www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 12 vel 2015 22:38 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 05 vel 2015 21:41
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
za pocetak pozdrav svima.
sigurno ovo nije prava tema pa ukoliko je potrebno molim one koji to mogu da post prebace tamo gdje mu je mjesto.
u ovom trenutku, ucinila mi se nekako prikladno.

trazim, moli, citam vec nekoliko mjeseci... i... nista. ne vidim, ne nalazim i ne mogu reci da vjerujem. jedino pozitivno je, valjda, cinjenica da ne odustajem.

koliko ste vi trazili? kada ste nasli? imate li savjet?

hvala :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2015 11:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
abc456 napisao:
za pocetak pozdrav svima.
sigurno ovo nije prava tema pa ukoliko je potrebno molim one koji to mogu da post prebace tamo gdje mu je mjesto.
u ovom trenutku, ucinila mi se nekako prikladno.

trazim, moli, citam vec nekoliko mjeseci... i... nista. ne vidim, ne nalazim i ne mogu reci da vjerujem. jedino pozitivno je, valjda, cinjenica da ne odustajem.

koliko ste vi trazili? kada ste nasli? imate li savjet?

hvala :)

Za početak pozdrav i tebi i dobro došla. Mene zanima jesi li ti rođena kao katolkinja, vjernica pa si vjeru "putem" izgubila ili je drugačije? Imaš li Sakramente.
:grlim te:
Joj što volim ljude koji nikad ne odustaju :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2015 20:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 05 vel 2015 21:41
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
abc456 napisao:
za pocetak pozdrav svima.
sigurno ovo nije prava tema pa ukoliko je potrebno molim one koji to mogu da post prebace tamo gdje mu je mjesto.
u ovom trenutku, ucinila mi se nekako prikladno.

trazim, moli, citam vec nekoliko mjeseci... i... nista. ne vidim, ne nalazim i ne mogu reci da vjerujem. jedino pozitivno je, valjda, cinjenica da ne odustajem.

koliko ste vi trazili? kada ste nasli? imate li savjet?

hvala :)

Za početak pozdrav i tebi i dobro došla. Mene zanima jesi li ti rođena kao katolkinja, vjernica pa si vjeru "putem" izgubila ili je drugačije? Imaš li Sakramente.
:grlim te:
Joj što volim ljude koji nikad ne odustaju :D




hvala na odgovoru :)

rodena katolkinja. svi su sakramenti tu :)
obitelj nije bila pretjerano vjernicka. vise tradicionalno. vjera se standardno gubi kroz vise razrede osnovne skole.
kasnije, par godina nakon zavrsenog fakulteta srecem neke prijatelje koji mi pricaju.
i sad sam u cudu :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2015 20:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
abc456 napisao:
za pocetak pozdrav svima.
sigurno ovo nije prava tema pa ukoliko je potrebno molim one koji to mogu da post prebace tamo gdje mu je mjesto.
u ovom trenutku, ucinila mi se nekako prikladno.

trazim, moli, citam vec nekoliko mjeseci... i... nista. ne vidim, ne nalazim i ne mogu reci da vjerujem. jedino pozitivno je, valjda, cinjenica da ne odustajem.

koliko ste vi trazili? kada ste nasli? imate li savjet?

hvala :)


Dobrodosla :D
Pronaci vjeru i spoznati da je Isus ziv je najvece blago na zemlji kako nam i Bog kroz sv.Pismo kaze,nista se s time neda i nemoze usporedjivati,hvala Bogu da te potakao da ga trazis.Kako kaze prof.Matulic:tko trazi Boga otvorenim srcem,vec ga je nasao. :b112:
Prekrasno,najbitnije je imati svakodnevan odnos sa nasim Ocem,moliti u tisini ali i u sutnji samo razmatrati npr.neku misao iz Evandjelja,ako je moguce svaki dan ici na sv.Misu i pricest,ispovjedat se redovno.
Bog govori i kroz sutnju,neboj se,On je tu i drzi te kao kap vode na dlanu....sutnja je tu kao i kusnje,da nas procisti
Knjiga Mudrosti,3
1 A duše su pravednika u ruci Božjoj i njih se ne dotiče muka nikakva.
2
Očima se bezbožničkim čini da oni umiru
i njihov odlazak s ovog svijeta kao nesreća;
3
i to što nas napuštaju kao propast,
ali oni su u miru.
4
Ako su, u očima ljudskim, bili kažnjeni,
nada im je puna besmrtnosti.
5
Za malo muke zadobili su dobra velika
jer Bog ih je stavio na kušnju
i našao da su ga dostojni.
6
Iskušao ih je kao zlato u taljici
i primio ih kao žrtvu paljenicu.
7
Zato će se u vrijeme posjeta njegova zasjati
te će vrcati kao iskre u strnjici.
8
Sudit će pucima i vladati narodima
i Gospodin će kraljevat’ nad njima uvijeke.
9
Koji se u nj ufaju spoznat će istinu,
i koji su vjerni bit će u ljubavi s njim,
jer izabranici njegovi stječu milost i milosrđe.
Prekrasna je spoznaja da smo stvoreni na sliku naseg Oca,koji je sama Ljubav i Dobrota-cijeli zivot tad dobiva smisao....spoznati da nas je On zelio i znao za nas prije pocetka vremena,da nam je sa razlogom dao takve oci,nos,kosu....ma savrsenstvo,nista ne treba popravljati,kad nas napuste svi On je tu,kad smo na kraju ljudskih snaga i cini nam se da dalje nemozemo,On nas dize-savrsenstvo,jednostavno nema toliko velikih rijeci kojim bi Ga opisali,a On kao takav umro na krizu za nas...,za nase blato,grijehe i slabosti,da bi nas doveo u vjecnu radost :a1250:
Mt,13
U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: „Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na
njivi: čovjek ga pronadje, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje,
kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronañe jedan dragocjeni
biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga.“

Samo naprid sestro u Kristu :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2015 12:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
abc456 napisao:
marija-nada napisao:
abc456 napisao:
za pocetak pozdrav svima.
sigurno ovo nije prava tema pa ukoliko je potrebno molim one koji to mogu da post prebace tamo gdje mu je mjesto.
u ovom trenutku, ucinila mi se nekako prikladno.

trazim, moli, citam vec nekoliko mjeseci... i... nista. ne vidim, ne nalazim i ne mogu reci da vjerujem. jedino pozitivno je, valjda, cinjenica da ne odustajem.

koliko ste vi trazili? kada ste nasli? imate li savjet?

hvala :)

Za početak pozdrav i tebi i dobro došla. Mene zanima jesi li ti rođena kao katolkinja, vjernica pa si vjeru "putem" izgubila ili je drugačije? Imaš li Sakramente.
:grlim te:
Joj što volim ljude koji nikad ne odustaju :D




hvala na odgovoru :)

rodena katolkinja. svi su sakramenti tu :)
obitelj nije bila pretjerano vjernicka. vise tradicionalno. vjera se standardno gubi kroz vise razrede osnovne skole.
kasnije, par godina nakon zavrsenog fakulteta srecem neke prijatelje koji mi pricaju.
i sad sam u cudu :)

E, pa kad bi još rekla malo više o sebi bilo bi za 5 .. to što si u čudu to je dobro :)
Koliko sam ja shvatila tvoj problem je što bi htjela vjerovati u Boga, a više ne vjeruješ.
Natjeraj se na jedan odlazak u Crkvu i kažeš sebi -evo idem ja čisto ono malo da uđem :) pa možda budeš u čudu :)
Način na koji živiš i to je bitno. Teško mi je bilo što reći ti jer neznam evo ništa, a i drugi.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr