www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 kol 2015 21:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Neznam gdje da stavim, ali po meni najbolje i najmoćnije svjedočanstvo.

https://www.youtube.com/watch?t=2018&v=DakEcY7Z5GU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2015 16:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
Neznam gdje da stavim, ali po meni najbolje i najmoćnije svjedočanstvo.

https://www.youtube.com/watch?t=2018&v=DakEcY7Z5GU


Ma vidi ti njega David Wood-a sluša. Volio sam slušat njegova predavanja o islamu jer je čovjek duhovit do boli, a ima i hrabrosti. Al kad sam poslušao ovo svjedočanstvo ostao sam paf, čovjek je svog ćaću zalemao s čekićem, strašno, strašno. Mislim da je on nekakav protestant.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2015 22:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Nabasao sam na fb o njemu, na jednoj internacionalnoj grupi katolika. Zaborvaio sam napisat da nije Katolik, al svjedočanstvo svakako i katoliku može poslužit, nema se što loše čut u tom klipu. Ove ostale nisam gledao, al savjetujem da budete oprezni dalje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2015 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
ita napisao:
Anthos napisao:
...treba drugu stranu pitat zasto su oni tako iskljucivi i zatvoreni(ne mislim da su svi nevjernici takvi naravno da ima i dobrih i otvorenih prema svima) i mislim da je to opcenito problem vjernika,mi trosimo silnu energiju u nekom opravdavanju umjesto da radimo na sebi.


Slažem se s ovim što si napisao.Baš je tako nekako.
I sama to vidim svuda oko sebe-u svakodnevnom životu,u medijima,
ma i u razgovoru s vjernicima o različitim temama.
Uvijek neka pitanja npr.- Zašto vi vjernici stalno po svom,a svijet napreduje i stvari se mijenjaju,a vi ko da ste u Srednjem vijeku?
- Zašto Crkva ovo ili ono?
-Gdje je Bog sad kad se ovoliko pati u svijetu?
-i stotine drugih pitanja,koje smo svi čuli nebrojeno puta i stalno tako.
I zbilja ispada kao da se trebamo opravdavati zato jer vjerujemo.
I stvarno to objašnjavanje zna nekad iscrpiti do krajnjih granica,
ali i to je mislim jedna od kušnji u tom našem cjeloživotnom obraćenju.
Uglavnom,tako je kako si rekao,treba stalno radit na sebi( uz molitvu,sakramente,misu )
a to znači ispravljati kod sebe ono što nije dobro,svaki dan,korak po korak.
Zapravo naš odnos sa drugim ljudima,pogotovo onima koji ne vjeruju
najviše ovisi o nama samima tj.o jačini i postojanosti naše vjere.
Jer ako smo tu jaki,onda možemo podnijeti sve-i neslaganja,i odbijanja,i verbalne napade,i prezire-jer
"Sve mogu u Onome koji me jača."(Fil 4,13)

...."naš odnos sa drugim ljudima, pogotovo onima koji ne vjeruju najviše ovisi o nama samima tj. o jačini i postojanosti naše vjere.....ako smo tu jaki sve možemo podnijeti; neslaganja , odbijanja,verbalne napade, SVE MOGU U ONOME KOJI ME JAČA :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2015 21:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2015 21:35
Postovi: 58
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 30 zahvala
U mom slucaju to ne ide zajedno jer jedna drugu iskljucuje, ovisno kojoj strani sam vise predan - ta izbacuje drugu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2015 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
lewi napisao:
U mom slucaju to ne ide zajedno jer jedna drugu iskljucuje, ovisno kojoj strani sam vise predan - ta izbacuje drugu.


Ja bih ti na ovo odgovorila da čovjek ne može sjediti na dvije stolice. Trebaš se odlučiti na koju stranu ne može malo ovako malo onako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2015 21:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2015 21:35
Postovi: 58
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 30 zahvala
Da, naravno @rora
Nisam nigdje ni rekao da moze. Naprotiv.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2015 17:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 srp 2014 15:56
Postovi: 32
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
sad ne stignem sve čitati jer mi je mama za vratom...ali...udala sam se iz ljubavi...brak mi je svetinja...nikad ni u snu nisam mislila da ću nakon samo 3 godine braka biti rastavljena s malenim djetetom...mislila sam da nema toga što dvije normalne osobe ne mogu prebroditi...e pa, ovo što se meni dogodilo je toliko teško da nema svećenika koji mi nije predložio rastavu, bijeg od njega i u konačnici poništenje braka....meni je osobno crkveni sudac rekao- naći ćeš nekga ko te zaslužuje iako ti se sada čini da nije tako...

ćelim reći, da sam ja, iako rastavljena i gadno prevarena ostala na neki način uz svoga muža i na preporuke svih nisam okrenula novu stranicu u životu...nego novu želim okrenuti samo s njim....želim da se on spasi....jer je moj muž i tata našem djetetu...

ali jednako tako, ni crkva ni niko mi ne bi sudio da sam otišla jer je to bila jedna od opcija da se brže spasim....sebe i dijete....možda na ovaj način koji sam ja izabrala zbunjujem i dijete ali drukčije ne mogu...

svećenik mi je rekao da naš brak Bog nije blagoslovio jer je on ušao u brak s ogromnim lažima....i da ja to ne moram trpiti...
a sad, na svakome od nas je koliko se želi žrtvovati....ovdje Ita zna koliko sam puta bila na rubu odustajanja, ali idem dalje...protiv svih...samo mali broj ljudi me podržava...neznatan broj...ali taj malecki broj ljudi, daje mi snagu da sve izdržim...
ako izdržim do kraja, svi ćete znati....i ako ne izdržim...ali htjela sam reći da niti ne osuđujem one koji nisu uspjeli....i koji možda nisu krivi što je neki bračni drug otišao od njih...i ako uz hrpu pokušaja nisu uspjeli, a nađu nekoga jednom, mogu pokušati poništiti brak...i naći sreću s novom osobom...

mi niko zapravo ne znamo nečije razloge rastava... za ovo što se meni dogodilo, ja nikad nisam čula ni u filmu za tako nešto....toliko je nestvarno da takav film ne bi ni gledala jer bi rekla ma daaajte, u ovo ne bi ni dijete povjerovalo...

ova grozna godina ipo pomogla je i meni da upoznam sebe, razmislim o sebi...nisam otkrila samo mane moga muža (koje su mi i danas uglavnom misterij) nego i svoje, kojih sam puno svjesnija...ja u ovom trenutku spašavam i sebe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2015 02:38 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2015 02:07
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Htjela bi vam reci malo vise o sebi. Dolazim iz Solina, imam 28 godina. Oduvijek sam isla u crkvu na mise, na molitvene zajednice, na vjerske zajednice i crkvene zborove. Medjutim na jednoj duhovnoj obnovi prije par godina sam dozivjela susret sa ZIVIM Kristom i od tada sam malo dublje shvatila vjeru i pokusavam zivjeti vjerski. Jedno godinu i po sam bila u jednoj vezi. Sa jednim deckom katolikom, isli smo skupa na mise, molili skupa pri svakom susretu, isli na obnove, ali to nije urodilo plodom. Ja sam naravno htjela brak, obitelj, on nije. Prekinuli smo prosle godine. Uglavnom prije pola godine sam se zavjetovala Gospi u Medjugorju za pravog, tj molim nju za pravu osobu, predala sam buduceg supruznika Gospi. I evo nedavno upoznam divnog decka. Fin, pristojan, drag i pozove me van. Ne mogu reci da je los prema meni, ne nije, mi se odlucimo za vezu. Ali gdje je ovdje problem. To me muci danima. Znaci on je iz mjesane obitelji, i sebe smatra nevjernikom, otac mu je musliman, a majka katolkinja. On nema sakramente, nit ih zeli imat, a ne smeta mu to sta ih ja imam i sta zivim vjerski. U vezi smo. Lijepo nam je i sve, ali ja sam skroz zbunjena. Po karakteru, nacinu razmisljanja i stavovima smo skoro jednaki. A po vjeri ne. Netko ce mozda rec da vjera nije vazna za brak, a meni je, jer ja znam sta znaci sakramentalni brak zenidbe. Rano je i rec da je on osoba za mene, mozda sam se zaletila za vezu, samo ja mislim da se ja udavat necu. Ja zelim iskljucivo katolika, i sta da ja sad radim, da pokusam vezu nastavit sa takvom osobom, koja postuje moju vjeru, ali kaze za sebe da nije nista, ali kao kad ga se pita da je katolik, a brat mu i otac imaju muslimanska imena. Meni to malo smeta. Ne djelim ljude po rasi, naciji, boji koze. Iskreno za sebe ja zelim samo katolika za buduceg supruznika. Zelim sa takvom osobom odgajat djecu i ucit ih krscanskim vrednotama. Sad je bozicno vrijeme i morat cu svakako na ispovijed i planiram. Zanima me da li imate savjet za mene? Da li da ostanem u vezi, jer sam je tek pocela i nije mi lose, ili da to prekinem i idem dalje, jer mi nema smisla vuc nesto ako ta osoba mozda jednog dana nece mi postati muz? Ne dolazi u obzir da se vjencavam samo gradjanski. To meni nije to. Znaci jedini bi problem jednog dana bila udaja, a to ja ne zelim ni pomislit. Osim ako se on ne bude htio vjencati u crkvi i da se djeca odgajaju po katolickom nauku, ma da sumnjam da bi on na to prista. Jer mu je brat isto nevjernik, u vezi sa vjernicom i nece se crkveno vjencavati kad bude, pa tako ne zeli ni ovaj. Da mu nisu ni roditelji vjencani, pa da ne bi ni on. Ovo mi je velika kusnja. Ja to znam. Ali mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da se ovaj momak obrati? Da postane vjernik bez obzira sta ne zna ni on sta je i sta mu je otac musliman, koji ne zivi islam niti slavi muslimanske blagdane. Ja se nadam da cu ubrzo naci neko rjesenje. U mojoj obitelji postoje mjesani brakovi, i mene bi iskreno boljelo da ne mogu sa muzem zivjeti krscanski, to mene sad jako muci. Ja sam molila za pravu osobu, katolika, vjernika, a nisam sigurno molila za ovu kompliciranu situaciju. Al eto prihvatit cu taj kriz, pa sta bude. Ako ja srcem prepoznam da je on taj pravi, onda cu se mozda i udat. Ali samo ako on pristane na crkveni brak, jer bez toga se necu udavat. Ne mislim ja da je on los covjek jer nije, dobar je prema meni, pazljiv, ali ja sam jako oprezna sta se tice buducnosti i necu se sigurno zaletit. On meni cak govori pomalo svjetovno na neke stvari i da mu vjera nije nikad bila bitna, a meni je bitna i tu je veliki problem. Tako da ce tesko ova veza imati buducnost, samo radi ovoga, da se radi o momku katoliku, potrudila bi se da ta veza ide prema braku. A ovako ne zelim sebi unistit zivot sa nekim ko ne vjeruje u npr ISUSA, kao Boga, nego kao nekog proroka obicnog, koji je cinio cudesa, jer tako muslimani vjeruju. Ako tko ima savjet ili neko rjesenje nek mi napise. Hvala vam svima unaprijed i nek vas Bog sve blagoslovi i cuva!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2015 07:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
miamiaa napisao:
Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Htjela bi vam reci malo vise o sebi. Dolazim iz Solina, imam 28 godina. Oduvijek sam isla u crkvu na mise, na molitvene zajednice, na vjerske zajednice i crkvene zborove. Medjutim na jednoj duhovnoj obnovi prije par godina sam dozivjela susret sa ZIVIM Kristom i od tada sam malo dublje shvatila vjeru i pokusavam zivjeti vjerski. Jedno godinu i po sam bila u jednoj vezi. Sa jednim deckom katolikom, isli smo skupa na mise, molili skupa pri svakom susretu, isli na obnove, ali to nije urodilo plodom. Ja sam naravno htjela brak, obitelj, on nije. Prekinuli smo prosle godine. Uglavnom prije pola godine sam se zavjetovala Gospi u Medjugorju za pravog, tj molim nju za pravu osobu, predala sam buduceg supruznika Gospi. I evo nedavno upoznam divnog decka. Fin, pristojan, drag i pozove me van. Ne mogu reci da je los prema meni, ne nije, mi se odlucimo za vezu. Ali gdje je ovdje problem. To me muci danima. Znaci on je iz mjesane obitelji, i sebe smatra nevjernikom, otac mu je musliman, a majka katolkinja. On nema sakramente, nit ih zeli imat, a ne smeta mu to sta ih ja imam i sta zivim vjerski. U vezi smo. Lijepo nam je i sve, ali ja sam skroz zbunjena. Po karakteru, nacinu razmisljanja i stavovima smo skoro jednaki. A po vjeri ne. Netko ce mozda rec da vjera nije vazna za brak, a meni je, jer ja znam sta znaci sakramentalni brak zenidbe. Rano je i rec da je on osoba za mene, mozda sam se zaletila za vezu, samo ja mislim da se ja udavat necu. Ja zelim iskljucivo katolika, i sta da ja sad radim, da pokusam vezu nastavit sa takvom osobom, koja postuje moju vjeru, ali kaze za sebe da nije nista, ali kao kad ga se pita da je katolik, a brat mu i otac imaju muslimanska imena. Meni to malo smeta. Ne djelim ljude po rasi, naciji, boji koze. Iskreno za sebe ja zelim samo katolika za buduceg supruznika. Zelim sa takvom osobom odgajat djecu i ucit ih krscanskim vrednotama. Sad je bozicno vrijeme i morat cu svakako na ispovijed i planiram. Zanima me da li imate savjet za mene? Da li da ostanem u vezi, jer sam je tek pocela i nije mi lose, ili da to prekinem i idem dalje, jer mi nema smisla vuc nesto ako ta osoba mozda jednog dana nece mi postati muz? Ne dolazi u obzir da se vjencavam samo gradjanski. To meni nije to. Znaci jedini bi problem jednog dana bila udaja, a to ja ne zelim ni pomislit. Osim ako se on ne bude htio vjencati u crkvi i da se djeca odgajaju po katolickom nauku, ma da sumnjam da bi on na to prista. Jer mu je brat isto nevjernik, u vezi sa vjernicom i nece se crkveno vjencavati kad bude, pa tako ne zeli ni ovaj. Da mu nisu ni roditelji vjencani, pa da ne bi ni on. Ovo mi je velika kusnja. Ja to znam. Ali mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da se ovaj momak obrati? Da postane vjernik bez obzira sta ne zna ni on sta je i sta mu je otac musliman, koji ne zivi islam niti slavi muslimanske blagdane. Ja se nadam da cu ubrzo naci neko rjesenje. U mojoj obitelji postoje mjesani brakovi, i mene bi iskreno boljelo da ne mogu sa muzem zivjeti krscanski, to mene sad jako muci. Ja sam molila za pravu osobu, katolika, vjernika, a nisam sigurno molila za ovu kompliciranu situaciju. Al eto prihvatit cu taj kriz, pa sta bude. Ako ja srcem prepoznam da je on taj pravi, onda cu se mozda i udat. Ali samo ako on pristane na crkveni brak, jer bez toga se necu udavat. Ne mislim ja da je on los covjek jer nije, dobar je prema meni, pazljiv, ali ja sam jako oprezna sta se tice buducnosti i necu se sigurno zaletit. On meni cak govori pomalo svjetovno na neke stvari i da mu vjera nije nikad bila bitna, a meni je bitna i tu je veliki problem. Tako da ce tesko ova veza imati buducnost, samo radi ovoga, da se radi o momku katoliku, potrudila bi se da ta veza ide prema braku. A ovako ne zelim sebi unistit zivot sa nekim ko ne vjeruje u npr ISUSA, kao Boga, nego kao nekog proroka obicnog, koji je cinio cudesa, jer tako muslimani vjeruju. Ako tko ima savjet ili neko rjesenje nek mi napise. Hvala vam svima unaprijed i nek vas Bog sve blagoslovi i cuva!


Ja mislim da ti sama već znaš odgovor na svoje dileme :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 47 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr