www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 vel 2015 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Potaknut jucerasnjom raspravom sa bratom u Kristu „naggarom“ sinulo mi je da se zapitan zasto san ja uopce na ovom forumu(Duh Sveti me potakao na ovo razmisljanje).I onda se pitan zar ja koji vec skoro 4 god. svakodnevno slusan Ivancica,don Damira,vlc.Sudca…….ja koji iden svaki drugi dan na sv.Misu,Pricest,tjedno na ispovjed,koji toliko molin i na koljenima sam,koji toliko citam zivotopisa svetaca….-kome ja zivin?Sebi ili Kristu??????????
Umistio da san bratski opomenija naggara jedanput i zatim sto pisati postove o prekrasnim pjesmama i savjetima koje taj covjek stavlja na forumu,ne, ja san se uvatija jedne njegove slabosti i o njoj pisen,na pp smo se culi i samo se vrtimo u krug.Kome ja to zivin??????Sebi ili Kristu???????
Kako onda ja mogu uskliknut sa sv.Pavlom „zivin,ali ne vise ja nego Krist u meni“????? Nikako,neman ja poniznosti ni 1% i moja opomena bratu Naggaru nije bila do kraja iskrena,prvi post je,sve iza toga je EGOIZAM.U pravu je sv.Ivan od Boga i toliki svetci koji su bicevali svoje tijelo kao magarca,znali su oni dobro sto rade.
I onda se prvotna dobra namjera ukljucivanja na ovaj forum izgubi,jos me jedan forumas podrzao i postoji opasnost da se ovaj forum podijeli a ne da sluzi na izgradjivanje Kraljevstva naseg Gospodina-toliko je tanka linija izmedju dobrohotnog savjeta i EGOIZMA preko kojega nas Sotona dobiva vrlo lako i jednostavno,a ja mislija da se njega moze dobiti intelektom,naravno da ne,duh u nama je taj koji je jak,razum i intelekt nije i tu nas Sotona jednostavno dobiva.Duh kojeg nam je udahnuo Stvoritelj je taj koji suradjuje sa nasim Ocem i tu smo nepobjedivi i nedostizni crnom.
Umriti sebi i zivit Njemu,cijerla je mudrost ovog zivota,zato se triba odricat sebe i umirati sebi u svakoj prilici,ja prvi,najgori od svih.Zalosno je da se moj dolazak ode sveo na prepucavanje sa naggarom i dokazivanje sebe,ne Krista.
Brate Naggare lijepo je sto postojis,Bog blagoslovio tebe i sve tvoje! :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2015 13:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
novi1 napisao:
Potaknut jucerasnjom raspravom sa bratom u Kristu „naggarom“ sinulo mi je da se zapitan zasto san ja uopce na ovom forumu(Duh Sveti me potakao na ovo razmisljanje).I onda se pitan zar ja koji vec skoro 4 god. svakodnevno slusan Ivancica,don Damira,vlc.Sudca…….ja koji iden svaki drugi dan na sv.Misu,Pricest,tjedno na ispovjed,koji toliko molin i na koljenima sam,koji toliko citam zivotopisa svetaca….-kome ja zivin?Sebi ili Kristu??????????
Umistio da san bratski opomenija naggara jedanput i zatim sto pisati postove o prekrasnim pjesmama i savjetima koje taj covjek stavlja na forumu,ne, ja san se uvatija jedne njegove slabosti i o njoj pisen,na pp smo se culi i samo se vrtimo u krug.Kome ja to zivin??????Sebi ili Kristu???????
Kako onda ja mogu uskliknut sa sv.Pavlom „zivin,ali ne vise ja nego Krist u meni“????? Nikako,neman ja poniznosti ni 1% i moja opomena bratu Naggaru nije bila do kraja iskrena,prvi post je,sve iza toga je EGOIZAM.U pravu je sv.Ivan od Boga i toliki svetci koji su bicevali svoje tijelo kao magarca,znali su oni dobro sto rade.
I onda se prvotna dobra namjera ukljucivanja na ovaj forum izgubi,jos me jedan forumas podrzao i postoji opasnost da se ovaj forum podijeli a ne da sluzi na izgradjivanje Kraljevstva naseg Gospodina-toliko je tanka linija izmedju dobrohotnog savjeta i EGOIZMA preko kojega nas Sotona dobiva vrlo lako i jednostavno,a ja mislija da se njega moze dobiti intelektom,naravno da ne,duh u nama je taj koji je jak,razum i intelekt nije i tu nas Sotona jednostavno dobiva.Duh kojeg nam je udahnuo Stvoritelj je taj koji suradjuje sa nasim Ocem i tu smo nepobjedivi i nedostizni crnom.
Umriti sebi i zivit Njemu,cijerla je mudrost ovog zivota,zato se triba odricat sebe i umirati sebi u svakoj prilici,ja prvi,najgori od svih.Zalosno je da se moj dolazak ode sveo na prepucavanje sa naggarom i dokazivanje sebe,ne Krista.
Brate Naggare lijepo je sto postojis,Bog blagoslovio tebe i sve tvoje! :b112:


jedna moja prispodoba 8)

.recept za dug život..i malo prijatelja

došao jedan jako učeni čovjek x..na nebo..
..nije bilo toga što on nije znao..

..doveli ga anđeli pred S.Petra..
..i Petar mu kaže ;

." Dobro nam došao brate X "

..a čovjek X reče.."Dobro , hvala na dočeku, ali Petre,.moram ti reći..
..pogriješio si što si zatajio onda Isusa, jednom...ajde..ali ti to 3 puta učini"...
..Petar reče.."Vodite našeg brata, dalje"..

..odvedoše..brata x Mariji..
..i čim je vidio Mariju..
..Marija reče.." dođi svojoj nebeskoj majci..sine zemaljski.."

..brat X ..reče.." evo me majko Marijo...al samo da nešto kažem...
..dobra si majka..bila..ali ipak..da si bolje pazila na
..Isusa.kad je bio manji...ne bi ti on uspio otići u Hram , a da ti ne znaš..
..gdje...je on.."

..MARIJA reče. "Odvedite našeg brata X..do mog sina Isusa..

..anđeo Mihael..primi čovjek X i povede ga prema središtu Neba..

..dok si išli..prema središtu..
..reče brat x anđelu Mihaelu.."..Mihaele..pa ti si tako moćan..što si dozvolio Luciferu..da napravi onakve budalaštine.."

..a Mihael reče-.."Evo nas brate, kod Gospodina"

..čovjek x se pokloni pred Isusom i reče.." Velik si Gospodine..
..ali moram ti nešto reć...." nisi trebao vjerovati Judi..pa znao si kakav je on"..

..nato reče Isus.." Dragi brate X..nije još tvoje vrijeme"
..i kaže Mihaelu..
.."Vratite ga na zemlju.."

..čovjek X se probudi ..u svom krevetu..
..i reče...ženi..

.."Ženo zašto moja biblija nije pokraj kreveta, znaš da je čitam..
..svako večer"

..nećeš mi vjerovati mužu..
..dok si malo prije spavao..
.spustio se jedan divan anđel s neba ..i uzeo bibliju..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2015 19:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
novi1 napisao:
I onda se pitan zar ja koji vec skoro 4 god. svakodnevno slusan Ivancica,don Damira,vlc.Sudca…….ja koji iden svaki drugi dan na sv.Misu,Pricest,tjedno na ispovjed,koji toliko molin i na koljenima sam,koji toliko citam zivotopisa svetaca….-kome ja zivin?Sebi ili Kristu??????????

Stvarno, sad kad si to tako napisao, sad se i ja pitam: zar se to tebi moglo dogoditi? Tebi koji slušaš Ivančića, don Damira i vlč. Sudca, tebi koji ideš svaki drugi dan na sv. misu i pričest, tebi koji se svaki tjedan ispovijedaš, koji toliko moliš na koljenima, koji si pročitao tolike životopise sveca? Ne! Ne vjerujem da se to tebi moglo dogoditi. Mislim, nije moguće da se to tebi dogodi. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2015 19:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Fran26 napisao:
novi1 napisao:
I onda se pitan zar ja koji vec skoro 4 god. svakodnevno slusan Ivancica,don Damira,vlc.Sudca…….ja koji iden svaki drugi dan na sv.Misu,Pricest,tjedno na ispovjed,koji toliko molin i na koljenima sam,koji toliko citam zivotopisa svetaca….-kome ja zivin?Sebi ili Kristu??????????

Stvarno, sad kad si to tako napisao, sad se i ja pitam: zar se to tebi moglo dogoditi? Tebi koji slušaš Ivančića, don Damira i vlč. Sudca, tebi koji ideš svaki drugi dan na sv. misu i pričest, tebi koji se svaki tjedan ispovijedaš, koji toliko moliš na koljenima, koji si pročitao tolike životopise sveca? Ne! Ne vjerujem da se to tebi moglo dogoditi. Mislim, nije moguće da se to tebi dogodi. :)


:b101: :b101:

Novi ne brini ti za Naggara, on ti je debelokožac, i taj ti istrpi više nego ijedno magare!!
Ovaj forum je u biti ispušni ventil, meni da nema Frana, davnih dana bi se izgubio odavde!
Iako nisam ni sada nešt često ovdje, ali mi je spremljen TT na "Moje stranice", i zato ga se sjetim, a izbrišem li ga odatle, došao bi možda jednom u mjesec ili dva!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2015 21:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Fran26 napisao:
novi1 napisao:
I onda se pitan zar ja koji vec skoro 4 god. svakodnevno slusan Ivancica,don Damira,vlc.Sudca…….ja koji iden svaki drugi dan na sv.Misu,Pricest,tjedno na ispovjed,koji toliko molin i na koljenima sam,koji toliko citam zivotopisa svetaca….-kome ja zivin?Sebi ili Kristu??????????

Stvarno, sad kad si to tako napisao, sad se i ja pitam: zar se to tebi moglo dogoditi? Tebi koji slušaš Ivančića, don Damira i vlč. Sudca, tebi koji ideš svaki drugi dan na sv. misu i pričest, tebi koji se svaki tjedan ispovijedaš, koji toliko moliš na koljenima, koji si pročitao tolike životopise sveca? Ne! Ne vjerujem da se to tebi moglo dogoditi. Mislim, nije moguće da se to tebi dogodi. :)






Lijepo je sto postojis Fran,
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2015 22:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
novi1 napisao:
Lijepo je sto postojis Fran..

Definitivno. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2015 11:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Samuel napisao:
Fran26 napisao:
novi1 napisao:
I onda se pitan zar ja koji vec skoro 4 god. svakodnevno slusan Ivancica,don Damira,vlc.Sudca…….ja koji iden svaki drugi dan na sv.Misu,Pricest,tjedno na ispovjed,koji toliko molin i na koljenima sam,koji toliko citam zivotopisa svetaca….-kome ja zivin?Sebi ili Kristu??????????

Stvarno, sad kad si to tako napisao, sad se i ja pitam: zar se to tebi moglo dogoditi? Tebi koji slušaš Ivančića, don Damira i vlč. Sudca, tebi koji ideš svaki drugi dan na sv. misu i pričest, tebi koji se svaki tjedan ispovijedaš, koji toliko moliš na koljenima, koji si pročitao tolike životopise sveca? Ne! Ne vjerujem da se to tebi moglo dogoditi. Mislim, nije moguće da se to tebi dogodi. :)


:b101: :b101:

Novi ne brini ti za Naggara, on ti je debelokožac, i taj ti istrpi više nego ijedno magare!!
Ovaj forum je u biti ispušni ventil, meni da nema Frana, davnih dana bi se izgubio odavde!
Iako nisam ni sada nešt često ovdje, ali mi je spremljen TT na "Moje stranice", i zato ga se sjetim, a izbrišem li ga odatle, došao bi možda jednom u mjesec ili dva!


opaska...
..da ti nema mene..davnih dana bi već dobio trajni ban.. :D
..tako da ti to sa Franom.. ne drži vodu.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2015 12:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
opaska...
..da ti nema mene..davnih dana bi već dobio trajni ban.. :D
..tako da ti to sa Franom.. ne drži vodu.. :D


Znao sam ja de se iza nešt kuha, samo nisam bio 100% siguran tko pridržava ruku sa mačetom iznad moje glave!
A sad znam i to, ali ne iznenađuje me baš, zašto? Iskreno ne razumijem ćemu tu časti imam, ali nešto sigurno postoji.
A da su me upozoravali na ban, možda bih drugačije pisao ili bih dobio pa bi mi bilo svejedno!
Uglavnom, danas sam pomalo i ravnodušan! Ošlo je dosta ekipe odavde, a sa onima pravima se čujem na drugi način!
Ali svakako lijpo od tebe što si mi odgodio giljotinu! :D :D

Ali ja i Fran bi se čuli, pa makar i sa konzervama privezanima špagom! Tako da i tebi to pada u vodu! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2015 15:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
opaska...
..da ti nema mene..davnih dana bi već dobio trajni ban.. :D
..tako da ti to sa Franom.. ne drži vodu.. :D


Znao sam ja de se iza nešt kuha, samo nisam bio 100% siguran tko pridržava ruku sa mačetom iznad moje glave!
A sad znam i to, ali ne iznenađuje me baš, zašto? Iskreno ne razumijem ćemu tu časti imam, ali nešto sigurno postoji.
A da su me upozoravali na ban, možda bih drugačije pisao ili bih dobio pa bi mi bilo svejedno!
Uglavnom, danas sam pomalo i ravnodušan! Ošlo je dosta ekipe odavde, a sa onima pravima se čujem na drugi način!
Ali svakako lijpo od tebe što si mi odgodio giljotinu! :D :D

Ali ja i Fran bi se čuli, pa makar i sa konzervama privezanima špagom! Tako da i tebi to pada u vodu! :wink:


oo ma to je bilo davno..samo jedanput :D kad si slučajno upao u dio ekipe.. 8)



mir s tobom.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2015 15:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
opaska...
..da ti nema mene..davnih dana bi već dobio trajni ban.. :D
..tako da ti to sa Franom.. ne drži vodu.. :D


Znao sam ja de se iza nešt kuha, samo nisam bio 100% siguran tko pridržava ruku sa mačetom iznad moje glave!
A sad znam i to, ali ne iznenađuje me baš, zašto? Iskreno ne razumijem ćemu tu časti imam, ali nešto sigurno postoji.
A da su me upozoravali na ban, možda bih drugačije pisao ili bih dobio pa bi mi bilo svejedno!
Uglavnom, danas sam pomalo i ravnodušan! Ošlo je dosta ekipe odavde, a sa onima pravima se čujem na drugi način!
Ali svakako lijpo od tebe što si mi odgodio giljotinu! :D :D

Ali ja i Fran bi se čuli, pa makar i sa konzervama privezanima špagom! Tako da i tebi to pada u vodu! :wink:


..joj sad sam ljuboomoran na Frana... :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr