www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 08:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 stu 2008 21:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:35
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Snagom Uma - Tony Buzan
Ova knjiga otkriva znanstvenim metodama tajne Božjeg čuda i savršenstva stvaranja upravo nas! Objašnjava neke teme kao metapozitivno razmišljanje koje je odlična stvar pogtovo ako je primjenite u duhovnom aspektu jer čete bolje djelovati u vjeri. U jednom djelu objašnjava djelovanje "loših navika" (tj.grijeha ) i iako nije neki vjernik ima dar mudrosti i spoznaje borbu protiv loših navika kao unutarnju borbu protiv čudovišta koje je snažnije od nas ( đavla ) iako to on nerazumije kao tako.
Brzo čitanje - Tony Buzan
Moć duhovne inteligencije - ovu još nisam pročitao. T.B.
Biti genijalac - T.B.
Pokušavate razviti vlastite talente koji su vam dani ali zanimljivo je da znanstvenim metodama objašnjava na koji način a opet to možete primjenit na vjeru drugim rjećima.
1.Molitva - rjeći.
2.Pjevana molitva ( x2 molitva ) - ritmična rjeć gdje obje strane mozga sudjeluju.
3.Zašto ne slikati vjerske sadržaje ? Nacrtajte sebe i isusa ?
4.Zašto ne plesati uz neko vrstu vjerske glazbe ?
5.Zašto ne zamišljati kako bi to bilo ići Isusov put ? Što bi ja radio ? Zar ovo nije pozitivno maštanje ?

Pogledajte svakako film Dan Milmana - Peacefull warrior . Odličan je film koji pokazuje put u mudrost života ali nažalost nema vjerskih elemenata ali je jedan divan primjer života u sadašnjosti a Bog je u sadašnjosti pa možda ga na taj način bolje spoznamo.

Svakako vam savjetujem da isto tako pogledate razne serijale National Geographicsa počevši od ;Ljutske seksualnosti,super ljudi pa do ljutskih genija čista da spoznate malo sebe kao čovjeka od krvi i mesa i shvatite kako vas je Bog savršene napravio a i različite.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 stu 2008 21:44 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:35
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zaboravio sam napisat za sve one skeptike sa jedne strane(zannosti ) ili druge strane obale(religije)--> Isus je hodao vodom!
Znanost je sredstvo objave čuda Božjeg stvaranja počevši od čovjeka pa do svega ostalog . Ono je djete mudrosti ali samo u službi Božjoj. Služite se njom po zakonima Božjim i bit će vam od velike koristi ( teolozi su vrsni logističari i imaju mnoge matematike na studiju ).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 13:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sta kaze katolicka crkva o brzom citanju...???osobno neznam puno prevara ima svugdje u skoli(povjest...)sad joga na faksu...te vjesti...razna znanja a sve treba vjezbat da bi naucio neznam puno o brzom citanju ali mi se cinilo ok dok sam gledo na ninternetu neso nije nista strasno samo vjezbanje vida(perfirni vid)...volio bi Boziji odgovor u vezi ovoga...negdje sam procito da spada pod new age. ..Bbl


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 13:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
NEW AGE.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od KKISMM na 17 ruj 2013 13:59.
Razlog: DUPLO JE
PostPostano: 17 ruj 2013 14:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I STROGO JE ZABRANJENO???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 14:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
KKISMM napisao:
I STROGO JE ZABRANJENO???


Ako si katolik i ne želiš sjediti na dvije stolice onda je! Što dalje od new age-a.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 18:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 lip 2013 22:09
Postovi: 69
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Čitao sam knjige slične ovima recimo "Moć Podsvijesti" a i edicije pod tim nazivom. U edicijama mi se nije svidjelo to što na kraju jedne od tih knjiga piše da ne vjerujemo Isusu, Mojsiju, Budi ili nekom drugom čovjeku nego da vjerujemo samo u moć koja je u nama. Te sam skoro primijetio kad sam razmišljao o tome što piše u tim knjigama da se iznose i uvjerenja panateizma. Mnogo se citira Emerson i navode kao neka čuda koje je izveo jedan od sljedbenika nove misli Kvimbi. Navode se takođe pojedini dijelovi Biblije i upanišada, bagava gite ma sve je kao meća umiješano što se daje svinjama. A stekao sam dojam da autor tih knjiga podsvijest uzvisuje na Božje mjesto, kao da smo mi svi ljudi bogovi zbog toga što imamo podsvijest, a za cjelokupnu svijest autor govori da je Bog. Ja nikada nisam smatrao da je podsvijest Bog, jer Bog kaže: Moje misli nisu vaše misli, moji potovi nisu vaši putovi. Svakako da čovjek svoj um treba koristiti na slavu, i hvalu Božijeg imena, kao i na korist drugim ljudima. Jedini Put, Istina i život jeste u Gospodinu Isusu Kristu, i zaista ko je svim svojim bićem vjerovao u njega nije se postidio niti je propao. Ali eto dobro je znati i kakve laži plasiraju sekte ili new age da nebi otišli krivim putem i treba biti uvijek na oprezu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 20:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
:twisted:
Pauza za reklamu, (zbog ignora,)
ali ovo su suze ganuća..
zbog duhovno ili tvoje duhovite
metamorfoze.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 20:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
KKISMM napisao:
sta kaze katolicka crkva o brzom citanju...???osobno neznam puno prevara ima svugdje u skoli(povjest...)sad joga na faksu...te vjesti...razna znanja a sve treba vjezbat da bi naucio neznam puno o brzom citanju ali mi se cinilo ok dok sam gledo na ninternetu neso nije nista strasno samo vjezbanje vida(perfirni vid)...volio bi Boziji odgovor u vezi ovoga...negdje sam procito da spada pod new age. ..Bbl


..gledao sam ja malo ..o tome...nije mi se svidjelo kako počinje...
..da ..upitna je tehnika "s kojom" zamišljaš tamu svuda oko sebe....
..da bi jel..kao ...vježbao oko.-.-- :roll:

..ja bolje vježbam buljiim u sunce na zalasku i pozdravljamo svoje pokojne mamu i tau.. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr