www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
PostPostano: 12 svi 2015 15:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Jairova kći napisao:
Slušaj ti San...žali ti sebe što si pročitala Bibliju nekad davno a znamo da bez intenzivnog proučavanja Biblije ne možeš sebe nazvati kompetentnim vjernikom-katolikom za ovakav jedan razgovor...


Ja mislin da ljudi ovdje padaju; kad intezivno proučavaju Otkrivenje uz filmove Zeighest; romane Dan Browna i sotoninog straha. Ne mogu reć da i sam nisam "pao" na ovakve sheme. Točno na početku vjere; dva prijatelja mi se obrate; i obojica padnu na ovu shemu. Također i ja. Dok vjera još nije utemeljena. Mislim, nisam "pao", ali sam čitao takvo štivo(o posljednjem papi, itd). I ostavilo mi je mjesta sumnji. Spasila me upravo gita, sa ovog foruma :b112: Bog je blagoslovio i nek nam se vrati u još većoj vjeri :b112: Krucijalno, za ovakav pad jest; želja za senzacijom u vjeri. Smatram da je ta osoba naglo postala vjernik; i da je taj čin za nju bio senzacionalistički, i da dalje traga za senzacijom u vjeri; sotona se okoristi :wink:
Baš me zanima zašto tako padaju svi na ovo; te apokaliptične sheme, i o nekim čudnim porukama....


Jairova kći napisao:
Ako nisi slučajno znala (jer to piše u Bibliji)...Isusa su upravo osudili glavari svećenički...


Ovdje vidimo nedostatak kritičkog razmišljanja. Ona dalje zaključuje;
A - Svećenicki glavari su osudili Isusa..
B - Svećenički glavari sude Irkinju sa objavama.
I njene zaključak jest:
Irkinja = Isus . Drugim riječima;
Irkinjine objave su od Boga/ Marije.

To nema veze sa zdravim razumom. Totalni non sequitur.

Jairova kći napisao:
stoga nijedan svećenik ni papa ne može biti pravedan kao Bog osim samog Boga.


Dalje logička pogreška jest;
A - Nitko ne može biti pravedan kao Bog,
A1 - Papa ne može biti pravedan kao Bog
Zaključak; papa je nepravedan. (?!?!?!?!)


- Zar ćemo ovo uopce komentirat?

Jairova kći napisao:
Vidi se da braniš papu iz koristoljublja,pristrano sasvim.Uostalom ako toliko cijeniš papu ti si na Isusovo mjesto stavila običnog čovjeka sklonog grijehu i zabludama kao i svi što smo.


Slijedeća pogreška jest da, da Jarčeva kći kreće od teze; da se na mjesto Isusa stavlja papa i sv Petar:


Jairova kći napisao:
Nigdje Isus ne naređuje da se papa ili Sv.Petar poštuje više nego Bog jer to bi bio grijeh protiv 1.zapovijedi


Pa tko poštuje papu više nego Boga? Zar ona ne zna da je papa nezabludiv kad govori u Duhu?

Jairova kći napisao:
.iako Papu i svakog svećenika treba poštivati i razumno procijeniti svačiji karakter.


Znači razumno, prije svega; :b112:


Jairova kći napisao:
Ja ne donosim nikakav konkretan zaključak o Mariji b.m jer ne želim potvrditi nesigurnost njenih poruka,samo ne znam kako su neki tako brzi na osudu.


Ona slijepo vjeruje. U tome je problem; ona vjeruje da se radi o procjeni govori li blažena Marija djevica sigurne poruke, ili malo falije, onako pogriješi malo nekad, pa eto, možda je falila. Ne Jarčeva kćeri, radi se o tome da to nisu njene poruke. Blaženu Mariju Djevicu nitko ne propitkuje.


Jairova kći napisao:
U životu sve i svakoga treba prvo pokušati RAZUMJETI ako nisi znala i onda donositi prikladne zaključke a ne osuđivati bez osnove,ALI ako osnova postoji onda ću osuditi i djelo najboljeg prijatelja...


Kad si bila tako dobra sa SAN, nećemo ni mi tebe osuditi. Prihvati istinu da si pogriješila sama sebi, nikome drugome, i prihvati da papa bolje zna o tim stvarima, od nas koji se amaterski bavimo.... Duboko se nadam da ćeš uvidjet svoje greške, i nastavit rast u vjeri!

Jairova kći napisao:
Ovdje vidim da si osudila Mariju NEOSNOVANO...jer kakve ti dokaze imaš da ne govori istinu?Da budemo realni-NIKAKVE. I šta da ti više kažem...shvati neke stvari sama... ili otvori Bibliju ponekad...možda nešto i shvatiš...nikad se ne zna.Povukla si me za jezik...pa...eto ti! :D Laku


Meni i dalje nije jasno; ti vjeruješ da mi sudimo BDM , ili neku drugu Mariju? Ako si mislila na BDM; ženo debelo te netko drži u šaci. Ako nisi; hvala Bogu :a1250: :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2015 17:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2015 00:29
Postovi: 34
Podijelio: 42 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Slušaj Dujam,sestra ili djevojka su ti možda Jarčeve kćeri :D(kad se već vrijeđamo),kako si me nazvao(a vidi se da nisi nepismen nego je u pitanju namjerna greška)a ja to definitivno nisam...ja sam JAIROVA kći jer tako mi pravilno kao što dobro vidiš piše u mom nadimku i Isusova kći što je najvažje...! A šta sam ja mislila u svojoj glavi...to bi ti da mi objasniš sad ??? :b101: Uostalom...možda je moj govor bio samo provokacija...da vidim kako ljudi reagiraju,jer i ti i još par nekih vole brzu osudu...ha,šta misliš?!?Vidi se da nisi dovoljno inteligentan da shvatiš o čemu se piše... nego je tvoj cilj svađa ...a s takvima se ja lako obračunam...ignoriram...moje pravo mišljenje ću zadržat za sebe...takvi kao ti ga sigurno nisu dostojni! Pozzić ! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2015 18:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Jairova kći napisao:
Slušaj Dujam,sestra ili djevojka su ti možda Jarčeve kćeri :D


A moj PERO-KRVZICA sta ti je rekla.. Jaooo..Ja kao pravi momak cu te obranit! Stupamo u obranu Pere :D :b101: :b101:



Jairova kći napisao:
ja sam JAIROVA kći jer tako mi pravilno kao što dobro vidiš piše u mom nadimku i Isusova kći što je najvažje...!


Jesi ti ovo sad želila napisat; najvražije ili najvažnije? :b101: :b101:
Da, malo sam te isprovocira; kad pišeš onakve stvari! Oprosti, nisan smia, glupo od mene.


Jairova kći napisao:
A šta sam ja mislila u svojoj glavi...to bi ti da mi objasniš sad ???


Kažem ti, i ja sam "pao" na tome, i mnogi novoobraćenici, nemoj se ljutit.. Znači izjednačio sam se s tebom, odmah na početku sam lepo napisao; i meni se to dogodilo...Mene zanima kako to da svi padaju na tu istu stvar kad se obrate!!

Jairova kći napisao:
Uostalom...možda je moj govor bio samo provokacija...


Ne, ne možeš meni lagat..

Jairova kći napisao:
da vidim kako ljudi reagiraju,jer i ti i još par nekih vole brzu osudu...ha,šta misliš?!?


Mislim o Larry Davidu, podsjećaš me na njega :b112:

Jairova kći napisao:
Vidi se da nisi dovoljno inteligentan da shvatiš o čemu se piše...


Piše se o onome o čemu se piše? A ako ovdje još uvijek furaš onu šemu; "zanimalo me kako ljudi reagiraju", a ne radiš to istraživanje zbog psihološke znanosti, znači da tebe osobno to zanima kako će ljudi reagirat. E, sad.. Ako sam se ja prevario i ti to nisi ozbiljno mislila(da je istina knjiga istine), već si došla vidit kako ljudi reagiraju na to kad im pišeš protiv pape, i njihovih vjerovanja, onda si najblaže rečena smetnuta s uma. Došla si ovdje provocirat ljude i uvjeravat ih da je papa u zabludi; ljude koji vjeruju u papu? I pitaš se kako će reagirat? Ne shvaćam što si mislila kako će reagirat... Savjetujem ti da svoj experiment provedeš s muslimanima :b112: I u novine stavi; neku šaljivu karikaturu :b101: Sa svojim imenom i adresom :a1490:

Jairova kći napisao:
nego je tvoj cilj svađa ...


Nein nein nein!

Jairova kći napisao:
a s takvima se ja lako obračunam...ignoriram...moje pravo mišljenje ću zadržat za sebe...takvi kao ti ga sigurno nisu dostojni! Pozzić ! :D


Jao... Pa tko će s vama ženama na zelenu granu? Pa svi su svesni da si bila u zabludi, i dosta ljudi je bilo u toj zabludi.. Dosta laži molim te :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2015 19:54 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
dujam napisao:
U koje sve stvari ljudi vjeruju, pa to je strašno.

Da i nažalost uvijek povjeruju u te neke apokaliptične.
dujam napisao:
Negoo, što sad kad je ona Irkinja uhvaćena u laži? :cry:

Pretpostavljam da je već izopćena iz Crkve.A za ostalo,ne vjerujem da će odgovarat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2015 20:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
ita napisao:
dujam napisao:
U koje sve stvari ljudi vjeruju, pa to je strašno.

Da i nažalost uvijek povjeruju u te neke apokaliptične.
dujam napisao:
Negoo, što sad kad je ona Irkinja uhvaćena u laži? :cry:

Pretpostavljam da je već izopćena iz Crkve.A za ostalo,ne vjerujem da će odgovarat.


Ma, vidiš. Je li moguće da se ona pokaje? Nakon izopćenja iz Crkve, da je papa prigrli?
Većina koja se obrati povjeruje u te objave, blaćenja pape, itd.. To sam primjetio :a1163: Dobro, većinom skuže odma da griješe, al..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2015 20:30 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
dujam napisao:
Je li moguće da se ona pokaje? Nakon izopćenja iz Crkve, da je papa prigrli?

Ako se pokaje mislim da može biti primljena natrag .

dujam napisao:
; većina koja se obrati povjeruje u te objave, blaćenja pape, itd.. To sam primjetio


Dobro si primjetio,ima toga dosta,al većinom se to događa radi neznanja i zato što ne poznaju
nauk Katoličke crkve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2015 21:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2015 00:29
Postovi: 34
Podijelio: 42 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Dujam ne izvrći mi riječi i ne tumači kako tebi paše,ništa nije istina to kako si objasnio šta sam htjela reći i nemoj se praviti kao da si pamet cijelog svijeta pokupio...ja ništa nisam rekla protiv pape ne daj bože, samo ne volim kad ljudi bilo koga ili bilo što brane pristrano i to je sve što sam htjela reći...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2015 21:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Jairova kći napisao:
Dujam ne izvrći mi riječi i ne tumači kako tebi paše,ništa nije istina to kako si objasnio šta sam htjela reći i nemoj se praviti kao da si pamet cijelog svijeta pokupio...ja ništa nisam rekla protiv pape ne daj bože, samo ne volim kad ljudi bilo koga ili bilo što brane pristrano i to je sve što sam htjela reći...


Ne, ja ti samo govorim da ne vjeruješ u te wannabe proroke, već Papi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr