www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 lis 2013 12:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
marija-nada napisao:
courage napisao:
marija-nada napisao:
On je nas kamenjem a mi njega ljubavlju.


To je zapovijed.
Molim Te Bože da je i mi drugi slabi znamo vršiti. :a1250:

doći će to sve na svoje courage
malo mi je ovo paf iznositi ovoliku privatnost, ali nema veze evo..čisto možda nekom pomogne da drugačije pogleda na život i odnos i što se sve može oprostiti (možda vam vaši problemi ne budi tako veliki):
otac je majku u trudnoćama gazio na podu u trbuh i to pred sam porod..tukao ju je "redovno".. pitali su me neki iz doma da li je to razlog zato što je sestra bolesna (ja sam rekla da to nikad ne bih ustvrdila,to samo Bog zna ..jer u našoj obitelji nema takvih slučajeva niti takvih bolesti)..prvu sestru je pokušao ugušiti rukama dok je bila beba.. nju je tukao sve dok nije otišla od kuće ..a negdje je imala 18 godina,možda i manje...
mama i ova sestra invalid su dobile toliko batina da nisu mogle ustati po par dana iz kreveta..
otac je mene jednom ošamario u životu, ali je pokušao izvršiti suicid pred mojim očima(pokušao se objesiti) kad mi je bilo 12 godina... ja sam ga spasila vikajući po cijeloj ulici ljude da dođu.. zašto me nije tukao kao mamu i sestre-neznam ..
pričalo se da je htio "dirati" jednu djevojčicu iz ulice na prljav način ..onaj najgori način koji samo sotona može smisliti..
pio je gotovo svakodnevno i onda je tako psovao da se nije moglo slušati..tukao se sa susjedima i završavao i na hitnoj i u bolnici..ali to ga nije nikad opametilo..
imao je ljubavnice...
mrzio je sve oko sebe..ali sebe ne.. sebi je ugađao na ogavne načine..
sve novce od plaće je propio obavezno svaki mjesec.. mama i sestra su išle kopati na svaku njivu, obavljale su sve poslove gdje god je tko nudio da bi imali kruha..
danas on ima 84 pune godine, pokretan je, ništa ga ne boli, živi sam(tako je htio-insistirao je da sestra ode u dom premda ona zna i kuću održavati i kuhati malo), pije i danas pomalo i mirovinu redovno profućka- na što- ja neznam- udijeli mom sinu nešto jako sitno (oko 200 kuna) a i meni da otprilike 100 kuna mjesečno..eto kao kaže brineš se o meni 8) ..mislim...
hranu koju mu nosim je o mom trošku ..
eto tako


hvala M.N. , nema dovoljno pepela na ovom sviijetu da se pospem, nakon što sam ovo pročitala.
Otkuda ti snaga, Bog dragi zna. Dobro je da si ovo napisala, puno hvala. Mislim da ću svaki put dolaziti ovo pročitat
kad pomislim da imam teške probleme u obitelji.
Hvala od srca.
Svevišnji nek ti zaliječi sve rane, i sjećanje ozdravi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 12:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
marija-nada napisao:
eto Pia draga, ja mogu biti sigurna u to da sam ocu oprostila - iz prethodnog posta se da zaključiti..
srce mi je mirno i duša mi je mirna .. nemam više te terete na sebi ..ponio ih Isus za me..


Bas ste sigurni? Ja iz vaseg posta iscitavam upravo nesto drugo. al to nije toliko bitno. Meni ipak nitko nije dao odgovor, kako covjek moze biti siguran da je oprostio? Kako izgleda oprost? - jer on se mora vidjeti, toliko bar znam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 12:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Pia napisao:
marija-nada napisao:
eto Pia draga, ja mogu biti sigurna u to da sam ocu oprostila - iz prethodnog posta se da zaključiti..
srce mi je mirno i duša mi je mirna .. nemam više te terete na sebi ..ponio ih Isus za me..


Bas ste sigurni? Ja iz vaseg posta iscitavam upravo nesto drugo. al to nije toliko bitno. Meni ipak nitko nije dao odgovor, kako covjek moze biti siguran da je oprostio? Kako izgleda oprost? - jer on se mora vidjeti, toliko bar znam

:a1490: :b101:
:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Drago mi je da vas uveseljavam, ali se ne mogu bas pohvaliti da razumijem sto vam je smijesno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 12:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Zapravo, mozda moj HR nije toliko dobar, pa me ne razumijete (ili to, ili su ljudi postali uzasno plitki).
Dakle, da objasnim: ja mislim da se oprost mora vidjeti, isto kao sto se zdravlje (ozdravljenje) mora vidjeti (i uvijek vidi). Ne moze osoba imati isti zivot niti biti ista kao prije nego je do oprosta doslo. Isto kao sto osoba ne moze isto izgledati niti voditi isti zivot dok je bila bolesna i nakon sto ozdravi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 13:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Pia napisao:
marija-nada napisao:
eto Pia draga, ja mogu biti sigurna u to da sam ocu oprostila - iz prethodnog posta se da zaključiti..
srce mi je mirno i duša mi je mirna .. nemam više te terete na sebi ..ponio ih Isus za me..


Bas ste sigurni? Ja iz vaseg posta iscitavam upravo nesto drugo. al to nije toliko bitno. Meni ipak nitko nije dao odgovor, kako covjek moze biti siguran da je oprostio? Kako izgleda oprost? - jer on se mora vidjeti, toliko bar znam

ne bih se raspravljala o oprostu- u srcu znaš jesi li ili nisi oprostio, a vidi se po djelima i odnosu s tim ljudima odnosno roditeljima,.. ja sam napisala ono što je- da ljudi možda uvide da njihovi problemi nisu baš tako veliki ..
pa tako nakon svega- moj život nije više isti niti će biti i zahvaljujem Bogu na tome, da nije Njega ja danas ne bih bila živa
a čuj.. svako isčitava na drugačiji način :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pia napisao:
Kako covjek zna da je oprostio? Kako moze biti siguran?

kaže jedan fratar kad te više ne boli tada si oprostila. Zaboraviti možda nećeš ali ako te sjećanje na taj događaj više ne boli i ne smeta onda si oprostila. Evo što sam o tome našao

Citat:
Oprostiti ne znači zaboraviti


Često se puta čuju riječi: "Ne mogu oprostiti, jer ne mogu zaboraviti", ili "Zaboravi sve", "Okreni novu stranicu", "Idemo dalje..." Takav način govora i postupanja je fatalistički, bez izlaza. Zaboraviti nesretan događaj – sve kad bi se i moglo – priječilo bi da se oprosti, jer se više ne bi znalo što se oprašta.
Pogrešno je od zaborava praviti test opraštanja. Istina je suprotna. Opraštanje pomaže pamćenju da ozdravi. S opraštanjem, sjećanje na uvredu gubi svoju žestinu. Nesretni događaj postaje sve manje i manje prisutan u svojoj bjesomučnosti, rana pomalo zacjeljuje, sjećanje na uvredu ne uzrokuje više ponovno bol. Zato se – opraštanjem – izliječeno pamćenje oslobađa svog negativnog tereta, i čovjeka otvara za bolju i zdraviju sadašnjost i budućnost.
Zato je ispravno reći: "Ne zaboravljam, ali opraštam". To hoće reći da oproštenje ne traži da se zaboravi uvreda, jer bi inače bili osuđeni da opet ista zla podnosimo, ne bi se mogli zaštiti, izvući pouku. No oprez! To ne znači "Opraštam, ali ne zaboravljam". U čemu je razlika? (U drugom slučaju proces opraštanja nije doveden do kraja, nije riječ o potpunom oproštenju.)


http://www.katolici.org/nauk.php?action=c_vidi&id=14167


Zadnja izmjena: običan momak; 28 lis 2013 13:58; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 13:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Pa nisam baš sigurna da bolna sjećanja mogu biti isto što i ne-oprost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 14:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Rora napisao:
Pa nisam baš sigurna da bolna sjećanja mogu biti isto što i ne-oprost.

kaže fra Zvjezdan Linić da rana može biti izliječena tek kad oprostimo i da je najteže oprostiti kad nas rana boli. Od jednog fratra sam čuo da najvažnija krepost za praštanje nije ljubav nego blagost (i dodao je htjeli mi to priznati ili ne).

Sv.Rita kaže da ko želi ozdraviti i ostati zdrav mora oprostiti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2013 14:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
a što je točno blagost?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr