www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 lis 2013 13:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
courage napisao:
A što je s onim iz Biblije: Roditelji ne ogorčujte svoje djece?!! Nisi na to valjda zaboravio! Nije baš da oni prema nama nemaju nikakvu obvezu. Daleko je veća naša prema njima, to svakako, ali baš da nimalo odgovornosti nemaju, to ne priznam.


Nisam još ovdje, priznajem. Nekad me pusti zamjeranje, ali se opet vrati, pa shvatim da nisam oprostila. Tu mi samo Bog može pomoći. Ima tu dosta toga... slab sam, farizej. A i pitanje emotivnosti je uvijek teško tlo, za svakog drukčije prohodnosti.
Blago onima koji mogu oprostiti velike stvari, koje srce baš nimalo ne boli, više. Blago tebi marijo-nado... a di sam ja od tebe. Nisam proživjela ništa što si ti. Ni blizu. Ne usudim se ni stavljati nas u isti koš. Ali eto..u Božje ruke sve.

nisam zaboravio na to, zato sam napisao da je u tu Zapovijed uključen odnos roditelja prema djeci. Meni se čini da je odgovornost roditelja prema djeci puno veća nego obrnuto jer roditelji se odriču puno toga zbog djece, noću ne spavaju, rade da djeca imaju, brinu se za odgoj djece, pate kad se djetetu nešto dogodi,...a što mi imamo prema njima? Mi ih samo trebamo poštivati a zapravo sve to zaboravljamo i zamjeramo im zašto su ovakvi ili onakvi. Ovo djeca shvate kad oni sami postanu roditelji, samo onda su već otišli iz roditeljskog doma a sjećam se da je Zlatko Sudac rekao jednu super stvar, sve se u životu može nadoknaditi samo vrijeme provedeno s bližnjima ne može. No ti vjerojatno misliš kako s roditeljima koji nisu dobri prema djeci, mnogima se puno toga skupi pa postanu svakakvi. To što su roditelji ne opravdava nihove loše postupke prema djeci ali isto tako treba i njih razumjeti, praštati im i poštivati. Znam da je to lakše reći nego činiti ali zato postoji Bog koji nam preko molitve u tome pomaže. Znam ja koliko je meni trebalo da ocu neke stvari oprostim ali uz Božju pomoć je uspjelo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 13:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pia napisao:

Ne bih htjela omalovazavati tvoju bol, ali mislim da nema osobe koju roditelji nisu ranili. U manjoj ili vecoj mjeri, rijetki su oni koji su zdravi na ovom podrucju. Eto utjehe :b101:
Ali bas da sve ima veze sa sex... :roll: ajd obicni momak, ne pretjeruj, i pusti vise sex na miru :D Da je tako, onda bi Bog stavio samo jednu "nemoj bludno grijesiti i sve ce ti biti dobro". 8) E, al je zapovijedi ipak 10!

nisam to ja izmislio nego je to rekao pater Tomislav Ivančić na jednom njegovom seminaru duhovne obnove, ako ćeš vjerovati vjeruj, ako nećeš tvoja stvar, ja samo iznosim što sam čuo a vezano je uz ovu temu.

I ne kažem da sve ima veze sa sexom, prije bi rekao da ti samo to primjećuješ od svega napisanog 8)


Zadnja izmjena: običan momak; 25 lis 2013 13:54; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 13:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
courage napisao:
mislim da će se adminu ova jako dopast.. 8)

Pia, znam da nas IMA. Ali svatko se drugačije nosi s bolima različite vrste. Mene čudno gledaju jer ne plačem na sprovodima recimo (nekad budem i sretna ako je osoba bila pravi pravednik :wink: ), dok se drugi grče od boli. Tako mene bole postupci roditelja, dok se drugi s time savršeno dobro znaju nositi. Pa eto, da ne relativiziramo oko ovog, jer stvarno ne doprinosi ničemu, a i ne želim toliko skretati pažnju na svoju "bol", no Obični je spomenuo da treba poštivati roditelje pa se ja pitam kako kada ti oni često to isto onemogućavaju.

takvu situaciju mislim da je lijepo opisala marija-nada, kad je ocu oprostila i prestala ga osuđivati njoj je bilo lakše. Ako mene pitaš mislim da je jedini izlaz moliti za to sve dok se u tome ne izgradiš i dok te ne bude sve što rade toliko diralo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
običan momak napisao:
nisam to ja izmislio nego je to rekao pater Tomislav Ivančić na jednom njegovom seminaru duhovne obnove, ako ćeš vjerovati vjeruj, ako nećeš tvoja stvar, ja samo iznosim što sam čuo a vezano je uz ovu temu.


Sto se ljutis odmah? samo primjecujem... :wink:

običan momak napisao:
I ne kažem da sve ima veze sa sexom, prije bi rekao da ti samo to primjećuješ od svega napisanog 8)


No hard feelings, obicni, al to je nemoguce ne primijetiti. svi tvoji postovi (i teme) imaju veze se sex :D ak ne svi, ono barem 90% :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 18:09 
Zovem se Dario. Roditelji su mi se rastali kad sam imao 7 godina. U tim godinama nisam to sve shvaćao, ali mislim da mi je dosta falilo očeve ljubavi. Jako sam miran i povučen dečko, bogobojazan, usudio bih se. Otac živi sa svojom majkom koja je tradicionalno pobožna, a otac mi je dosta strog i mislim da nije primio ljubavi od nje kao ni ja od njega. Djevojka mi je rekla da joj kod mene fali muška ruka. Zanima me da li razlog tome što sam ja dosta neodlučan ima veze sa mojim ocem. Trebam li ja primiti od njega neke riječi ili da mi kaže nešto?


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 18:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mene zanima da li se ova zapovijed odnosi i na roditelje od supružnika.

Dario, sigurno da ti je falio otac, ali sve što ti nedostaje, kao ta neodlučnost, možeš moliti od Boga da dobiješ.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 18:35 
zelimbitiponizna napisao:
Mene zanima da li se ova zapovijed odnosi i na roditelje od supružnika.

Dario, sigurno da ti je falio otac, ali sve što ti nedostaje, kao ta neodlučnost, možeš moliti od Boga da dobiješ.



Molim se Bogu za to, ali da li ja trebam svom ocu reći da mi je falio i da mi je bilo teško u trenucima dok sam bio mali. Nisam stekao sigurnost koju bih inače dobio od oca.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 18:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
A ti mislis da ces tu sigurnost steci ako kazes ocu da ti je falio dok si bio mali?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2013 18:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dado1642 napisao:
zelimbitiponizna napisao:
Mene zanima da li se ova zapovijed odnosi i na roditelje od supružnika.

Dario, sigurno da ti je falio otac, ali sve što ti nedostaje, kao ta neodlučnost, možeš moliti od Boga da dobiješ.



Molim se Bogu za to, ali da li ja trebam svom ocu reći da mi je falio i da mi je bilo teško u trenucima dok sam bio mali. Nisam stekao sigurnost koju bih inače dobio od oca.


Ne vidim zašto mu to ne bi mogao reći u nekom iskrenom razgovoru, ali za neku promjenu u njegovom srcu treba puno više od tvojih riječi, treba Božje milosti. Čovjek ti nemože dat ono čega nema. Sjećam se kad se još nisam bila obratila kako mi je bilo lako odbacivati ljude, prijatelje, dečke, ničija bol me nije pretjerano dirala. Sada me duboko diraju tragedije i nepoznatih ljudi i plačem i molim za njih.
Reci mu ali nemoj ništa očekivati već nastavi moliti za njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2013 12:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
običan momak napisao:
nisam zaboravio na to, zato sam napisao da je u tu Zapovijed uključen odnos roditelja prema djeci. Meni se čini da je odgovornost roditelja prema djeci puno veća nego obrnuto jer roditelji se odriču puno toga zbog djece, noću ne spavaju, rade da djeca imaju, brinu se za odgoj djece, pate kad se djetetu nešto dogodi,...

Voljela bi jednom, od jednog roditelja čut riječi: "dijete je dar, a ne žrtva". :) ako je dijete žrtva koju teško ili nerado podnosiš, onda smatram da se ne treba žrtvovati. Ponavljam, ono istinsko poštovanje se zaslužuje kao i ljubav. A to vrijedi i za roditelje. Iako ću dokraja njihovog vijeka biti uz njih jer to im dugujem, pitanje je koliko će tu biti topline s moje strane.
Ne može to čovjek nasilu imati.
Ako ijedan roditelj gleda na svoje dijete kao žrtvu, nije ga vrijedan. Jer i dijete se osjeća kao neželjeno.
Ali vidim u svemu ovome jedan veliki blagoslov: kao da sam u ovih 27 god dobila priručnik:"što NE raditi". :D
Ne kažem da imam sve odgovore, ali jedan dobar uvid sam stekla kroz krivo i pogubno ponašanje roditelja.


običan momak napisao:
a što mi imamo prema njima? Mi ih samo trebamo poštivati a zapravo sve to zaboravljamo i zamjeramo im zašto su ovakvi ili onakvi. Ovo djeca shvate kad oni sami postanu roditelji, samo onda su već otišli iz roditeljskog doma a sjećam se da je Zlatko Sudac rekao jednu super stvar, sve se u životu može nadoknaditi samo vrijeme provedeno s bližnjima ne može.

Da, samo... nije to baš uvijek banalno. Zamisli da 8 puta od 10 moraš molit zaštitu Predragocjenoj Krvi Isusovoj kad ti majka dolazi u susret jer 8 puta od 10 divlja na tebe ko ranjena hijena. Bez ikakvog normalnog razloga.
Mislim, čovjek postane nedvojbeno i ranjen, ogorčen, pun zamjerki jer ne shvaća zašto tako mora biti. Ostaje ti jedino da u sebi pronalaziš izvor krivice što je plodno tlo za mnoge druge degeneracije. :?
Moram priznati u meni se stvorio duh samosažaljenja i tek nedavno sam to spoznala...i odbijam ga. Ne želim sebe pravit žrtvom, problem je ta neka senzibilnost koja je nastala još u ranoj dobi.
Nije samo to, već i fragmentirana,nepotpuna osobnost koja je uslijedila kao rezultat takve okoline. No znam da nisam jedina. Samo sam htjela ukazat na svoj point of view. Svatko od nas ima neku drugačiju priču.
ALI ne prihvaćam to, kršćanin sam i ne prihvaćam činjenicu da još nisam neke stvari oprostila. Ne želim to, i borim se svim sredstvima protiv toga, vjerujem da će mi Bog uslišiti molitvu. I predala sam to Njemu u ruke jer vidim da je apsolutno van mog domašaja da oprostim samo tako.

Suma sumarum: smatram da će se itekako i od roditelja tražiti račun za njima povjerenu djecu. Apsolutno ostajem pri tome da roditelje treba slušati i poštivati koliko je to moguće - nekad ti ne daju jednostavno koliko god ti želio uspostaviti miran i razuman odnos. U biti jako dugo mi je trebalo da skužim da neki problemi dolaze zbog duhovnih rana. Ovo je bilo važno otkriće u mom životu.

Dario,
možda je i kod tebe slično. Spominješ da ti je nešto 'falilo'. Može biti da su također duhovne rane, za koje treba moliti.. da ne bismo i mi ostatak života zbog osobne nepotpunosti nanosili zlo drugima. Važno je u svemu tome prestati sebe kriviti...ako roditelji ne daju djetetu ono što mu je potrebno da se razvije u normalnu osobu, nedvojbeno ćemo postati emotivni invalidi.
Pitanje je koliko ćeš profitirati od toga da otvoriš dušu ocu? Ako je nespreman saslušati te, uvidjeti svoje greške onda ćeš samo produbiti te rane. Jer i on je vjerojatno ranjen. Nema goreg nego kad želiš iskreno razgovarat s roditeljem kao s prijateljem a on te... :a1407:
Poslat ću ti nešto na PM, no pošto si novo registriran ne znam jel možeš primat poruke..?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr