www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 03:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 253  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 stu 2014 18:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Citat:
Ne vjerujem da sam vidio rajsko svjetlo. Od toga bih oslijepio kao don Bosco.
Njemu je anđeo u snu samo malo odškrinio vrata raja da vidi zrno rajskog svjetla.

Za ove koji ne znaju:
Don Bosco je inzistirao na tome da mu odškrini vrata raja.
Anđeo ga je itekako upozorio da to ne bi bilo dobro za njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2014 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
klasje napisao:
Jednom, dok sam još bio student, sam sjedio na klupi pokraj željezničkog kolodvora.
Bio je jedan lijep, sunčan dan. (Tada sam samo zbog tradicije ponekad nedjeljom
išao na misu. Zaboravio sam također sve što sam od vjeroučitelja čuo na vjeronauku.)
Odjednom mi je prišao jedan mladić sa časopisima od 10ak stranica u ruci.
Rekao mi je da dobit od prodaje ide beskućnicima.
Nisam imao sa sobom dovoljno novaca pa sam mu rekao da ću mu dati malo manje.
Ali da mi zato ne mora dati časopis. Bilo je to davanje od srca.
I desilo je se nešto neobično. Ispružio sam svoju ruku da mu dam te kovanice.
Istog trena sam između nas dvojice vidio jedno svjetlo. Bilo je sjajnije od sunca
a istovremeno je godilo oku. Tu pojavu je popratio jedan prekrasan zvuk.
Trajala je dosta kratko. Možda jednu, dvije sekunde. Meni je se činilo da traje puno duže.
Bila je to blaga ali opet tako intenzivna pojava. Ni u vječnosti mi ne bi dosadila.
Ne vjerujem da sam vidio rajsko svjetlo. Od toga bih oslijepio kao don Bosco.
Njemu je anđeo u snu samo malo odškrinio vrata raja da vidi zrno rajskog svjetla.
Ali bilo je tako divno...


:b112: Hvala klasje na svjedocanstvu i triba svjedocit na svakom koraku,nebitno sto se nama neke stvari cine male i nebitne,ali ovo su pravi biseri....
Slava Tebi, Kriste Bože, kralju slave vječite! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2014 12:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Divno svjedočanstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2014 21:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 sij 2012 19:56
Postovi: 110
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
klasje napisao:
Jednom, dok sam još bio student, sam sjedio na klupi pokraj željezničkog kolodvora.
Bio je jedan lijep, sunčan dan. (Tada sam samo zbog tradicije ponekad nedjeljom
išao na misu. Zaboravio sam također sve što sam od vjeroučitelja čuo na vjeronauku.)
Odjednom mi je prišao jedan mladić sa časopisima od 10ak stranica u ruci.
Rekao mi je da dobit od prodaje ide beskućnicima.
Nisam imao sa sobom dovoljno novaca pa sam mu rekao da ću mu dati malo manje.
Ali da mi zato ne mora dati časopis. Bilo je to davanje od srca.
I desilo je se nešto neobično. Ispružio sam svoju ruku da mu dam te kovanice.
Istog trena sam između nas dvojice vidio jedno svjetlo. Bilo je sjajnije od sunca
a istovremeno je godilo oku. Tu pojavu je popratio jedan prekrasan zvuk.
Trajala je dosta kratko. Možda jednu, dvije sekunde. Meni je se činilo da traje puno duže.
Bila je to blaga ali opet tako intenzivna pojava. Ni u vječnosti mi ne bi dosadila.
Ne vjerujem da sam vidio rajsko svjetlo. Od toga bih oslijepio kao don Bosco.
Njemu je anđeo u snu samo malo odškrinio vrata raja da vidi zrno rajskog svjetla.
Ali bilo je tako divno...

divno svijedočanstvo, iskreno iz srca

Ovo me potaklo da i ja napišem svoje. Nije u namjeri hvalisanja ali... pročitajte i prosudite

Kako sam iz Rijeke, prolazim Korzom (glavno riječko šetalište) priđe mi hostesa i ako bih sudjelovao u anketu od kojih 15min i da dobivam potom poklon. Rekoh može, odradih anketu i daju mi kolu i čips. Izlazim van, ponovo na Korzo i gledam si super. Što ću s time, nit sam nešto žedan, a još manje da jedem. Mislim si ajde, za navečer cura i ja uz TV. I krenuh prema autu. Tako pred kraj Korza vidjeh starijeg čovjeka kako kopa po košu, siroma. Odmah mu pružim i kolu i čips i krenuh dalje. Kako došlo tako ošlo. Taj trenutak me učinio baš sretnim, presretnim, pomogao nekome kome je zaista bilo potrebno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2015 10:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2015 21:28
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 23 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam svima na naprijed napisanim svjedočanstvima i onima koja će se tek napisati :grlim te:
Divna su i pomažu nam koji ih čitamo da ne posustanemo nego u vjeri i nadi idemo dalje i kad nam se čini da je situacija bezizlazna.Bogu je sve moguće.
Još jednom hvala svima!
Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 tra 2015 21:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2015 20:12
Postovi: 15
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Dragi Novi 1 , hvala na poruci. Možda ja nisam puno pisala nova sam i pomalo zbunjena, ali djetinstvo nam je bilo slično, grijesi itd. kao da ste mene opisivali te s veoma sličnim posljedicama. Ja se slažem i s Vašim zaključkom da nam Bog daje te muke kroz život da bi bili s njim, jer kad je sve uredu neznamo ga se sjetiti niti moliti predano. Ja još nisam došla do tableta nadam se da ću to spriječiti uz Božiju pomoć. Dok sam čitala vaše svjedočanstvo gutala sam teško preosjećajna sam i plakalo mi se, ali to je skoro isti moj život... Ali nećemo plakati molit ćemo <3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 11:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
svjedočanstvo biskupa iz Maiduguria (Nigerija, mučenićka Crkva) Olivera Dashe Doeme

Taj nigerijansk biskup je novinskoj agenciji CNA rekao kako je krajem 2014. godine imao viziju.
Molio je u svojoj kapeli krunicu pred Presvetim i ukazao mu je se Isus.
Isus mu ništa nije rekao i ponudio mu je mač.
Kad je biskup uzeo mač u ruke on je se pretvorio u krunicu.
Zatim mu je Gospodin tri puta rekao: "Boko Haram je nestao".
Biskupu je postalo jasno da se samo molitvom krunice Boko Haram može potjerati.
Nije htio o tome govoriti ali ga je Duh Sveti na to poticao.
Prvo je sa svećenicima njegove dijeceze na sjeveroistoku Nigerije o tome razgovarao.
Prije nekoliko dana je o tome na kongresu za vjerske slobode u Madridu govorio.

Ja sam osobno jednom kad mi je uistinu bilo dosta teško u snu iz daleka vidio Blaženu Djevicu Mariju.
Bila je u crveno i plavo odjevena -kao neki njezini kipovi- i svjetlila je u mraku koji je bio svuda oko mene.
To me je mislim trebalo poticati da izdržim to čišćenje i da se prisjetim da čovjek nikada nije sam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 20:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2015 20:12
Postovi: 15
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Budući da je moje početno svjedočanstvo bio prvi post na ovom formu bio je veoma kratak i nedorečen.
Velika mi djela učini Svesilni Sveto je Ime Njegovo !
Prvo ću malo da kažem o sebi, rođena sam u velikoj porodici, moj otac je vanbračno dijete odrastao bez stalne prisutnosti roditelja a majka u većoj i normalnoj porodici ali i to nije bio dovoljno za pravi odgoj. Veoma mlada ušla je u brak i od tada svi ih poznaju po teškom nasilju ali uvijek su zajedno i danas imaju puno djece, ja sam jedno od njih. Oboje imaju svoje mane i prednosti, oduvjek je bilo i dobri i loši dana. Samo ti loši dani su baš žestoki , najgori je osječaj malom djetetu da mu otac na oči tuče majku , ili kad vidiš onaj bijes u očevim očima počneš da ga se bojiš , čak i da poželiš da ga nikad nevidiš. Teško je ono kada se ujutro probudiš uz galamu ustaneš i vidiš da neko dobiva batine. Vratiš se u krevet i vrtiš filmove svog života i kažeš sebi " ja se nikad neću udati jer nemam normalnu porodicu , ko će mene sutra ispratit do oltara kad ništa nije normalno" . Tolike suze su prolivene , toliki uliveni strah... Al nekako to dijete podnosi škola ga spašava prijetelji..
Kada se dogodi da odrasteš i da sam se boriš za život onda je to malo teže , počinju se primjećivat i posljedice neželiš to više trpit nemožeš.
U svemu tome spašavala me vjera od malena , baka me naučila moliti , Baka koja je rodila vanbračno dijete i pokajala se...Molila sam puno , pričala sam puno s Bogom družila sam se.
Nisam ja htjela biti časna sestra ja sam htjela imat ljubav muškarca bez obzira na sve što se dešavalo. Gdje god sam išla molila sam Boga čak su i ljudi to neki primjetili pa se počeli šaliti.
I tako jednog dana pošalje meni Bog dečka , nikad nisam smjela reći ocu za njega al i za to se našlo rešenje. A onda su počeli problemi u vezi , koji su mi u ovoj priči najmanje važni... Sada slijedi ono što me dovelo ovdje svjedočanstvo.
Postala sam jako mršava osoba , Bog mi je prestao ispunjat svaku želju , vjerovatno zato da me odgoji i da mi danajbolje za mene. A onda se meni od previše zatvorenosti desilo to da sama nisam mogla na ulicu. Dobila sam fobiju od padanja u nesvjest. Imala sam te padove ali kada to prijeđe u strah postane strašno. Posebno to se događalo prilikom odlaska u Crkvu meni se počnu znojiti ruke srce naglo lupati , u sebi molim molitvu da ostanem na nogama do kraja mise i tako svake nedelje pune tri godine .... Odem na seminar, na neki šalter meni taj napad panike dođe srce lupa , otišla na poslovni razgovor meni pozlilo otišla u bolnicu srušila se.. Pa ja više nigdje nisam mogla otići.
Čvrsto sam odlučila da se borim molitvom protiv toga jer kako ću ja jednoga dana raditi, održavati svoju porodicu. Odlazak doktoru mi je pokazao da su nalazi super a kod psihijatra nisam želila ići.
Od molitve na kamenu u Međugorju , do raznih devetnica i molitvi, ja sam kao što sam već rekla OZDRAVILA , DOBILA POSAO PRVU PLAĆU I DIPLOMU na isti dan....... Bog me tad nagradio , znači ne kad sam ja htjela , već kad je bila volja njegova. Bila sam zaboravila kako je to biti samostalan i sposoban.
Ja znam kako je biti pun ljubavi Božije bila sam jednom imala poseban odnos s Bogom kojeg većina Vas ovdje ima.
Nemam danas taj odnos negdje usput sam pokleknula ali imam želju da se vratim i vratit ću se.
Hvala Vam <3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od alfaena na 23 tra 2015 20:47.
Razlog: već objavljen
PostPostano: 24 tra 2015 07:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Alfanea :grlim te:
Hvala ti na ovom svjedočanstvu.
(tko traži taj nađe) :)
evo popravljam post već dr. put ali nema veze.. htjela sam reći da je hrabrost otvoriti srce i progovoriti o lošem djetinjstvu i ocu..jako teško .. to sam iskusila .. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 253  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr