www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 pro 2014 10:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
fileo napisao:
Samuel napisao:
Citat:
Kakav pacijent?? :b101: :b101: :b101:


Vrijeđaj kao što su i katolici vrijeđali Luhtera jer mu nisu ništa mogli teološki pa im je to jedino preostalo. Prvo nauči što je nanovoređenje pa onda diskutiraj. Čitaj malo i o faci Wycliffu kojeg su htjeli smaknuiti ali ga je Bog zaštitio. Jezik te odaj jer sam iz izste zemlje deder kao i ti. Jesil bolan negdje iz srednje Bosne - možda smo iz istog grada....


Da, tako je, nisu mu ništa mogli teološki (kao ni Scootu Hahnu, još nam je i časnu zbario!
Koliko ono tvojih denominacija ima??
Svaka protestantska baba iz dana u dan osniva novu sektu!
Tko je Scoot Hahn??

A facu Wycleffa je zaštitio the Rock, a ne Bog, šta lažeš?! Nešto tu smrdi! :roll:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VAag-nlCJQ0[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 10:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Sve ono što je Pio XI. osudio 1928. god.... sve to već desetljećima gledamo pred našim očima:
- tolerancija prema protestantskim zabludama
- zajednički "skupovi" katolika i protestantskih sektaša
- zloupotreba i potpuno pogrešno tumačenje Kristovih riječi "da svi budu jedno" (Iv 17, 21)

http://w2.vatican.va/content/pius-xi/en ... nimos.html


Jel ti bre razumeš hrvatski jezik?
Hoću ja tisuću puta ovo copy-paste-at. Inače ovakav tip citiranja vodi očito na klisku stazu kvazitradicionalizma koja lako vodi sedevakantizmu. Katekizam KKC je jasan jedino za one koji ga ne prihvaćaju ali je to onda drugi problem.

RANE JEDINSTVA

817 No, "u toj jednoj i jedincatoj Bozjoj Crkvi vec od pocetka su se pojavili neki razdori, koje Apostol tesko kori kao vrijedne osude. U kasnijim pak stoljecima javile su se jos vece nesloge i ne male zajednice odvojile su se od punog zajednistva Katolicke Crkve, ponekad ne bez krivnje ljudi na objema stranama". Razdori koji ranjavaju jedinstvo Kristova Tijela (razlikuju se krivovjerje - hereza, otpadnistvo - apostazija i raskol - shizma) nisu se dogodili bez ljudskih grijeha: Gdje je grijeh, tu je mnostvo, tu su raskoli, tu su krivovjerja, tu su razilazenja; a gdje je krepost, tu je jedinstvo, tu je zajednistvo koje cini da svi vjernici budu jedno srce i jedna dusa.

818 Oni koji se danas radjaju u zajednicama koje su proistekle iz takvih raskola "a koji zive vjeru u Krista, ne mogu se okriviti za grijeh podjele, i Katolicka ih Crkva grli bratskim postovanjem i ljubavlju (...). Vjerom opravdani u krstenju, oni su pritjelovljeni Kristu, pa se zato s pravom rese krscanskim imenom, a sinovi ih Katolicke Crkve opravdano priznaju za bracu u Gospodinu".
819 Osim toga, "mnoge se zasade posvecenja i istine" nalaze izvan vidljivih granica Katolicke Crkve: "pisana Bozja rijec, zivot milosti, vjera, nada i ljubav i drugi nutarnji darovi Duha Svetoga i vidljivi elementi". Duh Sveti se tim Crkvama i crkvenim zajednicama sluzi kao sredstvima spasenja, kojima snaga dolazi od punine milosti i istine koju je Krist dao Katolickoj Crkvi. Sva ta dobra proizlaze iz Krista, i k njemu vode i po sebi poticu na "katolicko jedinstvo".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 10:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Jel ti bre razumeš hrvatski jezik?
Hoću ja tisuću puta ovo copy-paste-at. Inače ovakav tip citiranja vodi očito na klisku stazu kvazitradicionalizma koja lako vodi sedevakantizmu. Katekizam KKC je jasan jedino za one koji ga ne prihvaćaju ali je to onda drugi problem.

Jesam samo to pogriješio??
Odnosno papa Pio XI, možda on nije razumio neke stvari?
smajlic25

A izgleda po tome da je i ovaj neki šaljivđija ili bre prosto ne razumije hrvatski!
"Viperea haereticorum vitate colloquia. Nihil vobis commune sit cum eis, qui catholicae adversantes fidei solo sunt nomine Christiani. Non enim templum Spiritus Dei, nec membra sunt Christi..."
("Izbjegavajte to zmijsko heretičko društvo. Neka vam ne bude ništa zajedničko s onima koji su, suprotstavljajući se katoličkoj vjeri, samo po imenu kršćani. Oni nisu hram Božjeg Duha, niti su udovi Kristovi...")
- sv. Leon Veliki, papa 440.-461.


ili su braća ili heretici kako kaže ovaj kardinal!?
"Koji se zovu nevjernici?
Prvo, svi pogani, kako prije dolaska Kristova, tako i poslije; oni koji su naime štovali idole i štuju Sunce, Mjesec itd.
Drugo, ateisti koji negiraju Boga.
Treće, muhamedovci, koji doduše štuju jednog boga, ali ne Trojstvo, niti Krista za kojega tvrde da je prorok, a ne Bog, a Muhameda štuju kao proroka i zakonodavca.
Četvrto, Židovi, koji vjeruju u Boga, ali ne u Trojstvo, niti ispovijedaju Krista i božanski zakon, već samo Mojsijev zakon...
- i svi ovi se antinomastički nazivaju sada nevjernici, jer nisu kršteni
Peto, nevjernicima se nazivaju i heretici, koji su kršteni, vjeruju u jednoga Boga i Krista, ali su u zabludi o nekoj ili nekim člancima vjere."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 10:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Jesam samo to pogriješio??
Odnosno papa Pio XI, možda on nije razumio neke stvari?
smajlic25


Aha sad ćeš prodavat te kvazitradicionalne šeme jedan papa protiv drugog. Možda je i sv. Ivan Pavao II fulao kad je napisao ovo za KKC:" Katekizam Katolicke Crkve", koji sam odobrio 25. lipnja ove godine, a danas snagom apostolske vlasti odredjujem da se objavi, predstavlja izlaganje vjere Crkve i katolickog nauka, kako ih nalazimo posvjedocene i osvjetljene u Svetom pismu, apostolskoj Predaji i crkvenom Uciteljstvu. Proglasujem ga sigurnim pravilom za poucavanje vjere i stoga valjanim i zakonitim sredstvom u sluzbi crkvenog zajednistva. O da posluzi onoj obnovi na koju Duh Sveti neprestano poziva Crkvu Bozju, Tijelo Kristovo, hodocasnicu prema svjetlu Kraljevstva bez sjene!"

Neće to proć ovdje, nije ovo blog tomeblizanca, niti je ovo christusrex, a bome nije ni rorate caeli, you got that son.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 10:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
fileo napisao:
Samuel napisao:
Citat:
Kakav pacijent?? :b101: :b101: :b101:


Vrijeđaj kao što su i katolici vrijeđali Luhtera jer mu nisu ništa mogli teološki pa im je to jedino preostalo. Prvo nauči što je nanovoređenje pa onda diskutiraj. Čitaj malo i o faci Wycliffu kojeg su htjeli smaknuiti ali ga je Bog zaštitio. Jezik te odaj jer sam iz izste zemlje deder kao i ti. Jesil bolan negdje iz srednje Bosne - možda smo iz istog grada....


Najveći broj današnjih protestantskih sekti nastao je u Engleskoj i Sjevernoj Americi (prezbiterijanci, baptisti, pentekostalci itd., itd.)
Mnoge njihove hereze su zapravo posljedica pogrešnih engleskih prijevoda Biblije.
Ovdje imamo dokaze o tome iz prve ruke.
Engleski pisac Thomas Ward (1652.-1708.) je odgojen kao protestant ("prezbiterijanac").
Obratio se na katoličanstvo, te ostatak života posvetio borbi protiv protestantizma.
Njegova knjiga "Errata of the Protestant Bible" (napisana 1688. god.) upravo navodi mjesta iz engleskih prijevoda Biblije koja su (vjerojatno namjerno) krivo prevedena, tako da izgledaju kao da potvrđuju protestantske "argumente" (tj. hereze).

https://books.google.hr/books?id=R7kVAA ... &q&f=false

PROTESTANTSKA INKVIZICIJA
http://www.katolik.hr/nekatolickeskupin ... kvizicija/


Zadnja izmjena: Samuel; 25 pro 2014 11:02; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 10:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel napisao:
Jesam samo to pogriješio??
Odnosno papa Pio XI, možda on nije razumio neke stvari?
smajlic25


Aha sad ćeš prodavat te kvazitradicionalne šeme jedan papa protiv drugog. Možda je i sv. Ivan Pavao II fulao kad je napisao ovo za KKC:" Katekizam Katolicke Crkve", koji sam odobrio 25. lipnja ove godine, a danas snagom apostolske vlasti odredjujem da se objavi, predstavlja izlaganje vjere Crkve i katolickog nauka, kako ih nalazimo posvjedocene i osvjetljene u Svetom pismu, apostolskoj Predaji i crkvenom Uciteljstvu. Proglasujem ga sigurnim pravilom za poucavanje vjere i stoga valjanim i zakonitim sredstvom u sluzbi crkvenog zajednistva. O da posluzi onoj obnovi na koju Duh Sveti neprestano poziva Crkvu Bozju, Tijelo Kristovo, hodocasnicu prema svjetlu Kraljevstva bez sjene!"

Neće to proć ovdje, nije ovo blog tomeblizanca, niti je ovo christusrex, a bome nije ni rorate caeli, you got that son.


Ništa ja ne prodajem pajdo!! Samo prenosim.
Ako oni jesu jedni protvi drugih, to tebi ostavljam na prosudbu!!
Ipak si ti malj tradicionalista, ma što god to značilo!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 11:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Ništa ja ne prodajem pajdo!! Samo prenosim.
Ako oni jesu jedni protvi drugih, to tebi ostavljam na prosudbu!!
Ipak si ti malj tradicionalista, ma što god to značilo!!


Ništa nemoj prenositi, dosta je bilo labavog.
Ima da budeš miran ko bubica.
Tako je malj tradicionalista, od sad ima da mi daješ barem po jedan kompliment po postu, dok se ne umorim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 11:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
dosta je bilo labavog.Ima da budeš miran ko bubica.

Čekaj, s kim ti to razgovaraš sa mnom ili s maleckim? :b101: :b101:
Ma nemoj mi reći da si upeco nešt!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 11:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Čekaj, s kim ti to razgovaraš sa mnom ili s maleckim? :b101: :b101:
Ma nemoj mi reći da si upeco nešt!?


Ali gle, vidiš da ovakva komunikacija ne funkcionira.
Ja sam to zamislio ja dajem naredbe a ti izvršiš, jako jednostavno, probaj i vidjet ćeš da možeš ako zamisliš život u ritmu muzike za ples.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2014 11:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Vrijeđaj kao što su i katolici vrijeđali Luhtera jer mu nisu ništa mogli teološki pa im je to jedino preostalo. Prvo nauči što je nanovoređenje pa onda diskutiraj. Čitaj malo i o faci Wycliffu kojeg su htjeli smaknuiti ali ga je Bog zaštitio. Jezik te odaj jer sam iz izste zemlje deder kao i ti. Jesil bolan negdje iz srednje Bosne - možda smo iz istog grada....


http://www.katolik.hr/crkvamnu/svjedoca ... 50razloga/

Evo ti pa se svađaj, ja nemam vremena! Jedno po jedno! :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr