www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2009 17:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika
MARIJA, ZDRAVLJE BOLESNIH

Marijo, zdravlje bolesnih, klečeći pred Tobom, koja ne prestaješ činiti dobro svima, koji Te s pouzdanjem zazivaju, smiluj mi se iako sam nedostojan. Trpim, ublaži mi nevolje. U žalosti sam, utješi me. Bolestan sam, izliječi me.

Rasvijetli liječnika da upozna uzroke moje bolesti, blagoslovi lijekove i podaj mi snagu uspješnu i djelatnu.

Ako sve to ne bi bilo dostatno, ako je potrebno čudo, Marijo, molim Te za čudo, molim Te na koljenima, sa suzama u očima, s neograničenim pouzdanjem u Tvoje Srce.

Siguran sam da ćeš me uslišati na jedan ili drugi način za moje pravo dobro. Obraćajući se k Tebi s ovom molbom, nastojat ću što je više moguće svoju volju podložiti Božjoj volji i ponavljam riječi, koje je Isus - moj uzor, u Maslinskom vrtu uputio svom Ocu nebeskom: «Oče, neka bude Tvoja volja, a ne moja».


http://www.zupa-svkriz.hr/kalendar/novi ... nac210.htm


Zadnja izmjena: rebeka; 12 stu 2009 17:36; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2009 17:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Poštovani i dragi prijatelji, predstavnici pokreta i udruga!

Stavljamo u Vaše srce i molitve nakanu: Utječite se našem blaženiku Alojziju Stepincu da po Milosrđu Božjem izmoli još jedno čudo ostvareno njegovim zagovorom pred Gospodinom! Uoči spomendana blaženog kardinala Alojzija Stepinca, koji je vjeran Kristu svjedočio istinu i podnio mučeništvo, pozivam vas da u njemu pronalazite uzor kršćanskoga života i ljubavi za svoju domovinu. - Papa Benedikt XVI. na općoj audijenciji 8. veljače 2006.

»Većina ljudi ima krive pojmove o svetosti. Bitna svetost nije ništa drugo nego savjesno vršenje svojih staleških dužnosti dan za danom iz ljubavi prema Bogu. A to ja želim svima vama. Tada život vaš doista ne će biti drugo nego Evanđelje Isusa Krista predstavljeno u dnevnom poslu i molitvi. Rad i molitva, dva su vesla kojima se životna lađa svakog čovjeka i svake obitelji približava svome cilju. Ako nedostaje jedno ili drugo, nazaduje se.

« Bl. Alojzije Stepinac



Kako bi uspjeli u nakani da sljedeće godine, slaveći 110-godišnjicu Blaženikova rođenja i 10-godišnjicu beatifikacije, doživimo KANONIZACIJU! SVJEDOČIMO I MI MILOSTI DOBIVENE PO NJEGOVU ZAGOVORU

Svojim svjedočenjem sudjelujmo u procesu kanonizacije bl. kardinala Alojzija Stepinca

Uz nakanu, molimo Vas pisana svjedočanstva (do 7. prosinca) koja kao laici skupljamo i predajemo u ime crkvenih laičkih organizacija glavnom postulatoru kauze dr. Juraj Batelji

11. prosinca 2007. u 18,00 sati na Tribini udruga i pokreta Nadbiskupije zagrebačke, Kaptol 31 8. svibnja 1998., sa proslave stote obljetnice rođenja Alojzija Stepinca najavljena je njegova beatifikacija, koja je bila 3. listopada 1998. - papa Ivan Pavao II. u svetištu Majke Božje Bistričke proglasio je blaženim Alojzija Viktora Stepinca!

Sluga Božji Alojzije Stepinac umro je, na glasu svetosti i mučeništva, u Krašiću, 10. veljače 1960. i pokopan u Zagrebačkoj prvostolnici.

Njegov je grob mjesto neprekidne molitve i vrelo uslišanja. Budimo zajedno u molitvi s NJIM!

Gospodine Bože, ti si sluzi svome Alojziju kardinalu Stepincu udijelio milost, ne samo vjerovati u Isusa Krista nego i trpjeti za njega neustrašivim apostolskim žarom i ljubavlju prema Crkvi. Udijeli i nama jakost u ispovijedanju iste vjere i postojanost u trpljenju za nju. Proslavi slugu svoga čašću oltara da nam bude primjer i zagovornik u borbama života na putu vječnoga spasenja. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.DOĐITE I SVJEDOČITE!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2013 08:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 kol 2010 15:09
Postovi: 155
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovako je bilo točno prije 15 godina.......o kako vrijeme brzo prolazi.......

»Danas sam došao k vama u ovo drago vam svetište naše nebeske Majke - Majke Božje Bistričke. Pred njezinim crnim likom toliko ste puta vi i vaši stari po njoj upućivali molitve Bogu. Ovdje sam kako bih zajedno s vama Bogu prinio žrtvu hvale i proglasio blaženim slugu Božjega Alojzija Stepinca. Molimo Gospodina da nam oprosti grijehe da čiste savjesti nosimo svjedočanstvo Radosne vijesti; molimo ga da svojim milosrđem podržava našu ustrajnost u vjeri i predanju, služenju i poniznosti srca« - rekao je papa Ivan Pavao II. uvodeći u euharistijsko slavlje na kojem je u subotu 3. listopada u Mariji Bistrici u nazočosti oko polmilijunskog mnoštva proglasio blaženim mučenika Alojzija Stepinca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2017 18:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bio je zaista sveti pastir koji je pazio na detalje:

https://web.facebook.com/nacija.hr/phot ... =3&theater

https://web.facebook.com/nacija.hr/phot ... =1&theater


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2017 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
veggietales napisao:

Predlažem ti da se zauzmeš za ulazak u ekipu koja upravo priprema kurikularnu reformu i da se ovako jasno kao i ovdje založiš da se izbaci teorija evolucije iz svih škola, ne samo u Hrvatskoj, nego također iz javnih škola cijele EU, te se uvede zdravo učenje nadbiskupovo o postanku Eve nastale od Adama, a ne od majmuna.
Kako dobri, aktualni i dični su ti citati nadbiskupovi; sad svi oni koji to o nadbiskupu nisu znali, nešto su naučili, koliko je nadbiskup pročitao i razumio Darwina i Porijeklo vrsta (ono o nastanku čovjeka od majmuna).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 19:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Forum svakako nije mjesto gdje bismo razvijali znanstvene teorije i laboratorijska istraživanja ili pisali pojmovima koje malo tko razumije. Naprotiv Forum je mjesto gdje bi ljudi trebali pisati poruke koje mogu razumjeti prosječno obrazovani (u HR je to otprilike razina srednje škola).
Dakle, preskočio bih bilo kakvo znanstveno razlaganje nastanke žive iz nežive materije i visokosofisticirane formulacije. Govorim vrlo jednostavnim jezikom.

Pitanje koje je ovdje problematizirano nije kako je nastao život, nego kako je nastao čovjek. Da li aktom jednokratnog stvaranja jedne jedinke (jednoga para) u današnjem obliku i razvijenosti čovjeka, ili je čovjek nastao dugim evolucijskom procesom od nižih bića (ne dakle čovjek od majmuna nego da su majmun i čovjek imali zajedničkog pretka), te onda nema jedne jedinke kojoj je Bog nekog jutra udahnuo dušu, nego sva sila jedinki u dugim stupnjevima razvoja u kojima nema toga dana kada je čovjek postao razumno biće. To je tako jasno pitanje, a znanost vjeruje i da je odgovor čist: to je bio evolucijski proces, jednako kao i za sva ostala živa bića.
Ta linija razlike: (a) postanka žene od gotovog muškarca (kako opisuje Biblija) ili (b) čovjeka i žene od nižih bića, je dramatična razlika shvaćanja čovjeka i njegove pozicije koja se ne da nikakvim apologetskim vratolomijama pomiriti ni prekriti. Ili je (a) ili je (b).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 20:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
I gdje je tu onda istočni grijeh?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 23:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Sveti pastir u zajedništvu s ostalim svetim pastirima Crkve u Hrvata
Privitak:
stepinac i biskupi.jpg

Privitak:
stepinac.jpg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 23:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Belive napisao:

Kad je riječ o čovjeku u enciklici Humani generis piše da ljudsko tijelo ima svoje porijeklo u oživljenoj materiji koja je prije njega egzistirala, tj. da je tijelo nastalo u evolucijskom procesu, a duhovna duša da je nastala neposrednim Božjim stvaralačkim činom. Stoga se za čovjeka može reći da je utjelovljeni duh, duh u materiji.


Ovo je jednostavno netočno.

U enciklici Humani Generis papa Pio XII. nipošto ne piše da je ljudsko tijelo nastalo u evolucijskom procesu od ranije postojeće žive materije već, dapače, podrazumijeva da ta evolucionistička tvrdnja nije dokazana i upozorava na one koji se ponašaju kao da je dokazana i zahtijeva najveći oprez u vezi te teme: "Some however, rashly transgress this liberty of discussion, when they act as if the origin of the human body from pre-existing and living matter were already completely certain and proved by the facts which have been discovered up to now and by reasoning on those facts, and as if there were nothing in the sources of divine revelation which demands the greatest moderation and caution in this question." http://w2.vatican.va/content/pius-xii/e ... neris.html (vidi točku 36.)

Ovaj mladi svećenik, doktor katoličke teologije, o Humani Generis nedavno piše: „Pio XII. je čak zabranio tvrditi da je evolucija ljudskog tijela već potpuno sigurno dokazana činjenicama. Gledajući suvremenu raspravu oko evolucije čovjeka, može se zaključiti da suvremena biologija nije dala dovoljne dokaze da bi se bitnije izmijenio stav Pia XII.“ (str. 196.) http://nacija.hr/2015/09/25/katolicki-s ... evolucije/

file:///C:/Users/USER/Downloads/BS_2_63_Oberski.pdf

Poznati duhovnik katolika studenata, don Damir Stojić, na svojem facebook-u, 11. kolovoza 2016., napisao je jednom pripadniku evolucionističke vjere sljedeći komentar o hipotezi makro-evolucije i stavu Katoličke Crkve prema hipotezi makro-evolucije: "lijepo molim da dostaviš samo jedan dokaz za tzv. Makro-evoluciju (promjena od vrste do vrste); ne mislim na mikro-evoluciju (promjena unutar jedne vrste). Crkva, kao cijeli znanstveni svijet prihvaća mikro-evoluciju. Problem je što se djeci u školi nameće tzv. Teoriju o makro-evoluciju bez ijednog znanstvenog dokaza. Zato su pseudo znanstvenici vođeni ideologijom da svedu čovjeka ma majmuna lažirali dokaze. Uostalom, tek sada su otkrili znanstvenu farsu o cemu piše članak. Naravno, ova pseudo znanost je jako dobro došla nacistima, komunistima i današnjim sekularistima. Ako je čovjek majmun onda možeš sa čovjekom što god želiš."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Admin na 29 ruj 2020 13:13.
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr