www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 stu 2013 22:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
čitala nisam
načula jesam
ne treba mi ta literatura
:)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2013 22:57 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 09 lis 2013 15:50
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Knjiga koja ima samo cilj odvući vjernika od Majke Crkve, tj. istrgnuti je iz krila majčinskog. Ne znam kako normalan vjernik katolik može pasti na ove gluposti. Sad bi kao Isus govorio protiv svoje Crkve...On tu kao govori da ne trebaju vjernici čekati Crkveni sud, a znamo da to Isus nikada ne bi uradio, već bi potaknuo vrh Crkve da ubrza proces. No, ovaj "Isus", koji to zapravo i nije, govori o tome da ljudi ne slušaju Crkvu, tj. Njega. To se ne uklapa sa riječima sv. Evanđelja, gdje Isus kaže, da "tko vas sluša, mene sluša. Tko vas prezire, mene prezire." - Dakle, ne slušati Crkvu znači ne slušati Isusa, jer zapravo je Isus Crkva kako i sam govori stalno - a to i vidimo kada je sv. Pavao, prije još Savao proganjao kršćane. Savle, zašto MENE proganjaš, pita Isus. Koga je proganjao Savao? Crkvu. Dalje u porukama taj "Isus" naziva svoju majku "Anđeo svjetla", a svi znamo TKO sebe tako naziva. Mislim, ne potrebno je sada nastavljati sa porukama u kojima se govori da je Papa Franjo lažni prorok. Kada bi tako bilo, paklena vrata bi sjela na vrh Crkve u kojoj Krist vlada. Zdravim razumom to nikako ne može biti, a drugo: Isus je rekao da je ni paklena vrata neće nadvladati. Ako bi tako bilo da sjedne Antikrist na najveće prijestolje u Crkvi, Isus bi bio lažljivac. No znamo da ON to nije. Milenarizam je također dio tih poruka, no to je Crkva odavno osudila kao herezu.

Mada sam ovo spomenuo već, ali evo još jedanput:

„Nije važno dokazuje li Crkva autentičnost ove poruke jer vrijeme nije na njihovoj strani“ (poruka od 9. srpnja 2011.) - "...jer vrijeme nije na 'njihovoj strani'." Isus ovdje govori o Crkvi kao da nije Njegova, a to ona zapravo jest - NJEGOVA CRKVA.

Možete samo vidjeti po neposlušnosti, tj. po tome kako se ta - sada otkrivena žena - vlada. Da je prava katolkinja, prvo bi si tražila duhovnika, ili otišla k nadbiskupa da surađuje skupa s Crkvom. No ona je ostala čisto anonimna kako bi izbjegla Crkveni sud. Jasno da bi Crkva ovo odma bacila u smeće, jer ovo već od početka miriši na veliku šizmu i heretiku. Ta žena se zove Mary Carberry i bila je uspješna biznis žena koja se bavila PR marketingom. Neću previše u detalje, ali izgubila je firmu i dom, pa znate...lako je na katolicima zaraditi novac, jer neki zaista svakome duhu vjeruju. O ljudi ljudi, gladni senzacija i čudesa, a ono glavno čudo na oltaru na svakoj misi nitko ne vidi.

Još ovo za kraj: Jedan "svećenik" koji to uopće i nije, naprotiv samo se predstavio kao svećenik ali je sljedbenik jedne sekte iz Australije, čiji "vođa" William Kamm sjedi u zatvora radi silovanja i zlostavljanja, je pokušavao te poruke "potvrditi" sa drugim lažnim ukazanjima. I to je propalo.

Sve informacije o njezinoj identiteti kao i drugim ljudima koji su povezani u ovu sotonističku propagandu možete pročitati ovdje na blogu midwaystreet koji je odradio ovo veoma krasno i jasno. http://midwaystreet.wordpress.com

MOJE MIŠLJENJE ZA OVO: Meni je sve jasno kada raspravljam ili pričam sa ljudima koji zagovaraju ove poruke...mene su za to što držim Crkveni stav toliko psovali i klevetali, ali iskreno? Po tome znam da je ovo laž, i to velika. Mogu samo reći da svi koji ovo vjeruju, šire herezu i rade na tome da sotona što više duša oduzme Crkvi. Naš narod je i tako poznat po tome da je neposlušan i da ne mari za Crkvu, jer svatko je pametnije od nje, počevši od ove lažne proročice sve do Sai Babe i Brace. Moj savjet: Bila je GODINA VJERE, umjesto da čitamo ove katastrofe, bilo bi pametnije čitati spise svetaca, crkvenih otaca, dokumente Vatikanskog koncila ili Katekizam Katoličke Crkve, jer narod gine radi ne znanja. Ako doista želite nadahnuća i spise nadahnute DUHOM SVETIM, preporučujem dokumente II. Vatikanskog koncila, kao Katekizam i razne spise mistika i svetaca koji su priznati od Crkve...a od ovih gluposti perite ruke i evangelizajte u skladu sa evanđeljem kao što sv. Pavao reče.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2013 11:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 09 lis 2013 15:50
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da govori istinu, bila bi u posluhu KATOLIČKE CRKVE, kao što bi dala svoje ime i prezime, a ne ostati anonimna. Zna se da sa time želi samo izbjeći sud mjesnog biskupa. Neposlušna je, a tko je neposlušan NIJE ISTINIT. Ni jedan prorok u cijeloj povijesti postojanja nije bio anoniman. Za svakoga se zna. I sad se pojavi neka baba i želi tu govoriti neke gluposti...kako možete samo padati na te gluparije, na ovaj izričiti sotonizam?!

Evo što je Isus rekao sv. Margareti Mariji:
"Čuj, moja kćeri, i nemoj lako vjerovati i povjeriti se svakomu duhu, jer sotona je ljut i pokušati će vas prevariti. Stoga ne činite ništa bez odobrenja onih koji vas vode. Tako, budući pod autoritetom poslušnosti, njegovi će pokušaji protiv vas biti uzaludni, jer nema moći nad poslušnima!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2013 14:40 
Evanđelje nam kaže: „Pazite, ne dajte se zavesti… Ne idite za njima…!“ Najveća zamka i opasnost krije se u iskrivljivanju istine. Moramo biti oprezni, budni, moramo znati razlikovati. Tko se suprostavlja Svetom pismu, tko nije u zajednici Crkve, s Papom – njega ne smijemo slušati Čuvajte se krivih proroka, koji vam dolaze u ovčjem runu, a iznutra su grabežljivci vuci.

Prema tome nemaju sektice što tražiti. :wink: A mi kršćani Bibliju u ruke i edukacija. :b112:


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2013 16:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Bez obzira tko vas kažnjava, ruga vam se ili vas progoni, samo se sjetite kazne koja se događa svima onima koji pljuju u Moje Lice. Zatim, zanemarujući izrugivanja, vi morate gorljivo moliti za svaku od ovih jadnih duša. Budite plemenitoga srca i biti ćete ispunjeni Duhom Svetim kako bi se borili, uz Moju Nebesku Vojsku, da spasite svijet od zla. Stoga vi morate iščekivati, s ljubavlju i ufanjem i Ja ću vam donijeti velike Blagoslove.
Nada nikada ne smije biti odbačena zbog straha. Strah vas nikada ne smije zaslijepiti za zadatak koji se od vas traži tako da, kada Ja dođem kao Kralj Milosrđa, nijedna duša ne bude ostavljena u bilo kakvoj sumnji o tome Tko Sam Ja i Što Sam Ja. Okupite se. Ujedinite. Dovedite sve duše u Moje Milosrdne Ruke


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2013 23:01 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Peltrasius napisao:
...l



Peltrasius :b112: :b112: :b112:
Treba nam još ovakvih tekstova u kojima se raskrinkava laž u svakom smislu te riječi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2013 21:23 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Peltrasius napisao:
Treba biti jasno iz par postova sljedece, a to je kad se cita vidljivo, da tekstovi govore o prepoznavanu laznih od istinitih poruka(privatnih).
Ja osobno o ovim iz naslova neznam da li su istinite ili ne, svakom na volju, dakle treba moliti Duha Svetoga..ima i krunica Duhu Svetome..i Svak ce znat.
Ne osudjujem nikog, od tih prenositelja poruka..vidioca..neka im se Bog smiluje ako je nest drugo posrijedi..
Sveto Pismo je ZAKON..i njemu jedino trebaa bezprijekorno vjerovati a iz ovih ostalih objava zadrzat pozitivno i produbljivat vjeru



Shvaćam što hoćeš reći i znam da ne osuđuješ nikoga,ali moram još nešto dodati na to. :)
Kad se negdje iznese da nešto nije istina i da nije u skladu s Naukom Crkve,
to ne znači da se osobe, koje prenose te poruke, osuđuju.Uvijek se osuđuje pogrešno tumačenje Božje Riječi,a ne ljudi.
Ljudi će,ako im se ispravno ukaže na to i sami kad tad shvatiti da je nešto bilo krivo,no za to treba vremena.

"Mirtine bilješke" su dobar primjer za to.Nakon što je ona sama shvatila, da to što je zapisivala nije sto posto prema Nauku
Crkve,zatražila je da se te knjige unište.Imala sam i ja tu knjigu ,puno toga napisanog je bilo OK,ali onaj jedan postotak krivog,kojeg
spominje autor u tekstu,je bio dovoljan da se potpuno odbaci.Meni u početku nije bilo baš jasno zašto,ali sad sigurno znam i tu nema
sumnje,sve što netko piše,govori,tumači mora biti sto posto u skladu s Naukom Crkve i tu nema kompromisa.

Ovaj tekst,koji si stavio, je u redu ,jer nas zapravo savjetuje kako prepoznati laž i obmanu,ali ne samo u objavama ,već općenito.
To je ono ,često spominjano prepoznavanje duhova.
Vjeruj mi,ni meni to nije bilo baš jasno i to dugo,kako znati jel nešto od Boga ili nije,ali onda mi je nekako počelo biti jasno.Naravno,
i dalje mogu pogriješiti u tome,ali sad samo onda ako zapustim molitvu i sakramentalni život,što mi se prije češće događalo,ali
sad puno rjeđe,tako da znam šta trebam,a šta ne trebam raditi.
Da me sad pitaš kako i na koji način dođeš do toga da prepoznaješ i razlikuješ istinu od neistine,odgovor ne bi bio kratak,jer i to je proces kao i sve drugo u vjeri.
Naravno molitva je vrlo važna,kak si i sam rekao,sakramentalni život-bez toga sve brzo pada u vodu,čitanje životopisa svetaca i
naravno vjera da je to moguće jednom razlikovati.A sad kad i kako je došlo do tog da sad jednostavno znam,to ti ne mogu objasniti-
to je zapravo milost, a ona je neobjašnjiva.I ja se nekad pitam,kak ja sad to razumijem,a prije nisam .Mogu samo reći hvala Bogu da je
tako,jer mi je olakšalo život na puno načina i želim da svi dođu do toga da mogu razlikovati istinu od neistine ,jer to je jedan od
nevjerovatnih Božjih darova. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2013 21:26 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Gita napisao:


Dakle, nadodala bi da treba besprijekorno vjerovati Sv.Pismu onako ga Duh Sveti tumači Crkvi. Nikako drugačije.


Gita :b112:
Baš ovo što si napisala je bit svega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2013 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo što kaže biskup Uzinić o toj knjizi, ovdje prvi put vidim da je jedan biskup javno progovrio da su izopćeni iz Crkve svi koji su u to povjerovali

Citat:
Uzinić: Tzv. Knjiga istine je laž, a oni koji napadaju Papu na temelju nje zavedeni su


Poštovani prijatelji,
kad sam svojevremeno ustvrdio da će se i papi Franji Cvjetnica sa svojim „Hosana“ pretvoriti u Veliki petak sa svojim „raspni“, nisam ni slutio da će taj „raspni“ dolaziti od onih koji se predstavljaju kao dobri i pobožni katolici, a upravo to se događa po onima koji su povjerovali u laži tzv. Knjige istine, koja nije ništa drugo doli laž kojom otac laži, Stona, želi zavesti i zavodi vjernike i učiniti ih sredstvima svog zavođenja. Pred samo nekoliko tjedana slušali smo u nedjeljnoj liturgiji Gospodina kako nam govori: „Pazite, ne dajte se zavesti. Mnogi će doista doći u moje ime i govoriti: `Ja sam` i: `Vrijeme se približilo!` Ne idite za njima.“ ( Lk 21, 8 ). Moliti ću se za sve one koji su se dali zavesti, a neki od njih su postali i zavoditelji, da se vratite u crkveno zajedništvo iz kojeg su se sami isključili ( usp. kan. 1364, § 1 ), a tim i Istini koju papa Franjo navješćuje i svjedoči, kao što su je navješćivali i svjedočili njegovi prethodnici.
Mate


http://www.bitno.net/vijesti/uzinic-tzv ... vedeni-su/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2013 17:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Gita napisao:
običan momak napisao:
http://www.bitno.net/vijesti/uzinic-tzv-knjiga-istine-je-laz-oni-koji-napadaju-papu-na-temelju-nje-zavedeni-su/


komentari ispod članka, ovih samoprozvanih vjernika su horor. ne mogu vjerovat da netko može pisati takve stvari protiv pape i protiv Crkve...Slika

najbolji mi je onaj u facebook komentarima koji druge naziva slijepcima jer ne vjeruju u tu Knjigu tzv.istine, nije teško pogoditi o kome se radi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr