www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 kol 2015 08:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
klasje napisao:
@Fran26 To je moje osobno misljenje koje se podudara sa njihovim misljenjima. Covjek je vrhunac Bozijeg stvaralastva i sredisnji dio sveg stvorenog. On je jedinstven u vremenu kao i u prostoru. Zato je najbolje sto mozemo napravit da imamo svoju djecu - ili tjelesnu ili duhovnu. Tu dakle nema mjesta za vanzemaljce i new age-ovske/sci-fi paralelne galaksije. Inace si potpuno u pravu. Ako zelimo biti bolji krscani onda moramo slusati bolje i iskusnije od nas.


:b101:

Znači zbog razloga što je čovjek vrhunac Božijeg stvaralaštva ne mogu postojat drugi oblici života? :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 09:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
@Dujam Vidim da si jedna vedra dusa. A sad obrazlozi malo svoje stajaliste. Ili si opet samo mislio na neke mikro viruse na marsu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 09:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Znači zbog razloga što je čovjek vrhunac Božijeg stvaralaštva ne mogu postojat drugi oblici života? :b206:

Kak ne mogu, a vid mene! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 09:55 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
Znači zbog razloga što je čovjek vrhunac Božijeg stvaralaštva ne mogu postojat drugi oblici života? :b206:

Kak ne mogu, a vid mene! :D

:b101: :b101: :b101: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hahaha, Samuel dobra fora :b112:
klasje napisao:
@Dujam Vidim da si jedna vedra dusa. A sad obrazlozi malo svoje stajaliste. Ili si opet samo mislio na neke mikro viruse na marsu?

Mi pričamo o postojanju vanzemaljskog života. Znači svaki život van planete zemlje je vanzemaljski život. Ako pas može postojat na ovoj planeti, može postojat i na nekoj drugoj. Ja jednostavno ne vidim neku zapreku toj tezi. To je moguće.

Također bih se osvrnuo kako je onaj rekao da postoji 200* uvjeta za život. Nažalost, postoji više od 200 uvjeta za života, ali sigurno i manje. To je ono što je tebi i autoru onog članka promaklo. Potrebno je 200* uvjeta za ovakav život, ljudski. No, ako ćemo se brojkama izražava N= 5 x 10(7), gdje N predstavlja broj civilizacija sosobnih za komunikaciju. Prije više od 10-ak godina i sama je NASA objavila otkriće živih bića -bakterija- koja se temelje na As spojevima. :wink: Možda može postojat život bez ugljika, život s nkeim drugim elementima. Ali je sasvim sigurno da ne trebaju isti uvjeti za bakterije i život čovjeka. Na kraju, bakterije mogu postat trynososausutusi.

*Ja ne znam odakle i nabavio informacije od 200 uvjeta, al eto. Što se tiče znanosti, ona kaže; po procjeni postoji 200 miljardi zvijezda. A mi smo tek otkrili PLuton, i prije par godina saznalai da on ipak nije planet.. Također tvojoj tezi ne ide u prilog činjenica da se svemir proširio za ko zna koliko od tvog zadnjeg posta. Svemir se proširio u vremenskom razdoblju od tvog zadnjeg posta do ovoga trenutka onoliko koliko mi svi na forumu nećemo proć za cijeli naš život. Svemir je beskonačan..


Vjerovatnost za postojanje vanzemaljskog života jest moguća, sve dok brojka nije ravna nuli. 1/200 je broj blizu nuli, ali nije nula. Nula označava ništa...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 11:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
dujam napisao:
Hahaha, Samuel dobra fora :b112:
klasje napisao:
@Dujam Vidim da si jedna vedra dusa. A sad obrazlozi malo svoje stajaliste. Ili si opet samo mislio na neke mikro viruse na marsu?

Mi pričamo o postojanju vanzemaljskog života. Znači svaki život van planete zemlje je vanzemaljski život. Ako pas može postojat na ovoj planeti, može postojat i na nekoj drugoj. Ja jednostavno ne vidim neku zapreku toj tezi. To je moguće.

Također bih se osvrnuo kako je onaj rekao da postoji 200* uvjeta za život. Nažalost, postoji više od 200 uvjeta za života, ali sigurno i manje. To je ono što je tebi i autoru onog članka promaklo. Potrebno je 200* uvjeta za ovakav život, ljudski. No, ako ćemo se brojkama izražava N= 5 x 10(7), gdje N predstavlja broj civilizacija sosobnih za komunikaciju. Prije više od 10-ak godina i sama je NASA objavila otkriće živih bića -bakterija- koja se temelje na As spojevima. :wink: Možda može postojat život bez ugljika, život s nkeim drugim elementima. Ali je sasvim sigurno da ne trebaju isti uvjeti za bakterije i život čovjeka. Na kraju, bakterije mogu postat trynososausutusi.

*Ja ne znam odakle i nabavio informacije od 200 uvjeta, al eto. Što se tiče znanosti, ona kaže; po procjeni postoji 200 miljardi zvijezda. A mi smo tek otkrili PLuton, i prije par godina saznalai da on ipak nije planet.. Također tvojoj tezi ne ide u prilog činjenica da se svemir proširio za ko zna koliko od tvog zadnjeg posta. Svemir se proširio u vremenskom razdoblju od tvog zadnjeg posta do ovoga trenutka onoliko koliko mi svi na forumu nećemo proć za cijeli naš život. Svemir je beskonačan..


Vjerovatnost za postojanje vanzemaljskog života jest moguća, sve dok brojka nije ravna nuli. 1/200 je broj blizu nuli, ali nije nula. Nula označava ništa...


i ti vjeruješ NASI.. :a1490:
NASA ti je nešto slično Science Hollywood-u..

..sami sebe održavaju mitovima..
--kad nema ISTINE i Zakona...koje ne razumiju. :a1407:

A svakim danom , s novim pristupom ,
ZAPISI U BIBILIJI..postaju potvrđeni..kao istiniti ..i naučno dokazani.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 11:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
naggar napisao:

i ti vjeruješ NASI.. :a1490:
NASA ti je nešto slično Science Hollywood-u..

..sami sebe održavaju mitovima..
--kad nema ISTINE i Zakona...koje ne razumiju. :a1407:

A svakim danom , s novim pristupom ,
ZAPISI U BIBILIJI..postaju potvrđeni..kao istiniti ..i naučno dokazani.. :D


Neznam kome vjerovat u znanosti, ako ne znanstvenim organizacijama.


p.s. daj mi jedan lažni podatak kojeg je NASA izjavila...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 13:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Stanley Cubrick
"The first men on the moon" 20.07.1969,
https://www.youtube.com/watch?v=0mzh-CWImMA

https://www.youtube.com/watch?v=RMINSD7MmT4

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=155108

https://www.youtube.com/watch?v=qz7cUP4o-ZQ#t=533

http://www.24sata.hr/znanost/amerikanci ... ano-348907


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 13:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
@Dujam Ima puno vise zvijezda. Onakvih kao sto je nase sunce ima ovoliko: jedinica sa 24!!! nule. Ali nas svijet je ipak samo jedan. Ostalo za nas nije od bitnijeg znacaja. Sto se moderne znanosti tice - ona nam nece pomoci da se rijesimo grijesnih struktura. Sto reci o danasnjim psihoterapeutima koji su jos i kat. teolozi pa sire po crkvenim novinama razne hereze poput ove da svi trebaju da zive svoju seksualnost. (Budi ono sto jesi. Pa i ako si seksualno skrenuo s puta drzi se samo njega. Budi bez brige. Sve je to za ljude.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 14:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
klasje napisao:
@Dujam Ima puno vise zvijezda. Onakvih kao sto je nase sunce ima ovoliko: jedinica sa 24!!! nule. Ali nas svijet je ipak samo jedan. Ostalo za nas nije od bitnijeg znacaja. Sto se moderne znanosti tice - ona nam nece pomoci da se rijesimo grijesnih struktura. Sto reci o danasnjim psihoterapeutima koji su jos i kat. teolozi pa sire po crkvenim novinama razne hereze poput ove da svi trebaju da zive svoju seksualnost. (Budi ono sto jesi. Pa i ako si seksualno skrenuo s puta drzi se samo njega. Budi bez brige. Sve je to za ljude.)


Stvarno?? ima 7 sa 21 nulom, a ne jedinica sa 24 nule. Ali nisam pisao to kao točnu istinu, jer podatak nisan zna, i mislim da je za našu priču nebitno je li 2000 miljardi ili 4594 triljatdi ili 70 sektiliona, jer ne raspravljamou domeni matematike. Dobro, neodgovorno od mene, ali.... Pisa sam; "Što se tiče znanosti, ona kaže; po procjeni postoji 200 miljardi zvijezda. A mi smo tek otkrili PLuton, i prije par godina saznalai da on ipak nije planet.. " - u stilu da rade procjene zvijezda(sve su to procjene, a ne znan činjenice) a tek su otkrili da Pluton nije planeta u našem sunčevom sustavu. Naglašavam kako se malo informacija/činjenica zna, te da se ne može reć; ne postoji vanzemaljski život.

to je što se tiče znanosti.


Druga stvar je što se tiče teologije, to ne narušava nijednu istinu :(


Treća stvar je ovo što si rekao; " poput ove da svi trebaju da zive svoju seksualnost. (Budi ono sto jesi. Pa i ako si seksualno skrenuo s puta drzi se samo njega. Budi bez brige. Sve je to za ljude.)" - Ne znam da ne trebamo bit ono što jesmo, i gdje to Crkva uči. Homosexualnost nije bolest, i nju ne treba niti se može liječit. Ona jest deformacija, ali nije bolest. Dugo se vremena živilo ovako kako ti teolozi predlažu, samo što se prije tajilo, sad ih se poziva da se javno deklariraju i da se trude ne upuštat u hmosexualne čine. Koliko ja znam homosexualac ne može pobjeć iz svoje kože, već mora bit to što jest. I to nije grijeh. Grijeh je spolni čin, a ne vidim gdje to Crkveni pastiri naučavaju da je to u redu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr