www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 04:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 20 ruj 2013 22:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Elenora napisao:
evo da ja najnovije informacije koje znam podijelim...

zadnje što sam čula od Elice da Mirko i dalje luta po Crkvama ( što nema ništa lošega, sam pater Smiljan je rekao kako mu ne može to zabraniti što je i logično) jedino postoji opasnost da vreba "slabe" duše i zavodi ih "svojom" pobožnošću... druženje po stanovima, kasno večernjim molitvama, to su većinom potpuno opsjednute djevojke itd..

Evo ja ga nekoliko zadnjih dana viđam u Marije Pomočnice na knežiji, sjedi u prvom redu, ono što me čudi je njegovo držanje, svečenika ne gleda u oči za vrijeme čitanja Božje riječi, trese se naprijed nazad lagano, hoda golih nogu otvorenih ljetnih sandala, a neki dan je bila sa njim i jedna mlada djevojka sa njime, imala je reakcije ( krikove i trzaje ) kod čitanja Božje riječi ( svaki put kad se spomenulo TRPLJENJE Isusu za ljubav, poslanica sv.Pavla )

znam da je ta Trape imala duhovnih problema, sa demonskim uznemiravanjima, možda je to ona... :roll:

ubiti žalosno je to...

nije mi jasno kako sotona ne reagira kod Pretvorbe, Pričesti ... išla sam ga pogledati u oči ali ili ne želi i ne može....

O Bože dragi, čuvaj svu svoju dječicu od vukova u janječoj koži... :a1250:


Ne znam sve je to meni nategnuto, nisam naravno egzorcist ali ne bi na prvu loptu ljude proglašavao opsjednutima. Mada sam vidio da je ženska koja piše pod nickom ela bredi pisala na ovoj temi il ono začetanoj da je neka cura maltene odletila po stanu il neš slično.
Radio sam u blizini ozbiljno psihičkih bolesnih a i u zgradi je bilo par slučajeva tak da sam vidio svakave rekacije, može bit da je taj Mirko puko, il je i prije bio bolestan, al ne znam.

Da žalosno je to kad sve skrene totalno kvragu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 19 lis 2013 18:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Evo "ženske" pod nickom Ela Bredi....tj. evo Mihaele.....


Ne znam što je s Petrom, s Trape. Odavno mi se ne javlja na mobitel, a ja ne znam gdje da je tražim jer joj ne znam ni prezime.
Mirko očito i dalje zavodi (ne znajući) jadne duše.
Pater Smiljan Kožul je napravio koliko god je mogao, ali očito se tom čovjeku ne može zabraniti da obilazi crkve.
Petru sam zadnji put vidjela prije 2 godine i tad je još bila pod utjecajem Mirka, beskrajno mu vjerovala.
Budući da mi se dandanas nije javila, bojim se da je i dalje s njim, tj. uvjerena u istinitost njegovog svjedočenja.

Ja sama više nisam imala snage boriti se s time (pomoći joj)...nisu mogli ni svećenici....znam gdje je radila, nekoliko puta sam je otišla posjetiti, ali svaki put bezuspješno...i dalje me gledala kao opsjednutu osobu, kao osobu na krivom putu....Sjećam se kako je tužno i jadno izgledala. Izgladnjela od posta i silne molitve, s tužnim, prleijepim velikim očima. Postala je sjena od divne djevojke kakva je bila.

Sigurna sam da će u dan kad shvati gdje je - doći ovdje posvjedočiti nam da je primila milost vratiti se na pravi put.
Svim srcem vjerujem da će se vratiti jer toliko žara i molitve koliko u njoj, nisam nikad vidjela. Ona je spremna i život dati za Isusa, spremna na sve muke, samo jadna nije svjesna da sve te muke i žrtve idu na krivu stranu.
Oče, znam da je Ti čuvaš.... znam da će se ona vratiti..... ali daj da se to sve ubrza...
Ja sam to nekako kao i blokirala u svome sjećanju. Ne volim misliti o tome i teško mi je govoriti o tome, ali uvijek kad me se pita - sve kažem i objasnim, koliko god znam.
Sjećam se kad sam razgovarala s prof. Ivančićem o tome...rekao mi je da moramo pozvati policiju....smjestiti tog čovjeka na psihijatriju...ali KAKO?
Ni njemu ne znam prezime.... i nisam imala snage sama se boriti s time. Prijavila sam ga zajedno s našom članicom Alelujom, mislile smo da je to dovoljno. Ali izgleda da nije.
Ako ima netko s dovoljno snage za ovu bitku, pokušati istražiti što se tu sve dalje događa, neka mi se javi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 20 lis 2013 11:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
ela bredi napisao:
Evo "ženske" pod nickom Ela Bredi....tj. evo Mihaele.....


Ne znam što je s Petrom, s Trape. Odavno mi se ne javlja na mobitel, a ja ne znam gdje da je tražim jer joj ne znam ni prezime.
Mirko očito i dalje zavodi (ne znajući) jadne duše.
Pater Smiljan Kožul je napravio koliko god je mogao, ali očito se tom čovjeku ne može zabraniti da obilazi crkve.
Petru sam zadnji put vidjela prije 2 godine i tad je još bila pod utjecajem Mirka, beskrajno mu vjerovala.
Budući da mi se dandanas nije javila, bojim se da je i dalje s njim, tj. uvjerena u istinitost njegovog svjedočenja.

Ja sama više nisam imala snage boriti se s time (pomoći joj)...nisu mogli ni svećenici....znam gdje je radila, nekoliko puta sam je otišla posjetiti, ali svaki put bezuspješno...i dalje me gledala kao opsjednutu osobu, kao osobu na krivom putu....Sjećam se kako je tužno i jadno izgledala. Izgladnjela od posta i silne molitve, s tužnim, prleijepim velikim očima. Postala je sjena od divne djevojke kakva je bila.

Sigurna sam da će u dan kad shvati gdje je - doći ovdje posvjedočiti nam da je primila milost vratiti se na pravi put.
Svim srcem vjerujem da će se vratiti jer toliko žara i molitve koliko u njoj, nisam nikad vidjela. Ona je spremna i život dati za Isusa, spremna na sve muke, samo jadna nije svjesna da sve te muke i žrtve idu na krivu stranu.

Sjećam se kad sam razgovarala s prof. Ivančićem o tome...rekao mi je da moramo pozvati policiju....smjestiti tog čovjeka na psihijatriju...ali KAKO?
Ni njemu ne znam prezime.... i nisam imala snage sama se boriti s time. Prijavila sam ga zajedno s našom članicom Alelujom, mislile smo da je to dovoljno. Ali izgleda da nije.
Ako ima netko s dovoljno snage za ovu bitku, pokušati istražiti što se tu sve dalje događa, neka mi se javi...


Tužna i frustrirajuća priča, al možda se nešto pomakne s mrtve točke.
Mihaela vidi šta ovdje piše: Trape

Pridružen: Čet ruj 17, 2009 9:27 pm
Zadnji put prijavljen/a: Pet lis 18, 2013 9:16 pm (to je bilo prije 2 dana)!!!

Po ovome šta si napisala čini se da si napravila šta si ti mogla, ne mreš ti lovit tog Mirka okolo, ako fra Kožul ima njegove podatke nek on zove murju il psihijatriju. Al zato treba pazit s tim stvarima, mislim laicima koji svašta vide i znaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 20 lis 2013 14:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Eh, dragi Johnny, nadam se da će sve biti u redu s Trape!

Vjerojatno do Mirka dolazi svaka moja napisana riječ na ovom Forumu...sigurno misli kako sam i dalje u raljama Zloga.... :( ....sigurno me žale svi zajedno i smatraju opasnošću...

Kad se samo sjetim koliko se Trape zbližila s našom Magdom! Magda joj je pokušala dati svu ljubav koju je imala prema njoj, kao majka...Nažalost, Mirko je bio jači od svega u tim trenucima....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 21 lis 2013 10:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ovako govori Jahve: "Proklet čovjek koji se uzdaje u čovjeka, i slabo tijelo smatra svojom mišicom, i čije se srce od Jahve odvraća. 6 Jer on je kao drač u pustinji: ne osjeća kad je sreća na domaku, tavori dane u usahloj pustinji, u zemlji slanoj, nenastanjenoj. Jeremija 17,5-6.

Meni nije jasno da postoji netko tko se toliko uzdaje u čovjeka. Doktoru ne vjerujem bezuvjetno. Tražim drugo, pa ko treba i treće mišljenje. A kamoli da nekom smrtniku, k tom i laiku, (pardon laici) čiji život se ne sastoji primarno u tom da po cijele dane služi Bogu (na način kako to rade posvećene osobe), dam takvo povjerenje kad je o transcenedentnim, duhovnim stvarima riječ.
Strašno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 21 lis 2013 10:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
E draga Vox, nije ni meni bilo jasno, ali ljudi koji su ranjeni, kojima je falila roditeljska ili neka druga ljubav, u njemu vide najboljeg prijatelja, oca, majku - sve.....
Pogotovo kad im vjera nije čvrsta....tad u njemu vide i pravo duhovno vodstvo.
On je nonstop bio kod franjevaca u Sigetu, uzor pobožnosti, skromnosti i dobrote, čovjek od velike molitve.
A kad ono - jadan čovjek silno zaveden!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 21 lis 2013 11:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ma ja samo ovo apelirala na instancu - razuma!!
sve više kužim onu - fides ET ratio!!!!
ni međ posvećenim nisu svi kako treba
ni tu se ne libim potražiti drugo mišljenje
a kamoli da svo svoje srce stavim u ruke jednog, uokolo hodajućeg, laika (i sama sam laik, i ovo ne ide kao osuda, već je jednostavno činjenica da se o božjim stvarima više brinu i rade, žive Bogu posvećeni .. ta o tom i, čini mi se, Pavao govori i amen)
sve preispitujte!!, dobro zadržite, zlo odbacite...
i zašto postoji zajednica nek i za to da se skrbimo jedni o drugima.. više, niže instance..
a ne dat se u ruke jednog i eto.. kao super!!
ne bi da taj govori ex cathedra po cile dane, pa ne smiš posumnjat u nj :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 21 lis 2013 12:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
ela bredi napisao:
E draga Vox, nije ni meni bilo jasno, ali ljudi koji su ranjeni, kojima je falila roditeljska ili neka druga ljubav, u njemu vide najboljeg prijatelja, oca, majku - sve.....
Pogotovo kad im vjera nije čvrsta....tad u njemu vide i pravo duhovno vodstvo.
On je nonstop bio kod franjevaca u Sigetu, uzor pobožnosti, skromnosti i dobrote, čovjek od velike molitve.
A kad ono - jadan čovjek silno zaveden!


Znam da si napisala da ne želiš se vraćat na to, al ono moram te pitat za još nešto, pa ak neš odgovorit napiši mi da se nosim i sve ok.
Radi se o ovom:(viewtopic.php?f=23&t=6891&start=80) "Ja dopuštam mogućnost da vjernik laik ima silne darove Božje, ali za moljenje takvih jakih molitava za druge MORA imati dopuštenje svećenika.

Dakle, trebalo bi saznati: ima li Davor zaista dopuštenje/dozvolu svećenika za te silne molitve koje moli za druge, tj. kako se to kaže "nad drugima"?
Je li mu Arhar zaista duhovnik? Zar je moguće da fra Smiljan to ne zna?


Mene sve ovo previše podsjeća na Mirka.....Gotovo je potpuno slično.

Ovo što nam je napisao suprug koji je sa svojom ženm "letio" od napada zloduha po sobi.... vidjela sam kad sam boravila prilikom jedne molitvene večeri s Mirkom i tim ženama oko njega da je jedna djevojka također silno poletjela prema radijatoru od napada zloduha, dakle bile su također vrlo jake i užasne manifestacije i ono što me zgrozilo - ma nije Mirko to previše stišavao i umirivao. Jest on molio razne molitve otklinjanja (ili kako to već nazvati), ali ponekad se upuštao u razgovor i svađe s tim demonima koji su progovarali iz tih djevojaka. Djevojke su divljale, to nisam vidjela ni u filmu Egzorcizam Emily Rose. Kasnije mi je fra Smiljan rekao da one zaista jesu opsjednute (po mome: bile su zdrave na početku, ali nakon mjeseci druženja i silnih molitava i pobožnosti s Mirkom njihovo se stanje jako počelo pogoršavati). Što je on više molio za njih, njima je bivalo sve gore, iako su izvana funkcionirale kao normalne žene.
"

Šta je fakat cura poletjela s jednog kraja sobe na drugi i šta je fra Kožul rekao da su cure opsjednute. Btw, jel fra Kožul službeni egzorcist il nije???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 21 lis 2013 14:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Johnny, da tako nije bilo, ne bih napisala! Znam da moramo paziti na svaku svoju riječ, zaista je tako bilo.
Nije da ja ne želim govoriti o tome kad me netko pita, tad ću reći sve što znam, ali ne volim sama od sebe nikad o tome ni početi govoriti, a niti misliti o tome.
Možda osjećam i grižnju savjesti što ne molim puno za Trape ni za Mirka...iako mi je fra Smiljan rekao neka molim za njih.

Znači da, bile su velike manifestacije, pa čak i to da je ta jedna djevojka poletjela na radijator. Znala sam joj i ime, a danas joj ne bih ni lice prepoznala. Kao da sam to sve nekako potisnula, ostavila iza sebe.
Da, fra Smiljan mi je u ispovijedi, kad smo razgovarali o tome, rekao da je ta jedna djevojka (njoj se sjećam i imena i lica) opsjednuta (ona je bila težak slučaj, redovito je prije posjećivala egzorciste), da je vjerojatno sam Sotona u pitanju. Za Trape nije mogao reći je li opsjednuta ili nije kad nikad s njom nije razgovarao, ali joj je toliko htio pomoći i rekao je da misli da zna što je u pitanju i da joj ima pomoći..samo neka mu se obrati.... Ali ona nije htjela, nažalost.

Ja sam oduvijek nekako htjela kao neki dokaz da Bog i sve ostalo zaista postoje i uvijek me gotovo malo i privlačilo upravo to - zanimalo me vidjeti razliku između psihički bolesnih osoba i zaista opsjednutih osoba ili osoba koje trpe demonsko uzmemiravanje. Sad znam da se po tome ne smije kopati niti je pametno htjeti znati previše o tome. Imala sam dvije velike životne situacije gdje sam imala priliku vidjeti kako su moje prijateljice, normalne i zdrave osobe, propale pod utjecajima takvih zla.
Vjerujem da su one samo privremeno tako loše, sigurna sam da ih Bog neće ostaviti i da će se uskoro izvući.
Nagledala sam se tolikih prizora da sam postala potpuno ravnodušna na to, tj. ništa me ne može uznemiriti ili uplašiti, vidjela sam da je Bog jači od svega toga. Svi su ljudi u toj prostoriji imali reakcije, ja sam samo tužno gledala oko sebe to sve i pitala se kako to sve može imati veze s Bogom....
U Sigetu je moj detaljan izvještaj od 5-6 stranica s detaljnim opisima svega, sad se više od pola toga ni ne sjećam. I bolje da se ne sjećam! No sjećam se svega ključnog, svih zabluda koje su proizlazile iz Mirkovih usta te noći. Bila sam gotovo u stanju šoka kad sam vidjela kud je to sve otišlo.
Najteže mi je bilo kad me na nekoliko minuta uvjerio da sam i ja opsjednuta, iako nisam imala ni najmanji znak ičeg takvog, čak nikad nisam bila sklona ni pesimizmu ili lošim danima, a kamoli nečem tako strašnom... Ali me na tako lukav, uvjerljiv način uvjeravao da ja u sebi nosim nekog gluhonijemog demona...!! Strašno.... Bio je ljut kad sam ja to kroz osmijeh poricala...kad sam rekla da je sa mnom sve u najboljem redu.
I kroz Trape je tad progovorio neki glas: Dosta tog tvog osmijeha, tvoje simpatičnosti!!
Kroz nju i njezinu sestru su se svađala 2 demona, navodno neka 2 iz doba kad je Isus bio na zemlji... Čula sam te svađe, te glasove, ali se ne sjećam više ničeg detaljnog.
Ma bilo je tu toliko toga da bi se moglo pisati na desetak stranica, ali sam puno i zaboravila. No, to nije ni važno. Važno je da je sve to velika zabluda i da upropaštava jadne ljude!
Mirko je inače obiteljski čovjek, ima ženu i djecu, mislim da ima troje djece.


Voxice, u pravu si!! RAZUM!!!! Vjera NIKAD ne isključuje razum i te noći me to vodilo, to mi je bilo glavno svjetlo da se othrvam tim glupostima i ispiranju mozga. I prepoznavanje duhova, ona jednostavna pravila! Te noći je kod Mirka sve, baš sve, upućivalo na to da ga ne vodi Duh Božji nego ovaj drugi!

Kod Trape sam kasnije primijetila, možda sam je vidjela 2 puta nakon toga, silnu pronicavost u razumijevanju vjerskih i duhovnih stvari, silnu inteligenciju, imala je odgovor na svako moje pitanje kojim sam joj htjela dokazati da je Mirko u krivu...uvijek je ispalo da sam ja u krivu, iako sam iznosila vjerske istine. No, ona je već bila pod utjecajem Mirka čije rasuđivanje nema veze niti s jednostavnošću niti sa zdravim razumom. Sve je nekako tajanstveno i teško shvatljivo, iako jaaako podsjeća na istinu i imaš osjećaj da bi to što on govori moglo biti istina. Ali nije! Samo se uključi razum, ona pravila razlučivanja duhova i sve postaje jasno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 22 lis 2013 08:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 kol 2013 13:47
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi forumaši,
nova sam ovdje. Pročitala sam prvih nekoliko stranica ove teme.... toliko divno, poticajno... Kakva je čuda Bog napravio u tvome životu ela bredi...
Ja sam trenutno u fazi depresije, plača, duhovnih previranja - unutarnjih... grozno je to... molim... a ne znam je li to dobro... tražim i očekujem i vjerujem da će Bog uslišati moje molbe... a nestrpljiva sam... stalno padam i padam...
čini mi se da mi je duhovno trenutno najteže u životu do sada...
Oduvijek sam vjernica... samo se sada pitam kakva...kada tako mogu pasti, ne oduprijeti se napastima...
Što sam proteklih godina više molila , čitala Bibliju, išla na duhovne vježbe, nakon toga sam tako pala u grijeh...
Sada se silno borim... a onaj Zli mi ponekad kroz glavu provuče takve grozne napasti... da je sve besmisleno... pa i moj život....
Molite se za mene da se Bog proslavi u mome životu... toliko puta je... a ja valjda to nisam znala cjeniti i zahvaliti mu se...
Pitam se što je gore : trpjeti fizičke bolove ili ove duhovne boli... baš duša boli... kada ništa ne možeš .... ne možeš promjeniti druge, ne možeš nekoga prisiliti da razgovara s tobom, a tako to želiš, mir , pomirenje, a dobiješ odbacivanje i prezir.... užasno... kako zli zna gdje sam najslabija...
Molite za mene... molim vas....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr