www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 sij 2014 11:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Znaš, dok sam XXXXXXXXX-ti put gledao Pasiju,
nije mi bilo jasno, zašto Juda tokom suđenja,
Isusu, stalno trlja usne o kamene stubove.....
Poljupcem ga je izdao,
dodirnuo Sveto lice, Ljubavi,
i nutarnja borba, baciti se pred Isusa i pokajati....
ili grižom savjesti izmišljati razloge (opravdanja) za oholost...(ma, sad je već ionako kasno...itd
što se kao perfidna zamka i danas zadržala, da nas odvraća od sakramenta Pomirenja)
No, to je moje osobno tumačenje, ne mora značit
da je ispravno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2014 22:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
U tome i je bit jer možda ga nije htio izdati i dati ubiti, ali način (poljupcem) na koji je to učinio upravo je na simboličan način svima pokazao kolika je težina grijeha oholosti.
Mnogo puta svećenici na propovijedi spominju da je to u biti prvi grijeh iz kojeg svi grijesi proizlaze.
Nemojmo zaboraviti pad Sotone. Upravo oholost je grijeh na kome su brojni anđeli pali.
Pasija je odličan film. Na realan način je prikazana patnja i surovost kojoj je Isus bio izložen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2014 16:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2013 16:58
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Billy napisao:
Tako je Cirenac. Pogrešan izbor. Pogrešna odluka.
Mada mi to danas znamo da je tako.
U njegovo vrijeme i sa njegovog aspekta on je mislio da bude napravio dobro.
No, kako ono vele: "put u pakao popločen je dobrim namjerama."


slažem se 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2015 19:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 sij 2015 16:46
Postovi: 61
Podijelio: 38 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ja nekako mislim da se ipak Juda spasio. i da je zaštitnik samoubojica!!
vjerujem da je imao vremena da se pokaje jer je naš Bog milosrdan!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2015 20:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2015 07:45
Postovi: 27
Lokacija: Požega
Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ali samoubojstvo je samo po sebi 'smrtni grijeh', a izdao je Isusa. Koliko god se to trebalo dogoditi, sve što se događa se treba dogoditi.

Ubio se zbog kajanja (vjerojatno) ali stvarno ne znam, kao ni Biblija, koji su poslijednji trenutci njegovoga života, pa tako ni dali se mogao spasiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2015 11:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 sij 2015 16:46
Postovi: 61
Podijelio: 38 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ne mislim da pakao ne postoji ali mislim da se Juda Iškariotski spasio... s obzirom na to kako je pakao strašno stanje i doživotno mislim da malo ljudi tamo završi. kad se susretnemo s Isusom oči u oči imat ćemo se još jednu priliku pokajati i Njega priznati za jedinog Spasitelja. znam kako je to imati suicidalne misli i biti na rubu suicida. čovjek više ne vlada svojim ponašanjem, to više nisi ti, Sotona ti skroz pomuti razum. prošla sam 5 puta pakao na zemlji.
ali to je samo mišljenje jedne shizofreničarke! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2015 14:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2015 07:45
Postovi: 27
Lokacija: Požega
Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije na nama da sudimo. Isus reče: Ne sudite! Jer kako sudite tako će vam i biti suđeno. (Nisam siguran, ali tako nešto :) )

Ne možemo znati kako je završio jer neznamo niti zadnje trenutke njegovoga života. Uvijek postoji obraćenje u i pokajanje te oprost u zadnji čas. Ne znamo čak ni jel se sam objesio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2015 14:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
naggar napisao:
.....


Sablazan mora doći, ali jao onom po kome dolazi!


Je li Juda imao izbor, ili je Isus pustio da Sotona uđe u njega?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Evo malo šta don Damir piše o Judi. Cijeli tekst je na: http://studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/219
Ja sam copy - paste samo jedan dio.

Razmišljanje o Judi kao tragičnom heroju nije novo. Ono je prisutno već u najranijim kršćanskim vremenima. Određene sekte su krivo smatrale da je Judin grijeh bio nužan da bi Bog otkupio svijet. No, tu se radi o zamjeni premisa. Istina je da Bog može čak i od ljudskog grijeha izvesti dobro. Ali to je zato što grijeh već postoji u svijetu, a Božje milosrđe je toliko veliko da može pobijediti svaki grijeh. To pak nipošto ne znači da je Bogu potreban grijeh kao preduvjet da učini dobro. Pavao je o tome već jasno pisao u poslanici Rimljanima: „A zakon nadođe da se umnoži grijeh. Ali gdje se umnožio grijeh, nadmoćno izobilova milost: kao što grijeh zakraljeva smrću, da tako i milost kraljuje pravednošću za život vječni po Isusu Kristu Gospodinu našemu. Što ćemo dakle reći? Da ostanemo u grijehu da milost izobiluje? Nipošto! Jednom umrli grijehu, kako da još živimo u njemu?“ (Rim 5,20-6,2)

Možda te zbunjuje ulomak iz Iv 6,64 koji govori: „Jer znao je Isus od početka koji su oni što ne vjeruju i tko je onaj koji će ga izdati.“ No, ovdje se rado o Božjem predznaju, a ne predestinaciji. S obzirom da smo o toj razlici već ranije pisali, u nastavku prenosim ulomak iz jednog ranijeg dogovora:

„Vrlo je teško uspoređivati Božje planove s ljudskim planovima. Srednjovjekovni teolozi su se u raspravama o Božjem sveznanju trudili pokazati da ono uključuje samo „sve što se dogodilo“ i „sve što će se dogoditi“, već i „sve mogućnosti koje se ikada mogu dogoditi“. Dakle „SVE“ u najpotpunijem smislu. To je jedan od načina na koji mi, kao ograničena bića, sebi pojašnjavamo vezu između ljudske slobode i Božjeg sveznanja. Dakle, kao što je teolog Molina govorio, Bog poznaje uvijek sve mogućnosti koje neka osoba može napraviti u određenom trenutku. Pojedinac ničim nije prisiljen učiniti neki izbor, ali što god izabrao, ono je Bogu već unaprijed poznato u svim svojim posljedicama. Možda ti Božje sveznanje mogu prezentirati slikom zemljovida. Čovjek se može odlučiti uvijek samo za jedan put, ali Bogu su svi putovi koji postoje poznati, u svim svojim dijelovima. Čovjek ni u jednom trenutku nije prisiljen izabrati kuda krenuti, ali što god izabere, to je Bogu već unaprijed poznato, jer poznaje sve moguće putove, zna kamo vode i kamo stižu.“


Ako koga zanima Judino evanđelje ima članak GK.
http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=6738

Govor pape Benedicta XVI iz 2006.g na engleskom jeziku je na:
http://www.catholic.org/featured/headline.php?ID=3733&page=1
http://www.catholic.org/featured/headline.php?ID=3733&page=2


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 22:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:

Prevedi mi na Hrvatski, ili srpski jezik. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr