www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 kol 2015 19:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Nema problema. 'vako 1., 2. i 3. zlatno pravilo kad dotaknemo dno: Prihvati cinjenicu da si pao! - Mozda si nesvjesno to vec i napravio. Prihvati da si bio izigran, izmanipuliran, prezren itd. Bit ce ti znatno lakse. Tvoj uspon sada vise nitko ne moze zaustaviti. Koliko njih je krenulo od nule. U 20ima, 30ima pa cak i 40ima pa su s vremenom ipak uspjeli. :) A nije im bilo lakse nego tebi sada. Vremena imas. Sve je pred tobom. Mozes imati troje ili vise djece i da ih sve na fakuktet posaljes :) S kojom kompanijom letite? Germanwings ili Ryanair? Uzivajte u pogledu na jadranske otoke. Meni nije uvijek lako da ih sve identificiram koliko ih ima. Hrvatska je iz pticje perspektive mali veliki raj na kugli zemaljskoj. Ne zaboravi to kad opet stanes na njezino tlo ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 20:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Kartuzijanče daj sliku


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 20:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Moj mili brate Kartuzijanac :b112: ,
vidi jednu stvar;mi se ovdje svi mozemo pomolit za tebe i tvoju curu i to bi bilo lijepo i Bogu milo,ja cu se pomolit...ali tebe Bog zove,osobno mu moras odgovorit a ne prebacivat lopticu na nekog treceg,u ovom slucaju na forumase.
Uistinu malo ljudi zna stati i promisliti,posloziti cinjenice i krenuti od sebe da se rijese problemi,da im nadjes smisao.Tesko ti je cili zivot(i meni je,mozda i 100 put gore,ali to samo ja i Bog znamo),ali ti netrazis punim srcem,smatram da si tvrdoglav i da namjerno ides svojim snagama i uvik u zid;to sam iscitao iz tvojih postova.
Predlozio sam ti hagioterapiju,duhovnika a i Ignacijske duhovne vjezbe,ali ti to ko da i nisi procitao,referiras se samo na postove koji ti odgovaraju ili na one koji te po tvom misljenju provociraju,a od toga nemas ama bas nista za izgradnju sebe.Postove koji ti nude savjet da se izgradjujes i zasuces rukave da bi dosao svim srcem do Boga,sto je najbitniji u tvom zivotu;ti brate ignoriras.
Nadam se da ces se bar malo zamisliti nad ovim i poraditi na sebi a ne mlatiti praznu slamu di odavno nema zrna.
Tebi i curi tzriba posao,trazi i dat ce ti Bog,bez brige ali ti ne trazis Boga da Mu sluzis a to je najveca radost i sreca ovdje u ovoj suznoj dolini...to je jedino bitno a ti to ne trazis ili trazis rdjavo,samo za svoj uzitak i materijalnu korist.Mislis da ce te ispunit dobar posao za tebe i curu,makakvi,ni blizu...Bog,moj prijatelju,On ce ti dat mir i ispunit te,s Njim ces ddobit sve,a dat ce ti On i taj posao da imas nesto materijalne bijede koju ionako crv rastace, koja ne vridi puno.
Nama triba srce bit sa Bogom,pa da i spavamo pod mostom,nije kraj svita,slijepi smo svi skupa,ama bas svi,ja prvi :twisted:
Ti budi pametan pa trazi Krista i Njegovu volju,razmatraj za pocetak Mt 6,24-34,kad god imas prilike citaj i razmatraj bas to :a1250:
Ako neznas razmatrat trazi duhovnu pomoc i vodstvo,nabrojao sam ti par nacina a ti izaberi koji ti je najbolji :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
novi1 napisao:
Moj mili brate Kartuzijanac :b112: ,
vidi jednu stvar;mi se ovdje svi mozemo pomolit za tebe i tvoju curu i to bi bilo lijepo i Bogu milo,ja cu se pomolit...ali tebe Bog zove,osobno mu moras odgovorit a ne prebacivat lopticu na nekog treceg,u ovom slucaju na forumase.
Uistinu malo ljudi zna stati i promisliti,posloziti cinjenice i krenuti od sebe da se rijese problemi,da im nadjes smisao.Tesko ti je cili zivot(i meni je,mozda i 100 put gore,ali to samo ja i Bog znamo),ali ti netrazis punim srcem,smatram da si tvrdoglav i da namjerno ides svojim snagama i uvik u zid;to sam iscitao iz tvojih postova.
Predlozio sam ti hagioterapiju,duhovnika a i Ignacijske duhovne vjezbe,ali ti to ko da i nisi procitao,referiras se samo na postove koji ti odgovaraju ili na one koji te po tvom misljenju provociraju,a od toga nemas ama bas nista za izgradnju sebe.Postove koji ti nude savjet da se izgradjujes i zasuces rukave da bi dosao svim srcem do Boga,sto je najbitniji u tvom zivotu;ti brate ignoriras.
Nadam se da ces se bar malo zamisliti nad ovim i poraditi na sebi a ne mlatiti praznu slamu di odavno nema zrna.
Tebi i curi tzriba posao,trazi i dat ce ti Bog,bez brige ali ti ne trazis Boga da Mu sluzis a to je najveca radost i sreca ovdje u ovoj suznoj dolini...to je jedino bitno a ti to ne trazis ili trazis rdjavo,samo za svoj uzitak i materijalnu korist.Mislis da ce te ispunit dobar posao za tebe i curu,makakvi,ni blizu...Bog,moj prijatelju,On ce ti dat mir i ispunit te,s Njim ces ddobit sve,a dat ce ti On i taj posao da imas nesto materijalne bijede koju ionako crv rastace, koja ne vridi puno.
Nama triba srce bit sa Bogom,pa da i spavamo pod mostom,nije kraj svita,slijepi smo svi skupa,ama bas svi,ja prvi :twisted:
Ti budi pametan pa trazi Krista i Njegovu volju,razmatraj za pocetak Mt 6,24-34,kad god imas prilike citaj i razmatraj bas to :a1250:
Ako neznas razmatrat trazi duhovnu pomoc i vodstvo,nabrojao sam ti par nacina a ti izaberi koji ti je najbolji :b112:


Ne znam mozda si u pravu...a mozda tvoj post izgleda kao da novac nije bitan kao da je to nesto usputno eto tek tako...prijatelju ako nemas posao, ako nemas novaca umires, nestajes...ne znam da li si toga svijestan?
Ja nisam neki veliki materijalista, koji mozda po tebi ispadam...zadnji posao sam radio prije 2,5 godine, toliko o nekakvom mome materijalizmu.
Iistina strah me i mozda se s rezervom pustam Bogu.
Puno puta jesam skroz ali onda se promjenim skroz...kao da postanem drugi covjek...tri-cetri puta dnevno se molim, idem redovito na Misu, ispovjed itd. i imam dojam da tada sam sebe gubim da idem u neki fanatizam...sve je grijeh, sve izbjegavam itd...i u tim trenucima sjedim doma u sobi i surfam po nternetu o Bogu ili citam ponovo silne knjige koje imam vjerske tematike...i to je uglavnom to od mog zivota iz dana u dan.
Eto ne znam zasto otkako sam ponovo krenuo u zaj sve mi krenulo pnovo nizbrdo sto nije samo slucaj s menom nego i s crom i najboljim prijateljom takoder kao i jos jednom zenom iz zajednice.
Eto odatle moja lutanja i moje nestalnosti...ne znam vise sta da napravim i kako da se ponasam.
U vezi sv.Ignacija...prijatelju nisamsamo od njega ja citao i molio...benedikt, franjo asiski, franjo saleski, faustina, milion svetaca...ali sve sto se dogodi dobijem tu neku mirnocu duse kao neka drogiranost i onda nastupi borba s grijesima i to je sve.
U praznini izmedu kaosa o kojem sam pricao prije godinu ipo dana i zajednice usao sam u zajednicu mladih ivana pavla drugog u zadru...bilo je tesko ali tek sad mi sevracaju nostalgije jer se zajednica raspala...
Ne bi pisao i ne bi dolazio vamo da znam sto cu... ali realno predlazete mi puteve koje vec znam i od kojih nemam apsolutno nista!
Ne znam ne bih zelio zvucati bahat, odbojan ovakav onakav... ali eto govorim iz srca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 22:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Mozda bas trebam ovaj tezak udarac i jos jedno dno....mozda se bas sada okrenem... kaze Isus tko trazi zivot u svijetu izgubit ce ga a tko gubi zivot svoj radi Mene naci ce ga...mozda sam opet nesvjesno okrenuo Bogu leda, nemam pravo na zaljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 22:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
"Sto mislite, i da li mozda poznajete slucaj, covjeka koji je bio bas full duhovan ono sto se kaze uz Boga... drzao se zapovjedi... i odjedanputa preko noci... postao je nevjernik.
Ja sam poznavao momka koji je full bio uz Boga, trudio se radio je mucio se, svaki dan u Crkvu... i dosla mu je djevojka u zivot... nastavio je dolaziti i dalje u Crkvu ali u njemu se stvorio jedan bunt protiv Boga, postavljao je pitanja na koja nitko nije mogao dati odgovor... zasto ga je Bog razocarao? A toliko mu je odan bio.
Danas vidim tog momka tada je bio u kasnim dvadesetima mozda cak trideset godina je imao... danas ga vidim bez Boga ima obitelj...zenu djecu i placu od preko 7500 kuna... gospodin covjek.
A dok je bio uz Boga sirotinja jedva je imao za prezivjeti... kad sma ga pitao zasto si Bogu okrenuo leđa... rekao mi je pokazavsi na svoje dvije ruke... vidis? ovo je moj Bog i zato imam sada pristojan zivot... a pouzdavajuci se u nekakvog Boga i am si svjedok mucio sam se kao pas nisam imao nekada sto za pojesti.
Mora da se nesto u zivotu tog covjeka dogadalo kao i meni... on je izgleda odlucio stati na kraju nadi koja je ubojica covjeka... i preuzeti stvari u svoje ruke... i uspio je bez Boga.
Ima netko da je sposoban objasniti ovakav slucaj? Konkretno?" - evo, i ovaj tip tvrdi da je bio u samostanu? Ma dajte ljudi, jel vi stvarno pušite ove priče? Momak van se ruga ili je psihički bolesnik. Pa jel čitate vi njegove postove i tokove njegovih misli?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 22:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ako ne vjerujes meni i mislis da se rugam i da sam bolesnik...to je tvoje pravo...ako zelis od svojih dvije ruke i 10 prstiju napraviti svoga Boga...to je opet tvoj izbor... sam odlucujes i kako odlucis tako ce ti biti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 22:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Kartuzijanac napisao:
novi1 napisao:
Moj mili brate Kartuzijanac :b112: ,
vidi jednu stvar;mi se ovdje svi mozemo pomolit za tebe i tvoju curu i to bi bilo lijepo i Bogu milo,ja cu se pomolit...ali tebe Bog zove,osobno mu moras odgovorit a ne prebacivat lopticu na nekog treceg,u ovom slucaju na forumase.
Uistinu malo ljudi zna stati i promisliti,posloziti cinjenice i krenuti od sebe da se rijese problemi,da im nadjes smisao.Tesko ti je cili zivot(i meni je,mozda i 100 put gore,ali to samo ja i Bog znamo),ali ti netrazis punim srcem,smatram da si tvrdoglav i da namjerno ides svojim snagama i uvik u zid;to sam iscitao iz tvojih postova.
Predlozio sam ti hagioterapiju,duhovnika a i Ignacijske duhovne vjezbe,ali ti to ko da i nisi procitao,referiras se samo na postove koji ti odgovaraju ili na one koji te po tvom misljenju provociraju,a od toga nemas ama bas nista za izgradnju sebe.Postove koji ti nude savjet da se izgradjujes i zasuces rukave da bi dosao svim srcem do Boga,sto je najbitniji u tvom zivotu;ti brate ignoriras.
Nadam se da ces se bar malo zamisliti nad ovim i poraditi na sebi a ne mlatiti praznu slamu di odavno nema zrna.
Tebi i curi tzriba posao,trazi i dat ce ti Bog,bez brige ali ti ne trazis Boga da Mu sluzis a to je najveca radost i sreca ovdje u ovoj suznoj dolini...to je jedino bitno a ti to ne trazis ili trazis rdjavo,samo za svoj uzitak i materijalnu korist.Mislis da ce te ispunit dobar posao za tebe i curu,makakvi,ni blizu...Bog,moj prijatelju,On ce ti dat mir i ispunit te,s Njim ces ddobit sve,a dat ce ti On i taj posao da imas nesto materijalne bijede koju ionako crv rastace, koja ne vridi puno.
Nama triba srce bit sa Bogom,pa da i spavamo pod mostom,nije kraj svita,slijepi smo svi skupa,ama bas svi,ja prvi :twisted:
Ti budi pametan pa trazi Krista i Njegovu volju,razmatraj za pocetak Mt 6,24-34,kad god imas prilike citaj i razmatraj bas to :a1250:
Ako neznas razmatrat trazi duhovnu pomoc i vodstvo,nabrojao sam ti par nacina a ti izaberi koji ti je najbolji :b112:


Ne znam mozda si u pravu...a mozda tvoj post izgleda kao da novac nije bitan kao da je to nesto usputno eto tek tako...prijatelju ako nemas posao, ako nemas novaca umires, nestajes...ne znam da li si toga svijestan?
Ja nisam neki veliki materijalista, koji mozda po tebi ispadam...zadnji posao sam radio prije 2,5 godine, toliko o nekakvom mome materijalizmu.
Iistina strah me i mozda se s rezervom pustam Bogu.
Puno puta jesam skroz ali onda se promjenim skroz...kao da postanem drugi covjek...tri-cetri puta dnevno se molim, idem redovito na Misu, ispovjed itd. i imam dojam da tada sam sebe gubim da idem u neki fanatizam...sve je grijeh, sve izbjegavam itd...i u tim trenucima sjedim doma u sobi i surfam po nternetu o Bogu ili citam ponovo silne knjige koje imam vjerske tematike...i to je uglavnom to od mog zivota iz dana u dan.
Eto ne znam zasto otkako sam ponovo krenuo u zaj sve mi krenulo pnovo nizbrdo sto nije samo slucaj s menom nego i s crom i najboljim prijateljom takoder kao i jos jednom zenom iz zajednice.
Eto odatle moja lutanja i moje nestalnosti...ne znam vise sta da napravim i kako da se ponasam.
U vezi sv.Ignacija...prijatelju nisamsamo od njega ja citao i molio...benedikt, franjo asiski, franjo saleski, faustina, milion svetaca...ali sve sto se dogodi dobijem tu neku mirnocu duse kao neka drogiranost i onda nastupi borba s grijesima i to je sve.
U praznini izmedu kaosa o kojem sam pricao prije godinu ipo dana i zajednice usao sam u zajednicu mladih ivana pavla drugog u zadru...bilo je tesko ali tek sad mi sevracaju nostalgije jer se zajednica raspala...
Ne bi pisao i ne bi dolazio vamo da znam sto cu... ali realno predlazete mi puteve koje vec znam i od kojih nemam apsolutno nista!
Ne znam ne bih zelio zvucati bahat, odbojan ovakav onakav... ali eto govorim iz srca.


ja sam ssvijestan koliko znaci materijalno,da samo znas iz koje materijalne bijede dolazin drugcije bi govorio,sa samog dna i pogoi sto sam spoznao-da je to sve smece,sav novac i materijalno,sve je smece.Radim ko konj,nekad i dva posla,u losim uvjetima,iman za stan i hranu a moga san imat na brodu lipe novce,ali cemu?Cemu zivit ko pas na brodu da bih ovdje imao malo vise,to je sve smece,Isus je sve sto mi triba,a ono malo novca sto zaradin,potrosin i idemo dalje.Ako se ozenim valjda ce i zena radit pa cemo krpat kraj sa krajem,ako i budemo bogati-uvik ima sirotinje kojoj mogu dat,zar cu to odnijet pred Boga i reci Mu da san ostavija ode milijone,pa sto ce to Njemu i meni,to je sve cisto smece prijatelju.
Ne ispadas cisti materijalista ali strah je odraz nepovjerenja u Boga,tu smo isti ali nastojin se mijenjat a nastoj i ti,citaj Mt6;24-34,pusti mene blesavog i citaj to,jedino pametno sto ti ja mogu savjetovat je da budes s njim svaku sekundu ovog bijednog i prolaznog zivota :b112:
Fanatizam nema veze sa Bogom i zdravim razumom,nas Bog je Ljubav a fanatizam je glupost,nema veze sa vjerom u trojedinog Boga.
Citam i ja duhovno stivo i tako se uzdizem,nisan blesavi fanatik,ni blizu.Bog je ziv i citaj sto vise o Njemu,moli i zivi sakramentalno.
Citaj zivotopise svetaca ali ja san mislija na duhovne ignacijske vjezbe i hagioterapiju-ode ces spoznat zivog Boga a ne da nema od toga nista.Ja san preko hagioterapije dosa do zivog Boga,kako mos reci da nema nista od toga.Prodji ova dva vida duhovnosti pa stani pred mene i reci da je to suplja prica-neces sigurno jer ces spoznat Krista na drugaciji,zivi nacin,to ti ja mogu potvrdit a ne pricat gluposti.Ja san covik koji je prosa pakao i mogu ti rec da je sve osim Krista smece,nista bez Njega ne vridi,hvala Bogu na hagioterapiji a ti kako oces.Ako ces i dalje po svom,samo naprid,sto ti itko moze,dana ti je sloboda,al nemos meni rec da od hagioterapije nema nista :a1430: ,no way :a1430:
Nisi bahat ako dodjes Bogu sad kad imas idealnu priliku,oslobodjen si od materijalnog,sad trazi svim srcem,put san ti ja predlozija,odnosno Bog preko mene,ja san cista nula,bezvrijedan a On je sve,beskonacna Ljubav-a nula plus beskonacno jest beskonacno :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 22:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Ako ne vjerujes meni i mislis da se rugam i da sam bolesnik...to je tvoje pravo...ako zelis od svojih dvije ruke i 10 prstiju napraviti svoga Boga...to je opet tvoj izbor... sam odlucujes i kako odlucis tako ce ti biti!

ti si toliko laži ovdje napisao, da je jednostavno grijeh ne uputit ljude na to


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2015 22:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
dujam napisao:
Kartuzijanac napisao:
Ako ne vjerujes meni i mislis da se rugam i da sam bolesnik...to je tvoje pravo...ako zelis od svojih dvije ruke i 10 prstiju napraviti svoga Boga...to je opet tvoj izbor... sam odlucujes i kako odlucis tako ce ti biti!

ti si toliko laži ovdje napisao, da je jednostavno grijeh ne uputit ljude na to


Moj Duje lipi na nama je da uputimo svakog na Krista,a sto ce on sa tim ucinit to ovisi samo o njemu,slobodan je..a dal je on bolestan ili ne to; ja neznan,dali je iskreni trazitelj ili ne.to mene nije briga,na meni je da ga uputim,to je moj dio ove price,na ovom forumu :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr