www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 210 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 ruj 2014 11:25 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 srp 2014 22:08
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nemogu vjerovat da sam naletia na ovu temu koda sebe gledam.Znam točno taj osjećaj kad nemožeš sebe podnjeti ali to trebaa uz pomoć Isusa Krista izdržavat i nakraju on sve orkene na dobro iznova i iznova!Iako je od nas po pravilu to nezahvalno jer nam je Otac darovao život ali srća je naša sta je naš Bog dobar i milosrdan pa uvjek nađe način da nam orposti i dadne novi smisao za život i HVALA MU NA TOME VOLIM TE ISUSE!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 16:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika


Halil Džubran: Izreke potoka



Život nije samo veselje;
Život je čežnja i odlučnost.
Mudrost nije u riječima;
Mudrost je smisao u riječima.
Veličina nije u visokom položaju;
Veličina je u onih koji odbijaju položaj.



***

Slika

Čovjek nije plemenit po podrijetlu;
Koliko li je plemenitih poteklo od ubojica!



Niti je pokvaren svaki onaj koji je okovan;
Katkad je lanac dragocjeniji od ogrlice!



***



Raj nije skrušenost;
Raj je u čistu srcu.



Pakao nije u muci;
Pakao je u praznu srcu.



***



Ljepota nije u licu;
ljepota je svjetlost u srcu.



***



Savršenstvo nije u onih koji su čista srca;
Vrline može biti i u grijehu.



***



To reče potok drvetu na svojoj obali;
Možda je u onome što je pjevao potok
Bilo nešto od tajna mora.

***********************
Slika
**************************************
Ponekad osećam da mi je u srcu propuh..........neke osobe ulaze, neke žene izlaze.........nitko da vrata zatvori, ni jedna, ni ulazna niti izlazna, ostavljajući mi lažnu nadu..........možda se vratim.......neke drage osobe iziđu van spuštene glave, volimo se, ali.........godine, djeca, siromaštvo........a, inozemstvo tako zamamno zvuči.I pomislim, često kad razočarano, kad smireno, kad očajan, da je prazno, samo šuplja jeka, vrata, već načeta ožiljcima svježim,, ušivene rane, ........plašim se ne mraka, nego hladnoće, ohladit će se, postati TVRDO, .....i valjda samo milost Stvoriteljeva mi kaže........"neboj, se dijete moje, moj Sin, Tvoj prijatelj Isus, je tu svo vreme, s tobom, da ga nema, ni tebe ne bi bilo........On, će otvooriti ii zatvoriti vrata na srcu tvom....ONOJ KOJU TI JA, OTAC tvoj, ......pošaljem, jer će biti vrijedna , svake čežnje duše, i suze molitvene, poslaćću ti drugog anđela, samo mi vjeruj , moli i neka je propuh, zato sam ti ga i dao, da pustaš ljude i žene , bezobzira na to, rani li te ili pomiluje, .......vjera će te sa djelima i molitvom biti uslišana.Tvoj Otac......autor,...donko, cirenac
**********************
Slika




Halil Džubran: Sedam ukora



Ukorih svoje srce sedam puta!



Prvi put: kad se pokušah dočepati
visokoga položaja izrabljujući slabije.



Drugi put: kad se pretvarah da sam hrom
pred onima koji bijahu obogaljeni.



Treći put: kad, pošto mi bijaše dano da biram,
radije izabrah lagano nego teško.



Četvrti put: kad sam, pogriješivši,
tješio sam sebe pogreškama drugih.



Peti put: kad bijah poslušan iz straha
tvrdeći da sam jak u strpljenju.



Šesti put: kad odizah halju
da bih izbjegao glib života.



Sedmi put: kad pjevah hvalospjeve Bogu
i mišljah da je pjevanje vrlina.

Slika

Ljubavlju do Neba

"Prava ljubav ne događa se slučajno. Nju se odabire. Ona je slobodna, događa se namjerno, ona je svrhovita, i na kraju... ona je vrijedna truda."
Darlene Schacht
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 22:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Očevi zaboravljaju
Slušaj sine.....Ovo ti govorim dok spavaš, s malom šačicom skvrčenom ispod malih obraza, plavih kovrdža na malenom čelu.Potajno sam ušao u tvoju sobu.Samo nekoliko minuta prije, kada sam u knjižnici počeo čitati novine, prošao me težak val grižnje savjesti.S osjećajem krivnje, prišao sam tvom krevetu.
Ovo je ono što sam mislio u tom trenutku, sine:Bio sam ljut na tebe.Psovao sam te kad si se oblačio za školu jer si jedva obrisao lice ručnikom.Pozvao sam te na odgovornost jer nisi čistio cipele.Ljutito sam vikao kada si bacio neke svoje stvari na pod.Za doručkom sam opet našao prigovor.Prolijevao si čaj.Gutao si hranu.Stavljao si laktove na stol.Predebelo si mazao maslac na kruh.A kad si se počeo igrati, a ja bio spreman za vlak, okrenuo si se, mahnuo i viknuo :''Doviđenja, tata!'', a ja sam se namršzio i odgovorio :''Ispravi ramena!''Onda je kasno popodne sve krenulo ispočetka.Kad sam se vratio, špijunirao sam te kako se na koljenima igraš pikulama.Imao si rupe na čarapama.Ponizio sam te pred prijateljima potjeravši te u kuću ispred sebe.Čarape su bile skupe, i da ih moraš sam kupovati , bio bi oprezniji!Zamisli to sine, od oca!Sjećaš li se kako si kasnije dok sam čitao u knjižnici, došao bojažljivo s izrazom povrijeđenosti u očima?Kada sam podigao pogled s novina, nestrpljiv i prekinut, oklijevao si pred vratima.''Što želiš?'' prasnuo sam.Ništa nisi rekao, ali si naglo potrčao, zaletio si se, ovio ruke oko mog vrata i ljubio me, a tvoje su me male ruke stezale od uzbuđenja koje se Božjim darom rascvjetalo u tvom srcu i koje čak ni moje zanemarivanje nije modlo oslabiti.a onda si otišao tapkajući po stepenicama.Pa, sine, ubrzo nakon toga novine su mi iskliznule iz ruku i prošao me užas, osjećaj kao da sam bolestan.Što mi je navika donijela?Navika pronalaženja mana, prigovaranja, to je bila nagrada što si bio - dječak.To nije značilo da te ne volim: značilo je da sam previše očekivao od mladosti.Uspoređivao sam te sa sobom u istim godinama.A bilo je toliko toga dobroga i osobitog i iskrenog u tvom karakteru.Tvoje malo srce bilo je veliko kao samo svitanje iznad širokih brda.To se vidjelo iz tvog spontanog poriva da mi pritrčiš i poljubiš me za laku noć.Ništa drugo nije večeras važno , sine.
Prišao sam noćas tvom krevetu, kleknuo i bio posramljen!!!To je slaba nadoknada, znam da ti ne bi razumio da sam ti ovo rekao dok si bio budan.Ali sutra ću biti pravi tata!Bit ću ti pravi prijatelj, i patit ću kad ti patiš, smijat ću se kad se ti smiješ.Pregrist ću jezik kad mi popusti strpljivost.Stalno ću ponavljati kao na obredu:''On nije ništa drugo nego dječak, mali dječak!''Bojim se da sam te zamišljao kao muškarca.Ipak, kada te sad vidim ,sine, izgužvanog i klonulog u tvom krevetu, vidim da si još dijete.Još jučer si bio u majčinom naručju, tvoja glava na njenim ramenima..........
Tražio sam previše, ....previše.
(W.L. Larned)
Slika

Budi ruža među cvjetovima

Želiš li ostati ruža među cvjetovima , ne dozvoli da ti se približe oni na koje ces potrositi svoje trnje . Potrošivši trnje , potrošit će se i tvoji sokovi , koji ce iscuriti kroz ranjrno drvo . Želiš li ostati ruža među cvjetovima , raširi svoje pupove i zamirisi mirisom svojih latica . Sačuvaj u njima svježinu jutarnje rose , čak i onda kada pod težinom kapljica njenih otpadnu sa tvog drveta. Budi ruža među cvjetovima , i onda kada više ne budes mogla zadržati latice na svome drvetu , pospi ih po putu kojim On korača.
Dok bude gazio tvoje otpale latice , u kapljama jutarnje rose , prepoznaj suze radosnice , koje se slivaju niz tvoje trnje. Budi ruža među cvjetovima, pa čak i onda kada na tvome drvetu ostane samo trnje , budi još uvjek ruža, jer ti imaš dušu ruže.
https://www.facebook.com/24144884601119 ... =1&theater

Najčešća riječ od dva slova "JA" - izbjegavaj je.

Najzahvalnija riječ od dva slova "MI" - koristi je.

Najsebičnija riječ od tri slova " EGO" - uništi je.

Najbrža riječ od četiri slova: "TRAČ" - zanemari je.

Najbolnija riječ od četiri slova": TUGA" - izliječi je.

Najugodnija riječ od pet slova : "SREĆA" - pronađi ju.

Najljepša riječ od pet slova : "LJUBAV" - osjeti je.

Najmoćnija riječ od pet slova : "ZNANJE" - dohvati je.

Najhrabrija riječ od šest slova :"IZAZOV" - prihvati je.

Najugodnija riječ od sedam slova :"OSMIJEH" - primjeni je.

Najotrovnija riječ od osam slova :"LJUBOMORA" - udalji se od nje.

Najmudrija riječ od osam slova :"ISKUSTVO" - poštuj je.

Najprisnija riječ od osam slova :"PRIJATELJ" - cijeni je.

Najbitnija riječ od devet slova :"POVJERENJE"- vjeruj joj.
čudan Oče naš
Cudni .."OCE NAS"

Molitelj:"Oce nas koji jesi na nebesima..."
Bog:"Da?"
Molitelj:"Ne prekidaj me!Zar ne vidis da molim?!"
Bog:"Ali zvao si me!"
Molitelj:"Ja tebe ?..Ah ..ne ..ja te zapravo nisam zvao.To je molitva.
Mi upravo tako molimo:"Oce nas ,koji jesi na nebesima!"
Bog:"Evo opet!Jel me zoves kako bismo razgovarali?Ili sto? Dakle,sto te
muci?"
Molitelj:"Sveti se ime tvoje.."
Bog:"Mislis li to ozbiljno?"
Molitelj:"Zar bi trebalo tu nesto ozbiljno misliti?"
Bog :"Zelis zaista da se moje ime sveti?Sto ti to uopce znaci:
"Sveti se ime tvoje?"
Molitelj:"Pa to znaci..bhh...to znaci...phh,zaboga..Ne znam sto to znaci!
Odakle bi znao sto to znaci!
Bog:"To znaci da me zelis slaviti,da sam ti ja poseban,da sam ti vazan,
da ti je moje ime dragocijeno"
Molitelj:Aha,hm...kuzim..Dodju kraljestvo tvoje,budi volja tvoja,
kako ne nebu tako i na zemlji..
Bog:"Radis li ti na tome?"
Molitelj:Ha?Mislis na tome da dodje kraljestvo tvoje?Pa naravno!
Idem svake nedjelje u crkvu,dajem milostinju,cak dajem i za
mislje..
Bog:"Ja zelim vise;zelim da dovedes svoj zivot u red,zelim da ostavis
navike,koje drugima idu na zivce,da naucis misliti na druge.Zelim da
pomognes ljudima,da im pokazujes put ka Istini,da lijecis bolesne,
oslobadjas zatocene,nahranis gladne..Jer sve sto si ucinio za te
ljude,meni si ucinio."
Molitelj:Zasto to govor bas meni?Kao da ja mogu nahraniti gladne,pomoci siromasnima?Pogledaj samo koliko love imaju popovi i biskupi!Idi njima reci nek se oni zauzmu za siromahe.
Bog:Oprosti ali ja sam mislio da stvarno molis da dodje kraljestvo moje
i da bude volja moja.To naime,pocinje sasvim osobno kod onoga koji
za to moli,Tek onda kad zelis isto sto i ja,mozes biti vjesnik moga
kraljestva..
Molitelj:Ma to mi je jasno!..Mogu sad nastaviti moliti?
"Kruh nas svakidasnji daj nam danas.."
Bog:hej-hej"Pa covjece ti predebeo!Tvoje molitva te obavezuje nesto
ucinit.kako bi milioni gladnih na ovom svijetu dobili svoj svagdanji
kruh.
Molitelj:..i odpusti nam duge nase kako i mi odpustamo duznicima nasim..
Bog:"A sta je sa tvojim radnim kolegom"?
Molitelj;Njega mi ne spominji!Ti znas da me on vec javno blamira,da je
uvjek arogantan prema meni,da mi dize tlak svojim cinicnim
primjedbama i on to zna.!On mene uopce ne dozivljava ozbiljno,on
sa mnom sprda...taj tip je...
Bog :znam,znam!A ipak ,tvoja molitva?
Molitelj:Pa nisam bas tako mislio!
Bog:Ti si barem iskrenNego de mi reci,jer tebe cini sretnim tako zivjeti pun bijesa i mrznje prema radnom kolegi?
Molitelj:Je ,da!Taman posla!...To me razara,to me boli?
Bog: Ja tebe zelim ozdraviti:Oprosti mu,i ja cu tebi oprostiti.Mozda je tebi
ipak jos prije oprostim.Onda su arogantnost i mrznja njegovi grijesi
a ne vise tvoji.Mozda ces pri tome izgubiti nesto od svoga novc i
imidza.Ali to ce ti donjeti mir u srce.
Molitelj :Hm,nisam bas siguran mogu li to..
Bog:Ja cu ti pomoci.!
Molitelj;i ne uvedi nas u napast,nego izbavi nas od zla..
Bog:Ma nista lakse od toga.Samo mi reci koje te osobe i situacije
uvode u napast.
Molitelj:Kako to mislis?
Bog :Znas ti svoje slabe tocke:neodgovornost,rasipnost,skrtost,seksualnost,agresivnost,odgoj..
Ne daj napasti ni jednu jedinu sansu!
Molitelj:Cini mi se da mi je ovo najtezi ocenas kojega sam ikada izmolio
ali sad je prvi put moja molitva ima veze sa mojim svakodnevnim
zivotom.
Bog :Jako dobro!Napredujemo!Sad nastavi moliti do kraja.
Molitelj:Jer tvoje je kraljestvo i moc i slava u vjeke vjekova .Amen.
Bog:Znas sto mi se svidja?Kad me ljudi kao ti pocnu ozbiljno dozivljavati,
iskreno moliti,sljediti i ciniti ono sto je moja volja.Kada ljudi primjete da ih njihov trud oko moga kraljestva cini sretnim..
***********************************
ČOVJEK U OGLEDALU
Kada postigneš ono što si želio u borbi za sebe
i svijet te učini kraljem dana,
samo priđi ogledalu, pogledaj se
i vidi što taj čovjek ima reći.

Jer to nije tvoj otac, ili majka, ili žena
čije sudove moraš proći;
Osoba čije mišljenje znači u tvom životu
ona je koja te gleda iz ogledala.

Neki ljudi mogu misliti da si iskren prijatelj
i smatrati te divnim,
ali čovjek u ogledalu veli da si samo protuha
ako mu ne možeš pogledati u oči.
Njemu treba ugoditi, ostali nisu važni,
jer on je s tobom otvoren do kraja.

I prošao si svoj najteži ispit
ako je čovjek u ogledalu tvoj prijatelj.
Jer na putu života možeš prevariti čitav svijet
i u prolazu će te ljudi tapšati po ramenu,
ali će ti konačna plaća biti bol srca i suze
ako si prevario čovjeka u ogledalu.
Dale Wimbrow


VLAK ŽIVOTA

Nedavno sam čitao knjigu u kojoj je život uspoređivan s putovanjem u vlaku. Bijaše to veoma zabavna lektira.
Život je poput putovanja u vlaku. Ljudi ulaze i silaze. Za nekih zaustavljanja znaju se dogoditi ugodna iznenađenja. Čovjek proživljava sretne trenutke, ali ima i nezgoda, nesreća, žalosti.
Kad se rodimo i kročimo u vlak, susrećemo se s ljudima za koje mislimo da će nas pratiti tijekom cijeloga našega putovanja. Primjerice, naši roditelji…
Nažalost, istina je posve drukčija. Kadli-tadli oni oni će sići s vlaka i ostaviti nas bez svoje ljubavi, svoje naklonosti, nježnosti, bez svoga prijateljstva i svoga društva. Međutim, u vlak će unići druge osobe koje će nam biti veoma važne.
To su naša braća i sestre, naši prijatelji te ljudi koje susrećemo te koje ćemo zavoljeti u svome životu.
Mnoge osobe koje ulaze gledaju na putovanje kao na kratku šetnju.
Drugi pak na svojoj vožnji kroz život nalaze samo žalost i tugu. Ali ima i onih koji su u vlaku za vožnje uvijek nadohvat ruke te spremno pomažu onima kojima treba pomoć. Mnogi nakon svoga silaska s vlaka ostavljaju iza sebe trajnu čežnju. Mnogi nas sunovraćuju u duboku nevolju. Mnogi ulaze i silaze a da ih nismo ni zapazili.
Čudi nas što su mnogi putnici koji su nam najdraži negdje u nekom drugom vagonu. Ostavljaju nas same u tome odsječku našega putovanja. Naravno da nas to ne priječi uzeti na sebe tegobe putovanja i samoće potražiti ih te se pokušati smjestiti u njihov vagon.
Međutim,na našu žalost ne možemo sjesti uz njih. Mjesto je pored njih već netko drugi zauzeo.
I takav je život. Prepun izazova, snova, maštanja, nadanja, prepun sastanaka i rastanaka, bez ponovnoga sastanka. I nikad se ti trenutci ne će vratiti. Pokušajmo od svoga putovanja kroz život učiniti najbolje što možemo. Pokušajmo sa svima u vlaku biti u miru. Pokušajmo u svakome od njih vidjeti ono najbolje što je u njima.
Sjetimo se i toga da na svakome odsječku životnoga kolosijeka netko od suputnika može 'iskliznuti' te da treba naše razumijevanje i simpatije I mi ćemo možebit 'iskliznuti' s kolosijeka. I vjerujemo da će se netko naći tko će nas razumjeti.
I najveći je misterij putovanja što ne znamo kad ćemo mi napokon sići s vlaka. Isto tako ne znamo ni kad će naši suputnici sići. Pa ni za one koji sjede tik uz nas.
Bit ću veoma tužan i žalostan kad moradnem sići zauvijek s vlaka.
Vjerujem da će veoma boljeti rastanak s nekim prijateljima koje sam susreo za vrijeme putovanja te koji su mi postali dragi.
Veoma će me ražalostiti što ću morati ostaviti svoju djecu same. Međutim, gajim nadu da će doći i glavni kolodvor. Tada ću vidjeti kako svi oni pristižu, sa svom prtljagom što je za ulaska u vlak nisu imali. To će me silno obradovati.
Usrećit će me činjenica te pomisao da sam im pomogao povećati putnu prtljagu te da sam u nju stavio prave sadržaje.
Trudimo se i nastojmo da imadnemo sretno putovanje te da se na kraju sva muka stostruko isplatila. Pokušajmo da pri silasku s vlaka ostavimo prazno sjedalo koje budi u ostalim putnicima što nastavljaju putovanje čežnju te lijepa i ugodna sjećanja
https://www.youtube.com/watch?v=vtEzKzG3sqI
*********************************
Srce mog Gospodina,
utjeho moja i utočište,
Srce mog Gospodina,
koje brišeš sve neisplakane riječi,
Srca mog Gospodina,
koje i kad sam u glibu, i blatu
dižeš me, i tješiš,
Srce mog Gospodina,
koje mi kažeš "ne boj se!"
Srce mog Gospodina,
koje mi praštaš grijehe,
i činiš me laganim poput
lista na vjetru.
Srce mog Gospodina,
hvala ti za svaki trn,
kraljevske krune,
Isuse, blaga i ponizna srca
učini srce moje po srcu svome.
*****************************
Šesta postaja
Veronika pruža Isusu rubac
-Klanjamo ti se Kriste, i blagoslivljamo te.
-Jer si po svojem svetom križu otkupio svijet.


"Kako jednostavan zahtjev može postati izazov i bogato iskustvo?
Stara žena od svojih 70 -80, godina zvala se Sara.I na prvi pogled bila je
jedna od najužasnijih ljudi koje sam poznavao.Ništa lično, ali činjenica da Sara umire...
Niasm imao prilike da provedem vrijeme s umirućima.
Bio sam isusovac tek 4 mjeseca i dio mog "testa" bio je da provedem
obilazeći i da se brinem o ljudima koji su bili na ivici smrti.
I bio sam užasnut.Nisam imao ideju odakle bih počeo.
Što bih mogao reći ili uraditi za nekoga tko će umrijeti već sljedećeg tjedna?
Jednom sam ušetao u Sarinu sobu.Nisam znao što bih
pričao ženi koja ima uskoro umrijeti.No, tu dolazi jedna čudna nenadana intimnost
svjest da je taj netko smrtno biće.I postao sam joj kao dio familije
Pričala mi je najveće tajne i specijalne momente njenog života.I shvatio sam , ona me
je učinila privilegovanim da mogu biti uz nju u ovim trenutcima
blizu smrti.Zaboravljao sam moje početne strahove.
Pomišljao sam:"Hej, " ovo bi moglo ići lako.I možda
se mogu nositi s ovim.Možda rad sa umirućima i nije tako težak, naposljetku.
Ali, tada je ona zatražila nešto, upitala me je pitanje
koje me je suočilo s izazovom van svih mojih , "dobrih", osjećaja i razgovora s njom-Hoćeš li mi protrljati stopala?Da, to me je pitala, hoću li?
I kada sam se zaustavio i ugledao njena ružna, izborana stopala,
jedne starice, pomislio sam ,-Ne! Nikako.No, u nutrini znao sam nešto.Ako joj ne odgovorim
na zahtjev, mogu se komotno pakirati i ići kući.
Kako ću drugačije biti isusovac i svećenik?
I zato sam se trudio ono što sam morao biti,
ja sam bio onaj koji joj je protrljao stopalo.
Moja ruka protegla se do njenih stopala i bio bih prevarant
ako mi Isus na Sudnjem danu ne bi mogao reći,
UMIRAO SAM ; A TI SI MI PROTRLJAO STOPALA"
I tako, trljao sam Sarina stopala, hranio je i molio s njom iz dana u dan sve dok nije umrla.
I, onda sam plakao i zahvaljivao Bogu za privilegiju
da mi je ta stara žena s bolesnim stopalima u svojim zadnjim danima promijenila kurs moga života zauvijek.
Mark Moss, DI,profesor filozofije na
Loyola univerzitetu, Nju Orleans............"
MILOSĐE MI JE MILO;
A; NE ŽRTVA!!!!!!!!
......Oče Naš....Zdravo Marijo.....Slava Ocu...
Smiluj nam se Gospodine!Smiluj nam se!
Isuse blaga i ponizna srca! Učini moje srce po srcu svome!
https://www.youtube.com/watch?v=4o3u1d2rdNc
POKLONI dobrotu
****************************
ŽELIM GA SVIMA KOJI GA NEMAJU A ONIMA KOJI GA IMAJU DA GA ZADRŽE

Imam jednog prijatelja, koji je prijatelj svih mojih prijatelja. Uz mene je uvijek kad god ja to hoću. Linija Njegovog telefona nikada nije blokirana, kada Ga nazovem, On uvijek ima vremena da me sasluša. Moj poziv je uvijek dobrodošao i kod Njega ne postoji nezgodno vrijeme ni nezgodno mjesto. Kada Ga zaboravim, On je tužan zbog mene, jer zna da ću zabrljati bez Njega... Imam jednog prijatelja koji me toliko voli, da ja to ne mogu ni zamisliti – voli me najviše na svijetu, a ni moje prijatelje ne voli ništa manje nego mene. Čudan neki prijatelj, reći ćete, zar je uopće moguće da takav prijatelj postoji u današnjem svijetu?! Da, postoji. To je prijatelj koji ima najljepše ime na svijetu. Zamolit ću Ga da vam šapne na uho svoje ime u dubinu vaše duše i zlatnim slovima utisne u vaše srce. Ako nakon ovoga još niste pogodili ime. Kad zapali tvoje srce plamenom ljubavi, bit ćeš siguran da je to ISUS !!!
‪#‎blanka_medjugorje‬...
https://www.youtube.com/watch?v=_DxjqNYd8xE
Gospa Međugorska (Hodočasnička pjesma)
Pjevaju: Marija Bošnjak i Vedran Vegar Svetišta te tvoja časte, dječica te srcem štuju, umorni ti hodočaste, s tobom mole i putuju. Zagrli nas Gospe Snježna ...
Čini se da je sve manje ljudi koji se jednostavno znaju veseliti životu. O svemu se govori samo ne o ljepoti postojanja. Najčešće se govori o životu kao o problemu. Takav govor čuje se već u vrtiću. Već nam je svima postala navika da zamjećujemo ono što nam život čini teškim i što ga ugrožava pa zato u susretima ponajviše govorimo o toj strani života. Onoj teškoj.

Možda bi zaista trebalo već od djetinjstva odgajati čovjeka da svaki dan sebi posvješćuje lijepe događaje toga dana, da lijepo prije zamjećuje od ružnoga. Da stalno sebi, a onda i drugima, govori što mu se lijepo dogodilo, što dobro posjeduje, a ne samo kakve teškoće ima. Ponekad pomislim da bismo trebali imati audio-vrpcu koja bi nam stalno ponavljala što imamo dobro u životu. Tako bismo stalno otkrivali razlog za radost postojanja.

Kako doći do iskustva da posjedujemo nešto što je tako dragocjeno da i u najtežim trenucima i najtamnijim časovima život može biti razlogom da volimo život i da znamo da ima smisla? Nije teško voljeti život kad nam sve ide dobro. Nije teško govoriti kako je lijep život kad smo mladi i zdravi, kad nam sve u obitelji ide, kad nam se poslovni uspjesi nižu. Kad nam ljudi plješću. Kad dan za danom imamo sve više prijatelja uza se. Ali dođe vrijeme kad sve to pođe obrnutim smjerom. Kako i zašto tada voljeti život?
Slika

Postoji vrijeme u životu u koje ćemo svi ući kad izgubimo mogućnost rada, kad se tijelo muči a ne donosi radost, kad nam je život sam za sebe samo muka. Tada posve spoznamo da živjeti samo sebi nema nikakvog razloga. Postajemo svjesni besmisla življenja samo za sebe. Kako tada preživjeti? Jedino ako imamo iskustvo da smo živjeli za druge. Jedino ako u tom času volimo nekog i netko voli nas. I makar fizički ne mogli više ništa učiniti, imamo motiv boriti se za život jer znamo da je samo naše postojanje radost onima koji nas ljube. I njihovo je postojanje tada jedina naša radost i jedini razlog da ne dignemo ruke od života.

Da bismo imali to iskustvo u najvažnijem času života, treba još u djetinjstvu i mladosti povjerovati da se ne isplati samo sebi živjeti. To nije nimalo lako jer smo po naravi skloni od najranije životne dobi svojim prohtjevima ugađati. Možemo li sebi na pitanje: «kako si?» odgovoriti: «dobro je, sretan sam što sam živ»?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2014 23:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Cilj Božjeg stvaranja jest da se Bog kao Ljubav objavi svemu stvorenom. Cilj stvaranja čovjeka jest da ga Bog usreći samim sobom.

Cilj i smisao svakog ljudskog života jest da upozna Boga kao Onog koji ga voli i da mu vrati ljubav za Ljubav, da sebe dadne Bogu.

"Ljudski život se živi u tri etape: prva traje 9 mjeseci, druga traje 99 godina, a treća 999999... godina. U prvoj se čovjek mora tjelesno razviti da bi, neovisno o majčinu tijelu, odživio zemaljski život; u drugoj etapi čovjek se mora duhovno razviti, steći osobine djeteta Božjega, osloboditi se navezanosti na 'majku zemlju' da bi mogao živjeti u trećoj etapi – u vječnom životu."

Čovjek je po svojoj naravi tražitelj, mnogostruko je aktivan, muči se oko mnogo čega i najčešće ne pronalazi ono bitno i ostaje nezadovoljan, nemiran, nesretan.

Jesam li ovoga časa našao ono bitno i s njim mir, zadovoljstvo, sreću? Vjerujem li da mi je ono bitno na dohvat ruke?

Bog me je stvorio za sreću. Isus je rekao da je "došao da ljudi imaju život i da ga imaju u izobilju" (Iv 10, 10b). Vjerujem li Božjoj riječi: da je moguće biti smiren, radostan, sretan – i da ja to mogu ako ostvarim ono bitno?

Neću gubiti vrijeme! Trošiti sile uzalud! Neću tražiti ono bitno u sporednom!

Potražit ću ga u srži svoga bića! Ono bitno nije u pojmovima, riječima, djelovanju, uspjesima, u bilo kojoj vanjskoj stvarnosti. Ono se nalazi u svemu, a mogu ga otkriti ako gledam Božjim očima – kroz prizmu smisla i cilja Božjega stvaranja, uzdržavanja i upravljanja.

Ono bitno, ono najvažnije, najsudbonosnije može se u Božjem svijetlu ovako izreći: Darovana mi je sloboda da danas, sada, odgovorim na ljubav koja mi se daje – da vratim ljubav za Ljubav!

Bog i čovjek dva su bića koja se stalno traže: Bog ne želi biti bez čovjeka, a čovjek ne može bez Boga. Bog svakog čovjeka voli i svatko mora osobno odgovoriti na tu ljubav. Bog me sada pita: "Šimune, Andrija, Stjepane, Franjo, Josipe, Krešimire, Marijo, Ano, Ivano..., ljubiš li me?" "Ljubiš li me svim srcem svojim, svom dušom svojom, svom snagom svojom i svim umom svojim? - A sve druge ljubiš li kao sebe samoga?"

Ono što je za čovjeka najvažnije nije zdravlje, sposobnosti, bogatstvo, uspjeh, ugled pred ljudima, slavno djelo..., nego darovana sloboda da se danas, sada otvorim Ljubavi, da sada živim i djelujem u ljubavi, za ljubav. Veliko djelo učinjeno s malo ljubavi, malo je djelo! Malo djelo učinjeno s velikom ljubavlju, veliko je djelo! Siromašna udovica je sa svoja dva novčića dala više od svih jer je dala sve s ljubavlju.

Isus je sebe i cijeli svijet predao, izručio Bogu. I ja po Isusovu primjeru, uz pomoć Duha Svetoga, moram sebe i sve oko sebe predati Ocu. Isus je ustvrdio: "Tko izgubi svoj život radi mene, taj će ga sačuvati za vječnost!" (Lk 9, 24). jedino Bog me može sačuvati za vječnost. Isus mi je od Oca poslao svoga Duha Svetoga da mogu ostvariti ovo predanje. Ono nije nikakvo osiromašenje, nego cijena da bih dobio Sve.

Da bih se mogao dati, moram biti slobodan. Zato moram izboriti slobodu. Neprijatelji slobode su bezbrojni: sebičnost, strah pred teškoćama, srdžba na neprilike, kukavičluk. Trebam imati snage vidjeti sebe u istini. Ne bježati, ne htjeti biti netko drugi. Već to je savršenost u klici. Otac nebeski dat će sunca, kiše, toplinu. Klica će se razrasti do punine.

Sveti Augustin reče: "za sebe si nas stvorio, Bože, i nemirno je naše srce dok se ne smiri u Tebi!"

Kardinal Newman: "Bože, od Tebe dolazim, u Tebi živim. Daj da se Tebi vratim i ostanem s Tobom kroza svu vječnost!"

Novalis: "Ljubav je zadnji cilj svjetske povijesti i Amen svemira!"
*************************************************

Evo
idem pred tobom,
dijete moje,
svakom stopom tvojega puta
pomna srca prolazim
po raskrižjima ti ostavljam svjetiljke
da ti kažu kamo ti valja poći
o, da ih prolaznici i vjetrovi ne pogase...

Idem pred tobom, dijete moje,
svaku bol i svaku radost
što na tebe čeka
svom dušom proničem
i svaki osmijeh, svaki muk, suzu, pjesmu
svako odmorište i čežnju cjelivam,
kako bi s tobom bili mudri, kako bi ti bili krilati...

Kad bih te i samo stope tvojega puta poštedio
kad bih te i samo jedne rane slobodio,
dijete moje,
to ne bi bila ljubav
ta time bih te onemogućio
da dorasteš do sebe
da ispuniš svoj život
i uđeš u svijetlo...

Nije malo što se od tebe traži,
dijete moje,
a ja ti nemam što dati do svoje ljubavi
i ne umijem ti reći
koliko će te ona grijati
u odveć studenim noćima
koliko jačati među odveć tvrdim rukama
koliko krijepiti posred bešćutna vremena...

Ali kamo god išao
i ma što ti se zbilo,
dijete moje
htio bih da znaš
da ja idem pred tobom
i da je sve kroza što prolaziš
povijest i mojega života
i da je ljubav,
premda je kadkad bolna,
jedini put...

Stjepan Lice
https://www.youtube.com/watch
Blagoslov
~Leti kroz prostor i vreme ljubav ne ume da greši dok sanjaš letove nove nek tvoja se duša smeši...http://thesmilingsoul.com Maja :)


Mnogi, koji godinama ispovijedaju jedan te isti grijeh svoje slabosti, slični su djetetu koje brzo opet traži roditeljsku ruku, nakon što je ispusti.Njihova su trajna sigurnost i snaga samo su roditeljske oči koje stalno jebde nad njima.
Božidar Prosenjak


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2014 17:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika
*****************
razmišljanja jednog farizeja
+++++++++++++++++++++++++
Budi ti malo.....budi Pieta
ne moraš biti Majka
samo ga primi u svoje krilo,
raspetu ljubav, ruglo tadašnjeg svijeta.
Pokreni se, skriven, iz prikrajka
primi to tijelo, ruke i lice milo
++++++++++++

MILO????
++++++++++++
Na glavi i kosi "ukras" od krvi,
pogledaj to lice, ni osude ni bola
a, sebe i Majku i križ nam je dalo.
Ponizno do boli, ni posljednji ni prvi,
jer to mi je lice životna škola,
i, pitaš sebe; da li je ono moje ogledalo?
+++++++++++++++++++++
Isuse mili, nutrina mi vrišti od stida,
stisnuh te, uza se, ko grč utopljenika,
u moru opačina, grijeha i sramota...
Visoko predamnom stoje poput zida,
a, u duši mi ružna slika...
stranica moje knjige života.
+++++++++++
I ljubim rane, mojim grijehom probodene,
i grlim križ, običan, drveni a slavni,
a, srce moje, tvrde šije, znalo da nije smjelo,
zaboravilo da spasavaš i mene,
pa je često, vrlo često, kamen zaglavni
odbacilo od sebe; oholo, okorjelo.
+++++++++++++++++++
Eh, da je sve to, samo dio sna,
da cjelovom milujem ranu na boku,
i brišem krvavim znojem ranjena prsa,
jer me samo oni vuku sa lepljivog dna,
i brišu suzu duše u oku,
da svaki dan, bude dan Uskrsa.
autor.......onako izašlo van, ja nisam kriv niš
++++++++++++++++++++++
prolog
.....negdje 70-tih godina prošloga vijeka bila je jedna tzv. kulturna manifestacija, zvala se "Radost Europe", i imala je znakovitu himnu...."Kad bi svi ljudi na svijetu, baš kao sva djeca na svijetu...."(dalje se ne sjećam, )
.........koliko nam je to danas potrebno...
****************************
SRODNE DUŠE

Ljudi misle da je srodna duša tvoja savršena kombinacija i da je to ono što svi žele. Ali istina je da je srodna duša ogledalo, osoba koja ti pokazuje sve što te drži vezanog, osoba koja ti skreće pažnju na tebe kako bi mogao promijeniti svoj život.
Srodna duša je vjerovatno najvažnija osoba koju ćeš ikad upoznati jer će srušiti zidove koji te okružuju i razdrmati te. Ali treba li zauvijek živjeti sa srodnom dušom? Ne. To je previše bolno. Srodne duše samo dolaze u tvoj život da bi ti otkrile još jedan sloj tebe, a zatim odlaze.

Svrha srodne duše je da te prodrma, da ti malo rasturi ego, pokaže ti tvoje prepreke i ovisnosti, rastvori ti srce kako bi novo svjetlo moglo ući u njega, učini te toliko očajnim i van pameti da moraš promijeniti svoj život.

Elizabet Džilbert http://www.youtube.com/watch?v=lAK-Bi4w7mM
Slika
********************************
Kad su se upoznali, on se njoj divio, ona se njemu divila.
Pricali su o svemu i svacemu dajuci jedno drugom najlepsi deo sebe.
On je nju obozavao, ona je njega obozavala.
Na dan vencanja on joj je poklonio svoje srce, ona je njemu poklonila svoje srce.

I ziveli su tako izmesanih srca, on sa njenim, ona sa njegovim.

Prolazilo je vreme, poceo je manje da joj se divi i ona je pocela njemu manje da se divi.
Prestali su da se obozavaju.
Jednog dana on je osetio da vise ne moze da je podnese.
Istog dana i ona je osetila da vise ne moze da ga podnese.
On je prestao da izlazi iz svoje male sobe, ona je prestala da izlazi iz svoje male sobe.
Delio ih je opusteli dnevni boravak.
Tog popodneva on je prelistavao male oglase i ona je tog popodneva prelistavala male oglase.
Bilo mu je cudno kad je zapazio dva oglasa pod sifrom " izgubljeno srce" .
I njoj je bilo cudno kada je zapazila dva oglasa pod sifrom " izgubljeno srce".
Onda je on obavio telefonski razgovor i ona je obavila telefonski razgovor.
Ujutro on je ranije krenuo na posao.
I ona je tog jutra ranije krenula na posao.
Oko podneva njemu je stigao prvi E-mail, i njoj je oko podneva stigao prvi E-mail.
Vec predvece on se njoj divio, ona se njemu divila.
Pisali su o svemu i svacemu dajuci jedno drugom najlepsi deo sebe.
Kroz dva dana on je nju obozavao, ona je njega obozavala.
Te veceri, kad su se sreli ispod sata, bili su sokirani.
On je njoj vratio njeno srce, ona je njemu vratila njegovo srce.
*****************************************
Slika
********************************************
Biti zaljubljen ne znači nužno i voljeti. Biti zaljubljen je određeno stanje; voljeti je čin. Stanje podnosimo, za čin se odlučujemo.
Ljubav, vjernost, vjera i pravda otišli su na spavanje; kad se probude na svijetu će sve biti bolje.
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Srce ima svoje pameti, koja ne poznaje pamet.

Ljudi kažu da postoji mudrost glave i mudrost srca.
U braku je od logike mnogo više potrebno strpljenje.

Ljubiti znači ljubiti usprkos, a ne zbog nečega.
Ljubavni pogled dug je tekst.
Svi muškarci očekuju od žene isto, žene od svakog muškarca očekuju nešto posebno.

Žena može da se izliječi od svake izmišljene bolesti, ako joj se kaže da je to znak starosti.

Ružama je potrebno sunce, a ženama ljubav.

Neka vas bog čuva zlih žena, a dobrih se čuvajte sami.

Žene uglavnom slabije posluju od muškaraca. To je zbog toga što nemaju žene za savjetnike.

Žene nisu nikada tako jake kao onaj put kada se naoružavaju vlastitim slabostima.
*********************************
ZLO IMA SAMO JEDNO IME= MRZNJA, A TRI PREZIMENA: TUGA ; STRAH I ZALOST. LJUBAV IMA SAMO JEDNO IME =BOG, A TRI PREZIMENA OTAC; SIN; I DUH SVETI.......imena ko imena, al srce " TOPI" SAMO JEDNO, jedna vatra, jedan Sveti plam.......izbor je tvoj......
*******************************
Slika
Presveto Srce Isusovo I Bezgrjesno Srce Marijino

O, Isuse, osjecas moju bol, osjecas moje suze. Srce mi se steze od boli, gledajuci ovaj svijet nevoljan i grjesan, oprosti nam Isuse.
Da, umorni smo od svih nedaca koje nas biju, od svih grijeha koji nas udaljuju od Tebe.
Koliko nas ljubis Isuse, i svoj zivot si za nas dao, a ipak Tvoja djeca idu sve dalja i dalje od Tebe. Zasto? Zasto, kad places zajedno s nasim bolima, kad osjecas s nasim patnjama. Oprosti nam, Boze!
Ucini, jer Tvoja jedna rijec, moze uciniti promjenu u nasim zivotima, ucini, da se nikad ne udaljujemo, ne odvajamo od Tvoga Srca, da nikad ne zaboravimo Tvoju ljubav.
Hvala Ti, Isuse!
I jednom opet, kad vidis moju suzu u oku, znaj, Isuse, da je to zato, jer Te zovem, jer Te trebam, jer Te ljubim!
**************************************
-Srce je kao kesten; da bi postalo dobro, treba ga duboko zarezati.
Život često potvrdi ove reči..
-" Dva zatvorenika pogledase kroz resetke, jedan vidje blato, drugi vidje zvijezde....."
-Postavi prosjaka na konja,
i odjahat će u pakao.
-Kad molis u suzama, glas SRCA, je glasniji od usana.......
*****************************************
Slika.
*****************
Da li si ti sargarepa, jaje ili zrno kafe?

Cerka se zalila svom ocu na tezak zivot i rekla kako ne zna vise kako da se suprotstavi zivotnim problemima i teskocama, kako nema vise snage za borbu; jer cim resi jedan problem, vec je pred njom drugi i tezi od prethodnog.
Njen otac, koji je bio kuvar po zanimanju, odveo ju je u kuhinju. Uzeo je tri lonca, napunio ih vodom i stavio ih na vatru. Za kratko vrijeme voda u posudama pocela je da kljuca. U prvi lonac je stavio sargarepu, u drugi jaje, a u treci nekoliko zrna kafe, zatim ih je ostavio da se kuvaju neko vreme.
Cerka se nije mogla strpeti, jer nije znala sta njen otac tim postupkom zeli reci i dokazati.
Otac je iskljucio sporet, pa je izvadio sargarepu iz vode i stavio je u posudu, a isto je uradio sa jajetom i kafom. Pogledao je cerku i upitao: "Sta vidis?"
- "Vidim sargarepu, jaje i zrno kafe", odgovorila je.
Zatrazio je od nje da opipa sargarepu i osetila je da je sargarepa jako meka i krhka. onda je zatrazio da oguli jaje i videla je da je ono tvrdo i skuvano. Rekao joj je da pomirise kafu, a ona se nasmesila kad je osetila njen bogati miris.
-"Ali sta sve ovo treba da znaci"?, upitala je zacudjeno.
-"Znaj, kceri moja, da su i sargarepa i jaje i kafa prosli kroz isto stanje, boreci se sa istim neprijateljem -'kljucalom vodom', ali se svaki od njih suprotstavio na razlicit nacin.
Sargarepa je bila tvrda i jaka, ali je vrlo brzo omeksala i oslabila u kljucaloj vodi.
Jaje je cuvala njegova jaka ljuska, ali ne zadugo i ono se skuvalo u vreloj vodi i promenilo iz tecnog u tvrdo stanje.
Dok je kafa sasvim drugacija. Njeno zrno je ostalo isto, naprotiv - ona je uspela promeniti vodu! A ti??
Da li si sargarepa koja je naizgled jaka, ali, cim naidjes na manje prepreke i teskoce, oslabis i gubis snagu?
Ili si jaje mekog srca koje, kad naidje na probleme, postaje jako. Tvoja ljuska (spoljasnji izgled) se ne menja, ali se menja tvoja unutrasnjost tako da tvoje srce postaje tvrdo, jako i gorko?
Ili si zrno kafe koje izmeni vrelu vodu (a ona je izvor bola) tako sto je cini ukusnom i daje joj lep miris. Ako si kao zrno kafe, ti svoju okolinu cinis boljom, vrednijom, ti teskocu sebi olaksavas tako da ona bude olaksica umesto teskoce i problema, brige i tuge.
Razmisli, kceri moja, kako ces se suociti sa svim problemima i teskocama ovoga sveta??"
****************************************************
Slika
**********************************

Bog nam daje ,Bog nam ostavlja nadu ,
"BEZ NADE SRCE BI PUKLO !"
Pa kako god dan prođe ,tako nam drugi dođe ."Smrkne ,svane ....smrkne ,svane ....
I svaki put ponovo kažemo ...
"Bože, čuvaj me, daj mi snage kad mi je najteže, daj mi volje i kad više ne bih marila ni za čim ,daj mi ljubav u srcu ,da nikad nikog ne mrzim i ne dozvoli mi da živim bez nade....

Jer s ovim u srcu i duši svojoj,znam da ću uvijek ostati
"ČOVJEK ONAKVOG KAKVOG SI TI STVORIO!"

Dobar i radostan dan vam želim ,ispunjen snagom i voljom za dalje ....

— sa Goran Đurinić, Diana Skific, Ivan Zovak i još 45.
Slika
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cWPPedsKMUc&list=PL45713536961CC10C[/youtube]
izvori, facebook
do slijedećeg javljanja, kad se dočepam PC, od sina, vaš cirenac, Bog vas sve blagoslovio......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2014 19:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika
Halil Džubran: Izreke potoka

Život nije samo veselje;
Život je čežnja i odlučnost.
Mudrost nije u riječima;
Mudrost je smisao u riječima.
Veličina nije u visokom položaju;
Veličina je u onih koji odbijaju položaj.

***

Čovjek nije plemenit po podrijetlu;
Koliko li je plemenitih poteklo od ubojica!

Niti je pokvaren svaki onaj koji je okovan;
Katkad je lanac dragocjeniji od ogrlice!

***

Raj nije skrušenost;
Raj je u čistu srcu.

Pakao nije u muci;
Pakao je u praznu srcu.

***

Ljepota nije u licu;
ljepota je svjetlost u srcu.

***

Savršenstvo nije u onih koji su čista srca;
Vrline može biti i u grijehu.

***

To reče potok drvetu na svojoj obali;
Možda je u onome što je pjevao potok
Bilo nešto od tajna mora.
*****************************************************************
****************************************************
BILA SAM TRN U TVOJOJ SVETOJ KRUNI,

A TI MI DADE DA TRN PROCVJETA NAJLJEPŠOM RUŽOM!

BILA SAM ČAVAO U TVOJOJ PROBODENOJ RUCI,

A TI ME SAKRI U RANU SRCA SVOGA!

BILA SAM NIJEMI PROMATRAČ KOD TVOJE SVETE MUKE,

A TI MI DADE MILOST DA OSJEĆAM TVOJU BOL!

BILA SAM SVJEDOK TVOGA UMIRANJA,

A TI ME OBASJA SVJETLOM SVOGA USKRSNUĆA!

BILA SAM SUHA I ŽEDNA PUSTINJA,

A TI DADE DA IZVOR ŽIVE VODE PUSTINJOM POTEČE!

BILA SAM HLADNA STIJENA TVOGA GROBA,

A SADA TI ŽIVI KRISTE - ŽIVIŠ U MENI

KOJE LI LJEPOTE!
***********************************

Kako se zove tvoj Raj na Zemlji? Piši: "Međugorje".
·

+++
naslov Danas 24. studenoga navršava se četrnaest godina od smrti fra Slavka Barbarića, svećenika koji je od 1982. do svoga smrtnoga časa radio u Gospinoj školi. I smrt ga je zatekla na poslu u toj školi: umro je na Križevcu, između 14. i 13. postaje križnoga puta nakon što je sa župljanima i hodočasnicima završio pobožnost križnoga puta koju je toliko puta predmolio. POČIVAJ U MIRU


Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 pro 2014 18:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika
JUTRO KAD JE PRESTAO DA LAŽE SVE OKO SEBE, , uzalud, jer nada svakako umire poslednja,
IN MEMORIAM
To jutro nedeljno, ko i svako drugo, ustao rano, skuvao sebi tursku, seo u hladnu terasu, (čudno činilo se sve odbojno i neprijatreljski hladno), sa zebnjom i grčem u stomaku, uzeo telefon, blagoslivljao ga,, molio i nazvao, ....reči,"" a ko ste joj vi...aha,
(su mu bušile srce, jer znao je nastavak.)...primite naše...
Da, knedla je ili mala lubenica, svejedno, su nekako prošle kroz grlo,to je zbog sebe, progutao , bol nadajući se da je to pokeraški, ladan,trik, al kako reć roditeljima,""; e pa lep dan danas, ....znate umrla vam kćerka, pa eto ..vi....."
a, deci, , pa znate , mame nema više, na zemlji, na nebu je, jer je Bogu zafalio jedan anđeo, a, ja sam isuviše težak, ...pa, e, objašnjenja, zaludna, par reči, i idemo dalje, jer je bio svjestan....pa netko mora ostat pribran, da .I , to ga je umalo koštalo života, dok su se tlakovi približavali , ko na filmu jedan drugom , nadajući se spajanju kod 200, zajedno sa srcem, .Nabrzinu se natrpao lekovima, šta je imao, jer dok dođu, pa, pa.....
Lagao je svima, i niko mu verovo nije, a i kako bi, pa znalo se, ali......on je bio valjda jedina budala koja se poslednja nadala, i nije prestala nikad, ...
Voleo je posle tog , jjoš neke, neuzvraćeno, voli i sad, pa onda se oseća živim....jer to je život, ljubiti i biti ljubljen, dobro je nekog pored sebe, ostane kod iskrenosti i za druge.....jer ako stvarno ljubiš, to se vidi, osjeća, ne moš sakrit i ......još nešto....ne moš zadržati, dijeliš, širiš oko sebe, znaš da misle mnogi da si lud, ali .....to je i jedna od LUDOSTI PORUKA KRIŽA,
Doviđenja, ..jednoj dobroj ženi.....


Slika


Slika

NEKOGA VOLIMO

Nekoga volimo kad su nam njegove ili njezine potrebe i želje podjednako važne kao i naše vlastite.

Smisao je u tome da se ljubav izražava postupcima. Onim što radimo, a ne riječima, iznova definišemo ono što jesmo te do koga i do čega nam je stalo. Mi smo verbalna vrsta i jako smo naklonjeni riječima kad nešto treba objasniti – i nekoga prevariti. Najgore je prevariti sebe.

Ono u što odlučujemo vjerovati blisko je povezano s dubokim potrebama- na primjer, sa snom o savršenoj ljubavi kojeg nosimo u sebi, s bezuslovnim prihvatanjem kakvo samo majka može pružiti. Zbog takvih želja sami sebe varamo na najgori način, podložni smo razočaranjima i prepuštamo se nadi da smo, naposljetku, pronašli osobu koja će nas zauvijek voljeti takvim kakvi jesmo.

Istinska ljubav od nas zahtijeva i hrabrost potpunog otvaranja drugoj osobi.

Gordon Livingston
**********************************************

NEPOZNATI AUTORI O SREĆI



Sreću ne čini ono što imamo, već koliko u tome što imamo uživamo.

Sreća je kao kad se upiškite po hlačama. Svi to vide, ali samo vi možete osjetiti toplotu.

Sreća se može pronaći i u najmračnijim periodima, ako se čovjek sjeti da upali svjetlo.

Tražeći sreću za druge ljude pronaći ćeš je i za sebe.

Za svaki minut bijesa gubiš 60 sekundi sreće.

Sreća je kao džem. Ne možeš nimalo namazati a da bar malo ne kapne na tebe.

Sreća se ne mjeri uvijek u broju osmijeha.

I bonus misao:

Najljepše su srećne djevojke. Odri Hepbern
*********************************************
O PRILIKAMA I LJUBAVI

Shvatila sam da često ne postoji druga prilika; bolje je prihvatiti darove koje nam nudi svijet. Ako treba nekom ili nečemu da budem vjerna u životu, prije svega moram biti vjerna sebi. Ono malo iskustva koje sam stekla u životu naučilo me je da niko ničim ne gospodari, da je sve iluzija – a to važi kako za materijalna dobra tako i za duhovne vrijednosti. Ko je makar jednom izgubio nešto što je imao a smatrao svojim neotuđivim posjedom (što se meni već bezbroj puta desilo), shvati da mu zapravo ništa ne pripada. I ako mi već ništa ne pripada, nemam nikakve potrebe da gubim vrijeme baveći se onim što nije moje: bolje je da živim kao da je danas prvi (ili posljednji) dan mog života.

Ljubav je uvijek nova. Nije važno da li volimo jednom, dvaput, deset puta u životu jer se stalno suočavamo sa situacijom koju ne poznajemo. Ljubav nas može odvesti u pakao ili u raj, ali uvijek nas nekud odvede. Treba je prihvatiti, jer je ona osnovna hrana našeg postojanja. Ako je uskratimo sebi, umrijećemo od gladi gledajući žudno u drvo života, a nećemo imati smjelosti da pružimo ruku i uberemo plodove. Treba tražiti ljubav, ma gdje ona bila, čak i onda kada to podrazumeva sate, dane, nedjelje razočarenja i tuge.
Jer onog časa kada krenemo u potragu za ljubavlju, i ljubav takođe polazi nama u susret!
I spasava nas.

Koeljo

++

Hvala Jelena!
********************************************
O ŽENAMA I LJUBAVI

Prosječan čovjek voli više ženu nego ljubav. Kod žena je sasvim obratno: rijetko je kojoj ženi dovoljan samo čovjek, i koja ne čezne da bude voljena. Istina, mnogo se na svijetu manje misli o ljubavi nego što izgleda. Ljubav na svijetu održavaju samo žene i pjesnici. Čovjek voli ljubav-bol, a žena voli ljubav-radost.

Najljepše oči ima slovenska žena, jer uvijek izgledaju začuđene. Ne padaju samo poročne i pokvarene, nego često i savršeno čiste, i po prirodi vjerne. Žena pada iz raznih uzroka; iz ljubavi, iz dosade, iz strasti fizičke, iz sujete, iz slabosti volje, iz interesa materijalnog, iz roamntike, iz osvete.

Žene počinju bivati duboko milosrdne tek kad su i same duboko nesrećne, u sreći su bezdušne i pustoglave, sasvim obratno od čovjeka koji je dobar samo kad je srećan. Kod žena je urođeno da vara i na malo i na veliko, svjesno i nesvjesno, namjerno i nenamjerno, a vrlo često i bez ikakve zle namjere, ipak sasvim često iz najbolje namjere u najviše slučajeva, samo da bi se većma dopala. Ali jedna žena samo vrijedi koliko voli, a ona vara i kad najvećma voli.

Jovan Dučić – Blago cara Radovana



Slika
***********************************************************
DUŠA
Nemoguće je sresti čovjeka a da ne utičete na njegovu dušu.

Vaša se fizička tijela razlikuju na način koji određuje vaš duhovni razvoj. Mnogi ste doslovce izgladnjeli svoje duše i dopustili da materijalizam potpuno zavlada vašim umom. Duša uvijek ide naprijed, nikad natrag. Ona nosi nadu i ljubav u životu. Nije uvijek lako. Čak ni uz puno napora ne živite uvijek prema tim idealima. Ali, ako se trudite, to je već korak naprijed.

Ponekad duše nisu zle, nego su samo izgubljene ili su zapale u loše društvo. Ako se slažu, pomažemo im da iziđu iz tame na put svjetlosti. Duše koje obavljaju taj posao nazivamo spasiteljima. Njihov je zadatak da se spuste na niže nivoe. Za taj posao odabrani su zbog visoko razvijene snage volje. Usuđuju se spustiti u najtamnija područja. Za to je potrebno puno znanja i hrabrosti. U najtamnija područja uvijek idu u grupama od četiri. Time sačuvaju sve četiri dimenzije duše kojoj pomažu. Tako se zlo ne može umiješati u naš posao.

Stiven Turof
****************************************************************
NE RASPLAČI ŽENU

Budi jako oprezan da ne rasplačeš ženu

jer Bog broji njene suze.

Žena je nastala od muškarčevog rebra,

a ne od njegovih stopala da se po njoj gazi.

Ne od njegove glave da se njome vlada,

nego od boka da mu bude jednaka.

Ispod ruke da bude zaštićena i

pokraj srca da bude voljena.

+++

Talmud

Slika
*

***********************************************



Slika
HOĆU ŽENU

Hteo bih

Da zaspim snom dužim nego eon ceo

Da zaspim u krilu jedne žene

Koju dugo tražim i koja mene čeka negde

I ne pitaj

Da li ima ime ili se krije iza nadimaka

Da li govori lepe ili ružne reči

Ni da li joj je osmeh zvonak kao hladno

jutro

Ne pitaj

Ima li mladež iznad gornje usne

Da li je mlada ili samo vitka

Ni da li su joj duge noge a kose bujne

Ne pitaj

Da li sam voleo baš takve žene

Da li sam ih grlio pijan ili trezan

Ni da li samo ljubih pohotu u njima

Ne pitaj

Da li sam im dao ikad išta

Ni da li su one pružile meni nešto

Ne pitaj – ne znam

Jer slutim

Samo jednu ženu – ženu bez imena

Sa očima što imaju boju moje tuge

I pogledom zadenutim

Jedino u lutanju mojih zenica

Slutim ženu

Čije usne imaju ukus poljubaca

A koje nikad ljubile nisu

Jer ona ne ljubi usnama nego dušom

Slutim ženu

Koja nikad nije rekla reč Ljubav

A o njoj ćutanjem naglas zborila

Slutim ženu

Čije grudi ne mirišu požudom

Već strašću i čežnjom čistom

Slutim samo

Ženu kojoj drhtim utrobom

A ona u mojoj odanosti nadmoćna i tiha

Kao da na prestolu sedi

I hteo bih

Ali još uvek stojim sam

Zarobljen raskršćima ljubavi i

nesanice

Anđelko Zablaćanski
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 11:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika

RADUJTE SE NARODI.....nemoj potrositi sve suze, za onima koji nisu tu, svaka kap tvoje tuge , molitve i sv. Mise, za njih je radost nezaboravna i pere ih od gliba cistilista, dok ih arhandjeo Mihael, skrunicom u ruci, i Majkom nasom Marijom, vodi u Raj, u Nebo, u vjecnu slavu Uskrslog Jaganjca, izbijeljenih haljina,...u LJUBAV, koja nikad ne prestaje, a nije prolazno zemaljska.Vjecna je.Zato nemoj potrositi sve suze, ne uskracuj im radost, jer mole za tebe., da budes i ti jednom prijateljbozije slave,U NOCI BOZICNOG SLAVNOG RODJENJA OTKUPITELJA NASEGA, kada duse ciste i nevine od svega zemaljskkog stizu Gospodinu....ZATO MOLIM TE , NEMOJ POTROSITI SVE SUZE....i jos nesto...NIKAD NE PITTAJ ZA KIM ZVONO ZVONI..........ONO ZVONI ZA TOBOM........SRETAN BOZIC SVIMA...........donko, magare
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 17:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Znate li kako su vol i magarac dospjeli u betlehemsku štalicu?

Znate li kako su vol i magarac dospjeli u betlehemsku štalicu?

Dok su još Marija i Josip bili na putu u Betlehem, jedan je anđeo krišom okupio sve životinje. Htio je odabrati koje će Svetoj Obitelji pomagati u štali. Lav se, dakako, javio prvi:
- Samo je jedan kralj dostojan služiti Gospodru svijeta! - riknuo je. - Raskomadat ću svakoga tko se približi tom Djetetu!
- Suviše si jarostan - reče mu anđeo - Ne smije se zbog dobra činiti zlo.
Druga se prišuljala lisica. Nevino se ulagivala:
- Ja ću se za njih dobro brinuti. Božanskom Djetetu ću donosit najslađeg meda a Rodilji svakoga jutra po jednu kokoš.
- Ti si prenapasna - reče joj anđeo. - Napravit ćeš više štete nego koristi.
Potom se došepuri paun. Raširivši svoj kićeni rep stao se kočeperiti:
- Ja ću u priprostoj ovčjoj štali biti najljepši ukras. Takvoga ni Salomon nije imao u svome hramu!
- Suviše si tašt - odvrati anđeo. - Misliš samo na sebe.
Zatim su se izredale sve životinje i hvalile se svojim znanjem i umijećem. Ali strogi anđeo nije bio ni s jednom zadovoljan. Već se odlučio vratiti na nebo neobavljena posla kad li, na polju, opazi vola i magarca . Služili su seljaku.
Pozove i njih, pa ih upita:
- Kakvu uslugu mi možete ponuditi?
- Nikakvu - reče magarac i žalosno poklopi oči ušima.
- Ništa nismo naučili. Jedino što znamao jest poniznost i strpljivost. Sve drugo samo nam je donosilo nevolju!
Vol, tek da se oglasi, nevoljko muknu:
- Možda bismo ipak mogli tjerati muhe svojim repovima… ili… svojim dahom grijati Dijete…?
- Takve tražim! - reče anđeo i povede ih u betlehemsku štalicu.
I PO MALIM, PONIZNIM STVORENJIMA, BOG ČINI VELIKA DJELA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 pro 2014 15:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Zahvalna molitva na Staru godinu
Predobri Boze, na svrsetku ove godine dolazim k Tebi da Ti zahvalim na svemu sto si mi udijelio prosle godine.Ponajprije Ti zahvaljujem za nebrojene milosti i duhovne darove, od kojih sam ja tek neznatan dio primjetio i osjetio..Zahvaljujem Ti sto si mi tolike molbe dobrostivo uslisao, sto si tolike moje zablude popravio i tolikim me rasvetljenjima, spasonosnim opomenama i duhovnim utjehama obasuo.Zahvaljujem Ti nadalje i na milosti vremenitog zivota iako sam svojim grijesima toliko puta zasluzio da ga oduzmes, kad sam ga tako cesto zlorabio.Hvala Ti za tolika druga dobrocinstva: za zdravlje, za srecu i slogu u obitelji, za uspijeh u pothvatima i blagoslov u vremenitim stvarima.
Ti si me , Gospodine, prosle godine tako divno vodio: znao si dobrostivo sputavati moje strasti, obuzdavati neuredne teznje, rasprsivati strah, olaksavati zalosti, tjesiti me u potistenosti, jacati u slabosti.Budi i slijedece godine moja snaga da Ti vjernija sluzim i sto savrsenije ispunim Tvoju svetu volju, pa doslo sto mu drago.Ti si uza me, pa cega da se bojim? U Tebe se Gospodine uzdam.Necu se postidjeti dovijeka!Amen
*************************************Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 210 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr