www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 11:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 vel 2014 12:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samsnone.. Kada je svet čovjek blagoslov ljudima, on toga nije svjestan.. A ti to toliko ističeš da sam umrla od smijeha kad sam to pročitala. Ja tu vidim samo oholost.. A ti budi iskren prema sebi i Bogu.

Da riješimo djecu Božju.
Kada katolik kaže da je dijete Božje, podrazumijeva se da on to i je, jer je kršten (znači postao novi stvor, dijete Božje). Zato nema potrebu isticati da je Božje stvorenje koje je postalo Božjim djetetom.
Kada se svećenik obraća narodu i kada kaže da smo svi djeca Božja, također opravdano to govori, jer govori krštenom narodu koji je rođen odozgor.
E sad.. Katolička Crkva ne naučava da su svi djeca Božja.. !! Možda i katolici sad ostanu iznenađeni..
Ali, evo, Mr.Samsone, da razriješimo dilemu Božje djece - Ne, katolici ne misle da su svi djeca Božja (osim onih u neznanju).

Citat:
I u odnosu na Boga »svi smo djeca«, nastavio je Papa i dodao da je Bog na početku postojanja svakoga stvorenja, »on je Otac svakome ljudskom biću na jedinstven način«, jer svakoga je čovjeka Bog želio i Bog voli svakoga čovjeka. Bog je u osobnom i jedinstvenom odnosu sa svakim čovjekom, i zbog toga se svatko može »ponovno roditi«, to jest postati ono što već jest: »To se događa po vjeri, po dubokome i osobnome 'da' Bogu kao izvoru i temelju našega postojanja. Tim 'da' prihvaćam život kao dar Oca koji je na nebu, roditelja kojeg ne vidim, ali u kojega vjerujem i za kojega osjećam duboko u srcu da je moj Otac i otac sve moje braće u čovještvu, Otac koji je neizmjerno dobar i vjeran.« Ta se vjera u Boga Oca temelji na Isusu Kristu, rekao je Benedikt XVI. Kristova osoba i njegova povijest ljudima otkrivaju, objavljuju Oca, barem onoliko koliko je to ljudima moguće shvatiti na ovoj zemlji. Ako čovjek prihvati i shvati da je Isus Krist, Božji Sin, onda se može i »roditi odozgo«, to jest od Boga koji je ljubav, te bi svatko na pameti trebao, uvijek imati da se rodio, a da ništa nije učinio za to. Na istoj razini je i »biti kršćanin«: nitko se nije sam »učinio kršćaninom«, nitko nije samo svojom voljom postao vjernik, jer je i vjera i kršćanstvo dar koji »prethodi čovjekovu činu«. »Onima koji ga primiše, podade moć da postanu djeca Božja«, zapisao je sveti Ivan, i upravo je to - prema Papinim riječima - smisao sakramenta krštenja koje je »novo rođenje koje prethodni našem činjenju. Svojom vjerom možemo ići ususret Kristu, no samo nas on može učiniti kršćanima i dati odgovor, dostojanstvo, moć da postanemo djeca Božja toj našoj volji, toj našoj želji, što nemamo po sebi.«

http://www.glas-koncila.hr
Citat:
Jasno možemo vidjeti - da vjerom u Boga (odnosno spoznajom Boga) se postaje direktnim djetetom Božjim. Indirektno svi jesmo iz istog izvora, pa se svi možemo također nazivati "djecom Božjom", no prava, direktna Božja djeca; kako nas to uči Pismo - su zapravo samo oni koji vjeruju u njegovo ime.
Zato upravo se ne može svatko nazivati Božjim djetetom. Ne može netko svjesno negirati Oca, i očekivati da njega Otac smatra Istinskim djetetom; te baštini što mu Otac obećaje.

http://www.svjedocanstva.com
Citat:
Svi se ljudi rađaju kao potomci grešnoga čovječanstva (kao “djeca ljudska”), a ne kao nosioci božanskog života (kao “djeca Božja”).

Citat:
Svi su ljudi Božji stvorovi i svi imaju isti Božji poziv i dostojanstvo da budu djeca Božja.

http://vjeronauk.net

Eto, po tom pitanju se ne razlikujemo. Ah, znam da si razočaran. Jer ti je to bio super argument da KC ide protiv Sv.Pisma. Ali, kao što vidiš, to nije tako. Samo što KC ne voli nikoga etiketirati da nije Božje dijete, kako ti voliš.
Možemo prijeći dalje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 18:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Samsnone.. Kada je svet čovjek blagoslov ljudima, on toga nije svjestan.. A ti to toliko ističeš da sam umrla od smijeha kad sam to pročitala. Ja tu vidim samo oholost.. A ti budi iskren prema sebi i Bogu.

Da riješimo djecu Božju.
Kada katolik kaže da je dijete Božje, podrazumijeva se da on to i je, jer je kršten (znači postao novi stvor, dijete Božje). Zato nema potrebu isticati da je Božje stvorenje koje je postalo Božjim djetetom.
Kada se svećenik obraća narodu i kada kaže da smo svi djeca Božja, također opravdano to govori, jer govori krštenom narodu koji je rođen odozgor.
E sad.. Katolička Crkva ne naučava da su svi djeca Božja.. !! Možda i katolici sad ostanu iznenađeni..
Ali, evo, Mr.Samsone, da razriješimo dilemu Božje djece - Ne, katolici ne misle da su svi djeca Božja (osim onih u neznanju).

Citat:
I u odnosu na Boga »svi smo djeca«, nastavio je Papa i dodao da je Bog na početku postojanja svakoga stvorenja, »on je Otac svakome ljudskom biću na jedinstven način«, jer svakoga je čovjeka Bog želio i Bog voli svakoga čovjeka. Bog je u osobnom i jedinstvenom odnosu sa svakim čovjekom, i zbog toga se svatko može »ponovno roditi«, to jest postati ono što već jest: »To se događa po vjeri, po dubokome i osobnome 'da' Bogu kao izvoru i temelju našega postojanja. Tim 'da' prihvaćam život kao dar Oca koji je na nebu, roditelja kojeg ne vidim, ali u kojega vjerujem i za kojega osjećam duboko u srcu da je moj Otac i otac sve moje braće u čovještvu, Otac koji je neizmjerno dobar i vjeran.« Ta se vjera u Boga Oca temelji na Isusu Kristu, rekao je Benedikt XVI. Kristova osoba i njegova povijest ljudima otkrivaju, objavljuju Oca, barem onoliko koliko je to ljudima moguće shvatiti na ovoj zemlji. Ako čovjek prihvati i shvati da je Isus Krist, Božji Sin, onda se može i »roditi odozgo«, to jest od Boga koji je ljubav, te bi svatko na pameti trebao, uvijek imati da se rodio, a da ništa nije učinio za to. Na istoj razini je i »biti kršćanin«: nitko se nije sam »učinio kršćaninom«, nitko nije samo svojom voljom postao vjernik, jer je i vjera i kršćanstvo dar koji »prethodi čovjekovu činu«. »Onima koji ga primiše, podade moć da postanu djeca Božja«, zapisao je sveti Ivan, i upravo je to - prema Papinim riječima - smisao sakramenta krštenja koje je »novo rođenje koje prethodni našem činjenju. Svojom vjerom možemo ići ususret Kristu, no samo nas on može učiniti kršćanima i dati odgovor, dostojanstvo, moć da postanemo djeca Božja toj našoj volji, toj našoj želji, što nemamo po sebi.«

http://www.glas-koncila.hr
Citat:
Jasno možemo vidjeti - da vjerom u Boga (odnosno spoznajom Boga) se postaje direktnim djetetom Božjim. Indirektno svi jesmo iz istog izvora, pa se svi možemo također nazivati "djecom Božjom", no prava, direktna Božja djeca; kako nas to uči Pismo - su zapravo samo oni koji vjeruju u njegovo ime.
Zato upravo se ne može svatko nazivati Božjim djetetom. Ne može netko svjesno negirati Oca, i očekivati da njega Otac smatra Istinskim djetetom; te baštini što mu Otac obećaje.

http://www.svjedocanstva.com
Citat:
Svi se ljudi rađaju kao potomci grešnoga čovječanstva (kao “djeca ljudska”), a ne kao nosioci božanskog života (kao “djeca Božja”).

Citat:
Svi su ljudi Božji stvorovi i svi imaju isti Božji poziv i dostojanstvo da budu djeca Božja.

http://vjeronauk.net

Eto, po tom pitanju se ne razlikujemo. Ah, znam da si razočaran. Jer ti je to bio super argument da KC ide protiv Sv.Pisma. Ali, kao što vidiš, to nije tako. Samo što KC ne voli nikoga etiketirati da nije Božje dijete, kako ti voliš.
Možemo prijeći dalje.


Ne, nisam razočaran jer nemam razloga biti razočaran.Ovo što si navela zapravo potvrdjuje ono što ja cijelo vrijeme nastojim takodjer reći pa nemam razloga biti razočaran.Jedini problem koji je nastao jeste vjerojatno u samoj formulaciji objašnjenja jer ja sam upotrijebio riječ stvorenja umjesto djeca....ali bit je ostala ista.Dakle ja sam stalno govorio da su svi ljudi Božja stvorenja, jer Bog je Stvoritelj i naravno Bog voli sve ljude i želi da svi ljudi po vjeri u Krista postanu dio Božje obitelji, postanu djeca Božja.
Razlika u pristupu i tumačenju jeste u nijansama ali bit ostaje ista.Papa upotrebljava izraz opčeg očinsta Božjeg nad svim ljudima u smislu da je Bog Stvoritelj svih ljudi pa je prema tome kako papa kaže otac svima na jedinstven način.Ja sam za istu stvar upotrijebio izraz stvorenja umjesto djeca jer izraz stvorenja podrazumijeva Boga kao stvoritelja svih ljudi i u tom kontekstu postoji distinkcija izmedju onih koji su po vjeri prihvatili Krista, time postali djeca Božja i dio Božje obitelji, za razliku od ostalih koji to nisu učinili te su time sami sebe isključili iz Božje obitelji i nemaju se pravo nazivati djecim Božjom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 20:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
I na kraju, smatram da sam pravi blagoslov za vas svih jer imate priliku naučiti nešto o čemu ste krivo naučeni, ne zato što ja tako tvrdim već zato što tako tvrdi Bog, autor Pisma u kojem sve lijepo piše.
Božji blagoslov tebi i svima ostalima.

ma sve okej, ali vidiš u ovome i je problem, pazi, ti nama govoriš da smo krivo podučeni, mislim, nemoj shvatit ko uvredu, ali ja mislim da je Katolička Crkva pametnija od tebe. Isto tako mislim da je pametnija od bilo kakvih privatnih mudrolija bilo kojeg pojedinca. Mislim, gle, ti nas uvjeravaš da je dvijetisućljetni nauk Katoličke Crkve lažan, a da je tvoj nauk koji propovijedaš u 21.stoljeću ispravan? kužiš, Samsone, o tome ti govorim, zato se mi, katolici na ovakve stvari dižemo.


Ja u raspravama navodim konkretne primjere i konkretna objašnjenja.Molio bih da se u raspravama krećemo u okviru zadatih tema i da na konkretna pitanja dajete konkretne odgovore umjesto što se pozivate na starost crkve.Ista je Biblija koju imamo sada i ona koju su imali prije.
Ja ne kažem da sam pametniji od KC, ja nisam ni apologeta ni teolog, volim Bibliju i volim proučavati Pismo.Spreman sam priznati da sam u krivu ako mi se to dokaže temeljem Pisma.
U bitnim stvarima koje se tiču Boga,Isusa Krista i Duha Svetog slažem se s naukom KC.Priznajem nicejsko vjerovanje kao autentično i vjerodostojno.
Na provokacije i vrijedjanja ne odgovaram.
Lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 21:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vidiš kako se lijepo slažemo. :grlim te:
Tvoje istraživanje KC se temelji na tvom neznanju, ali drago mi je da i to polako riješavamo.

Mr.Samson napisao:
volim Bibliju i volim proučavati Pismo.Spreman sam priznati da sam u krivu ako mi se to dokaže temeljem Pisma.

I ja volim Bibliju. Eto nam joj jedne zajedničke točke. :)
Pošto smo riješili temu nanovorođenja, hajmo dalje.
KC, uz sv.Pismo, građena je i rasla na predaji, koja je također utemeljena na sv.Pismu.
Eto ti dokaza za ovo podebljano.

“Hvalim vas što me se u svemu sjećate i što držite predaje kako vam ih predadoh” (1 Kor 11,2).

“braćo, budite postojani i držite predaje koje ste od nas primili, bilo usmeno, bilo pismeno!” (2 Sol 2,15)

“Naređujemo vam, braćo, u ime našega Gospodina Isusa Krista da se klonite svakoga brata koji besposliči i ne slijedi predaju koju ste primili od nas” (2 Sol 3,6)

“Ono što si od mene čuo pred mnogim svjedocima, povjeri pouzdanim ljudima koji će biti sposobni i druge poučiti!” (2 Tim 2,2).

“Budući da su mnogi pokušali srediti pripovijedanje o događajima što su se dogodili među nama, kako su nam ih predali oni koji su od početka bili očevici i sluge Riječi, učini se i meni dobro, pošto sam ih pomno ispitao sve od početka, da ti ih napišem po redu, preuzvišeni Teofile, da se osvjedočiš o sigurnosti nauke koju si primio” (Lk 1,1-4).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 21:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Tako nam je potvrđena proročka riječ te dobro činite što uza nju prianjate kao uza svjetiljku što svijetli na mrklu mjestu – dok Dan ne osvane i Danica se ne pomoli u srcima vašim. 20Ponajprije znajte ovo: nijedno se proroštvo Pisma ne može tumačiti samovoljno 21jer nikada proroštvo ne bî ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili. (2Petrova 1,20 ...)

Je li Biblija sišla s neba?
http://www.katolik.hr/krscanstvomnu/pis ... islasneba/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 21:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Tako nam je potvrđena proročka riječ te dobro činite što uza nju prianjate kao uza svjetiljku što svijetli na mrklu mjestu – dok Dan ne osvane i Danica se ne pomoli u srcima vašim. 20Ponajprije znajte ovo: nijedno se proroštvo Pisma ne može tumačiti samovoljno 21jer nikada proroštvo ne bî ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili. (2Petrova 1,20 ...)

Je li Biblija sišla s neba?
http://www.katolik.hr/krscanstvomnu/pis ... islasneba/


Ja mislim da Mr.Samson i ostatak ekipe ne priznaje Petrove poslanice.. :D :D :D Kao ni Jakovljevu, Ivanove i Judinu.
Ironično, zar ne? Izbacili su sve što im paše.. I onda traže argumente iz Pisma.. Eh..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2014 10:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Samuel napisao:
Tako nam je potvrđena proročka riječ te dobro činite što uza nju prianjate kao uza svjetiljku što svijetli na mrklu mjestu – dok Dan ne osvane i Danica se ne pomoli u srcima vašim. 20Ponajprije znajte ovo: nijedno se proroštvo Pisma ne može tumačiti samovoljno 21jer nikada proroštvo ne bî ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili. (2Petrova 1,20 ...)

Je li Biblija sišla s neba?
http://www.katolik.hr/krscanstvomnu/pis ... islasneba/


Ja mislim da Mr.Samson i ostatak ekipe ne priznaje Petrove poslanice.. :D :D :D Kao ni Jakovljevu, Ivanove i Judinu.
Ironično, zar ne? Izbacili su sve što im paše.. I onda traže argumente iz Pisma.. Eh..

Krivo misliš.Imam Bibliju koju je izdala kršćanska sadašnjost u Zagrebu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2014 11:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Božja ovčica napisao:
Samuel napisao:
Tako nam je potvrđena proročka riječ te dobro činite što uza nju prianjate kao uza svjetiljku što svijetli na mrklu mjestu – dok Dan ne osvane i Danica se ne pomoli u srcima vašim. 20Ponajprije znajte ovo: nijedno se proroštvo Pisma ne može tumačiti samovoljno 21jer nikada proroštvo ne bî ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili. (2Petrova 1,20 ...)

Je li Biblija sišla s neba?
http://www.katolik.hr/krscanstvomnu/pis ... islasneba/


Ja mislim da Mr.Samson i ostatak ekipe ne priznaje Petrove poslanice.. :D :D :D Kao ni Jakovljevu, Ivanove i Judinu.
Ironično, zar ne? Izbacili su sve što im paše.. I onda traže argumente iz Pisma.. Eh..

Krivo misliš.Imam Bibliju koju je izdala kršćanska sadašnjost u Zagrebu.

Ma lako za Bibliju koju imas. Jel priznajes i citas poslanice koje sam navela? Ako da, kako tumacis citat iz Petrove?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2014 15:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
I will not pray with you, nor shall you pray with me; neither will I say Amen to your prayers, nor shall you say it to mine.
Neću se moliti s vama niti ćete se vi moliti sa mnom; ja neću reći amen na vaše molitve niti ćete ga vi reći na moje.
(Sv. Margareta Clitherow prema zanimljivom članku, u trenutku kada se protestantski duhovnik ponudio da moli s njom prije no što su je zgnječili na smrt, vidi više.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2014 19:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Božja ovčica napisao:

Ja mislim da Mr.Samson i ostatak ekipe ne priznaje Petrove poslanice.. :D :D :D Kao ni Jakovljevu, Ivanove i Judinu.
Ironično, zar ne? Izbacili su sve što im paše.. I onda traže argumente iz Pisma.. Eh..

Krivo misliš.Imam Bibliju koju je izdala kršćanska sadašnjost u Zagrebu.

Ma lako za Bibliju koju imas. Jel priznajes i citas poslanice koje sam navela? Ako da, kako tumacis citat iz Petrove?

Otkuda ti uopće ideja da netko ima Novi zavjet u kojem nema 1 i 2 Petrove,Jakovljeve,1,2 i 3 Ivanove i Judine poslanice?????
I tko uopće izdaje takve Biblije u kojima nema kanoniziranih spisa?
I temeljem čega si takvo mišljenje stekla o meni i "ostaloj ekipi"?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr