www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 lip 2013 13:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 svi 2013 21:54
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Biblija mi stoji u dnevnom boravku ispod stolić na polici izdana 1974 by krščanska sadašnjost.Pročitala je cijelu,puno zaboravila najvolim psalme,mudre izreke i proroke(sirah npr)nekad čitam svaki dan a nekad ne .Uglavnom riječi koje daju snagu.Ostanite u Kristu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lip 2013 08:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 svi 2013 10:44
Postovi: 51
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moja biblija stoji pokraj kreveta.
IZDAVAČ: ''Britansko i strano biblijsko društvo''
Bibliju čitam kada imam vremena,najdraža su mi evanđelja i poslanice :))


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2014 16:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. Biblija mi se nalazi ispod na polici ispod tv, u spavaćoj sobi;
2. "zove se" Sveto pismo, dobila sam je na poklon od nekog člana Pentekosne zajednic, kada sam svojevremeno išla na njihove sastanke, plave je boje, sa zlatnm slovima, izdavač Biblijsko društvo Beograd,
3. Moram priznati ne čitam je često kao pre, ponekad zavirim u jutarnjim časovima najčešće;
4. Ne mogu sada da izdvojim neki deo koji mi se posebno svideo..mislim da to zavisi i od momenta kad čitam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2014 17:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Kod mene svega u "množini" pa i Biblija.. :D
Jedna u dnevnoj na "polici" tko god sjedne mora ju gledati "oš-neš"..:D
Druga u spavaćoj sobi..imam naviku kad se probudim malo virnuti a i prije spavanja ,malo čitam ili tek onako otvorim pa gdje se otvori..A Dječja Biblija (biblija u slikama)u dječjoj sobi.Od one slikovne do "prave" slabo se tu ona otvara ali ne silim.
Sve će doći na svoje,polako. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2014 01:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
1. pored rutera od adsl-a
2. Jeruzalemska biblija - bijela talijanski uvez - Kršćanska sadašnjost (izdanje 2011)
3. rijetko kad, vise citam iz app na mobitelu
4. poslanice ... Timotej


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 16:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 sij 2014 13:50
Postovi: 37
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. na šanku, točnije na sredini šanka između dnevnog boravka i kuhinje (čitaj: za mene najvidljivije i najprometnije mjesto u stanu). I uvijek je otvorena.

2. Biblija. Stari i Novi zavjet, smeđi tvrdi uvez, Kršćanska sadašnjost 2000., Zagreb

3. Svaki dan ju čitam. Kad god prođem pokraj, nastojim bar jedan red pročitati i razmišljati o njemu. Ujutro i poslijepodne čitam prema citatima koje izvučem i koji mi stalno stoje na stolu. Nešto fenomenalno kako ti Bog vodi dan, daje odgovor na dvojbe i sl., a nedjeljom čitam po redu, duže, do kada osjetim da mi je dovoljno.

4. Teško je nešto izdvojiti. Recimo, Knjiga o Tobiji (Tob 6,18: ''... ona ti je bila dosuđena oduvijek...'' :b112: ), Psalmi, Mudre izreke, Evanđelja, Judita, Estera... sve.

Svoju prvu Bibliju sam dobila od tetke, krizmane kume. Ona je poginula nedavno i nekad dok čitam nailazim na njezina podcrtavanja i bilješke. :cry: Ali ništa nije slučajno.

Neki dan sam čula posljednju Gospinu poruku iz Međugorja (od 25.1.2014.), gdje između ostalog stoji:
''...Stavite Sveto pismo na vidljivo mjesto u vašim obiteljima i čitajte ga...'', stoga svjedočimo svoju vjeru i slušajmo našu Majčicu.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 22:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2014 11:49
Postovi: 83
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedna starija gospođa ostavila je svom nećaku iznos od 20.000 dolara i svoju Bibliju na koju je zalijepila papir s porukom: Moja Biblija i sve što ona sadrži. Mladić je znao što Biblija sadrži pa ju nije ni otvarao.

Stavio ju je na najvišu u policu u kući i krenuo prema Las Vegasu. Ubrzo je potrošio sav novac. Sljedećih šezdeset godina proživio je kao prosjak. Prosio je kako bi kupio hranu. Hodao je uokolo u starim hlačama i košulji.

Kada je došlo vrijeme da ode u prihvatilište, uzeo je svoju staru Bibliju. Slučajno mu je ispala iz ruke, pala na pod i otvorila se. Imao je to vidjeti: na svakoj je stranici bila novčanica od 100 dolara. Taj je čovjek cijeli život proveo u siromaštvu. Živio je kao prosjak, a mogao je živjeti u raskoši. Zašto nije? Zato što je imao predrasude.
Mislio je da zna što njegova Biblija sadrži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 22:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Tomek napisao:
Jedna starija gospođa ostavila je svom nećaku iznos od 20.000 dolara i svoju Bibliju na koju je zalijepila papir s porukom: Moja Biblija i sve što ona sadrži. Mladić je znao što Biblija sadrži pa ju nije ni otvarao.

Stavio ju je na najvišu u policu u kući i krenuo prema Las Vegasu. Ubrzo je potrošio sav novac. Sljedećih šezdeset godina proživio je kao prosjak. Prosio je kako bi kupio hranu. Hodao je uokolo u starim hlačama i košulji.

Kada je došlo vrijeme da ode u prihvatilište, uzeo je svoju staru Bibliju. Slučajno mu je ispala iz ruke, pala na pod i otvorila se. Imao je to vidjeti: na svakoj je stranici bila novčanica od 100 dolara. Taj je čovjek cijeli život proveo u siromaštvu. Živio je kao prosjak, a mogao je živjeti u raskoši. Zašto nije? Zato što je imao predrasude.
Mislio je da zna što njegova Biblija sadrži.


Tomek, BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 22:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2014 11:49
Postovi: 83
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
perokvrzica napisao:
Tomek, BTB :grlim te:


I tebi :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 15:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 sij 2014 13:50
Postovi: 37
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moram spomenuti i neizostavnu Online Bibliju. Vjerujem da ima mnogo takvih izdanja na web-u, ali meni najdraže:

http://biblija.ks.hr/ :)

Jako često ju koristim, posebno kad trebam nešto brzo pronaći i sl. :b112: Toplo preporučam.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr