www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 16:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 svi 2014 20:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Čovjek je kao Tamjan...

Datum: 26.01.2014.

Slika

Svijet boli je čudesan laboratorij u kojemu se oblikuju velike duše i iz kojega izviru najplemenitija djelovanja. Onaj tko nije zaista trpio, ne zna ništa, još uvijek je slijep tapkajući onkraj čuvstva vlastite nesigurnosti, nošen tuđim valunzima strahova i kontrola.

Trpljenje je kisik za Dušu, to je gimnastika Duha, dvorana za treniranje vrijednosti odlučnog i nenadoknadivog cilja. Osobe koje nisu trpjele nužno su još na površini svoje Duše, na površini nesvjesnog samozadovoljenja, jer samo titranja koja proizlaze iz trpljenja imaju povlasticu probuditi skrivenu snagu osjećajnosti mistike i otkriti pravo lice Duše.

Samo bol, i opet bol, ima tajnovitu Moć svojim grubim dodirom učiniti da prostruje iz nas Iskre Svjetla, Odricanja, Veličina, Heroizma, Junaštva, Originalnosti, Kreativnosti, Karizme... Bol piše svoju Knjigu, a u toj Knjizi najljepša je stranica ona na koju je pala jedna Suza. Sva najuzvišenija djela što ih je ljudski Duh stvorio pripremljena su i srasla u boli, orošena obilnim, gorkim Suzama.

Želiš biti Velik, želiš biti Svoj? Morat ćeš prihvatiti barem jednu Bolest i barem jednu Slabost kako bi tvoja čovječnost postala više prozirna i kako bi se stavila u dodir s onim svjetovima u kojima su korijeni najboljih misli i osjećaja. Izgleda da se jedino Slava može zahvaliti samo izranjenim i okrvavljenim rukama. Svaka ljudska afirmacija plod je beskrajnih lanaca tajnih i skrivenih niti; to je sastavni dio duge i bolne povijesti koja utapa svoje korijene u nekoj dalekoj, nepoznatoj stranici natopljenoj krvlju i znojem.

Srce koje se uvjeri da je sreća maćeha krjeposti, dok joj je nesreća majka, Srce je u stavu Slušanja. To je konačno Srce koje je shvatilo dragocjenu pouku boli. Trošenje u boli konačno je učinilo Čudo i preobrazilo se u dragocjenu snagu. Upravo u trenucima za koje Srce drži da su mrtvi i izgubljeni baca svoje sjeme veličine i besmrtnosti.

Takvim Srcem, Čovjek postaje Tamjan.
... mora sagorijevati da se osjeti njegov miris!

Slika
http://velecasnisudac.com/rijec/propovi ... kao-tamjan
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 svi 2014 11:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika
Bog gleda u srce..



Bila jednom devojka koja je samu sebe mrzela zbog toga što je bila slepa. Ona je mrzila svakog osim svog voljenog verenika. On je uvek bio tu za nju. Rekla mu je: "Kada bih samo mogla videti svet, udala bih se za tebe"

Jednog dana dogodilo se čudo i neko je donirao par očiju za nju. Kada su joj odstranili zavoje mogla je videti sve, uključujući i svog verenika.
On je upita: "Sada kad vidiš svet, hoćeš li se udati za mene?"

Ona ga pogleda i uoči da je slep. Prizor njegovih zatvorenih očnih kapaka je šokira. Nije to očekivala. Sama pomisao da ih mora gledati čitav svoj život povede je da odbije udati se za njega.

Njen verenik ode u suzama i nekoliko dana posle izdiktira joj pismo koje joj je bilo ubrzo uručeno:
"Dobro čuvaj svoje oči, draga moja, jer pre nego što su bile tvoje, te su oči bile moje."

Eto kako čovek najčešće funkcioniše u takvim situacijama. Retko se čovek seća kakav je život bio pre, ko je uvek bio tu za nas u najtežim situacijama. Isto tako čovek zaboravlja i svog Tvorca koji je položio svoj život da bi smo mi bili živi, ne samo da Ga ljudi danas zaboravljaju već su se mnogi od Njega i odrekli.

I zapamtite, život je nama dat na dar, čovek gleda ono što očima vidi, a Bog gleda ono što je u srcu, zato:

Danas, pre nego kažeš neku ružnu reč – pomisli na one koji ne mogu govoriti.
Pre nego se počneš žaliti na ukus hrane – pomisli na one koji nemaju šta jesti.
Danas, pre nego što se požališ na život – pomisli na Onog Ko je umro za nas.
Pre nego i pomisliš uperiti prst u nekoga i počneš ga osuđivati, seti se da nitko od nas nije bezgrešan.

Zato volite Gospoda svog Boga, svim svojim srcem i svom svojom dušom, ne idite od Njega jer kao što je ova devojka dobila oči na dar koje ne pripadaju njoj, a mesto joj je pored svog verenika, tako smo i mi dobili ovaj život koji ne pripada nama i mesto nam je uz Gospoda.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2014 23:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Kapi mudrosti, istine, dobrote
~ŽIVOTNA STAZA~
„Ni za jednu životnu stazu ne postoji vodič, svaka je neispitana, neponovljiva, zato je u životu avantura pravilo, a ne izuzetak, jer je putovanje kroz neispitane predjele, koje nitko poslije nas ne može ponoviti, sve se staze potiru, uvijek nanovo se stvara nova konfiguracija, uvijek se ukazuje drugi pejzaž, druga klima, za svakog posebno. Zato moram da budem svoj vlastiti vodič, prvi i posljednji putnik na putu koji samo ja mogu
proći.“
Meša Selimović
*********************

I prestat će jednom ta tuga ?! Doći će svijetlo za sve one koji toliko dugo sjede u mraku i čekaju da zasja njihova zvijezda.
Doći će ...mora...
Ja moram vjerovati da će opet zaigrati nečije dobro srce i zasjati oko kao nekada...
Ja moram vjerovati da će se dobrota i sreća sresti negdje na putu i odvesti nas u jedan ljepši svijet...
Ja moram vjerovati da će netko isčupati ovu bol iz srca i staviti nam osmjeh na lice...
Ja moram vjerovati da za sve ovo oko mene postoji smisao koji vodi prema sretnom kraju priče...inače bi moja duša bila mrtva.

Bože podari nam svima snagu te čuvaj i miluj svojom svetom rukom naše živote,podari nam otvoreno srce i razum kojim čemo čuti i svjedočiti Majčine riječi "draga djeco, stavite svoj život u Božje ruke.
Neka sve što posjedujete bude u rukama Božjim. Tako, samo tako ćete imati radost u srcu. Dječice, radujte se u svemu što imate."
Pomogni nam Majko da tako živimo,jer često nismo svjesni toga koliko imamo dok to ne izgubimo,i često tražimo onoliko koliko nismo zaslužili.Vodi nas putevima milosti kroz ovu dolinu suza i boli,s Tobom i mojom rukom u tvojoj ruci,preko trnja do zvijezda,preko smrti do života.
blanka
******************************

Mahatma Gandi

Ne smete izgubiti veru u humanost.Humanost je okean; ukoliko se nekoliko kapi okeana uprlja, celi okean ne postaje prljav.

Čovek često postaje ono što o sebi misli. Ako budem stalno ponavljao kako neke stvari ne mogu učiniti, verovatno je da i neću moći. Suprotno tome, ako verujem da mogu, sigurno ću steći sposobnost da to učinim.

Čovek postaje velikan shodno stepenu na kojem radi za dobrobit drugih ljudi.

Gram prakse je vredniji od tone priče.

Govori samo ako će to popraviti tišinu.

Ako želiš da vidiš promenu u svetu, ti moraš postati ta promena.

Snaga ne dolazi iz fizičkih kapaciteta. Ona dolazi iz nesalomive volje.

Čak ukoliko si manjina, jedan jedini pojedinac, istina je istina.

Verovati u nešto, a ne živeti to, e to je nečasno.

Ja bih bez sumnje postao krišćanin kad bi hrišćani bili krišćani sva dvadeset i četiri sata na dan.

Gde postoji ljubav, tu postoji život.

Uzmi osmeh i daruj ga onome ko ga nikad nije imao. Uzmi zrak sunca i učini da odleti tamo gde vlada noć.Otkrij izvor i okupaj onoga ko živi u blatu. Uzmi suzu i položi je na lice onoga koji nikad nije plakao. Uzmi hrabrost i stavi je u dušu onoga ko se ne sme boriti. Otkrij život i pripovedaj o njemu onome ko ga ne može shvatiti. Uzmi nadu i živi u njenom svetlu. Uzmi dobrotu i daruj je onome ko ne zna darivati. Otkrij ljubav i pokaži je čitavom svetu…

Izvor: bizlife.rs

Kao što je A. M. Hunte rekao: “Vratiti zlo za dobro je đavolji način; vratiti dobro za dobro je čovjekov način; vratiti dobro za zlo je Božji način.”
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2014 08:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika
....kao u dane Noine,
jeli su i pili....
i ostalo....
**************************************
savjet za osobe sa"drugačijom sexualnom orjentacijom"
ako žele usvojit dijete, mali test......
hm, Bog je i na to mislio...
"
Dva muškarca proživjela su simulaciju bolova koje žena doživi na porodu, znate koliko su izdržali?

"


Nakon što smo se dotaknuli kako bi izgledalo da muškarci i žene zamijene mjesta, jedan od najbolnijih trenutaka u životu žene muškarci nikako ne bi htjeli preuzeti – porod. Dva muškarca odlučila su se podvrgnuti simulaciji bolova koje žena doživi na porodu, a kako je dokazano većina muškaraca ne može preživjeti te bolove. Pogledajte kako su prošla ova dvojica i jesu li odustali ili su izdržali do kraja “poroda”? Podijelite ovo svim muškarcima koje znate, da postanu svjesni kako su i oni samo ljudi."
https://www.youtube.com/watch?v=E4h6nphw9Bo#t=17
pa, razmislite.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2014 09:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika
s.Pia
"Još malo i svijet me više ne će vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti"



Iv 14, 18

- svijet Boga ne vidi, ne želi vidjeti...svijet srlja pod vodstvom sljepila sjaja i gluhoće buke i ne može vidjeti, i ne može čuti...nema uzora u dobru nego u zlu i ludosti
I ponovno se odvija proces apsurda gdje čovjek protiv svog uma čini, protiv svog znanja i pameti uskače sam sebi u stomak i govori apsurdne stvari u koje mase počinju vjerovati...

A ti...vidiš li svoga Boga? On živi! On je u Svetohraništu gdje tako rijetko zalaziš,
On je na Misi koju izbjegavaš,
On je u sakramentu ispovjedi kojeg ne prakticiraš,
On je u Otajstvu Kruha i Vina kojeg ne kušaš,
On je u tišini koju ne voliš
On je u samoći iz koje bježiš,
On je u Riječi koju nikad ne čitaš
On je u svećeniku kojeg ne poštuješ,
On je u tvom bratu i sestri koje ne prihvaćaš,
On je u majci koju odbacuješ,
U ocu kojeg osuďuješ,
U tebi koji se ne voliš!

I nemoj reći da Boga nema!
Itekako je On prisutan,
Ali ti Njegov dom ne posjećuješ,
S Njegovima se ne družiš,
Od svega što miriše Bogom,
Ti bježiš i zazireš...

Rekao je "Ja živim i vi ćete živjeti..."
*************************************
Tada reče bogataš: Govori nam o Davanju.
A on odvrati:
Dajete samo mrvičak ako dajete od bogatstva svoga.
Kad od sebe dajete, istinski dajete.
Jer što je vaše bogatstvo nego stvari koje čuvate i pazite iz straha da vam sutra ne zatrebaju?
A sutra, što će sutra donijeti preopreznome psu koji zakopava kosti u neutrtu pijesku dok hodočasnike prati do svetoga grada?
I što je strah od nužde nego nužda sama? Nije li žeđ, koje se strašite dok vam se izvor prelijeva, neutaživa?
Ima ih koji daju mrvičak od mnogoga što imaju - i daju to da bi ih drugi prepoznali, i njihova skrivena želja obezvređuje njihove darove.
A ima ih koji imaju malo i sve daju.
To su vjernici života i darežljivosti života, i njihova škrinja nikad nije prazna.
Ima ih koji daju s radošću, i ta je radost njima nagrada.
Ima ih koji daju s boli, i ta je bol njihovo krštenje.
Ima ih koji daju ne upoznavši boli davanja, niti traže radosti, niti daju opominjući se vrline;
Oni daju kao što u dolini mrča širi miomiris u prostor.
Rukama takvih govori Bog, i na njihove se oči smiješi na zemlju.
Dobro je dati kad tko moli, ali je bolje dati nezamoljen, razumijevanjem;
I čovjeku široke ruke veća je radost naći onoga tko će primiti nego samo davanje.
A ima li išta što ćete zadržati?
Sve što imate jednog će se dana razdati;
Stoga, dajite sada, da doba davanja pripadne vama, a ne vašim baštinicima.

********************************************************************************************
Često kažete: »Dao bih, ali samo potrebitima.«
Ali, voćke u vašem voćnjaku ne kažu tako, ni stada na vašem pašnjaku.
Daju da bi mogli živjeti, jer zadržavati znači propadati.
Zacijelo, tko je vrijedan da primi svoje dane i noći, vrijedan je svega što vi imate.
I onaj koji je zaslužio da pije iz oceana života zaslužuje da napuni čašu i iz vašega potočića.
I koja zasIuga može biti veća od one što leži u hrabrosti i povjerenju, dapače u milosrđu, primanja?
I tko ste vi da bi ljudi morali razderati svoje grudi i razgolititi svoj ponos da biste vi mogli vidjeti njihovu vrijednost ogoljelu i njihov ponos postiđen?
Prvo gledajte da sami zaslužite da budete davaoci, i oruđe davanja.
Jer, odista, život daje životu - dok ste vi, koji se smatrate davaocima, samo svjedoci.
*******************************
I vi primaoci - a svi ste vi primaoci -- ne prihvaćajte nikakva tereta zahvalnosti, da ne biste podjarmili sebe i onoga tko daje.
Radije se dignite zajedno s davaocem na njegovim darovima kao na krilima;
Jer, previše se sjećati svojega duga jest sumnjati u plemenitost onoga koji ima prostodušnu zemlju za majku, i Boga za Oca.
********************************************
Slika

Težina snježne pahuljice

- Reci mi, koliko teži jedna snježna pahuljica? - upita mala sjenica divlju golubicu.
- Težina joj nije veća od ništa - glasio je odgovor.
- Onda ti moram ispričati jednu priču - reče sjenica - Sjedila sam na grani jele, bliže deblu, kad je počeo padati snijeg. Nije padao kao mećava, već je padao kao u snu, bez žurbe i žestine. Budući da nisam imala pametnija posla, počeh brojati snježne pahuljice, koje su padale na grančice i iglice moje grane. Dobrojala sam do broja tri tisuće sedam stotina i jedne pahuljice. A kad je pala tri tisuće sedam stotina i druga pahuljica, pahuljica o kojoj kažeš da joj težina nije veća od ništa, grana se slomila.
Rekavši to, mala je ptičica odjetjela.
Golubica, koja je još od vremena patrijarha Noea znamen mira, razmišljala je o ovoj priči, i na kraju rekla samoj sebi:
- Ma kako se nekom činilo da je njegov mali glas nevažan za mir u svijetu, možda upravo on još nedostaje.

(U navodu kod M. Mead, prevela Vesna Krmpotić: "Priručnik za predsjednike i Prinožnik za narod")

*****************************
Slika

Onda orač reče: Govori nam o Radu.
A on odvrati govoreći:
»Radite da biste išli ukorak sa zemljom i dušom zemljinom.
Razlijeniti se znači otuđiti se od godišnjih doba, izići iz ophodnje života koji stupa veličanstveno i s ponosnom poniznošću put vječnosti.
Kad radite, vi ste frula kroz čije se srce šapat sati preobraća u glazbu.
Koji bi od vas da bude svirala, gluha i nijema, kad sve drugo jednoglasno pjeva?
Uvijek vam govorahu da je rad prokletstvo, a trud nesreća.
Ali ja vam kažem da vi, radeći, ispunjate dio zemljina najdaljega sna, koji vam je određen kad je san taj bio rođen,
I držeći se posla, istinski ljubite život,
A ljubiti život u radu znači biti prisan s najskrovitijom tajnom života.
Ali ako, u boli svojoj, rođenje nesrećom nazivate, a uzdržavanje tijela prokletstvom koje vam je na čelu ispisano, onda ja odgovaram da samo znoj s čela vašega može sprati ono što na njemu piše.
Također vam govorahu da je život mrak, a vi, u svojem umoru, ponavljate ono što vam rekoše umorni,
I ja kažem da je život mrak, osim kad postoji žar,
A svaki je žar slijep, osim kad postoji znanje. A svako je znanje uzaludno, osim kad postoji rad,
A svaki je rad prazan ako nema ljubavi;
A kad s ljubavlju radite, sa sobom se spajate, i s drugim, i s Bogom.
***************************

A što je to raditi s ljubavlju?
To znači tkati ruho od vlakana iz svoga srca, kao da vaše ljubljeno treba da nosi to ruho.
To znači graditi kuću s dragošću, kao da vaše Ijubljeno treba da boravi u toj kući.
To znači sijati sjeme s nježnošću i dizati ljetinu s radošću, kao da će vaše ljubljeno jesti plodove.
To znači ispuniti sve što tvorite dahom duha svojega,
I znati da svi blagoslovljeni mrtvi stoje oko vas i motre.
Često sam čuo gdje velite, kao da u snu govorite: »Tko radi u mramoru, i tko otkriva oblik vlastite duše u stijeni, plemenitiji je od onoga tko pluži zemlju.
I onaj tko lovi dugu da bi je na platno metnuo u obličju čovječem, više je od onoga tko pravi sandale za noge. «
Ali, ja kažem; ne u snu nego u punoj budnosti podneva, da vjetar ne govori slađe divovskome hrašću nego najmanjoj od svih vlati trave;
A samo je onaj velik tko glas vjetra pretvara u pjesmu što ju je zasladio vlastitom ljubavlju.
Rad je ljubav koja biva vidljiva.
Ali, ako ne možete raditi s ljubavlju, nego samo s gađenjem, bolje je da se ostavite rada i da sjednete uz hramska vrata i da prosite milostinju od onih što s radošću rade.
Jer, ako kruh pečete ravnodušno, pečete gorči kruh, koji toli samo pola čovječje gladi.
Ako mrzite mašćenje grožđa, iz vašeg će masta oteći otrov u vino.
Pa makar pjevali poput anđela, ako ne volite pjevanja, vi začipate ljudske uši na glasove dana i glasove noći.
Halil Džubran
Slika



Najviši oblik sreće je Blaženstvo, kad se sjedinimo s Njim i mi doživljavamo neprekidno Blaženstvo.. !!

In Te, Domine, speravi!
"Ima velike sirotinje među našom decom, kojoj, sem para, roditelji ništa nisu mogli dati.

Volite svoju decu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.
Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Nije zdrava ona pamet koja mnogo zna, a malo može.

Mnoge žene mogle bi mnogo i lepo da vole, ali nemaju koga. Svi se prave da su već voljeni, sramota ih je da priznaju da nisu.

U životu je dovoljno biti pametan samo dva puta: kad birate zanimanje i bračnog druga. Ko oba puta promaši, mora biti pametan celog života."
Duško Radović


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2014 23:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Pitanja i odgovori....
"Kako doći do neba?
Prof. dr Werner Gitt

Kada ljudi razmišljaju o svom kraju, pojavljuju se vrlo interesantne zamisli. Jedna 29-godišnjakinja, glumica Dru Barimor, koja je sa svojih pet godina igrala glavnu ulogu u poznatom filmu "E.T.", nedavno je izjavila: "Ako umrem pre moje mačke, želim da joj se da moj pepeo da ga pojede. Tako ću makar u mojoj mački živeti dalje".

Drugi primer je astronom Eugen Šumejker, koji je zbog otkrića komete Šumejker - Levi 9 postao poznat širom sveta. Za svog života je zahtevao da se njegov pepeo odnese na mesec. Jedan američki tim astronauta mu je tu želju 2. avgusta 1999. i ispunio.


Zar nema interesovanja za večnost?

U Isusovo vreme tek je poneko hteo da od njega sazna kako da stigne u nebo. Ko želi da malo pogleda razloge zbog kojih su ljudi dolazili kod njega, vrlo brzo će uvideti da su skoro uvek bili u pitanju ovozemaljski problemi:

Deset gubavaca je želelo da ozdravi (Luka 17:12-13).
Jedan čovek je očekivao od Isusa da presudi u svađi oko njegovog nasledstva (Luka 12:13-14).
Jedan čovek je hteo da od Isusa sazna da li treba caru da daje porez (Matej 22,17).
Jedna žena je došla kod Isusa da ga moli da njenu ćerku oslobodi od zlih duhova (Matej 15:22).
Žena koja je bolovala od krvarenja tražila je od njega izlečenje (Matej 9:20-21)

Osim apostola, samo je još poneko pokretao pitanje večnosti. Jedan od njih je bio jedan bogat mladi čovek koji je došao kod Isusa i pitao ga: "Reci mi šta mi treba činiti da bih dobio život večni?" (Luka 18:18). Isus mu je odgovorio da mora da proda sve ono za čim njegovo srce žudi i krene za njim. Mladi čovek je otišao tužan, jer je bio jako bogat.

Sa druge strane, često se spominju ljudi koji večnost nisu svesno tražili, već su prilikom susreta sa Isusom čuli za nju i zatim počeli da se raspituju. Zahej je hteo da upozna Isusa iz radoznalosti. Kada je Isus došao kao gost u njegovu kuću, Zahej je pronašao nebo. Nakon tog susreta Isus je rekao: "Danas dođe spasenje ovoj kući" (Luka 19:9). Dok je tog jutra doručkovao, Zahej nije ni slutio da će toga dana upoznati nebo! Takve stvari se ljudima mogu dogoditi i danas.

Nakon svega što nam Biblija govori o nebu, možemo da zaključimo:

Nebesko carstvo pronalazimo jednog sasvim određenog dana. Niko tamo ne dolazi sopstvenim trudom, tokom godina.
Ulazak u carstvo nebesko nije povezan sa nekim posebnim trudom ili ulogom.
Nebesko carstvo možemo da pronađemo sasvim nepripremljeni.
Nebesko carstvo je važnije od svega.


Koji put vodi do neba?

Ipak, ljudi imaju potpuno pogrešnu predstavu o tome kako čovek dolazi u nebo. U jednoj pesmi o klovnu koji nakon dugogodišnjeg rada u cirkusu umire, jedna pevačica šlagera je pevala: "On sigurno odlazi u nebo, zato što je ljude činio srećnima!".

Jedna bogata žena je dala da se napravi prihvatilište u kome bi besplatno živelo dvadeset žena. Pritom je imala jedan vrlo čudan zahtev: zene moraju da se zavetuju da će se svaki dan po jedan sat moliti za dušu svoje darodavateljke. Ali ko može reći da li je dvadeset žena dovoljno? I da li je jedan sat molitve dnevno dovoljan? Možda bi trebalo da se 100 žena moli po tri sata dnevno? Naši koncepti kojima želimo da dosegnemo večnost u nebu su sasvim pogrešni. Šta je to što nam stvarno donosi večni život?

Da bi to što jasnije prikazao, Isus je ispričao: Jedan čovek (koji je bio veran Bogu) je priredio jedno veliko slavlje (što je simbol za nebo). Prvo je poslao pozivnice. Ali odgovor koji je dobio od pozvanih bio je vrio razočaravajući: "I počeše se izgovarati svi redom; prvi mu reče: kupih njivu, i valja mi ići da je vidim; molim te izgovori me. I drugi reče: kupih pet jarmova volova, i idem da ih ogledam; molim te, izgovori me. I treći reče: oženih se i zato ne mogu doći." Isus je završio svoje izlaganje zaključkom: "Jer vam kažem da nijedan od onih pozvanih ljudi neće okusiti moje večere". (Luka 14:16-24)


Važeći poziv

Ova priča nam vrlo jasno govori kako možemo da dobijemo ili izgubimo večni život.

Razlika je u prihvatanju ili odbijanju poziva. Ako na nebu ne bude puno ljudi, to neće biti zato što im je bilo teško da shvate kako se tamo dolazi, već zato što su odbili poziv. Jednostavno nisu hteli!

Gosti iz Isusovog kazivanja ne bi trebalo da nam budu primer, jer nijedan od njih nije došao! Sve troje je odbilo poziv neba, Da li se slavlje uopšte održalo? Naravno! Domaćin je ponovo poslao svog slugu. Ovoga puta nisu štampane pozivnice sa zlatnim okvirom. Bio je to običan poziv: "Dođi!" I šta se onda desilo? Ljudi su dolazili - čak u grupama! Nakon nekog vremena domaćin je sveo račun: bilo je još slobodnih mesta. Ponovo je poslao sluge da pozovu ljude. Ista je i naša situacija danas. Ima još praznih mesta u nebu, i Bog nam govori: "Dođi, zauzmi svoje mesto na nebu! Budi pametan i rezerviši svoje mesto za večnost. Učini to još danas!"

Nebo je nezamislivo lepo. Zato ga Isus poredi sa velikim slavljem. To slavlje nipošto ne bi trebalo da propustimo. U Bibliji piše: "Što oko ne vide, i uho ne ču, i u srce čoveku ne dođe, ono ugotovi Bog onima koji ga ljube" (1. Korinćanima 2:9). Ništa, ali apsolutno ništa na ovoj zemlji ne može se ni izbliza uporediti sa nebom. Lepota neba je neuporediva, a neko je njegova vrata otključao za nas - Isus, Sin Božji. Njemu trebamo da zahvalimo što je odlazak tamo tako jednostavan. Samo je potrebno da to želimo.

U Delima apostolskim 2:21 čitamo: "I biće da će se svaki spasti koji prizove ime Gospodnje". To je ključni stih u Novom zavetu. Na drugom mestu se govori o nečemu što su apostol Pavle i njegov saradnik Sila doživeli dok su bili u zatvoru. Posle ponoći su sa čuvarem počeli da razgovaraju o veri. Pavle je došao do te tačke: "Veruj u Gospoda Isusa, i bićeš... spašen!" Ova poruka je bila kratka i jasna, ali jako duboka i moćna da menja život. Još iste noći, brutalni čuvar zatvora, koji je Pavla i Silu nedavno pre toga bičevao, pronašao je Boga. O njemu je napisano: "I uzme ih u onaj sahat noći i opra im rane; i krsti se on i svi njegovi". (Dela 16:23-33)


Nasuprot nebu

O čemu govori Isus? On spasava od pakla i vodi u nebo. Oba mesta su večna. Jedno je mesto užasa, a drugo mesto je veličanstveno. Kod Isusa se sve odlučuje. Naše večno boravište zavisi od jednog jedinog imena: Isus!

Kada sam bio na jednom poslovnom putovanju u Poljskoj, iskoristio sam priliku da posetim Aušvic. Za vreme Drugog svetskog rata tamo su se odigrale mnoge užasne scene. Od februara 1942. do novembra 1944. na tom mestu je ubijeno više od 1,6 miliona ljudi, Danas se u literaturi često govori o "paklu Aušvica". U jednoj televizijskoj emisiji jedan komentator je nedavno rekao: "Dvadeseti vek ne samo da je ispunio sve predstave o paklu, nego ih je i prevazišao". Da li je to Istina?

O izjavi koju sam čuo sam morao da malo razmislim, nakon što je naša grupa sprovedena kroz gasnu komoru, u kojoj je odjednom ubijano po 600 ljudi. To je bilo nezamislivo strašno, ali da li je to stvarno bio pakao? Gasnu komoru možemo da uporedimo sa tim zato što je taj užas na zemlji od 1944.

Gasna komora iz Aušvica bila je vremenski ograničena, pakao nije. Pakao je večan i zato se ne može porediti ni sa čim.

U ulaznom holu muzeja pogled mi se zadržao na jednoj fotografiji u boji. Na njoj je bio krst sa Isusovim telom, koji je neko od zatvorenika, najverovatnije ekserom, urezao u zid. I taj umetnik je svoj život izgubio u gasnoj komori, ali on je poznavao svog spasitelja Isusa Hrista. Umro je na jednom užasnom mestu, ali njemu je nebo bilo širom otvoreno. Iz pakla (na to nas Isus u Novom zavetu izričito upozorava, na primer u Mateju 5:29-30) - kada se tamo jednom stigne - povratka i spasenja više nema.


Večnost popunjena

I nebo - mesto na koje smo pozvani - je večno. Dozvoljavate li sebi da dođete tamo? Prizovite ime Isus i rezervišite sebi mesto na nebu! Nakon jednog mog izlaganja, jedna žena me je upitala: "Da li čovek uopšte može da rezerviše sebi nebo? To mi zvuči kao turistički biro!" Potvrdio sam joj: "Morate da rezervišete ranije. Ko ne bude rezervisao, neće stići na cilj. Kada želite da odete na Havaje, treba vam važeći pasoš i avionska karta". Uzvratila mi je pitanjem: "Avionska karta mora da se plati, a put u nebo ne plaćamo ničim!" "O da, put u nebo je toliko skup, da niko od nas ne može da plati tu kartu. Ali platiti se mora", odgovorio sam joj. "Pošto Bog u nebo ne pušta greh, onda je naš greh morao da bude očišćen. Jedan je bio voljan da plati za sve nas - Isus. On je svojom krvlju platio na krstu. Zamislite samo kakva i kolika je to cena!?"

Mnoga mesta u Bibliji nas opominju da se odazovemo tom pozivu:

"Pokajte se jer se približi carstvo nebesko!" (Matej 4:17)

"Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima što njime idu.Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze". (Matej 7:13-14)

"Danas, ako glas njegov čujete, ne budite drvenastih srca..." (Jevrejima 3:15)

Dozvolite da budete pozvani, da biste večnost proveli u Božjem prisustvu. Recite u svojoj molitvi "Da" onome što je Isus za vas učinio!"
****************************************************
Onako, na prvi pogled mi se tekst dopao, jednostavan, fino iznijansirano i psihološki obrađena
nešto poput zamke,
imam običaj pročitati par puta i..... "rupa" koliko voliš...
Proguglao i prije o autoru, znam da je u nekoj od kršćanski denominacija, baptist, evangelik, uglavnom nebitno......bitno je sve ono što je On preskakao (a, drži predavanja, koja baš gode uhu presječnom, vjerniku, uljuljkuju ga , ne tjeraju na promjenu sebe, ne spominje BDM, čistilište,
kušnje i napasti, "tamne noći duše"......samo jednostavno zazovi ime "ISUS", I BIT ĆEŠ SPAŠEN!!)
i nažalost , kod mnogih vjernika pa i katolika, ovakve riječi "miluju uho, uljuljkuju dušu u smrdljivoj žabokrečini grijeha, ali čulo mirisa smo isključili, ", super niš ne moramo činit,
ionako smo dobri, tu i tamo neko dobro djelo, i.... "ISUSE" i spašeni smo, Nebo evo nas....
i ovo me neodoljivo possjeća na...
Slika
ovo mi je bliže stvarnosti...
citat, razmatranja vlč. Sudca...
***************************
"
Sjedim u kafiću i dođe mi prijatelj i kaže mi: joj Zlatko, gledam svoje kolege iz razreda. Svi su oni uspjeli u životu. Jednom je otac direktor i kupio mu je i ovo i ono i on ima sada jednu tvrtku i posluje. Drugi je postao direktor. Treći ima super ženu, a ja evo nisam ništa. Svi su uspjeli, a ja ništa. O čem on to govori? Uspjeli su! U čemu su uspjeli? Da naprave magarca od sebe. Jedan je postao direktor korporacije za lude, a drugi ne znam što. Je li to uspjeh? je li to garant vašeg uspjeha? Sve što jednog biznismena zanima je što će njegova žena misliti o njemu, što će njegovo društvo i djeca misliti o njemu. Pogledajte kako se kočopere po pozornici. Marionete izmanipulirane u strahu. To nisu sretni ljudi. Brinu se radi mrlje na kravati. Ne spavaju. Nisu sretni. Nemaju mira. Je li to sreća da bi uspio? Je li to sreća? Je li to istinski ljudski život? Kad jedanput shvatiš i odvežeš se od tih zalijepljenosti i obzira što će tko misliti o tebi, tad ćeš postati neustrašivo slobodan čovjek. I više se nikoga nećeš bojati, zato jer ti nije stalo da ti ljudi govore ne znam što. Shvatit ćeš da si ništa a da je jedino Bog onaj koji jest. Tad ćeš biti slobodan i neustrašiv. Slobodan od svojih želja, ambicija, pohlepa, požuda, ne znam čega…
Takvi ljudi plaše. Takve ljude treba maknuti. Takvi ljudi otvaraju oči i mijenjaju na promjenu. Takvi ljudi su proroci. Smetaju u današnje vrijeme. Takve se ljude ubija, zatvara, izolira, začepi im se usta, jer se ničega ne boje. Takvi ljudi mijenjaju na promjenu, a promjena je bolna, jer svi želimo spavati. Dolaze ljudi k meni s raznim problemima. Mislite da dolaze na liječenje? Izlječenje je bolno. Dolaze po olakšanje. Dolaze da ima obrišem suzicu s oka, da se pomolim, da ih utješim, da ih pustim spavati. Kada bi otvorili oči i shvatili svoju bijedu, probudili bi se,a onda bi konačno shvatili da je vrijeme da nešto promijene. Promjena je bolna. Ljudi se ne žele mijenjati. Žele da im se promijeni suprug, supruga, župnik, ne znam tko, šef na poslu,ali oni ne. To je kao da dođete liječniku s poviješću bolesti,a liječnik vam kaže: evo što ču učiniti, pripisat ću ovaj lijek za vašeg susjeda. Ista stvar. Došli ste da pomognete onome radi kojeg mislite da patite. Zlo je u tebi, čovječe. Sebe promijeni. Sve je oko tebe u redu. Kad sebe promijeniš, sve će se promijeniti ,jer ćeš dobiti drugačiju sliku, pogled na svijet. Dobit ćeš srce slobodno, ispunjeno ljubavlju i tad će ti biti svejedno. Ako živiš s čovjekom koji je nervozan, shvatit ćeš to za svoje dobro. I bit ćeš dovoljno jak da mijenjaš čovjeka, ne ti, nego će tvoj život mijenjati,jer si izgubio želju da ga mijenjaš. Kada bih vam rekao koliko ste nervozni, prestrašili biste se toga."

Slika
............i tu nije priči kraj....zaboravljamo....Slika
da smo "pozvani biti Krist i vidjeti Krista u svakom čovjeku.....
****************************************************
Ne dozvoli nikome da te obeshrabri i sruši ti snove.
Ne dopusti da zbog drugih izgubiš vjeru u sebe i one koji te vole!
Ako si sretan i raduju te tvoje odluke i način na koji živiš onda nastavi svojim putem ne gledajući ni lijevo ni desno već samo pravo! Ljudi ponekad postaju zli i učinit će sve da te učine po sebi. Budi jak i živi svoj život najbolje što znaš, budi čovjek, to je danas najteže, jer sreću ne tražiš u ljudskim mjerilima, već u nutarnjoj ispunjenosti darivanjem sebe, jeste , tako je, trošiš se, topiš, poput svijeće, ali si svjetlo, dovoljno da se neka "zalutala"ovčica vrati u stado Dobroga pastira.
U snovima, neka ti je radost, radost neka ti je Gospodin, ne ljudi, kroz njih Ga samo vidiš, očima vjere, očima ljubavi, nesebične, bez kalkuliranja, ................radost ti je milosni dar , čuvaj je,
u srcu, a, dijeli djelima, jer vjeruj milost BOŽJA, DANAS, kuca svima na vrata duše, u tvoje snove, i Bog želi biti tvoja želja, toliko te treba.....
Zato ne dozvoli nikome da te obeshrabri i sruši ti snove.....o radosti, jer je prirodno stanje
djece božje,
Ne dopusti da zbog drugih izgubiš vjeru u sebe i one koji te vole i tko te najviše voli...
Slika
iz ljubavi biraj.....
*****************************************
ODGOVOR FILOZOFA
kroz vreme razmišljanja , o gornjem tekstu, "izronio" je tekst sa prvog posta, prvog bloga,
valjda danas više nego ikad aktualan....
KRIZA IMAGINACIJE
""Srednjevjejkovna imaginacija [koja je totalno biblijska imaginacija] svjetla, dragulja, zvijezda, svijeca, truba i andjela vise ne pase stilu suvremenog "supermarket" svijeta.Dirljivi i svecani pahuljasti oblaci,kerubi, harfe i metalni oreoli zamijenjeni su modernom zagusljivom slikom Boga predocenog kao bozanskog starca.
Predsjedavajuceg nad onima koji se dosadjuju i to izgleda vise kao sala a ne slava.Moderna je slika koja je zamijenila prethodnu ova-Nebo je udobni osjecaj mira i ljbaznosti, slatkoce i svjetla i Bog je kao neodredjeni dobronamjerni djed ili senilni dobrotvor - nezamjenljiv.
Nase perdstave o Nebu jednostavno nas ne pokrecu, one nisu poticajne slike. Ovo je esteski neuspjeh vise nego intelektualni ili moralni u nasem predocavanju Neba i Boga i to danas prijeti vjri najsnaznije.Nasa je predodzba o Nebu dosadna, nlitava, tiha, plitka i banalna, usecerena poput sirupa i zbog toga su takve i nasa vjera, nasa nada i nasa ljubav prema Nebu....
Nije bitno je li ova slika laz ili tupa istina.Ona je tupa.Tupost bez sumnje je najjaci neprijatelj vjere, bas kao sto je indiferentnost a ne mrznja najjaci neprijatelj ljubavi.

Ulomak iz "Sve sto ste htjeli da znate o Nebu"
Peter Kreeft, katolicki filozof

Slika
........JEDINA SVJETLA TOČKA, U BESPUĆIMA, SVAKODNEVICE, I MLAKOSTI.....
".....hrabri budite, Ja sam pobijedio svijet..." kaže na Isus u sv. Pismu, i....
čeka tvoj, moj odgovor........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2014 10:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Dragi brate,

evo baš su mi dobro došli danas ovi tvoji postovi.U dušu su me dirnuli.

Btb :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2014 12:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Da , i ja ih čitam zadnjih dana i ima jako dobrih svjedočanstava i lijepih primjera za život! :D
U stvari , odlična su i nenadmašna ! :grlim te:

Cirenac, neka te Bog i dalje nadahnjuje i blagoslovi da nam slične vrijedne bisere daješ na ovoj temi :grlim te:

PS: da li većinu tih stvari nalaziš na netu, nekim kršćanskim blogovima, ili vadiš iz nekih knjiga?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2014 12:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Bogu na hvalu..
ljudima na korist...duhovnu..
samo copy paste.. :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2014 12:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
cirenac napisao:
Bogu na hvalu..
ljudima na korist...duhovnu..
samo copy paste.. :oops:


Upravo tako kako kažeš...ljudima na korist , Bogu na hvalu :grlim te:

Koji su izvori- knjige ako nije tajna?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr