www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 15 ožu 2013 09:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Rora, HVALA, bilo je i vrijeme...no razumio sam!!!
...
(sorry, ono je bila omaška - s imenom :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2013 13:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 vel 2013 00:14
Postovi: 56
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[/quote]
I uvijek se sjetim jedne priče, ne znam gdje sam je ono pročitala ili čula. Kad su na ulazu Raja čekali jedan masovni ubojica i jedan dječak koji ništa puno nije skrivio osim što je tvrdio da Bog ne postoji. Masovni ubojica se pred kraj života pokajao i bio je zato primljen u Raj, a dječak je završio u pakao jer nije prihvatio Boga i Božju ljubav.
[/quote]

ovaj dio mi nije baš jasan.....gledao sam dokumentarac gdje se navodi da je Staljin na samrti dozivao Božje ime i milosrđe...a za života je više ljudi otjerao u smrt nego onaj Hitler......i zamisli da je on sada u Raju.......navodim ovo kao usporedbu, ne kao moj sud......e sada zamislite npr. našeg Stepinca i onog Rusa, ma nemoguće u mom mozgu,mojoj duši....za vas neznam

e da dodam...ova tema mi je jako zanimljiva, jer to sa psovkama sam dosta puta doživio, za stolom kako bi se reklo face to face.....sav se naježim kad čujem takve .......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2013 14:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ja sam čitao o nekom dječaku koji je nakon prve pričesti obavio pobožnost Devet prvih petaka na čast Srcu Isusovu. Kasnije kad je odrastao postao je mafijaš i činio velike zločine. Jednom dok je pretakao benzin u auto došlo je do zapaljenja benzina i ovaj je podosta izgorio, u bolnici su se liječnici čudili kako je još živ s obzirom na težinu opeklina. U jednom trenu je zatražio da mu dovedu svaćanika i kad se ispovjedio umro je. Ova priča pokazuje da uvijek ima iznimaka, iako sam više puta čuo onu priču da stablo pada na stranu na koju je raslo. Iznimka potvrđuje pravilo ali niko od nas ne zna ko je ta iznimka


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2013 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Običan momak,
i ja SVJEDOČIM da Isus drži obećanje vezano uz 9 prvih petaka.
Moj otac ih je obavio također kao dječak.
Kasnije je žvio po svom...Bio i član SKJ/SKH...Nikad u crkvu!
Obolio od raka!
Kad je "otpisan" u pušten kući, kod kuće smo mogli samo moliti za nj.
Nije više dolazio k sebi. Zvali smo liječnika za svaki slučaj. Rekao je: "Pustite ga da na miru umre"!
Oko sat kasnije - kad je tata bio već u komi - dolazi možebitni skori novi blaženik, sad pokojni vlč. Ivan Šešo. I ČUDO!
Ulazi k tati, a tata GLEDA u nj!
Svi smo izašli iz prostorije.
Vlč. Šešo nam kasnije kaže da se ISKRENO i SVJESNO I SKRUŠENO ispovijedio, primio Pričest...
Tu noć je preminuo!
I sad, da mi netko počne palamuditi kako je ta spasonosna pobožnost za naivne, svašta bih mu rekao :)
Bog DRŽI svoja obečanja. A nije na nama da sudimo tuđe živote i način življenja ("bez Boga", rekli bismo). Tata mi nikad nije branio...Čak ni što sam ministrant, mada je imao zbog toga problema na poslu od strane "crvenih".
Blagoslovljeno Božje Milosrđe!

BB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2013 22:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
"

Psovka je govor zloduha




framaNudimo vam cjelovit, opširan i dubok tekst o psovci. Dobro ga je sebi isprintati. Što je psovka? Sv. Jeronim: “Psovka je strašnija od ikog drugog grijeha. Ona je bezbožni govor ustiju protiv Boga. Svaki drugi grijeh kada se usporedi sa psovkom, neusporedivo je manji.” Neki crkveni oci su rekli: “Psovači su gori nego psi i druge životinje. Pas ne laje na svoga gospodara, makar ga ovaj i udari, a psovač vrijeđa svog Boga i Gospodara i to bez razloga”...

PSOVKA JE PAKLENI GOVOR, GOVOR ZLODUHA. Kao što Duh Sveti govori preko pravednika, tako i zloduh govori preko psovača. Pogledajmo tko sve u nas psuje!? - I staro i mlado, i djeca i starci. Psuju već i djeca u osnovnoj školi. To je tragedija našeg vremena. Naše su riječi toliko važne - jer je snaga u našem jeziku i riječima koje izgovaramo. Zato Biblija kaže: “Smrt i život u vlasti su tvoga jezika.” To znači da svojim jezikom možemo sebi sijati život ili smrt. Većina svojim nesmotrenim jezikom, psovkama i ružnim riječima sije sebi smrt. Isus kaže da će čovjek odgovarati pred Bogom za svaku nepotrebnu riječ. Tvoje će te riječ osuditi, i tvoje će te riječi spasiti. Zato pazi što govoriš! U Evanđelju piše da će nas Bog sačuvati od zla u svom Imenu. Božje je Ime uzvišeno i sveto! Zato u “Oče naš”-u molimo: “Oče, sveti se Ime tvoje” - tj. Tvoje Ime neka među nama bude sveto, neka ljudi poštuju i blagoslivljaju Tvoje Ime.
A za Isusovo Ime piše da je to JEDINO IME na svijetu dano ljudima po kojem se možemo spasiti. Ako je to istina i ako je to jedino Ime po kojem se spašavamo, kako je onda tragično i pogibeljno ako psujemo i pogrđujemo sveto Ime Isusovo. To je jednako propast. Time otvaramo sebi put za pakao: Ime Isusovo nam donosi spas, a mi psujemo i pogrđujemo to sveto Ime. To je katastrofa! To je slično ovom primjeru: Neki je slikar prikazao čovjeka psovača na ovaj način:

naslikao je čovjeka divovskog rasta, veoma lijepog izgleda kako na svom dlanu drži malog patuljka. No, taj je patuljak bio nešto ljut i srdit. Jednom je pesnicom prijetio gorostasu, a s drugom rukom mu je zabadao mač u dlan u kojem je stajao. Ruka je bila ispružena nad dubokim ponorom. I bilo je dovoljno da se okrene i da patuljak završi u ponoru. Što nam govori ova slika? Mi često kažemo da smo SVI U BOŽJOJ RUCI. Ništa sami ne možemo učiniti, niti odlučiti o svojoj sudbini. Kakve li neopisive nesreće podići svoju ruku protiv onoga u čijoj smo vlasti, protiv onoga koji nas drži na svome dlanu, i zabadati mač svoga gnjeva i svoje srdžbe u Njegov dlan na kojem počiva i nebo i zemlja i sva stvorenja.To je zajamčena propast!

Na žalost, naš hrvatski narod je PSOVALAČKI NAROD. Hrvati su jedni od največih psovača na svijetu! Kakve li se samo sve psovke izgovaraju i što se sve psuje: i Krv Isusova i Ime Isusovo… Nije ni čudo da je zato nad našim naorodom veliko prokletstvo. Zamislite: svi veliki ratovi odigrali su se na našem tlu - i balkanski, i 1. svjetski i 2. svjetski, i sada - ovaj posljednji - Domovinski rat! K tome, nije bez razloga ona poslovica koja kaže: “Dva Hrvata - tri stranke!” Kao da Hrvati nikako ne mogu biti jedinstveni! Sve je to posljedica ovog užasnog prokletstva.

Psovače, prema Sv. Pismu čeka NAJTEŽA KAZNA. Sv. Ivan Zlatousti ovako govori: “Želite li da vas mine nesreća, okanite se psovke.! Budite uvjereni: dok psovači ne prestanu psovati, svakim će danom nazadovati vaša polja, svi vaši poslovi i sva vaša nastojanja!” Pitam vas: može li hulitelj Božjeg Imena očekivati da će ga Bog blagosloviti u životu, da će mu pomoći i zaštititi? Naravno da ne može. Naprotiv, njega - prema Bibliji - čeka najteža kazna.

Biblija iznosi ovakav primjer. Jednom je neki Židov pogrdio Ime žbožje i opsovao ga. Tada su ga odveli Mojsiju. Stavili su ga u zatvor i čekali da se očituje volja Jahvina. Onda Jahve reče Mojsiju: “Izvedi psovača iz tabora. Potom svi koji su ga čuli neka stave svoje ruke na njegovu glavu. A onda, neka ga sva zajednica kamenuje.” I taj je psovač završio strašno. Potom je Jahve naredio Mojsiju: “Reci Izraelcima. “Tko god opsuje Boga svoga, tko izgovori hulu na Ime Jahvino - neka se smakne. Bio stranac ili domorodac, ako pohuli Ime Jahvino - mora umrijeti!” (Lev 24,10-16)

Zašto tako strogo, pitamo se?! Zato, jer po tom čovjeku dolazi prokletstvo na čitav narod. Čitav narod trpi zbog psovača. I k tome, ako takav živi, psovka bi se mogla brzo proširiti - kao zaraza - po čitavom narodu! Bilo je poznato u povijesti - da ljudi za uvredu časti - osobne ili upućene njihovoj majci ili ocu - oduzmu uvreditelju život. Kaznu za zločin uvrede veličanstva imali su u svom zakoniku već i stari Rimljani. Kazna je bila oštra: uvreditelji bi bili ili ubijeni mačem, strelicama, bačeni pred divlje zvijeri ili spaljeni. Pa, ako je za uvredu čovjeka bila tako teška kazna, koliko više će biti teža kazna za uvredu nanesenu Bogu i njegovom svetom Imenu.Želim vam ispričati jedan primjer. U 3 mjesecu 1916. g. pisao je s tatišta Albin Breviatti, vojni kapelan ovo:” ČUVAJTE SE PSOVKE, JER SAM JA SVOJIM OČIMA VIDIO STRAŠNI SVRŠETAK PSOVAČA!” Moja se četa nalazila u jednoj seoskoj kući gdje je na zidu visio križ. Jedan od vojnika to nije mogao gledati, te je bacio križ na zemlju, izgovarajući najteže psovke. Napokon je bacio križ kroz vrata, tako da se razbio u komade. kamo sreće da to nije učinio. Isti dan izišli smo po običaju iz kuće da preuzmemo dužnosti za slijedeći dan. Taj je psovač ostao u kući i govorio da se ne osjeća dobro. U taj tren pala je na kuću neprijateljska granata, probila krov i jadnika raznijela na komade. Bio je tako raskomadan da su se dijelovi tijela jedva skupili da ga kako - tako pokopaju. U istoj toj kući nalazilo se još nekoliko vojnika - po drugim prostorijama, ali su oni bili samo lakše ozlijeđeni. Isus veli:”Kakvom mjerom mjerite i vama će se zauzvrat mjeriti.” Kao što je križ bio razbijen u stotinu komada, tako i njegovo tijelo! Mogao bih vam ispričati na stotine takvih primjera. Svi koji su psovali i pogrđivali Božje Ime, loše su završili. Poznati francuski pjesnik Charles Baudlaire, napisao je SOTONSKE LITANIJE. Užas! u Njima vrijeđa Boga i osobe koje su bile Bogu posvećene. Međutim, on je slavio Judu što je izdao Isusa, hvali je Kaina zato što je ubio svoga brata Abela, odobravao je što je Petar zatajio Isusa, a kudio je njegovo pokajanje. S prezirom je izgovarao Ime Isusovo i Msarijino za vrijeme svojih pijanki. ZAVRŠETAK? - Tragičan: umro je u velikim mukama i bolima, a ni život mu nije bio blistav.

Mogli bi ovoj grupi dodati još mnogo poznatih ličnosti koje su zbog svog psovalačkog jezika tragično završili. Julije Apostata, rimski car. Voltaire, francuski filozof - jedan od najpoznatijih ličnosti u Evropi u svoje vrijeme. Bio je jedan od najvećih psovača i hulitelja. Čitav život je psovao i prezirao Boga. Kada je umirao, zaklinjao je prijatelje da mu dovedu svećenika, ali nisu htjeli. Derao se i vikao: “Vidim pakao otvoren i đavla koji me vuče u njega!” Tako je umro, s tim riječima. Njegov prijatelj liječnik tom je prilikom rekao: “Kad bi đavao mogao umrijeti, ne bi mogao umrijeti strašnijom smrću od mojeg prijatelja Voltairea.” Isto tako tragično su završili svi oni koji su Boga htjeli skinuti s prijestolja: Mussolini, Hitler, Robespierre, Nitsche i toliki drugi. Svi su oni bili veliki bogohulitelji. i svi su oni doživjeli beliki brodolom života!Ali, zato svi oni koji su se pouzdali u Boga i koji su ga poštivali, bili su blagoslovljeni.

Buffon, glasoviti prirodoslovac koji je proučavao životinjske vrste, iznosi jedan primjer iz života pasa. Neki čovjek je imao odličnog psa s kojim se uvije hvalio pred priajteljima. Tvrdio je da bi ga njegov pas u svim mogućim okolnostima uvijek prepoznao i da ga ne bi nikada povrijedio. Jednog dana, presvuče se u poderano odijelo, nabije na glavu veliki šešir, pa promijenjenim glasom poviče s vratiju svojega dvorišta. Njegov pas odmah poleti lajući prema njemu i kako nije imao vremena da ga njuhom provjeri, a imao je pred očima nepoznati lik, skoči na gospodara i zatisne mu zube u ruku. On se jako preplašio, pa pozove psa po imenu i poče mu govoriti kako gospodar govori svojem čuvaru. Kada je pas prepoznao glas gospodara, počeo je bolno cviliti, podvio rep i utekao u zadnji kutak dvorišta, gdje se je zavukao u neku rupu. Gospodar mu je prišao, zvao ga je s ljubavlju, no pas nije izlazio. Gazda mu je nosio najbolje komade mesa da mu pokaže kako se ne ljuti na njega, no pas je ubijao i hranu i vodu. Neprestano je žalosno cvilio. To je bio jedini odgovor. Nakon nekoliko dana je uginuo - od žalosti što je ugrizao onu ruku koja ga je godinama hranila i milovala! Prijatelju, pas je uginuo od žalosti. A čovjek?!Koliko su ljudi žalosni što su uvrijedili svoga Stvoritelja? - Jako malo. Često se ponašaju kao da se nije ništa dogodilo. Mnogi čak ne znaju ni tražiti oproštenje. Kažu da im je to navika. Drugi pak doduše kažu: “Žao nam je”, i nastavljaju dalje psovati. Da im je stvarno žao, oni bi sve poduzeli da prestanu psovati i vrijeđati svetoga Boga.

Danas nam valja shvatiti: PSOVKA JE VELIKA RAK RANA NAŠEGA NARODA I NAŠIH OBITELJI. Ona nikome ništa dobra nije donijela, naprotiv - samo zlo i prokletstvo! Zato danas odlučimo najaviti RAT psovci. Borimo se protiv nje, iskorijenimo je iz naših srcaca, obitelji i naroda! Ovdje sam donio samo neke primjere koji pokazuju kako je psovka pogibeljna, a takvih životnih primjera ima na tisuće. Nigdje u obitelji gdje se psuje nema Božjeg blagoslova. Ne dopustimo da nam đavao po psovci ukrade Božji mir, sreću i vječni život.

KAKO SE BORITI PROTIV PSOVKE? - MOLITVOM! Svaki dan reci deset, dvadeset puta: 1. “Isuse, oslobodi me od psovke!” i

2. “Blagoslovljeno Ime Isusovo!” Budeš li to ustrajno ponavljao - više puta svaki dani bude li to tvoja iskrena želja, vidjet ćeš, vrlo brzo Gospodin će te osloboditi ove pošasti! I Božji će blagoslov doći na tebe. Dužni smo poduzeti ove korake - i radi Isusa, ali i radi svojih obitelji i svoga naroda.

Neka te Gospodin oslobodi od psovke i blagoslovi snagom svoga Imena!"
izvor http://frama-posusje.com/
Slika

"Dogodilo se to u Munchenu. Dosao stranac u slikarski atelier.
Umjetnik je upravo zavrsio sliku :
Isusovo skidanje s križa.
Kad je posjetitelj malo bolje pogledao pojedine osobe
u toj akciji skidanja prepoznao je, da onaj, koji izvlači čavle
u ruku Isusovih ima veliku slicnost s umjetnikom.
Kad ga je upitao , zasto je sebe naslikao pri tom poslu,
slikar je odgovorio : " U svojoj mladosti dosta puta
svojim grjesima zabijao čavale u Isusovo preveto tijelo.
Sada bih želio sto vise čavala izvaditi dobrim djelima,
molitvama i žrtvama. zato sam sebe naslikao u toj ulozi."
Zar nismo i mi svojim psovkama, kletvama, krađama,
svađama, bludnostima, ubijanjima, pijanstvima,
nezahvalnostima, grjesnim zabavama i vjerskim nemarom to isto
činili i danas činimo.
Obratimo se raspetoj ljubavi koju i danas razapinjamo
na svoju nesreću!
Vadimo i mi čavle Isusove!
Učimo se prihvaćati trpljenje i tražimo snagu njegove
milosti!
Ovo je vrijeme milosno. Nam, nama je darovano i pozvani
smo ga sto bolje iskoristimo. Nemojmo zato gubiti ni
jednoga trenutka da nesto učinimo za svoga Spasitelja.
♥blanka
— са Marinela Deja."
Međugorje facebook


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 tra 2013 15:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
"Danas nam valja shvatiti: PSOVKA JE VELIKA RAK RANA NAŠEGA NARODA I NAŠIH OBITELJI. Ona nikome ništa dobra nije donijela, naprotiv - samo zlo i prokletstvo! Zato danas odlučimo najaviti RAT psovci. Borimo se protiv nje, iskorijenimo je iz naših srcaca, obitelji i naroda! Ovdje sam donio samo neke primjere koji pokazuju kako je psovka pogibeljna, a takvih životnih primjera ima na tisuće. Nigdje u obitelji gdje se psuje nema Božjeg blagoslova. Ne dopustimo da nam đavao po psovci ukrade Božji mir, sreću i vječni život".(citat iz post od Cirenac)
.
Barem ovaj detalj da zapne psovaču za oko...No, na tt-u ih valjda ni nema, pa KAKO cijeli onaj tekst s kraja prethodne stranice obznaniti javno - da i koji psovač malo razmisli o sebi i drugima?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ruj 2013 08:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Šteta što moji susjedi ne "skaču" na ovakve forume…
Obitelj velika, petoro djece, najmlađi oko 10 g. ostali jedan drugom do uha. Dijeli nas ograda vrta.
Često u velikom dvorištu igraju nogomet - mamma mia - tu je "kolaž" psovki! I nema malih! Sve se "vrti" oko Boga, Imena Isusova…(Strah me dalje navoditi)!
Nekidan došla,…valjda baka? Laje (sorry, jer to nije govor, nisu psovke…i znam da ovako vrijeđam sirote psiće), a onda najmlađi dođe do stola i sočno "kresne" - dakako Boga.
"Ne laj"! - izdere se starica na dijete.
.
Maleni ne smije psovati - no ona smije?!!
Ne dozvoljavam unučicama da se igraju u tom dijelu vrta, ali i u dvorištu se čuje.
I sad mi padne na pamet: što bi bilo (kad bi bilo) da ministar uvede i obavezan predmet OPHOĐENJE S LJUDIMA…ili tako nekako? (Ajajajaaaj, koliko bi tu bilo JAVNE rasprave J )!!!
Lijepa naša horvatska jezik!
Ali duše su i naše i Božje…Trebale bi biti - zar na ovaj način?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ruj 2013 14:17 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 ruj 2013 22:22
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Koliko ja imam oko sebe ljudi koji psuju Boga.
Barem 3 puta dnevno cujem Bogopsovku :a1163:
Postao sam imun


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr