www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 sij 2014 07:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
johnny 5 napisao:
Niko ne kaže da su protestanti per se bad guys, ali protestantizam je hereza, sola scriptura, sola gratia, sola fide, ne funkcionira. Zato i ne postoji Protestantska Crkva već 30 000 denominacija, pa ti to objasni.


Ovo nama katolicima mora biti važno kada nam se pojavi neki protestant koji nas pokušava "spasiti". To moramo imati na umu. Ali najprije moramo imati na umu da smo svi djeca Božja.
I uvijek MORAMO stati u obranu naše RKC blago ili malo žešće ovisno o situaciji.
U ovih nekoliko godina što sam tu na forumu uglavnom se pojavljuju forumaši protestanti ili ini drugi koji žele proširiti svoj "stav" i svoju herezu, ali uglavnom nakon nekog vremena odustanu jer hvala Bogu pa znamo braniti ono što je naše :b112:. Oni to u većini slučajeva shvaćaju kao napad ili ako ne dobiju onakve odgovore kakve misle da bi trebali onda to pripisuju pomanjkanju argumenata.
Mr. Samson očito provocira neodgovaranjem na pitanja jer to je u najmanju ruku nekulturno, ali nemojte se dat jer će opet biti ono "eh ti katolici nemaju argumenata pa napadaju"...
Klasika je to već :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 18:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
johnny 5 napisao:
Niko ne kaže da su protestanti per se bad guys, ali protestantizam je hereza, sola scriptura, sola gratia, sola fide, ne funkcionira. Zato i ne postoji Protestantska Crkva već 30 000 denominacija, pa ti to objasni.


Ovo nama katolicima mora biti važno kada nam se pojavi neki protestant koji nas pokušava "spasiti". To moramo imati na umu. Ali najprije moramo imati na umu da smo svi djeca Božja.
I uvijek MORAMO stati u obranu naše RKC blago ili malo žešće ovisno o situaciji.
U ovih nekoliko godina što sam tu na forumu uglavnom se pojavljuju forumaši protestanti ili ini drugi koji žele proširiti svoj "stav" i svoju herezu, ali uglavnom nakon nekog vremena odustanu jer hvala Bogu pa znamo braniti ono što je naše :b112:. Oni to u većini slučajeva shvaćaju kao napad ili ako ne dobiju onakve odgovore kakve misle da bi trebali onda to pripisuju pomanjkanju argumenata.
Mr. Samson očito provocira neodgovaranjem na pitanja jer to je u najmanju ruku nekulturno, ali nemojte se dat jer će opet biti ono "eh ti katolici nemaju argumenata pa napadaju"...
Klasika je to već :)


Ako pratiš moje postove ovdje onda češ viditi da odgovaram na pitanja , medjutim problem je što vi ne reagirate na moje odgovore, preskačete ih, i postavljate nova pitanja a da otprije toga uopće niste komentirali ono što napišem.
Primjerice, ti opetovano,ponavljaš da su svi ljudi Božja djeca iako sam naveo stihove iz ivana 1,12 iz kojih se jasno vidi da se djecom Božjom POSTAJE primanjem Gospodina u svoj život tj. duhovnim nanovorodjenjem te se u daljenjem tekstu Ivana 1 postavlja distinkcija izmedju duhovnog nanovorodjenja i tjelesnog rodjenja od naših roditelja.
Vama je sve provociranje i stalno ste u nekom obrambenom gardu.Da sam(karikiram) postavio temu o utjecaju kukuruznih pahuljica na probavni trakt vi biste vjerojatno u tome tražili nekakvu skrivenu zlu namjeru uperenu protiv RKC jer imate takav mentalni sklop i predrasude kada su protestanti u pitanju.
Postoje neki kršćanski forumi (za razliku od katoličkih) gdje sudjeluju katolici i sasvim se lijepo i argumenturano razgovara o teologiji,apologetici i Bibliji.
Da sam na ovaj forum došao s namjerom provocirati onda bih otvorio teme o RKC kao babilonskoj bludnici i slične teme ali otvorio sam tri teme, sasvim benignog karaktera koje se tiču kršćanstva općenito.
Na prvu temu o duhovnim darovima nisam od nikog dobio konkretni odgovor na svoje pitanje, vjerojatno zbog neznanja.Pa je eti ispalo da tom temom provociram iz samo vama poznatih razloga.
Nakon toga sam otvorio ovu temu, na kojoj se uglavnom govori o svemu osim o temi, a najviše se strelice odapinju na moju malenkost.
Srećom, poznajem dosta katolika u stvarnom životu, tako da znam da katolici na ovom forumu nisu reprezentativni uzorak prosječnog katolika.
Nadalje, primjetio sam da reagirate frustrirano kada postavljam stihove iz Biblije i nivodim ih kao argumente za svoje tvrdnje.
Podsjećam vas da je Isus kada bio kušan od Sotone isto tako navodio stihove iz Biblije riječima PISANO JE.....i time nam dao primjer kako se obračunavati sa Sotonom, jer svaki puta kada je Isus upotrijebio Pismo( ne predaju) Sotona je uzmaknuo.
Zapitajte se zašto vas frustrura navodjenje Pisma.....
Lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 21:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
još uvijek čekam, odgovore...
jesil zvao preporučenu postaju il nisi,
ne pitam te bez razloga, ljudi od autoriteta i znanja iz
apologetike ti odgovaraju......
odgovore si dobio i ovde,
od Frana teološke,
od naggara duhovne,
al, sram ih bilo, niko neće da se složi s tobom,
i da ti odgovor koji će ti reć,
YES, U PRAVU SI , Mr.Samsone....
*******************
no, jes zvao ili ...si ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 21:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
još uvijek čekam, odgovore...
jesil zvao preporučenu postaju il nisi,
ne pitam te bez razloga, ljudi od autoriteta i znanja iz
apologetike ti odgovaraju......
odgovore si dobio i ovde,
od Frana teološke,
od naggara duhovne,
al, sram ih bilo, niko neće da se složi s tobom,
i da ti odgovor koji će ti reć,

YES, U PRAVU SI , Mr.Samsone....
*******************
no, jes zvao ili ...si ...

Cirenac, nisam zvao niti ću zvati.Mene zanima što ti kao kao vjernik imaš za reći o svojoj vjeri.Umjesto toga ti stavljaš linkove i očekuješ da ja nazivam katoličke apologete.
Što se tiče gornjih forumaša nijedan njih nije dap ni teološke ni duhovne odgovore.Ako takve odgovore pronadješ molim te da mi ih citiraš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 21:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
O, hvala ti, Sveti Bože, Sveti jaki Bože, Sveti besmrtni Bože....
napokon jedan isčupan odgovor.....
umalo da zaboravim, a što tebe zanima moje mišljenje?
osećam se počastvovanim,
pošto ti ni ostali nisu dali odgovor,
evo, odgovorit ću ti, ali što baš ja?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2014 07:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Mr.Samson napisao:
Primjerice, ti opetovano,ponavljaš da su svi ljudi Božja djeca

ja sam ovdje mislila na kršćane tj. tebe i mene npr.
Mr.Samson napisao:
Postoje neki kršćanski forumi (za razliku od katoličkih) gdje sudjeluju katolici i sasvim se lijepo i argumenturano razgovara o teologiji,apologetici i Bibliji.

pa dobro zašto onda nisi ostao na tim forumima? Nije provokacija nego baš me zanima. :)
Mr.Samson napisao:
Srećom, poznajem dosta katolika u stvarnom životu, tako da znam da katolici na ovom forumu nisu reprezentativni uzorak prosječnog katolika.

Ako su ti tvoji poznanici katolici reprezentativni uzorak prosječnog katolika što ćemo ti onda mi?
Mr.Samson napisao:
Podsjećam vas da je Isus kada bio kušan od Sotone isto tako navodio stihove iz Biblije riječima PISANO JE.....i time nam dao primjer kako se obračunavati sa Sotonom, jer svaki puta kada je Isus upotrijebio Pismo( ne predaju) Sotona je uzmaknuo.
Zapitajte se zašto vas frustrura navodjenje Pisma.....

Ovime gore napisanim si si sam dao odgovor zašto "uvijek" reagiramo napadom recimo tako. Jer ti misliš i tako si napisao da "svaki puta kada je Isus upotrijebio Pismo (ne predaju) Sotona je uzmaknuo."
Pošto se RKC zasniva i na svetoj predaji, a ne samo na Bibliji onda je samom tvojom izjavom ona plod Sotone.
Nije li tako?

Zaista, ne provociram, samo me stvarno smeta što uvijek, ali baš uvijek protestanti tako skaču na katolike. I stvarno mi nije jasno što želiš na ovom forumu? Da li hoćeš neku vrstu dijaloga da bi na kraju potkrijepio samom sebi kako katolici ne znaju odgovore na teološka pitanja ili kako katolici odmah reagiraju negativno na protestante ili štogod drugo.

Ponavljam, dobrodošao si tu ako ne želiš širiti svoju herezu i razgovarati sa nama i upoznati našu RKC, ali ako si došao nekom drugom namjerom onda mislim da se to nikome neće svidjeti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2014 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nisam mogla odoljeti, a da ne stavim ovo ovdje, pa ako je Mr.Samson voljan, može malo prokomentirati.. :D


Što nam Luther i ostali protestantski utemeljitelji govore o Bogorodici Mariji? (bitno.hr

Nema sumnje da je djevica Marija u nebu. Kako se to dogodilo ne znamo. I budući da nam Duh Sveti nije rekao ništa o tome, to ne može biti članak vjere…dovoljno je znati da živi u Kristu.
(Propovijed 15. kolovoza 1522., zadnji put kad je Martin Luther propovijedao na Veliku Gospu)

Čašćenje Marije je upisano u samu dubinu ljudskog srca.
(Propovijed, 1. rujna 1522.)

Ona je najsjajnija žena i najplemenitiji dragulj u kršćanstvu nakon Krista. Ona je personificirana plemenitost, mudrost i svetost. Nikad je ne možemo dovoljno častiti. Ipak ju moramo tako častiti i hvaliti da ne povrijedimo Krista ni Pismo.
(Propovijed, Božić, 1531.)

Nijedna žena nije kao ti. Ti si više od Eve i Sare, blagoslovljena iznad svega plemenitošću, mudrošću i svetošću.
(Propovijed, Blagdan pohođenja, 1537.)

Mariju bi trebalo štovati kao što je ona sama htjela i kao što je izrazila u Veliča. Hvalila je Boga zbog njegovih djela. Kako mi onda možemo hvaliti nju? Pravo čašćenje Marije je čašćenje Boga, hvala njegove milosti…Marija nije takva zbog sebe, nego zbog Krista…Marija ne želi da dođemo k njoj, nego po njoj Bogu.
(Objašnjenje Veliča, 1521.)
Luther daje Blaženoj Djevici uzvišen položaj “duhovne Majke” kršćana

Utješna je i preobilna Božja dobrota, što čovjek može uživati u tolikom blagu. Marija je njegova prava majka.
(Propovijed, Božić, 1522.)

Marija je Isusova Majka i Majka svih nas iako je jedino Krist počivao na njenim koljenima…Ako je on naš, trebali bismo biti u njegovoj situaciji; tamo gdje je on, trebali bismo i mi biti i sve što on ima trebalo bi biti naše, i njegova majka također naša majka.
(Propovijed, Božić, 1529.)

Slatko je i pobožno vjerovanje da je udjeljivanje duše Mariji bilo bez istočnoga grijeha; tako da je u samom udjeljivanju duše bila također pročišćena od istočnog grijeha i obdarena Božjim darovima, primajući čistu dušu udijeljenu od Boga; tako je od prvoga trenutka života živjela slobodna od svakog grijeha.
(Propovijed: “Na dan bezgrešnog začeća Majke Božje” 1527.)

Ona je puna milosti, potpuno bez grijeha – nešto neizmjerno veliko. Jer ju Božja milost puni svim dobrima i čini lišenom svog zla.
(Osobni (“mali”) molitvenik, 1522.)
Martin Luther o Marijinom vječnom djevičanstvu

Krist, naš Spasitelj, bio je pravi i prirodni plod Marijine djevičanske utrobe…To se dogodilo bez sudjelovanja muškarca i ostala je djevicom nakon toga.
{Luther’s Works, eds. Jaroslav Pelikan (vols. 1-30) & Helmut T. Lehmann (vols. 31-55), St. Louis: Concordia Pub. House (vols. 1-30); Philadelphia: Fortress Press (vols. 31-55), 1955, v.22:23 / Sermons on John, chaps. 1-4 (1539)}

Krist…je bio jedini Marijin Sin, i djevica Marija nije imala djece osim njega…Sklon sam se složiti s onima koji kažu da braća ovdje zapravo znači rođaci jer sv. Pismo i Židovi rođake uvijek zovu braćom.
{Pelikan, ibid., v.22:214-15 / Sermons on John, chaps. 1-4 (1539)}

Kruži nova laž o meni. Kažu da sam propovijedao i pisao da Marija, Majka Božja, nije bila djevica prije ili nakon Kristova rođenja.
{Pelikan, ibid.,v.45:199 / That Jesus Christ was Born a Jew (1523)}

Pismo ne kaže da je kasnije izgubila djevičanstvo…

Kada Mt (1,25) kaže da Josip nije upoznao Mariju dok nije rodila sina, ne slijedi da ju je potom upoznao; naprotiv, znači da ju nikad nije upoznao…Ova brbljarija…nema opravdanja…nije primijetio ni obratio pozornost na Pismo.
{Pelikan, ibid., v.45:206,212-3 / That Jesus Christ was Born a Jew (1523) }

“…ona je puna milosti, potpuno bez grijeha…Božja milost puni ju svakim dobrom i čini ju lišenom svakog zla…Bog je s njom što znači da je sve što je učinila ili nije učinila Božje djelo u njoj…Štoviše, Bog ju je čuvao i štitio od svega što joj je moglo štetiti.”
(Luther’s Works, American edition, vol. 43, p. 40, ed. H. Lehmann, Fortress, 1968)

“…s pravom je nazivaju ne samo čovjekovom majkom, nego također Majkom Božjom…sigurno je da je Marija Majka pravog i istinitog Boga.”
{Sermon on John 14. 16: Luther’s Works (St. Louis, ed. Jaroslav, Pelican, Concordia. vol. 24. p. 107)}

Ljudi su saželi svu njenu slavu u jednu frazu: Majka Božja. Nitko ne može reći ništa veće o njoj, i kad bi imao toliko jezika koliko je lišća na drveću.
(From the Commentary on the Magnificat)
Komentari o Lutheru

Urednik J. Pelikan (luteran) dodaje:

Luther…čak i ne razmišlja o mogućnosti da je Marija možda imala druge djece osim Isusa. Ovo se poklapa sa njegovim cjeloživotnim prihvaćanjem ideje Marijina vječnog djevičanstva.
{Pelikan, ibid.,v.22:214-5}

…u 95 teza Luther odbacuje svako svetogrđe protiv Djevice, i misli da bi za svako zlo rečeno ili mišljeno protiv nje, trebalo tražiti oprost.”
( Ref: Wm. J. Cole, “Was Luther a Devotee of Mary?” in Marian Studies 1970, p. 116:)

“U Lutherovom objašnjenju Veliča 1521, počinje i završava zazivom Mariji, što Wright naziva iznenađujućim.”
(David F. Wright, Chosen by God: Mary in Evangelical Perspecive, London: Marshall Pickering, 1989, p. 178, Cited from Faith & Reason, Spring 1994, p. 6.)
Drugi reformatori o Marijinom vječnom djevičanstvu

Jean Calvin

Helvidije je pokazao znatno neznanje zaključujući da je Marija sigurno imala mnogo sinova, jer se Kristova “braća” ponekad spominju.
{Harmony of Matthew, Mark & Luke, sec. 39 (Geneva, 1562), vol. 2 / From Calvin’s Commentaries, tr. William Pringle, Grand Rapids, MI: Eerdmans, 1949, p.215; on Matthew 13:55}

(O Mt 1,25) Ono što je izvukao iz toga bilo je da je Marija ostala djevica do prvog poroda, i da je kasnije s mužem imala drugu djecu. Nikakvo opravdanje za to što se dogodilo nakon Kristova rođenja ne stoji u ovim riječima…zove se prvorođeni, ali to je samo u svrhu informiranja da je rođen od Djevice…Što se dogodilo nakon toga povijesničar ne govori…Nitko se neće tvrdoglavo držati tog argumenta osim ako jako voli raspravljati.
{Pringle, ibid., vol. I, p. 107}

Pod riječju “braća” Hebreji uključuju sve rođake i druge veze bez obzira na stupanj sklonosti.
{Pringle, ibid., vol. I, p. 283 / Commentary on John, (7:3) }

Huldreich Zwingli

U rujnu 1522. počinje lirski braniti vječno djevičanstvo Kristove majke…Zanijekati da je Marija ostala netaknutom prije, tijekom i nakon rođenja njenog Sina, značilo bi sumnjati u Božju svemoć… i bilo je u redu ponoviti anđeoski pozdrav – ne molitvu – Zdravo Marijo…Bog je uzdignuo Mariju iznad svih stvorenja, uključujući svece i anđele – njenu čistoću, nevinost i nepobjedivu vjeru čovječanstvo mora slijediti. Ipak, moliti se moramo…samo Bogu…u svojem zadnjem pamfletu “Fidei expositio” posebno inzistira na Marijinom doživotnom djevičanstvu
{G. R. Potter, Zwingli, London: Cambridge Univ. Press, 1976, pp.88-9,395 / The Perpetual Virginity of Mary . . ., Sep. 17, 1522}

Zwingli je tiskao 1524. propovijed o Mariji, vazda Djevici, Majci Božjoj
{Thurian, ibid., p.76}

Nikad nisam mislio, još manje učio, ili javno izrazio, išta što se tiče vazda Djevice Marije, Majke našeg spasenja, što bi se moglo smatrati nečasnim, nepobožnim, nevjernim ili zlim…Vjerujem svim svojim srcem riječima svetog evanđelja da je ova čista djevica nosila za nas Sina Božjega i da je ostala, u rođenju i nakon toga, čista i neokaljana djevica, za vječnost.
{Thurian, ibid., p.76 / same sermon}

Heinrich Bullinger

Bullinger…brani Marijino vječno djevičanstvo i govori protiv lažnih kršćana koji joj oduzimaju pravednu hvalu: u Mariji je sve izvanredno i slavnije jer je izišlo iz čiste vjere i goruće Božje ljubavi. Ona je najviše jedinstveni i najplemenitiji član kršćanske zajednice…

Djevica Marija…posve posvećena milošću i krvlju svoga jedinoga Sina i obilno obdarena Darom Duha Svetog…sada sretno živi s Kristom na nebu i zove se i vazda ostaje Djevicom i Majkom Božjom.
{In Hilda Graef, Mary: A history of Doctrine and Devotion, combined ed. of vols. 1 & 2, London: Sheed & Ward, 1965, vol.2, pp.14-5}

John Wesley (osnivač metodizma)

Blažena Djevica Marija, kao i nakon što je rodila, ostala je čistom i neokaljanom Djevicom.
{“Letter to a Roman Catholic” / In This Rock, Nov. 1990, p.25}


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2014 17:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Mr.Samson napisao:
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:

Da bih mogao razlučiti što je istina a što laž moram prvo upoznati istinu.A istina je napisana u Bibliji.
Svakodnevo, već 17 godina dnevno čitam Bibliju, medituram nad Božjom i molim Duha Svetoga da mi da razumijevanje i otkrivenje onoga što ćitam.


Kada se vjernike uči da bez provjeravanja prhvate sve što im se servira s oltara, onda je moguća manipulacija u dnevno političke svrhe i kojekakve druge svrhe.sam apostol Pavao je ohrabruvao svoje jčenike da provjeravaju u Pismu sve što im govori jer je shvaćao da je Pismo etalon, da je to Božja Riječ.
Pisao bih o još mnogo toga ali nemam više vremena jer imam obaveza koje ne mogu čekati.
Obzirom da se više ne osjećam dobrodošlim na ovom forumu, ovo je vjerojatno moj zadnji post.



Više si dobrote napravio što si napisao da je ovo tvoj zadnji post..

..nego li što si 17 godina čitao Bibliju..
..D.Sveti te dotaći nije mogao..je nije uspio probiti bedem tvoje oholosti..
..pa možeš kleptati kao vodenica...o razini tvoje svetosti..

.jer si čitajući..Bibliju..
..paralelno gradio kraljevstvo svom debelom egu..
..i svojoj oholosti...

..koju si ustoličio na TRON
..s kojeg onda pronicljivo ..upoznaješ svijet sa "istinom"

..a istina je samo ono što si TI ...zaključio da je istina..

...prazan si kao ..ambis..
....bljutav ko sirovi krumpir..
...mlak ko ustajalo pivo...

..i tvojih konstrukcija i izvedenica ..ne bi se posramio niti Goebbels..

..u svojoj teološkoj tuposti..govoriš o nanovorođenju a niti ne znaš što je i gdje i kad počinje..
..pa čak i kažeš da svi ljudi nisu Božja djeca-
..pa onda da su nam roditelji dali tjelesni život..kao da Bog nije kreator i tjelesnosti
..i kao da tjelesnost može opstati bez duhovnosti..
..pa onda u miks dodaš i đavla kao oca ..izvrćući bit pročitanog i dajući im krivi smisao..
..đavao je otac grijeha..i nastanjuje se u ljudskoj duhovnosti..a nije otac čovjeka..
..to je samo ...lirska poredba..koja ukazuje..tko je otac grijeha a Ne čovjeka..

..pa bi bilo dobro da to razlikuješ..odvojiti čovjeka od grijeha...
..jer ti Bogu ..oduzimaš očinstvo nad ljudima ..i onda je ga vraćaš
..nakon nanovo rođenja...opet iskrivljujući biti smisao..
..u ovom slučaju Uskrsnuća..

..pa onda postaješ sam sebi kontradiktoran
..pa govoriš da je "pod nebom to ime dano ljudima " misli se na ISUSA..
..ako je pod nebom..onda se misli na SVE LJUDE..tj spas se nudi i grješnima...
..i onima koji su se navezali na grijeh (pa figurativno imaju đavla za oca) a ti si to tupavo doslovno shvatio..
..a maloprije si govorio da svi ljudi nisu Božja djeca..
..a sad opet jesu..

citat tvoj dr samson
Prvo, mnogo puta sam čuo tvrdnju da su svi ljudi Božja djeca što ne odgovara istini.
Naši roditelji su nam dali tjelesni život, a Bog nam daje duhovni život, jer sam tjelesni život nije dovoljan.
Samo kroz duhovno rođenje dobivamo Boga za našeg Oca."Vi imate đavla za oca"(Ivan 8,44), rekao je jednom Isus.Bog je naš stvoritelj ali ne i Otac.Ne postoji samo po sebi sveopće Božje očinstvo ili sveopće bratstvo ljudi kako mnogi misle u svome neznanju.Nisi mi brat sve dok nisi rođen u obitelj kojoj pripadam, u Božju obitelj.Samo tada Bog postaje tvoj Otac.

."...Tko se odozgo ne rodi, taj ne može vidjeti kraljevstva Božjega"(Ivan 3,3)
Postoji samo jedan način nanovorođenja a taj je Isus Krist.
"Spasenja nema ni pod jednom drugom, jer je pod nebom to jedino ime dano ljudima po kojem nam se treba spasiti"(Djela 4,17).


..pa citat sa svinjom najviše me podsjeća na tebe i nepromjenjivost tvog duha i karaktera
..iako 17 godina čitaš svete retke..a za tebe je to izgleda samo ...kuruza...

..tvoj citat s svinjom .mr samson

Recimo da moraš kući odvesti svinju, najbolju svinju koja je ikada na seoskom sajmu dobila nagradu, i recimo da je odvedeš iz svinjske kaljuže u kupaonicu, okupaš je i izribaš mirišljavom pjenom za kupanje kako bi uklonio neugodan miris, namažeš je kremom da ima ljepši ten, staviš joj lak na papke, namirišeš najboljim francuskim parfemom, svežeš je mašnu oko vrata i odvedeš je u svoj dnevni boravak.Nešto će se svakako promjeniti u vanjštini svinje a li ne i svinja.ona će čim vidi blato u dvorištu, sretno zaroktati i uvaliti se u kaljužu.Zašto?Jer je u svojoj nutrini i dalje ostala svinja.

Isto je i s ljudskom prirodom.Ne možemo izvanjskim zahvatima promijeniti prirodu svinje.Rođena je kao svinja, umire kao svinja, od nje možemo napraviti čvarke i odreske i to je sve.Isto je i s čovjekom
.

.pa mi je recimo...bezveze analizirati tvoj post
..jer ti glumiš neku teološku načitanost i pametnoću..

..dok se recimo FRAN 26.. može pohvaliti s teološkom načitanosti...
..koju ne izobličuje.. :b112: pa mu by d vej...čestitam na dosljednosti.. 8)

..pa ću ukratko spomenuti neke bitne stvari u vezi s ovom temom...

ISUS JE SPASITELJ CIJELOG ČOVJEČANSTVA..

Časna sestra Faustina Kowalsky..govori u Krunici Božanskog milosrđa.
..i odbijanju duša...da prihvate ISUSA KAO JEDINOG GOSPODARA I
,I SPASITELJA...
..ISUS..govori Faustini..da ON prilazi svakoj dušu u trenu smrti..
..i da je na tom prelasku svijetova..pita
"Da li ga prihvaća kao jedinog gospodara i spasitelja"
.i da ima duša , koja ga u nevjerici i mržnji prema samom sebi..
..zbog svog života u teškim grjesima..odbijaju u nevjerici..
.
.ne mogu vjerovati da ih ISUS LJUBI I TAKVE ali samo da se POKAJU
..i priznaju..
..pa ISUS kaže

"Više me boli sumnja, da mogu oprostiti svaki grijeh, pa i najteži,
.nego li i težina samog grijeha"


,,nanovorođenih ne bi bilo bez ISUSOVOG PUTA KRIŽA I OTKUPLJENJA GRIJEHA..

..ISUS JE PUT prema nanovorođenju...ISUS prihvaća SVE duše u TRENU SMRTI..

..gdje duša bira..Prihvaća li svojevoljno ISUSA..za JEDINOG GOSPODARA i SPASITELJA..

..ISUS takve duše poziva k sebi...tu se duše nanovo rađaju..nebeski u čistoći..
..jer nečiste ne bi mogle baštiniti kraljevstvo nebesko...
..ovo rađanje je rađanje čistoće a ne biti..
..a rađanje se događa na ISUSOV poziv..

..u tu je granica koje zlo ne može proći..
.tu je granica , gdje se čovjek konačno oslobađa grijeha (i đavla oca grijeha )
..jer ISUS je KRALJ MILOSRĐA I KAJANJA..
..ali zlo neće biti pozvano ..u rođenje nanovo odozgor..
..jer zli nema poniznosti ..niti kajanja...
..jer u svojoj pobuni..osjećao se moćnim i moćnijim od Boga..
..iako je upućen tko je Bog...zato je to Hula protiv D.Svetog..
..jer tu nije bilo neznanja...već samo totalna upućenost..

.ali neće imati više niti ..gdje biti...
..jer se je do tada moglo nastanjivati u ljudskim nutrinama...
..suprostavljajući se Bogu...PROTESTIRATI..protiv njega i svih njegovih djela...

i kad se sve duše...izrađaju na zemlji..
.i.kad umine ovaj zemaljski svijet mjenja...
..i kad se otvore nebesa..
..i kad zlo ostane OGOLJENO I SAMO...bez ljudskih ljuštura u kojma su nalazili skloništa..

...onda će i svi pali anđeli.. svi pobunjenici i protestani,svi protiv Boga..
..SPOZNATI SNAGU BOŽJEG GNJEVA I PRAVDE..

..zato dr.Samsone ...
..pogledaj malo u svoju nutrinu..
..i reci što vidiš unutra..
..ali ne koristi svoj um..
..jer će te opet prevariti..

..jer tebe možda otac laži nije mogao kupiti zemaljskim blagom..dijamantima .zlatom itd..
..nije te mogao slomiti niti ..tjelesnim ovisnostima...niti strasti bludom
..nije te mogao slomiti niti ...davanjem moći upravljanja..
...za tebe je smislio poseban plan..jer si bio tvrd orah..

..dao ti je sa se sam slomiš..svojim egom...
.tako da je hranio tvoj um.. s onim što si tražio..
..a želio si da budeš ..poseban.. i da tvoj riječ..obraća ljude..
..to je bila tvoja strast..

..eto dobio si ..dar obraćanja ljudi..
...samo pogledaj KOJI SU PLODOVI TVOG DARA..
..onda se zagledaj u svoju nutrinu i reci mi " MR.samsone , gdje si "

..jer ako govoriš da si KRISTOLIK i da ljubiš KRISTA..NAJVIŠE NA SVIJETU..
...zašto u tebi nema duha poniznost--

..ja bih tvoj stil evangelizacije Biblijskim stihovima nazvao

ULTIMATE BIBLE SPEECH by dr SAMSON CRO CUP

..ps.ovaj post posvećujem Cirencu...
...on zna zašto... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2014 17:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar.. Slika
naggar : Mr.Samson - 1:0 Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2014 20:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
Mr.Samson napisao:
Primjerice, ti opetovano,ponavljaš da su svi ljudi Božja djeca

ja sam ovdje mislila na kršćane tj. tebe i mene npr.
Mr.Samson napisao:
Postoje neki kršćanski forumi (za razliku od katoličkih) gdje sudjeluju katolici i sasvim se lijepo i argumenturano razgovara o teologiji,apologetici i Bibliji.

pa dobro zašto onda nisi ostao na tim forumima? Nije provokacija nego baš me zanima. :)
Mr.Samson napisao:
Srećom, poznajem dosta katolika u stvarnom životu, tako da znam da katolici na ovom forumu nisu reprezentativni uzorak prosječnog katolika.

Ako su ti tvoji poznanici katolici reprezentativni uzorak prosječnog katolika što ćemo ti onda mi?
Mr.Samson napisao:
Podsjećam vas da je Isus kada bio kušan od Sotone isto tako navodio stihove iz Biblije riječima PISANO JE.....i time nam dao primjer kako se obračunavati sa Sotonom, jer svaki puta kada je Isus upotrijebio Pismo( ne predaju) Sotona je uzmaknuo.
Zapitajte se zašto vas frustrura navodjenje Pisma.....

Ovime gore napisanim si si sam dao odgovor zašto "uvijek" reagiramo napadom recimo tako. Jer ti misliš i tako si napisao da "svaki puta kada je Isus upotrijebio Pismo (ne predaju) Sotona je uzmaknuo."
Pošto se RKC zasniva i na svetoj predaji, a ne samo na Bibliji onda je samom tvojom izjavom ona plod Sotone.
Nije li tako?

Zaista, ne provociram, samo me stvarno smeta što uvijek, ali baš uvijek protestanti tako skaču na katolike. I stvarno mi nije jasno što želiš na ovom forumu? Da li hoćeš neku vrstu dijaloga da bi na kraju potkrijepio samom sebi kako katolici ne znaju odgovore na teološka pitanja ili kako katolici odmah reagiraju negativno na protestante ili štogod drugo.

Ponavljam, dobrodošao si tu ako ne želiš širiti svoju herezu i razgovarati sa nama i upoznati našu RKC, ali ako si došao nekom drugom namjerom onda mislim da se to nikome neće svidjeti.



Ukratko, želim čuti objašnjenja vas katolika o stvarima koje se tiču katoličke vjere a koje po meni nemaju biblijskog temelja.Stoga navodim relevantne odlomke ili stihove iz Biblije i pozivam vas da ih protumačite sukladno katoličkom nauku.Naravno moj stav ili moje mišljenje vama ne mora biti ( niti je) relevantno, ali Pismo bi trebalo biti etalon ili mjera po kojoj sudimo.
Proglašavanje svih ljudi Bižjom djecom jest katolički pristup i mogu ti navesti katoličke izvore, katoličke svečenike koji to tvrde, ali to ,jednostavno ne stoji ako ćemo uzeti Novi zavjet kao temelj.
Svi ljudi su Božja stvorenja ali svi ljudi nisu Božja djeca i to je vrlo jednostavno i jasno obrazloženo u poslanicama i evandjeljima.
Koliko sam upoznat, vi malo čitate Bibliju, posebno Stari zavjet, oslanjate se na autoritet svog Učiteljstva jer smatrate da je njima povjereno da poučavaju, vrlo ste disciplinirani u tome i zbog autoriteta koje Učiteljstvo ima niti ne pokušavate to dovesti u pitanje.Medjutim nigdje u Pismu nećete naći podršku takvom pristupu.
O tome sam želio pričati s vama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr