www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 13:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 vel 2014 21:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Božja ovčica napisao:

Ja mislim da Mr.Samson i ostatak ekipe ne priznaje Petrove poslanice.. :D :D :D Kao ni Jakovljevu, Ivanove i Judinu.
Ironično, zar ne? Izbacili su sve što im paše.. I onda traže argumente iz Pisma.. Eh..

Krivo misliš.Imam Bibliju koju je izdala kršćanska sadašnjost u Zagrebu.

Ma lako za Bibliju koju imas. Jel priznajes i citas poslanice koje sam navela? Ako da, kako tumacis citat iz Petrove?[/quote]
Otkuda ti uopće ideja da netko ima Novi zavjet u kojem nema 1 i 2 Petrove,Jakovljeve,1,2 i 3 Ivanove i Judine poslanice?????
I tko uopće izdaje takve Biblije u kojima nema kanoniziranih spisa?
I temeljem čega si takvo mišljenje stekla o meni i "ostaloj ekipi"?[/quote]

Super za tebe ako ih priznaješ.. Mnoge denominacije ih ne priznaju. Kao što neke slave Božić i Uskrs, a neke ne. Ovi vjeruju u vječni pakao, ovi ne. Ovi vjeruju u besmrtnost duše, ovi ne. Ovi podržavaju homoseksualnost, ovi ne. Ovi smatraju da je Papa antikrist, ovi ne.

Pa sad reci što je od svega toga istina..
Čemu sve te razlike u vjerovanjima ja ne znam, kad imamo jednu jedinu pravu crkvu - Katoličku. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 08:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Božja ovčica napisao:

Ja mislim da Mr.Samson i ostatak ekipe ne priznaje Petrove poslanice.. :D :D :D Kao ni Jakovljevu, Ivanove i Judinu.
Ironično, zar ne? Izbacili su sve što im paše.. I onda traže argumente iz Pisma.. Eh..

Krivo misliš.Imam Bibliju koju je izdala kršćanska sadašnjost u Zagrebu.

Ma lako za Bibliju koju imas. Jel priznajes i citas poslanice koje sam navela? Ako da, kako tumacis citat iz Petrove?

Otkuda ti uopće ideja da netko ima Novi zavjet u kojem nema 1 i 2 Petrove,Jakovljeve,1,2 i 3 Ivanove i Judine poslanice?????
I tko uopće izdaje takve Biblije u kojima nema kanoniziranih spisa?
I temeljem čega si takvo mišljenje stekla o meni i "ostaloj ekipi"?[/quote]

Super za tebe ako ih priznaješ.. Mnoge denominacije ih ne priznaju. Kao što neke slave Božić i Uskrs, a neke ne. Ovi vjeruju u vječni pakao, ovi ne. Ovi vjeruju u besmrtnost duše, ovi ne. Ovi podržavaju homoseksualnost, ovi ne. Ovi smatraju da je Papa antikrist, ovi ne.

Pa sad reci što je od svega toga istina..
Čemu sve te razlike u vjerovanjima ja ne znam, kad imamo jednu jedinu pravu crkvu - Katoličku. ;)[/quote]

Slavim Božić i Uskrs, dva najveća kršćanska blagdana.Vjerujem da pakao postoji i da to nije stanje kako neki tvrde već stvarno mjesto,vjerujem u besmrtnost duše, a homoseksualnost mi je odvratna.
Ne smatram papu Antikristom.
Postoji crkva Kristova.Krist je glava svoje crkve a crkva je njegovo tijelo.Kristova crkva jest duhovna gradjevina i sastoji se od svih nanovorodjenih i Duhom Svetim ispunjenim kršćanima iz svih kršćanski denominacija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 10:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2014 11:49
Postovi: 83
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što znači biti nanovo rođeni kršćanin? Klasično poglavlje iz Biblije koje daje odgovor na ovo pitanje jest Ivan 3,1-21. Gospodin Isus Krist razgovara s Nikodemom, uvaženim farizejem i članom Velikog vijeća (poglavarom Židova). Nikodem je Isusu došao u noći. Došao je s pitanjima koja je želio postaviti Isusu.

Tijekom razgovora s Nikodemom, Isus je rekao: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi odozgo, taj ne može vidjeti kraljevstva Božjega.« Nikodem mu odgovori: »Kako se može čovjek, kad je već star, roditi? Zar može po drugi put ući u utrobu majke i roditi se?« Isus odgovara: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi od vode i duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko. Što je rođeno od tijela, tijelo je; što je rođeno od Duha, duh je. Ne čudi se što ti rekoh: treba da se odozgo rodite…« (Ivan 3,3-7)

Izraz »nanovo rođen« doslovno znači »rođen odozgo«. Nikodem je imao stvarnu potrebu. Trebao je promjenu svoga srca – duhovnu transformaciju. Novo rođenje, nanovo rođenje, jest Božje djelo pri kojem je vječni život dan osobi koja vjeruje (2. Korinćanima 5,17; Titu 3,5; 1. Petrova 1,3; 1. Ivanova 2,29; 3,9; 4,7; 5,1-4. 18). Ivan 1,12. 13 ukazuje na to da »nanovo rođen« također znači »postati djeca Božja« kroz vjeru u ime Isusa Krista.

Logično pitanje slijedi: »Zašto osoba treba biti nanovo rođena?« Apostol Pavao u Efežanima 2,1 kaže: »S Kristom oživi i vas koji ste bili mrtvi zbog svojih prekršaja i grijeha…« U Rimljanima 3,23, apostol piše: »Jer su svi sagriješili i lišeni su Božje slave.« Dakle, osoba treba biti nanovo rođena kako bi joj grijesi bili oprošteni i kako bi imala odnos s Bogom.

Kako se to postiže? Efežanima 2,8. 9 tvrdi: »Da, milošću ste spašeni - po vjeri. To ne dolazi od vas; to je dar Božji! To ne dolazi od djela, da se tko ne bi hvalisao.« Kad je netko »spašen«, on ili ona rodio se nanovo, duhovno se obnovio, i sada je dijete Božje pravom novoga rođenja. Pouzdanje u Isusa Krista, kao onoga koji je platio kaznu grijeha svojom smrću na križu, znači biti duhovno »nanovo rođen«. »Dakle, ako je tko u Kristu, on je novi stvor…« (2. Korinćanima 5,17a).

Ako se ti nisi nikada pouzdao u Gospodina Isusa Krista kao svoga Spasitelja, hoćeš li uzeti u obzir poticaj Duha Svetoga dok govori tvome srcu? Trebaš se nanovo roditi. Hoćeš li moliti molitvu pokajanja i postati novi stvor u Kristu, danas? »A svima koji ga primiše dade vlast da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime: koji nisu rođeni ni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego – od Boga« (Ivan 1,12. 13).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 10:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2014 11:49
Postovi: 83
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ako želiš prihvatiti Isusa Krista kao svoga Spasitelja i biti nanovo rođen, evo primjera molitve. Zapamti, izgovaranje ove molitve, ili bilo koje druge molitve, neće te spasiti. Jedino te pouzdanje u Krista može spasiti od grijeha. Ova molitva samo je način na koji može izraziti Bogu svoju vjeru u Njega i zahvališ mu što ti je omogućio spasenje:
Dragi nebeski Oče dolazim k tebi u ime tvog sina Isus Krista, mog spasitelja. Ja vjerujem da je Isus Krist umro na Križu golgote za moje grijehe. Također vjerume da je uskrsno za moje opravdnje.
Dragi Isuse rekao si da kucaš na vrata i ako neko čuje tvoj glas i otvori srce svoje, da ćeš doći u njega i živjeti sa njim. Isuse pozivam te u u svoj život i otvaram ti vrata mog srca. Živi u meni i budi Gospodar mog života od sad i zauvjek, i nemoj me nikad pustti iz svojih ruku. Dragi Isus oprostim mi moje grijeh i očisti od svake nepravde. Sotono ti nemaš više vlasti nada mnom ja sam od sad dijete Božj, Otkupljen/a dragocjenom krvi Isus Krista. Isuse hvala ti za tvoju dragocjenu krv koja se prolila za moje grijehe za moje bolesti i slabosti. Dragi Isuse sad pripadam tebi.
Čuvaj me i vodi me, upotjebi me za tvoju slavu i spas naroda tvog. Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 18:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tomek napisao:
Što znači biti nanovo rođeni kršćanin? Klasično poglavlje iz Biblije koje daje odgovor na ovo pitanje jest Ivan 3,1-21. Gospodin Isus Krist razgovara s Nikodemom, uvaženim farizejem i članom Velikog vijeća (poglavarom Židova). Nikodem je Isusu došao u noći. Došao je s pitanjima koja je želio postaviti Isusu.

Tijekom razgovora s Nikodemom, Isus je rekao: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi odozgo, taj ne može vidjeti kraljevstva Božjega.« Nikodem mu odgovori: »Kako se može čovjek, kad je već star, roditi? Zar može po drugi put ući u utrobu majke i roditi se?« Isus odgovara: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi od vode i duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko. Što je rođeno od tijela, tijelo je; što je rođeno od Duha, duh je. Ne čudi se što ti rekoh: treba da se odozgo rodite…« (Ivan 3,3-7)

Izraz »nanovo rođen« doslovno znači »rođen odozgo«. Nikodem je imao stvarnu potrebu. Trebao je promjenu svoga srca – duhovnu transformaciju. Novo rođenje, nanovo rođenje, jest Božje djelo pri kojem je vječni život dan osobi koja vjeruje (2. Korinćanima 5,17; Titu 3,5; 1. Petrova 1,3; 1. Ivanova 2,29; 3,9; 4,7; 5,1-4. 18). Ivan 1,12. 13 ukazuje na to da »nanovo rođen« također znači »postati djeca Božja« kroz vjeru u ime Isusa Krista.

Logično pitanje slijedi: »Zašto osoba treba biti nanovo rođena?« Apostol Pavao u Efežanima 2,1 kaže: »S Kristom oživi i vas koji ste bili mrtvi zbog svojih prekršaja i grijeha…« U Rimljanima 3,23, apostol piše: »Jer su svi sagriješili i lišeni su Božje slave.« Dakle, osoba treba biti nanovo rođena kako bi joj grijesi bili oprošteni i kako bi imala odnos s Bogom.

Kako se to postiže? Efežanima 2,8. 9 tvrdi: »Da, milošću ste spašeni - po vjeri. To ne dolazi od vas; to je dar Božji! To ne dolazi od djela, da se tko ne bi hvalisao.« Kad je netko »spašen«, on ili ona rodio se nanovo, duhovno se obnovio, i sada je dijete Božje pravom novoga rođenja. Pouzdanje u Isusa Krista, kao onoga koji je platio kaznu grijeha svojom smrću na križu, znači biti duhovno »nanovo rođen«. »Dakle, ako je tko u Kristu, on je novi stvor…« (2. Korinćanima 5,17a).

Ako se ti nisi nikada pouzdao u Gospodina Isusa Krista kao svoga Spasitelja, hoćeš li uzeti u obzir poticaj Duha Svetoga dok govori tvome srcu? Trebaš se nanovo roditi. Hoćeš li moliti molitvu pokajanja i postati novi stvor u Kristu, danas? »A svima koji ga primiše dade vlast da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime: koji nisu rođeni ni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego – od Boga« (Ivan 1,12. 13).


Amen brate.
Prošla je eto i cijela tema o nanovorodjenju a da se zapravo nitko nije ni bavio konkretnom temom već sporednim stvarima poput djece Božje, zašto analogija s svinjom i slično.Nisam od prisutnih katolika dobio neki konkretni odgovor kako oni shvaćaju pojam nanovorodjenja, a već se kreće s novim pitanjima, što je dobro ali volim kada se tema zatvori sa nekim konkretnim zaključcima.I još jedna prijemjedba.
Bez obzira koliko novozavjetnih stihova dao o tome tko se smatra djecom Božjom, bez obzira koliko jasno ti stihovi tvrdili da se djecom Božjom ne radja već se djecom Božjom postaje, dok to na odredjeni način nije potvrdio papa ili neki drugi katolički autoritet, mene se napadalo,omalovažavalo i imputiralo da pljujem po KC.Tek kada je ovčica negdje iskopala tu informaciju, bura i nevera su prestali i došla je bonaca kako mi dalmoši govorimo.Kod vas je uvijek autoritet iznad argumenta bez obzira što se taj argument nalazi u Novom zavjetu.Papina je uvik zadnja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 18:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
imam pitanje za Mr.Samsona, ispričavam se što je offtopic, al bezveze mi je otvarat novu temu samo za 1 pitanje za određenu osobu. uglavnom, kako shvaćaš Euharistiju tj. Gospodnju večeru? koji nauk prihvaćaš - konsupstancijaciju, transupstancijaciju, samoduhovnuprisutnost ili nešto četvrto?

oprosti ako si već ovo naveo, očito da mi je promaklo :wink:

Ukratko ja vjerujem u simboličku a ne u stvarnu prisutnost prilikom uzimanja kruha i vina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 18:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
Papina je uvik zadnja.

upravo tak!

"U one dane ustade Petar među braćom - a bijaše sakupljenog naroda oko sto i dvadeset duša - i reče: "Braćo! ..." (Dj 1,15)


Dakle, ne Božja već papina?
Naime, oboje vjerujemo da je Sv.Pismo Božja riječ, ali dok papa ne kaže amen na to vi je ne prihvačate.Jel tako?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 18:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
Dakle, ne Božja već papina?
Naime, oboje vjerujemo da je Sv.Pismo Božja riječ, ali dok papa ne kaže amen na to vi je ne prihvačate.Jel tako?

imaj na umu da papina riječ (kad naučava u stvarima vjere i morala) ne može bit kontradiktorna Božjoj Riječi, dapače, papina riječ je u savršenom skladu sa Božjom Riječi.

Ok, o tome možemo raspravljati, medjutim ono što sam ovdje shvatio jeste da kada ja navodim Pismo onda samo pismo koliko god bilo jasno i nedvosmisleno u svom izričaju, vama nije relevantno ako nema papin amen.Naravno, ima stvari u Pismu koje nisu sasvim jasne i tu onda nastupaju teolozi ili pak apologeti, koji se nerijetko uopće ne slažu jedni s drugima, tako da to mogu razumjeti.
Medjutim ja sam navodio primjere koji su veoma jednostavni za razumijeti i ne treba biti teološki potkovan da bi se ti primjeri razumjeli.
Postoje pape u povijesti koji su radili suprotno od onoga na što ih je BOG u Bibliji pozivao.Primjera ima poprilično.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 19:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
Ukratko ja vjerujem u simboličku a ne u stvarnu prisutnost prilikom uzimanja kruha i vina.

misliš li da je tvoja vjera što se tiče simboličke prisutnosti uzimanja kruha i vina u skladu sa sv.pismom? :roll:

Ako te zanima objasniti ću temeljem Pisma zašto tako vjerujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 19:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Amen brate.

Upravo svjedočimo, nevjerovatnom ekumenskom dijalogu gdje se 23 494-a denominacija i 30 001-a denominacija spajaju u jednu!! Ali nakon par godina se iz ove zajedničke denominacije rađaju još 2 000 denominacija!! Veliko je Sveto Pismo, ima za svakoga ponešto!! :D

Nisam dobio odgovor na sasvim logično pitanje o stvorenje svinji i stvorenju čovjeku od samsona, kolko trebam platiti, jel to tako ide u vas, ili kako?? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr