www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
PostPostano: 26 pro 2014 21:09 
Prisutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 stu 2014 04:32
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Napokon da si i ti napisao neki post a da nije kao neka poezija. Šalim se - ne idem ja po cijele dane i pišem po katoličkim forumima. Ovdje nisam ukupno proveo ni 10 sati. Sigurno si došao na taj katolickiforum.com jer sam ostavio link na chatu i znam da si se odmah registrirao. Znam da si nedavno napisao nekom članu naggar - Assilus...nije da pratim i špijuniram ali imam dobro zapažanje. U ovih mjeseca dana sam obilazio mnoge kršćanske i forume religija u potrazi za potencijalnim članovima za moj forum gdje su većina protestanti. Imam kršćana raznih profila - tri katolika koji slobodno pišu - više protestanata - imam čak i nekog nazarena - jehovku - dva muslimana. Što je bio razlog baniranja na tom forumu ako nije tajna...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 pro 2014 23:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
fileo napisao:
Napokon da si i ti napisao neki post a da nije kao neka poezija. Šalim se - ne idem ja po cijele dane i pišem po katoličkim forumima. Ovdje nisam ukupno proveo ni 10 sati. Sigurno si došao na taj katolickiforum.com jer sam ostavio link na chatu i znam da si se odmah registrirao. Znam da si nedavno napisao nekom članu naggar - Assilus...nije da pratim i špijuniram ali imam dobro zapažanje. U ovih mjeseca dana sam obilazio mnoge kršćanske i forume religija u potrazi za potencijalnim članovima za moj forum gdje su većina protestanti. Imam kršćana raznih profila - tri katolika koji slobodno pišu - više protestanata - imam čak i nekog nazarena - jehovku - dva muslimana. Što je bio razlog baniranja na tom forumu ako nije tajna...


koji je tvoj forum da se logiram... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2014 13:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Sv. Ignacije Lojola je 8. kolovoza 1553. odredio da svaki svećenik Družbe Isusove mora jednom mjesečno prikazati svetu misu na nakanu: da se Bog smiluje Njemačkoj i sjevernoeuropskim zemljama i da ih oslobodi od krivovjerja (protestantizma).
A isusovcima-laicima je odredio da se moraju predano moliti na tu nakanu.
Sv. Ignacije izričito kaže da to mora trajati dok god postoji potreba za tim, tj. dok god bude hereze protestantizma u tim zemljama.
Naredba u cijelosti glasi ovako:
“Cum ratio charitatis, qua totum Ecclesiae corpus in ejus capite Christo Jesu, diligere debemus, exigat, ut ei maxime parti remedium adhibeatur, quae graviori morbo ac periculosiori laborat, visum est nobis pro virium nostrarum tenuitate ad Germaniae ac Septentrionalium regionum gravissimo haeresum morbo periclitantium subventionem, operam Societatis nostrae peculiari quodam affectu impendendam esse et quamvis aliis etiam modis hoc ipsum solicite curemus et orationum ac Missarum applicatione jam a multis annis plurimi ex nobis earum regionum necessitati subvenire studuerimus; tamen ut hoc charitatis officium latius pateat, diutiusque praestetur, omnibus fratribus nostris, tam iis, qui nobis immediate subditi sunt, quam aliis rectoribus vel praepositis, qui curam aliorum gerunt, injungimus, ut ipsi et reliqui ipsorum fidei commissi singulis mensibus, si sacerdos sint, offerant Deo Missae sacrificium, si vero ad sacerotium non sunt promoti, orent pro Germaniae spirituali necessitate, ut tandem Dominus ejus et aliarum provinciarum ab ipsa infectarum, misereatur; et ad Christianae fidei ac religionis puritatem reducere dignetur.
Eaque tandiu durare volumus, quandiu earumdem regionum necessitas ipsa vigebit.
Nec ullam provinciam etiam in extremis Indiarum finibus constitutam ab hoc officio charitatis excludi (ubi quidem Societas nostra fuerit) volumus.”
PRIJEVOD:
“Jer razlog ljubavi, kojim moramo ljubiti cijelo tijelo Crkve u njezinoj glavi Kristu Isusu, traži da pružimo lijek njezinom dijelu koji se najviše muči teškom i opasnom bolešću; shvatili smo da zbog slabosti naših vlastitih snaga u pokušaju da pomognemo Njemačkoj i sjevernim pokrajinama koje se muče teškom bolešću krivovjerja, nalaže da se treba upotrijebiti osobita dobrohotnost naše Družbe, i iako se drugim sredstvima predano trudimo da postignemo cilj, te su molitvama i misama nastojali već puno godina mnogi od naših pomoći potrebama tih pokrajina, ipak, da se šire otvori put tom djelu ljubavi i da se kroz duže vrijeme ističe;
određujemo svoj našoj braći, kako onima koji su nam neposredno podređeni, tako i ostalim upraviteljima ili poglavarima, koji vode brigu o drugima, da sami i oni koji su povjereni njihovoj brizi, svaki mjesec, ako su svećenici, prikažu Bogu misnu žrtvu, a ako nisu uzdignuti na čast svećeništva, mole za duhovne potrebe Njemačke, da se Gospodin smiluje njoj i drugim pokrajinama koje su od nje zaražene (krivovjerjem) i da se udostoji vratiti ih kršćanskoj vjeri i čistoći vjere.
I želimo da to traje dok god postoji ta potreba u tim pokrajinama.
I želimo da od ovoga djela ljubavi ne bude isključena nijedna provincija (gdje postoji naša Družba), čak ni one u dalekim krajevima Indije.”
Epistolae sancti Ignatii Loyolae, str. 496.-497.


https://books.google.hr/books?id=dPpPAA ... us&f=false


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2014 14:09 
Prisutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 stu 2014 04:32
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da nema Loyolinih agenata infiltriranim u vlade - crkve - protestantske zajednice RKC ne bi imala takvu vlast i moć. Zahvalite Loyoli na tome. Jedan od njih je bio i Alberto Rivera koji sve opisao u jednoj knjizi - npr. kako su uništavali protestantske koledže i pastore i mnoge druge tajne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2014 15:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
fileo napisao:
Da nema Loyolinih agenata infiltriranim u vlade - crkve - protestantske zajednice RKC ne bi imala takvu vlast i moć. Zahvalite Loyoli na tome. Jedan od njih je bio i Alberto Rivera koji sve opisao u jednoj knjizi - npr. kako su uništavali protestantske koledže i pastore i mnoge druge tajne.



Čovjek nije ...izvorno zao..
..već se navezao na zlo..

pa uzrok svih sukoba među ljudima
uvijek jest...sotona i njegovi demoni..
..koji zavode ljude ,lažima,
..pa se onda ljudi navuku...svojim egom..na te postavke..
..i onda jedni drugima ,,činimo zlo..
..ponekad čak i " i ime Boga " u ime ljubavi "

..iza sukoba..ostaju ..povrijeđeni..u duhu..psihu.
..u ratovim i mrtvi..milioni zavedenih duša..

..i tko je pobjednik...opet sotona...
..istinski mrzitelj ...čovjeka od pamtivjeka..

...jer ne može BOGU ..ništa...
..pa se osvećuje nad njegovom djecom,
..što ih stvori na sliku i priliku svoju..

..čovjeka čine DJELA..a ne njegove riječi..i pripadnost ..nekoj skupini..

.".Prepoznat će te ih po djelima njihovima"

..to je temeljna mjera...u provjeri...TKO SI ..I KAKAV SI.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2014 15:24 
Prisutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 stu 2014 04:32
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zašto naggar nisi član foruma katolickinfo.....kako ti mogu dati link foruma ako ćeš mi pisati takve poezije....a meni treba kakav dobar katolički apologeta kao što je bio neki haim....bar je tako imao nik....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2014 15:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
fileo napisao:
Zašto naggar nisi član foruma katolickinfo.....kako ti mogu dati link foruma ako ćeš mi pisati takve poezije....a meni treba kakav dobar katolički apologeta kao što je bio neki haim....bar je tako imao nik....


moje riječi se čitaju , duhom..

tko ih tako čita...razumije ih.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2014 15:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
fileo napisao:
Da nema Loyolinih agenata infiltriranim u vlade - crkve - protestantske zajednice RKC ne bi imala takvu vlast i moć. Zahvalite Loyoli na tome. Jedan od njih je bio i Alberto Rivera koji sve opisao u jednoj knjizi - npr. kako su uništavali protestantske koledže i pastore i mnoge druge tajne.

LOYOLA HVALA TI !!!!!!!!!! :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2014 16:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=LemG0cvc4oU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr