www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 sij 2015 08:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Ovdje možemo upisivati sve vezano za molitveni lanac, prijedlozi, kritike, razmjene iskustva i sl.......

Diskusija je za sve članove molitvenog lanca kao i one koji to žele postati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2015 10:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
"Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima" (Mt 18,20).

Evo još malo da pojasnimo kako se moli u molitvenom lancu za one koji nisu sigurni kako se moli:

- članovi jedne molitvene grupe mole ukupno jednu krunicu zajedno na način da svatko moli jedan dio krunice,
- molimo jedni za druge i za molitvene nakane koje upišemo za taj dan,
- nije bitno u koje doba dana molimo jer svatko moli sukladno svojim mogućnostima, obvezama i sl.
- moli se svaki dan


- u jednoj molitvenoj grupi je 5 članova:

1. Osoba A - moli Vjerovanje, Oče naš, tri Zdravo Marije, Slava Ocu, Oče naš, te deset Zdravo Marija i 1 Slava Ocu
2. Osoba B - moli 1 Oče naš i 10 zdravo Marija i 1 Slava Ocu
3. Osoba C - moli 1 Oče naš i 10 zdravo Marija i 1 Slava Ocu
4. Osoba D - moli 1 Oče naš i 10 zdravo Marija i 1 Slava Ocu
5. Osoba E - moli 1 Oče naš i 10 zdravo Marija i 1 Slava Ocu

Osoba A kada krene s molitvom 10 Zdravo Marija doda zaziv iza svake Marije od otajstva tog dana, znači ponedjeljkom i subotom iza riječi "Isus" doda zaziv "Koga si Djevice po Duhu Svetom začela".

Osoba B iza svake Zdravo Marije doda ponedjeljkom i subotom zaziv "Koga si Djevice Elizabeti u pohode nosila". Isto tako osoba B utorkom i petkom doda zaziv "Koji je za nas bičevan bio".

Eto ako još nešto nekome nije jasno pitajte.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2015 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Luki napisao:
Diskusija je za sve članove molitvenog lanca kao i one koji to žele postati.

Da li bi se u diskusiju mogli uključiti i oni koji bi htjeli nešto o molitvenoj aktivnosti saznati? Naime, služeći se školskom naobrazbom za svaku ljudsku aktivnost postavljaju se ova pitanja:
- svrha djelovanja
- očekivani učinak
- povratna informacija
- ocjena uspješnosti
- korekcija djelovanja

Da li se nekoga od članova mogu pitati navedena pitanja?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2015 23:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2015 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Sa Samulovim tezama možemo se odmah složiti. A one bi se definirale ovako: "Molitva nije zato da djeluje na objekt već na subjekt molitve."
No čemu onda biranje ciljeva za koje ćemo moliti? Da utjecaj sugestije na subjekt bude uvjerljiviji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2015 12:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
why napisao:
No čemu onda biranje ciljeva za koje ćemo moliti? Da utjecaj sugestije na subjekt bude uvjerljiviji?


Moj ti je savjet da se okaniš filozofije jer od nje nema prevelike koristi za pitanja koja te muče.
U jednostavnosti, poniznosti i molitvi ćeš naći sve odgovore koje tražiš.

Ovo je tema samo za članove molitvenog lanca i one koji to žele postati.

Ukoliko želiš postati član molitvenog lanca slobodno nastavi pisati u ovoj temi ali ukoliko ti je želja samo filozofirati do besvijesti onda ću morati obrisati tvoje daljnje postove u ovoj temi.

Nemoj to shvatiti ništa osobno, na forumu ima dosta filozofa pa se s njima natječi u ostalim temama tko je od vas mudriji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2015 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Luki napisao:
why napisao:
No čemu onda biranje ciljeva za koje ćemo moliti? Da utjecaj sugestije na subjekt bude uvjerljiviji?


Moj ti je savjet da se okaniš filozofije jer od nje nema prevelike koristi za pitanja koja te muče.
U jednostavnosti, poniznosti i molitvi ćeš naći sve odgovore koje tražiš.

Ovo je tema samo za članove molitvenog lanca i one koji to žele postati.

Ukoliko želiš postati član molitvenog lanca slobodno nastavi pisati u ovoj temi ali ukoliko ti je želja samo filozofirati do besvijesti onda ću morati obrisati tvoje daljnje postove u ovoj temi.

Nemoj to shvatiti ništa osobno, na forumu ima dosta filozofa pa se s njima natječi u ostalim temama tko je od vas mudriji.





Bravo Luki :b112:
nema smisla mlatit praznu slamu,uostalom za to neka otvaraju filozofi svoje teme pa neka tamo diskutiraju(filozofiraju) do mile volje.Daj Boze da nas bude sto vise ovdje, ali brojnost nije nikakav pokazatelj kvalitete.Niti treba sav kruh biti kvasac,ni sva juha sol(prof.Ivancic).
Svatko od nas ima svoju filozofiju ali nije poanta u tome,triba se ponizit i uci u osoban odnos sa Bogom kroz molitvu,to je poanta,iz toga odnosa nam dolazi snaga.Ako mi svoj dio posla napravimo,nema straha ni sumnje da ce Bog dati stostruko od onoga sto nam triba,odrazit ce se taj odnos sa Bogom na nas zivot ali i na ovaj forum,sve je tako jednostavno.Na nama je da otvorimo svoje srce( i to je uvijek Bozji poticaj),a Bog tada cini prava cuda u nasem zivotu i nista nije nemoguce,molimo za ove nakane svaki dan kao da smo vec primili to za sto molimo,sve je jedostavno kad smo s Njim,hvala Mu :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2015 14:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Nemoj te mu zamjeriti! On je samo još jedna od mogih duša koji se koprcaju u besmislu svog života, i traži odgovore! Da nije tako ne bi nikad potrošio niti sekund vremena na tamo nekom katoličkom forumu.
Samo ga "malo" pati to što pokušava baš do svega doći preko razuma!
Tako da su mu nakane čak i dobre, ali tema kriva!
Čovjeku koji ne kuša ćevape u Sarajevu je teško objasniti okus, ma koliko se trudio i davao primjera, to jednostavno nije to!!! :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2015 09:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Molim da se prijavite za subotnju neprekidnu krunicu!
Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2015 23:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
"Vaša vjera i Vaša ljubav bez molitve će umrijeti"

bl. Marija Tereza

Drago mi je da se reorganizirao lanac molitve, zbog toga što se relativno brzo ponovno oformilo 8 novih grupa, što znači samo jedno, da se MOLI.... u starom lancu su neki posustajali a neki i odustali ali većina moli što su dokazali prijavama u ovaj novi lanac, mislim da je to jako bitno jer bez molitve nas nema nigdje...
Pozivam i nove članove i sve one koji nisu u molitvenom lancu a postavljaju nakane neka se prijave neka probaju moliti s nama, još je ljepše kad si i sam jedna karika lanca koja moli za tu svoju nakanu ali i sve ostale članove molitvenog lanca, osjetite milosti iz prve ruke! Uvijek mogu odustati ako ne ide, pa na njihovo mjesto dođe netko drugi,a iz osobnog iskustva Vam govorim da glad za molitvom postaje samo još veća jer nije tako davno bilo kad sam mislio da dnevno ni jednu desetku ne mogu izmoliti, a sad uz ostale molitve svakodnevno izmolim i krunicu.. Molitva me ispunjava mirom i odgovorno tvrdim da me pravi boljim čovjekom! Ustrajmo i dalje u ovom našem molitvenom lancu ali i u našim osobnim molitvama na slavu Isusa Krista i Majke Marije!

Braćo i sestre sve Vas :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr