www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 vel 2014 13:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Na jednom mjestu: nekoliko propovijedi i nagovora pape Franje o Božjem milosrđu:

http://milosrdniisus.wordpress.com/cate ... -milosrdu/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2014 17:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hrvatska biskupska konferencija odredila oblik molitve krunice i zaziva Božjem milosrđu. Sada svi u Hrvatskoj možemo i trebali bi moliti krunicu na isti način:

http://milosrdniisus.wordpress.com/2014 ... -milosrdu/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2014 13:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
15. veljače Crkva slavi spomendan bl. Mihaela Sopoćka, duhovnika sv. Faustine Kowalske i utemeljitelja Družbe sestara Milosrdnog Isusa.

http://milosrdniisus.wordpress.com/2014 ... -faustine/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2014 21:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zanimljivi razgovor sa jednom poljskom redovnicom koja je kao djevojka - dok još nije postala redovnica - poznavala i posjećivala u samostanu u Krakowu sv. Faustinu:

http://milosrdniisus.wordpress.com/2014 ... ti-svijet/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2014 22:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Marko_? napisao:
Zanimljivi razgovor sa jednom poljskom redovnicom koja je kao djevojka - dok još nije postala redovnica - poznavala i posjećivala u samostanu u Krakowu sv. Faustinu:

http://milosrdniisus.wordpress.com/2014 ... ti-svijet/


Hvala!
Detalj iz razgovora koji me se dojmio:
"Svima koji još nisu upoznali Božje milosrđe savjetujem da mole ono što ih je majka naučila – Očenaš, Zdravo Marijo, Vjerujem u Boga Oca… Isus će ih čuti. Molitva je bogatstvo jer svaka molitva dotiče nebesa. Tada bismo uistinu imali puno svetaca. Opravdanja da se nema vremena za molitvu zbog posla – samo su izgovori, jer ljudi za sve imaju vremena, osim za Boga."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2014 19:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Boudicca napisao:
Marko_? napisao:
Zanimljivi razgovor sa jednom poljskom redovnicom koja je kao djevojka - dok još nije postala redovnica - poznavala i posjećivala u samostanu u Krakowu sv. Faustinu:

http://milosrdniisus.wordpress.com/2014 ... ti-svijet/


Hvala!
Detalj iz razgovora koji me se dojmio:
"Svima koji još nisu upoznali Božje milosrđe savjetujem da mole ono što ih je majka naučila – Očenaš, Zdravo Marijo, Vjerujem u Boga Oca… Isus će ih čuti. Molitva je bogatstvo jer svaka molitva dotiče nebesa. Tada bismo uistinu imali puno svetaca. Opravdanja da se nema vremena za molitvu zbog posla – samo su izgovori, jer ljudi za sve imaju vremena, osim za Boga."


Meni je dobar ovaj dio:
"Ali se nisam bojala zaraze i poljubila sam ju. Svi su mi tada govorili da ću umrijeti. Ako bih zakašljala odmah bi svi plašili mamu: „To je zato što ide s. Faustini“. A ja mislim da je to možda jedan od razloga da sam i danas živa."

...hm,... kako doživjeti 100-tu :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2014 19:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..Božansko Milosrđe...

...dodatak ugovora "DUGA" :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2014 19:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
ZLORABA BOŽJEG MILOSRĐA

Ne znaš, da te Božja dobrostivost potiče na pokoru? (Rim.2,4)
1. Čita se u priči sv. Mateja o kukolju. Izrastao na jednoj njivi kukolj sa pšenicom, htjedoše sluge kukolj iz pšenice počupati. Ali im gospodar reče: "Ne, pustite neka raste do žetve sve zajedno i u vrijeme žetve narediti ću žeteocima da najprije kukolj poberu i u snopiće svežu i onda bace u vatru".
Iz ove priče sjedne strane ukazuje se veliko strpljenje koje Bog ima s grešnicima, a s druge strane strogost s kojom postupa s tvrdokornima. Veli sv. Augustin da vrag na dva načina ljude vara: očajanjem i ufanjem.
Nakon što čovjek sagriješi napastuje ga do očaja, predočujući mu strahovitu božansku pravdu; a prije nego sagriješi hrabri ga i tješi ufanjem u Božje milosrđe. Zato nas svetac opominje da se: Poslije grijeha ufamo u milosrđe Božje, a prije grijeha da se strašimo božanske pravde. To je zato, jer ne zaslužuje milosrđe onaj tko se milosrđem Božjim služi, da istog Boga više vrijeđa. Bog milosrđe dijeli onim koji ga se boje, a ne onima koji se njime služe, da ga se ne boje. Tko pogriješi protiv pravde, veli Abulense, može se uteći milosrđu; ali tko uvrijedi samo milosrđe, komu će se onda uteći?
Teško bi se našao ijedan tako očajan grešnik koji bi se baš htio izgubiti.
Grešnici griješe, a ne gube ufanja, da se neće spasiti. Griješeći govore: Bog je milosrdan; ovaj ću grijeh učiniti, te ću se odmah ispovjediti.
Evo kako grešnici govore, veli sv. Augustin. Ali oh, Bože, koliko ih je još tako govorilo i mudrovalo, pa su se napokon izgubili!
Nemoj govoriti, veli Gospodin: Veliko je milosrđe koje Bog dijeli; za sve grijehe koje počinim, jednim dijelom od pokajanja dobiti ću oproštenje. Nemoj govoriti, veli Bog, a zašto? Istina da je milosrđe Božje neizmjerno, ali čini ovog milosrđa jesu ograničeni. Bog je milosrdan, ali je i pravdan. Ja sam milosrdan i pravedan, reče jednoć Bog sv. Birgiji, a grešnici drže da sam samo milosrdan. Sveti Bazilije piše da grešnici Boga promatraju s jedne polovine, to jest govore daje milosrdan i preko milosrdan, a o njegovoj pravdi šute.
Podnositi onog, koji se njegovim milosrđem služi da ga vrijeđa i grdi govoraše o. M. Avila, da tad više ne bi bilo milosrđe, nego povreda pravde. Milosrđe je obećano samo Bogo bojećim, a ne onim koji se njegovim milosrđem za zlo služe. Tvrdokornim grešnicima pravda prijeti; i kako god Bog, veli sv. Augustin, ne pomanjkava u obećanjima, tako isto ne vara ni u prijetnjama: Tko je pravedan obećavajući, pravedan je i prijeteći. Pazi, veli sv. Ivan Zlatousti kad ti vrag, a ne Bog, obećava božansko milosrđe samo da slobodno griješiš. Jao onom, nastavlja sv. Augustin, koji se ufa da griješi. Oh, koliko ih se prevarilo i u pakao sunovratilo, veli isti svetac ovo prazno i netemeljito ufanje! Tužan ti je onaj koji zlorabi Božje milosrđe, da ga to više pogrđuje! Veli sv. Bernardo, daje Lucifera Bog odmah kaznio stoga što se odmetnuo s ufanjem da ga neće kazniti.
Kralj Manasse bijaše grešnik, ali se kasnije obratio i Bog mu je oprostio. Ammon, njegov sin, vidjevši kako lako bi oprošteno njegovom ocu, uzdajući se u oprost, pusti se po svakojakim zloćama; ali za Ammona ne bi milosrđa. Stoga još govori sv. Ivan Zlatousti, da se Juda upravo radi toga izgubio, što je gri- ješeći uzdao se u Isusovo milosrđe i dobrostivost. Jednom riječju, ako nas Bog kroz koje vrijeme trpi, ne trpi nas zauvijek.

Da bi nas Bog zauvijek trpio, ne bi se nitko izgubio; ali je opće mnijenje da se većina kršćana gubi ( govoreći o odraslima) " Široka su i prostrana vrata koja vode u propast, i mnogi na nje ulaze."(Mat. 7, 13).
Tko Boga vrijeđa ufajući se u oproštenje, taj mu se podruguje, a ne da se kaje, veli sv. Augustin. No, naprotiv veli sv. Pavao: "Bog se ne može ismijati" To bi bilo podrugivati se Bogom, kad bi ga uvijek po volji vrijeđali i potom ufali se da ćemo otići u Raj: Što čovjek bude posijao, to će i požeti. Tko posije zloću, taj se ničemu ne može nadati, osim kazne i Paklu. Mreža, kojom vrag lovi i u Pakao vuče sve one kršćane koji se gube, jest ona varka kojom ih navlači: Griješite slobodno, jer ćete se sa svim grijesima spasiti. Ali, Bog veli: Proklet čovjek koji griješi uzdajući se u oprost. Grešnikovo ufanje poslije grijeha, kad se pokaje, Bogu je milo, ali ufanje tvrdokornih jest grdoba kod Boga. Takova uzdanja potiču Boga da ne odbaci, kao što bi sluga svog gospodara potakao da ga odbaci, kad ga stog ne bi htio slušati, jer mu je gospodar dobar.

2. Može tko reći: Bog me je toliko puta do sada pomilovao, nadam se da će i u buduće prema meni biti milosrdan. No, ja odgovaram: Zar zato što je do sad prema tebi bio milosrdan, hoćeš da ga i dalje vrijeđaš? Dakle, kako ti govori sv. Pavao, tako ti prezireš dobrotu i strpljenje Božje? Zar ne znaš, da te je Gospodin do sada podnosio, ne da ga nastaviš vrijeđati, nego da se obratiš i oplačeš svoje zloće? Kada ti, uzdajući se u Božje milosrđe nećeš prekinuti svoje zloće, prekinuti će ih sam Bog. "Ako se ne obratiš, napeti ću svoju strijelu. "(Ps.7). Bog čeka, ali kad dođe vrijeme osvete, ne čeka više, nego kazni. "Zato Gospodin čeka, da nam se smiluje." (Iz.30,18). Bog čeka čovjeka da se obrati i popravi, ali kad vidi, da se onim vremenom, koje mu je dano i produljeno za oplakivanje grijeha služi za umnožavanje istih, tad ono isto vrijeme zove i vapi, da ga sudi. Tako ovo vrijeme i toliki podijeljeni oprosti i milosrđa služiti će na pooštrenje kazne i da se onaj nevoljnik čim prije posve zapusti. A kako ga zapušta? Pošalje mu smrt, ili mu oduzme obilate milosti i ostavi ga s dovoljnom milosti kojom bi se grešnik mogao spasiti, ali se neće spasiti. Zaslijepljena pamet, otvrdnulo srce, zli običaji prouzrokovati će nemogućim njegovo spasenje i tako će ostati zapušten i zanemaren dok nesretno ne zaglavi. Ah, koliko pokaranje! Kakav je znak kad gospodar digne ogradu i dopusti da svako tko hoće ulazi i hoda po njegovom vinogradu, ljudi i živine? Znak je da ga zapušta. Na isti način i Bog radi kad koju dušu hoće zapustiti, digne joj ogradu od svakog straha i bojazni, grizodušja i ostavi ju u tminama; i tad će u tu dušu početi ulaziti svakojake nepodopštine: "Postavio si mrak i nastala je noć; u; u nju će se preseliti sve šumske životinje.“(Ps. 103,20)

A onaj zapušteni grešnik što će moći raditi u onom noćnom •mraku? Prezirati će sve, milost Božju, Raj, opomene, prokletst¬va; podrugivati će se samim svojim izgubljenjem.
Bog će ga pustiti na ovom svijetu bez kazni, ali to će za nj biti najteža kazna. Ah, kako je strašna ta kazna, kad Bog grešnika ostavi u rukama njegovih grijeha, te kad više i ne traži od njeg računa! I čini se da se je na nj razljutio kad veli:"Dignuti ću svoju brigu od tebe, počivati ću i neću se više ljutiti." (Ezek. 16,42). Kako se vidi, ostavlja ga na svijetu da ispuni sve što može zaželjeti njegovo pokvareno srce:'7 ostavio ih je na želji njegovih srdaca.(Ps.80). Nevoljni i tužni grešnici koji su na ovom svijetu sretni! Znak je da ih Bog čeka, da zauvijek postanu žrtve njegove pravde. Pita Jeremija: "Zašto su zločesti sretni?" I odmah odgovara:"Sakupili ih kao marvu za žrtve". Nema veće kazne, nego kad Bog dopusti grešniku da slobodno prelazi iz grijeha u grijeh, po onom što govori David -."Nagomilaj zloću povrh zloće.... nek se izbrišu iz knjige živih. "(Ps. 66). Povrh toga govori Belarmin: "Nema teže muke, nego kad je grijeh grijehu kazna." Bolje bi bilo za svakog nesretnog grešnika da mu je Bog poslao smrt odmah iza prvog grijeha, jer umirući, kasnije će imati toliko pakla, koliko je zloća počinio.

Sv. Alfonz Ligouri "Priprava na smrt ili razmatranja o vječnim stvarima".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2014 20:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Slika

moja blagovaona :D


viewtopic.php?f=55&t=6961&p=214363#p214363

ako netko želi kupiti ovakovu sliku, nek se javi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2014 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Marko_? napisao:

Meni je dobar ovaj dio:
"Ali se nisam bojala zaraze i poljubila sam ju. Svi su mi tada govorili da ću umrijeti. Ako bih zakašljala odmah bi svi plašili mamu: „To je zato što ide s. Faustini“. A ja mislim da je to možda jedan od razloga da sam i danas živa."

...hm,... kako doživjeti 100-tu :)


Ma cijeli je tekst dobar.
Sestra živa i danas, ali zato je Faustina umrla sa 33 godine. I nakon toliko godina teških bolesti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr