www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 vel 2014 19:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
Postoje pape u povijesti koji su radili suprotno od onoga na što ih je BOG u Bibliji pozivao.Primjera ima poprilično.

slažem se s tobom, no pročitaj gore što sam napisala:
Gita napisao:
kad naučava u stvarima vjere i morala

dakle, ne u onome što papa radi u slobodno vrijeme, nego u onome što naučava. tu je nepogrješiv.
no, Samsone, mislim da ovdje na forumu nećeš nać neke bibličare i vrsne teologe koji bi ti mogli bez greške protumačit Bibliju. i sam već znaš da mi katolici slušamo. i kad bi morala birat tumačiti/ispitivati na svoju ruku nauk ili pak bit glupa ovca, izabirem ovo drugo jer smatram da nisam kompetentnija niti od Akvinskog ni drugih velikih teologa, naučitelja, crkvenih otaca itakodalje. reko ti je Fran već, za nas katolike je misliti svojom glavom (glede nauka) srljanje u propast.
Mr.Samson napisao:
Medjutim ja sam navodio primjere koji su veoma jednostavni za razumijeti i ne treba biti teološki potkovan da bi se ti primjeri razumjeli.
ne bi se baš ovdje složila s tobom. ti možeš samo misliti da su vrlo jednostavno za razumjeti. i vrlo lako na taj način možeš past u herezu. (u čemu za nas i jesi trenutno) upravo radi toga jer na svoju ruku ideš tumačit sv.pismo.
Mr.Samson napisao:
Ako te zanima objasniti ću temeljem Pisma zašto tako vjerujem.

molila bi te lijepo :)


Citat:
Gita:
Mr.Samson napisao:
Medjutim ja sam navodio primjere koji su veoma jednostavni za razumijeti i ne treba biti teološki potkovan da bi se ti primjeri razumjeli.
ne bi se baš ovdje složila s tobom. ti možeš samo misliti da su vrlo jednostavno za razumjeti. i vrlo lako na taj način možeš past u herezu. (u čemu za nas i jesi trenutno) upravo radi toga jer na svoju ruku ideš tumačit sv.pismo.

Evo jedan od primjera od prije, pa te molim da opišeš kako shvaćaš napisano.

Rimljanima 9:8 kaže da “djeca po prirodnom rođenju nisu djeca Božja, već se djeca po obećanju smatraju potomstvom.” Umjesto da se rodimo kao Božja djeca, mi se rađamo u grijehu koji nas odvaja od Boga i stavlja na stranu Sotone kao Božjeg neprijatelja (Jk 4:4; 1. Iv 3:8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 19:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 19:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
Postoje pape u povijesti koji su radili suprotno od onoga na što ih je BOG u Bibliji pozivao.Primjera ima poprilično.

slažem se s tobom, no pročitaj gore što sam napisala:
Gita napisao:
kad naučava u stvarima vjere i morala

Gita:
dakle, ne u onome što papa radi u slobodno vrijeme, nego u onome što naučava. tu je nepogrješiv.

Odgovor:
Dakle ti smatraš da papa u slobodno vrijeme ( što god to značilo) može raditi stvari protivno Bogu, ali kada naučava, onda je nepogrešiv.
U prvom redu Bog nas poziva da budemo sveti jer on je svet.Da svojim životom svjedočimo da smo djeca Božja i da ne pogrdjujemo njegovo ime živeći suprotno njegovoj volji.To nebi išlo.
Meni recimo, pastor ili svećenik koji živi razvratno ne može biti nikakav autoritet, niti bih mogao od takve osobe primiti bilo kakvu poruku o moralu i vjeri.
Ali to je naravno moje mišljenje s kojim se ne moraš složiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 19:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Čeka odgovor?!?!?!?!!??!!?

Ko nama daje garanciju da Samson ne živi razvrato, pokraj Samsonovih umotvorina!!???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 20:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ajde Samsone!! Šta se čeka!!

Citat:
''Ako ustima svojim priznaješ Isusa Gospodina i svojim srcem vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih, bit ćeš spašen. Vjera srca postiže pravednost, a priznanje usta spasenje.'' (Rim. 10:9-10).

Tko to Samsone, sva stvorenja ili samo čovjek, ako samo čovjek, zašto samo čovjek??

Citat:
U tekstu koji si naveo a koji sam komentirao nema nikakvog primjera niti argumenta za tvrdnju da postoji nekakvo opće očinstvo i neko uže shvaćeno očinstvo.Stvoritelj je stvorio sve ljude, i svi ljudi su njegova stvorenja.Bog ljubi svako svoje stvorenje i svakome daje priliku da tu ljubav uzvrati prihvaćajući njegovog Sina za svojeg Gospodina.


Samsone, da li i svinja ima priliku za nanovim rođenjem?? Ako ne zašt, ako je stvorenje kao i musliman??

Citat:
Ivan 3,16-18

16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.

Tko to da ne propadne, sva stvorenja, ili?? TKo Samsone razjasni??

Citat:
17 Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.

Kojem svijetu, pod koga se misli na svijetu Samsone!! Ako ćemo doslovno onda su to biljke, životinje, voda, bakterije i svi ostali koji čine svijet, razjasni Samsone, jel to doslovno, ili??? Mi ne znamo, ipak ti jedini ispravno naučavaš, prosvijetli nas Samsone??
Citat:
18 Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Sina Božjega.

A pod kime se to misli kad kaže "Tko"??

Citat:
Eto, ja sam se potrudio elaborirati svoj stav glede pitanja o tome tko su djeca Božja a ti izvoli pobiti moj stav ako smatraš da ne stoji ovo što sam napisao.Pritom te molim da ne stavljaš linkove,video klipove i slično već da uzmeš Novi zavjet u kojemu sve lijepo piše te da mi temeljem argumenata koje tamo eventualno pronadješ obrazložiš u čemu smatraš moje mišljenje pogrešnim.
U mojim postovima ne profiliram sugovornika, ne lijepim mu etikete, ne vrijedjam nikoga.Mene si nazvao OHOLIM pa te molim da mi navedeš neki primjer gdje ja tako postupam.
Na ostala tvoja pitanja ću rado odgovoriti nakon što mi dadeš odgovor na ovaj post.

Ma da Samsone, nisi ohol, samo tako pišeš i ne želiš nikako da odgovoriš na moje pitanje!! Kada već shvaćaš Bibliju tako doslovno i logički, onda mi odgovori, zašto čovjek i svinja, kao što kažeš da su oboje Božja stvorenja nisu u startu na isti??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 20:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Ajde Samsone!! Šta se čeka!!

Citat:
''Ako ustima svojim priznaješ Isusa Gospodina i svojim srcem vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih, bit ćeš spašen. Vjera srca postiže pravednost, a priznanje usta spasenje.'' (Rim. 10:9-10).

Tko to Samsone, sva stvorenja ili samo čovjek, ako samo čovjek, zašto samo čovjek??

Citat:
U tekstu koji si naveo a koji sam komentirao nema nikakvog primjera niti argumenta za tvrdnju da postoji nekakvo opće očinstvo i neko uže shvaćeno očinstvo.Stvoritelj je stvorio sve ljude, i svi ljudi su njegova stvorenja.Bog ljubi svako svoje stvorenje i svakome daje priliku da tu ljubav uzvrati prihvaćajući njegovog Sina za svojeg Gospodina.


Samsone, da li i svinja ima priliku za nanovim rođenjem?? Ako ne zašt, ako je stvorenje kao i musliman??

Citat:
Ivan 3,16-18

16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.

Tko to da ne propadne, sva stvorenja, ili?? TKo Samsone razjasni??

Citat:
17 Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.

Kojem svijetu, pod koga se misli na svijetu Samsone!! Ako ćemo doslovno onda su to biljke, životinje, voda, bakterije i svi ostali koji čine svijet, razjasni Samsone, jel to doslovno, ili??? Mi ne znamo, ipak ti jedini ispravno naučavaš, prosvijetli nas Samsone??
Citat:
18 Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Sina Božjega.

A pod kime se to misli kad kaže "Tko"??

Citat:
Eto, ja sam se potrudio elaborirati svoj stav glede pitanja o tome tko su djeca Božja a ti izvoli pobiti moj stav ako smatraš da ne stoji ovo što sam napisao.Pritom te molim da ne stavljaš linkove,video klipove i slično već da uzmeš Novi zavjet u kojemu sve lijepo piše te da mi temeljem argumenata koje tamo eventualno pronadješ obrazložiš u čemu smatraš moje mišljenje pogrešnim.
U mojim postovima ne profiliram sugovornika, ne lijepim mu etikete, ne vrijedjam nikoga.Mene si nazvao OHOLIM pa te molim da mi navedeš neki primjer gdje ja tako postupam.
Na ostala tvoja pitanja ću rado odgovoriti nakon što mi dadeš odgovor na ovaj post.

Ma da Samsone, nisi ohol, samo tako pišeš i ne želiš nikako da odgovoriš na moje pitanje!! Kada već shvaćaš Bibliju tako doslovno i logički, onda mi odgovori, zašto čovjek i svinja, kao što kažeš da su oboje Božja stvorenja nisu u startu na isti??

Samuele, ako do sada nisi shvatio da si ignore kod mene zbog svog bezobrazluka i niskih udaraca koji onemogućavaju bilo kakvu normalnu raspravu, onda ti to sada kažem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 20:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Evo pošto si čovjek koji se drži riječi Božje, oprostiti ćeš, bar jednom, ne moraš 7 ili 77 puta, pa mi odgovori!!

21Tada pristupi k njemu Petar i reče: “Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svomu ako se ogriješi o mene? Do sedam puta?” 22Kaže mu Isus: “Ne kažem ti do sedam puta, nego do sedamdeset puta sedam.”

Ili ne znaš!? Šta ćeš sad?? :wink:

Još jedno pitanje jesi li grešnik?? Griješiš li??

Pa mi odgovori na ovo:
“ Svjetlo istinito, koje rasvjetljuje svakoga čovjeka, dođe na ovaj svijet. Bijaše na svijetu, i svijet postade po njemu, a svijet ga ne upozna. K svojima dođe, ali ga njegovi ne primiše. A svima koji ga primiše dade vlast da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime: koji nisu rođeni ni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževljeve, nego – od Boga.” (Iv.1:9-13)
Kad kaže svojima, na koga s misli??????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 21:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ali dobro, neću te navlačiti, samo sam hto da nešto objasniš jer znam da ne znaš, ali e nedaš baš navlačiti, kao mudar si, pa nek ti bude!!
Ali uglavnom evo ti ova katolička stranica i tu ti sve piše, tako da nemoš po nama katolicima tamburati da šire krivi nauk!
http://www.svjedocanstva.com/bog/objava ... -2-75.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 21:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Evo pošto si čovjek koji se drži riječi Božje, oprostiti ćeš, bar jednom, ne moraš 7 ili 77 puta, pa mi odgovori!!

21Tada pristupi k njemu Petar i reče: “Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svomu ako se ogriješi o mene? Do sedam puta?” 22Kaže mu Isus: “Ne kažem ti do sedam puta, nego do sedamdeset puta sedam.”

Ili ne znaš!? Šta ćeš sad?? :wink:

Još jedno pitanje jesi li grešnik?? Griješiš li??

Pa mi odgovori na ovo:
“ Svjetlo istinito, koje rasvjetljuje svakoga čovjeka, dođe na ovaj svijet. Bijaše na svijetu, i svijet postade po njemu, a svijet ga ne upozna. K svojima dođe, ali ga njegovi ne primiše. A svima koji ga primiše dade vlast da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime: koji nisu rođeni ni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževljeve, nego – od Boga.” (Iv.1:9-13)
Kad kaže svojima, na koga s misli??????

Ja ti nisam neprijatelj Samuele,ali ne želim se upuštati u prepucavanje s tobom niti svoditi diskusiju n razinu koju ti namećeš .... Imam pravo na svoj stav i svoje mišljenje kao i ti na svoj....ja poštujem stav vas katolika ali imam pravo neslagati se u nekim stvarima s vama.Kada budeš spreman na normalan dijalog, bez vrijedjanja i niskih udaraca ja sam spreman nastaviti razgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 21:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
[/quote]
Ja ti nisam neprijatelj Samuele,ali ne želim se upuštati u prepucavanje s tobom niti svoditi diskusiju n razinu koju ti namećeš .... Imam pravo na svoj stav i svoje mišljenje kao i ti na svoj....ja poštujem stav vas katolika ali imam pravo neslagati se u nekim stvarima s vama.Kada budeš spreman na normalan dijalog, bez vrijedjanja i niskih udaraca ja sam spreman nastaviti razgovor.[/quote]

A kako da ja znam što je tebi vrijeđanje i niski udarci, ti postavljaš pravila, jer su tebi vrijeđanja i niski udarci ono na što nemaš odgovor!
Inače ti je glavna taktika i pravljenje žrtve kad nemaš odgovor, i to ne da sam ja u pitanju, nego i ostalima to radiš!! Ima li uopće smisla s tobom raspravljati!??
Ja vas protestante uopće ne razumijem, evo ovaj opet tepe nešto drugo za razliku od tebe:http://vimeo.com/17676141


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr