše ..da je ateist..i da je bogat... 8)


Naravno da bi bilo njoj lakse da je bogat, onda bi se imala sa cim hvaliti, ovako nema sa cime, a mene smatra jadnicom koja ce to trpjeti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 20:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 kol 2013 11:17
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poriluk napisao:
bubica napisao:
slazem se da nisam hrabra, da sam hrabra borila bi se, ovako popustam jer sam kukavica i odustajem od najdivnijeg covjeka na svijetu jer sam preumorna od svega, ima on mana kao i svatko, a ja ih pronalazim sve vise samo da sebi olaksam i opravdam svoju odluku . Moja majka vjernica koja se svaki dan moli mi jucer kaze za susjedu: "lipo se udala, sve ce se udati bolje od tebe, njen ima kat kuce, tvoj nema nista, a jos nije ni krsten", tesko je kada vam takve osobe sude i pronalaze manu u svakom postupku, da sam dovoljno hrabra pokupila bi stvari i otisla, ali eto tjesi me sta ce njena kazna biti sta ce me svaki dan gledati nesretnu i kajati se zbog svega


kakva je to utjeha što će te majka gledat nesretnu?? Kakva korist od toga? Svejedno ćeš biti nesretna...

a to što je ateist pa što??

zar se ateist jednog dana nemože preobratit??

i kakva je to majka koja je control freaka kršćanin je? zar da imaš nekog dečka koji je na papiru kršćanin a psuje Boga, ne živi niti malo kršćanski, ne ide na misu itd. onda bi bio majci prihvatljiv jer je eto "kršćanin"...

to pitaj svoju majku...

isto reci majci ako je bez grijeha neka prva kamen baci, reci joj tko je ona da sudi kakvi ti je dečko?

za ljubav se treba boriti, ako se ti ne boriš za njega i vašu vezu pa kakva je to ljubav??

to onda nije ljubav to je smijadura...


Pitala sam majku sta bi bilo bolje da je kriminalac, rekla je da bi bilo bolje ako je krsten., bitno je zadovoljiti formu.
Njemu je u lice rekla: nemas sakramente, nemas kucu, nemas stan, a sta imas? Poslije mu je rekla da nema nista protiv njegova karaktera, da misli da je kao osoba dobar, pa gdje to ima???? inace sama je zakljucila da on nije krsten jer je srbin, mislim da jos uvijek sumnja u to iako nije istina, jednostavno ne mozes neke stvari objasniti. jednostavno sam pucala, on se trudija, pocele su svade...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr