www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 13:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 lip 2014 08:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
why napisao:
Hrvoje Hrki, nemoj ometati raspravu.
Ovdje ne raspravljam je li ili nije prihvatljiva teorija evolucije.
Testiramo izjavu člana koji se potpusuje kao "sluga" a koji kaže:
"Ne mora netko vjerovati da bi znao da je prvi covjek morao
postojati. Kako god gledao,netko je morao biti prvi."
Raspravljamo o logici izjave da je prvi čovjek uvijek prvi, bez obzira kako je nasto. Tvoje citiranje pola metra moga prethodnog teksta nema veze s tom raspravom.


pa ja podržavam tezu Sluge da je prvi čovjek uvijek prvi i da je stvoren od Boga ,a ne da je nastao evolucijom od jednostaničnog organizma
tj. odgovaram na temu jel adam povijesna osoba ...po meni je ,a po tebi nije samim time jer vjeruješ u veliku laž da čovjek nije stvoren od Tvorca nego da je nastao od amebe
tvoja vjera da je čovjek nastajao mutacijama od amebe, preko crva, ribe, kornjače... majmuna...primata pa do čovjeka je puno veća vjera negoli što katolici ili kršćani vjerujeu da je čovjek stvoren od Boga -Stvoritelja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 09:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Hvala why sto si mi potaknio mastu,al tek sam se probudio,druga smjena.

Zanimljivo je to sa danom,mozda i ciljas na nesto al hajde.
Za sad znam da ljudi vjeruju u 3 nastanka.
Pa sam rekao da i pokriva sve bas radi maste,ali cini mi se da ti nisi shvatio.
Iskoristit cu tvoju,dan pocinje sa prvom zrakom sunca.
Posto ne vjerujem u evoluciju,barem ne ovu bez dokaza.
Pustiti cu tebi da prosudis u kojem je se covjeku pojavila prva zraka sunca.


Posto imas mastu iskoristi je pa razmisli kako to da imamo kosture
dinosaursa a nema prelaska vrste?
Ocekivao bih muzej kao onu sliku di iz majmuna nastaje covjek.
Sad moram ubit oko jos koji sat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 10:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
pa ja podržavam tezu Sluge da je prvi čovjek uvijek prvi i da je stvoren od Boga ,a ne da je nastao evolucijom od jednostaničnog

Teško je razgovarati s tobom kada samo pišeš, a ne čitaš što drugi pišu.
Sluga ne tvrdi ništa o evoluciji ili neevoluciji. Ni ja ne tvrdim ništa o evoluciji. Ali komentiram njegovu:"Ne mora netko vjerovati da bi znao da je prvi covjek morao postojati". Dakle, u obje varijante, vejrovao ili ne vjerovao, izjavljuje da je postojao PRVI čovjek.
Pa mu ukazujem na propust u logici: Dakle, ako vjeruješ u stvaranje onda je postojao taj prvi, ako vjeruješ u evoluciji, onda nije postojao taj PRVI. Čudnoga li čuda to razumjeti.
Ali ti pilaš i dalje o prihvaćanju evolucije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 10:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
why napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
pa ja podržavam tezu Sluge da je prvi čovjek uvijek prvi i da je stvoren od Boga ,a ne da je nastao evolucijom od jednostaničnog

Teško je razgovarati s tobom kada samo pišeš, a ne čitaš što drugi pišu.
Sluga ne tvrdi ništa o evoluciji ili neevoluciji. Ni ja ne tvrdim ništa o evoluciji. Ali komentiram njegovu:"Ne mora netko vjerovati da bi znao da je prvi covjek morao postojati". Dakle, u obje varijante, vejrovao ili ne vjerovao, izjavljuje da je postojao PRVI čovjek.
Pa mu ukazujem na propust u logici: Dakle, ako vjeruješ u stvaranje onda je postojao taj prvi, ako vjeruješ u evoluciji, onda nije postojao taj PRVI. Čudnoga li čuda to razumjeti.
Ali ti pilaš i dalje o prihvaćanju evolucije.


Čitam ja dobro i sve mi je jasno
ali nismo na sudu ...mogu valjda pisati izvan tvojih zacrtanih okvira i zidova u koje se zatvaraš
osim toga, referiram se na temu

tebi je adam bajka isto kao nama katolicima je bajka Čarls Darwin i njegove lažne teorije , njegov veliki obožavatelj karl marx i planetarna podvala da smo nastali od jedne stanice


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 11:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:

Čitam ja dobro i sve mi je jasno
ali nismo na sudu ...mogu valjda pisati izvan tvojih zacrtanih okvira i zidova u koje se zatvaraš
osim toga, referiram se na temu

tebi je adam bajka isto kao nama katolicima je bajka Čarls Darwin i njegove lažne teorije , njegov veliki obožavatelj karl marx i planetarna podvala da smo nastali od jedne stanice


Ispravak netočnog navoda, nekak se čini da je teorija evolucije dobro prihvaćena u katoličkim krugovima, rijetko ko još brani kreacionizam što je prije bila pozicija Crkve, ispada još jedino protestanti i tu i tamo koji katolik. To je barem moje viđenje stvari, možda neko ima drugačiji uvid.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 11:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
johnny 5 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:

Čitam ja dobro i sve mi je jasno
ali nismo na sudu ...mogu valjda pisati izvan tvojih zacrtanih okvira i zidova u koje se zatvaraš
osim toga, referiram se na temu

tebi je adam bajka isto kao nama katolicima je bajka Čarls Darwin i njegove lažne teorije , njegov veliki obožavatelj karl marx i planetarna podvala da smo nastali od jedne stanice


Ispravak netočnog navoda, nekak se čini da je teorija evolucije dobro prihvaćena u katoličkim krugovima, rijetko ko još brani kreacionizam što je prije bila pozicija Crkve, ispada još jedino protestanti i tu i tamo koji katolik. To je barem moje viđenje stvari, možda neko ima drugačiji uvid.


je johnny , u pravu si...ali nisam htio ići u detalje..."pravovjerni" katolici se ne odriču geneze iz Biblije i stvaranja čovjeka od strane Boga
nažalost , moderna teologija je napustila 19stoljeća staru poziciju , ne shvaćajući da im se podmeće kukavičje jaje
upravo napuštanje kreacionizma ( intiligentnog dizajna) ide na ruku agnosticima i ateistima koji tvrde da je Biblija laž i da ljudi nsiu stvoreni od Boga kako piše u Bibliji nego da su biva nastali od jednostan.organizma
i onda se još spominju mutacije kao jedan od mehanizama , a danas je dokazano i zna se da mutacije vode ka nazadovanju i odumiranju a ne ka nečem boljem i složenijem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 12:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Svatko od nad misli da je covjeka stvorio Bog,ne vidim oko
cega se sada prepucavati.

osim whya,njegovo je stajaliste valda drukcije.(ne mislim na prepucavanje)

Koliko sam shvatio why,bavis se statistikom.
dali jos vjerujes ili si vjerovao da je Darwin na osnovu
dovoljno cinjenica donjeo valjan zakljucak?
Ili je cisto iznesao nesto u sto ateisti mogu vjerovati.

Sto teba why cini covjekom tj u cemu se razlikujes od majmuna?
Nisi ni prije odgovorio nego samo da nema logike.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 12:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Oprosti Hrki,sad sam pregledao postove i vidio
da si prije mene napisao da nisu nadjeni prelazi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 13:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
sluga napisao:
Svatko od nad misli da je covjeka stvorio Bog,ne vidim oko
cega se sada prepucavati.

Znaš li u čemu je razlika kad nas dva razgovaramo. Osnovna razlika?
To što ti za svaki razgovor već imaš odgovor i ne misliš ga preispitati.
A ja nemam odgovor na mnoga pitanja, pa sam tu da razgovaram o dolasku do odgovora.
sluga napisao:
Koliko sam shvatio why,bavis se statistikom.
dali jos vjerujes ili si vjerovao da je Darwin na osnovu
dovoljno cinjenica donjeo valjan zakljucak?
Ili je cisto iznesao nesto u sto ateisti mogu vjerovati.

Javne škole u nas i u svijetu drže da je Drawinova teorija jako ozbiljna, da nije samo ideja ili šarlatanstvo. Pa se Darwinova teorija predaje u školama kao najbolja teorija u današnjem vremenu. Mislim da su državne (javne) škole u razvijenim zemljama dobar parametar da li nečemu pokloniti povjerenje. Ja nemam bolji odgovor od toga pa se i ja priklanjam tome da je to ozbiljna teorija.
sluga napisao:
Sto teba why cini covjekom tj u cemu se razlikujes od majmuna?

Nisi baš upoznat s teorijom evolucije pa evo ukratko o tome.
Čovjek nije nastao od majmuna. Teorija evolucije tvrdi nešto drugo: da su majmun i čovjek imali zajedničkog pretka. Eto, za taj dio možeš unaprijediti svoje znanje kad ubuduće govoriš o teoriji evolucije.
Što nas razlikuje kao čovjeka od nižih vrsta: Tijelo i mozak. Valjda je to očito.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2014 13:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
why napisao:
sluga napisao:
Svatko od nad misli da je covjeka stvorio Bog,ne vidim oko
cega se sada prepucavati.

Znaš li u čemu je razlika kad nas dva razgovaramo. Osnovna razlika?
To što ti za svaki razgovor već imaš odgovor i ne misliš ga preispitati.
A ja nemam odgovor na mnoga pitanja, pa sam tu da razgovaram o dolasku do odgovora.
sluga napisao:
Koliko sam shvatio why,bavis se statistikom.
dali jos vjerujes ili si vjerovao da je Darwin na osnovu
dovoljno cinjenica donjeo valjan zakljucak?
Ili je cisto iznesao nesto u sto ateisti mogu vjerovati.

Javne škole u nas i u svijetu drže da je Drawinova teorija jako ozbiljna, da nije samo ideja ili šarlatanstvo. Pa se Darwinova teorija predaje u školama kao najbolja teorija u današnjem vremenu. Mislim da su državne (javne) škole u razvijenim zemljama dobar parametar da li nečemu pokloniti povjerenje. Ja nemam bolji odgovor od toga pa se i ja priklanjam tome da je to ozbiljna teorija.
sluga napisao:
Sto teba why cini covjekom tj u cemu se razlikujes od majmuna?

Nisi baš upoznat s teorijom evolucije pa evo ukratko o tome.
Čovjek nije nastao od majmuna. Teorija evolucije tvrdi nešto drugo: da su majmun i čovjek imali zajedničkog pretka. Eto, za taj dio možeš unaprijediti svoje znanje kad ubuduće govoriš o teoriji evolucije.
Što nas razlikuje kao čovjeka od nižih vrsta: Tijelo i mozak. Valjda je to očito.


ti si vjerujem upoznat sa TE kao oni svi studenti što su ih malo potkovaniji ispitivali ispred koledža u americi o dokazima za evoluciju pa nisu znali beknut osim onoga površnog što su naučili u školama ( imaš na YT o tome nekoliko filmova u kojim se dokazalo da JE te ŠUPLJA KO ŠVIC.SIR i da samo površno gleda na problematiku,a kada se malo dublje zagrebe vide se sve nelogičnosti i greške iste )
šta je to mutacija? daj nam malo pojasni u kojem smjeru idu mutacije i koji su dosezi istih
kako mutacija može dovesti do enormne promjene organa i to pozitivne promjene ,a ne do degradacije nekog organa, stanice , tkiva isl.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr