www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: 28 kol 2015 11:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
naggar napisao:
lalelu napisao:
A kad enkoga volis onda mu ispunis zelju, zar ne?

A on moju odbija 15 dugih godina. :(


Napisala si na krivi način zamolbu, tj..to je bila tvoja naredba 8)

A za 15 godina već ti je dijete moglo završiti osnovu školu.

Tvoja lijenost i visoki kriteriji, su tome krivi, i tu ti ne dragi Bog ne može pomoći.

Ti bi htjela sve gotovo ,servirano na tacni,
Hokus pokus ..i eto ti dolazi muškarac tvog života, prva liga po svim kriterijima
želi te oženiti, a ti samo kažeš "DA"

--to si otpiši...


nema kruha bez motike..
..niti ljubavi bez muke i žrtvovanja. 8)



Moja ljenost sto nisam htela brak s drogerasom? Moja ljenost sto nisam htjela brak s nasilnikom? Ili moji visoki kriteriji sto ne zelim nasilnika, narkoana? To su za tebe visoki kriteriji? Sto je visoko na kriterijima obarzovan i spreman za obitelj? Nisam pisala eh da izgleda kao Brad Pitt, da ima love kao Bill Gates, da ima super karakter, da ima vilu na Jadranu... da ima ovo i ono ...Ne, obrazovan, zeli obitelj, nije nasilnik...

I to je sad tebi preveliki kriteriji... pa ako je to preveliki kriteriji kako onda ispunja zelje onim zenama koje pisu liste: Zgodan, bogat, poznat, pametan, sarmantan i jos 50 drugih tocaka zele... Ne to nisu previsoki kriteriji. Previsok je kad kazes obrazovan i obiteljski raspolozen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2016 21:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Citat:
naggar napisao:
lalelu napisao:
A kad enkoga volis onda mu ispunis zelju, zar ne?

A on moju odbija 15 dugih godina. :(


Napisala si na krivi način zamolbu, tj..to je bila tvoja naredba 8)

A za 15 godina već ti je dijete moglo završiti osnovu školu.
Tvoja lijenost i visoki kriteriji, su tome krivi, i tu ti ne dragi Bog ne može pomoći.
Ti bi htjela sve gotovo ,servirano na tacni,
Hokus pokus ..i eto ti dolazi muškarac tvog života, prva liga po svim kriterijima
želi te oženiti, a ti samo kažeš "DA"

--to si otpiši...

nema kruha bez motike..
..niti ljubavi bez muke i žrtvovanja. 8)
[


Mislim da je problem u romaticnim filmovima i ostaloj propagandi koja prikazuje neku romanticnu ljubav na prvi pogled.
Isto tako, kad smo mladi svijet gledamo kroz ruzicaste naocale, a stvarnost je daleko od toga.
Mislim da moljenje Boga za muza/zenu, momka/djevojku kao takvu/takvog nema smisla jer nikad ti nitko nece pokucati na vrata i reci "dobar dan, ja sam tvoja srodna dusa"
Isto tako nitko ne kaze - "Ma prepusti to slučaju. Kako bude bude."?
Bitno je da kako ustraješ u svom naumu tako ustraj i u molitvi. Želiš li da se stvari odvijaju tako ili želiš imati svoj utjecaj nad njima?
Ima ona "moli čovječe kao da sve ovisi o Bogu, a radi kao da sve ovisi o tebi" tj. nema kruha bez motike, niti ljubavi bez muke, zrtve i "borbe".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2016 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ustajem ja. Nisam se zakljucals u kuci I cekam na princa na bijelo konju. Ali moji pokusaj upoznati nekoga zavrse na sljedeci nacin, upoznam rastavljenog, upoznam rastavljenih, upoznam osobu sa zavrsenom osnovnom skolom, upoznam tipa 20 godina starije od mene ja mu prestara. Upoznam nekog normalnog taj me ne ce jer trazi mladje I ljepse...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2016 15:08 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 stu 2016 05:17
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Moras shvatit jednu stvar,nesretna djevojko,a to je ovo: Bog ti nikad nece dati ono sto nije dobro za tvoje spasenje pa makar da ga za tu stvar molis citav zivot. Bog je kao dobar lijecnik koji svojim pacijentima daje samo korisne lijekove, a nikad im ne bi dao ono sto moze naskodit njihovom zdravlju. Ti se ovdje ponasas kao pacijent koji se ljuti na svog doktora jer mu taj doktor ne zeli dati stetne i otrovne tvari. Bog isto tako postupa prema nama. On je predobar Otac koji nas zeli spasiti a ne upropastiti. I budi sretna i zahvalna Bogu sto ti nije dao muza jer bi se u braku jos vise iskvarila i sigurno zasluzila vjecne muke u paklu. Bog ne zeli da ti odes u pakao i zato te nije stavio u okolnosti u kojima bi ti sigurno zasluzila pakao. Jer to ne bi bio sveti brak nego legalna prostitucija,neprekidne orgije i sigurna propast za tebe i tvoga muza. A bila bi kriva pred Bogom i za vjecnu propast svoje djece jer u tom stanju duhovnog rasula u kojem se nalazis ne bi mogla svojoj djeci pruzit pravi vjerski odgoj. I samoca nam ne smije biti teret,nego je ona veliki dar Bozji. Svi pravi sveci uvijek su trazili samocu. Sv. Arsenije,glasoviti pustinjak,molio je Boga da mu objavi pravi put spasenja i Bog mu je u objavi rekao:"Bjezi od ljudi i spasit ces se". Toma Kempenski kaze:" U samoci i sutnji napreduje pobozna dusa". Zato budi sretna ako ti Bog daje samocu jer tako imas vise vremena za molitvu,za razmatranje,za misu,za citanje vjerskih knjiga... Nemoj mislit da bi ti u braku bila sretna osoba jer tko ne zivi u skladu s voljom Bozjom nikako ne moze biti sretan ni u ovom ni u drugom zivotu. Moli Boga da spasi tvoju dusu a sve drugo je nevazno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2016 16:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
salvandus napisao:
Moras shvatit jednu stvar,nesretna djevojko,a to je ovo: Bog ti nikad nece dati ono sto nije dobro za tvoje spasenje pa makar da ga za tu stvar molis citav zivot. Bog je kao dobar lijecnik koji svojim pacijentima daje samo korisne lijekove, a nikad im ne bi dao ono sto moze naskodit njihovom zdravlju. Ti se ovdje ponasas kao pacijent koji se ljuti na svog doktora jer mu taj doktor ne zeli dati stetne i otrovne tvari. Bog isto tako postupa prema nama. On je predobar Otac koji nas zeli spasiti a ne upropastiti. I budi sretna i zahvalna Bogu sto ti nije dao muza jer bi se u braku jos vise iskvarila i sigurno zasluzila vjecne muke u paklu. Bog ne zeli da ti odes u pakao i zato te nije stavio u okolnosti u kojima bi ti sigurno zasluzila pakao. Jer to ne bi bio sveti brak nego legalna prostitucija,neprekidne orgije i sigurna propast za tebe i tvoga muza. A bila bi kriva pred Bogom i za vjecnu propast svoje djece jer u tom stanju duhovnog rasula u kojem se nalazis ne bi mogla svojoj djeci pruzit pravi vjerski odgoj. I samoca nam ne smije biti teret,nego je ona veliki dar Bozji. Svi pravi sveci uvijek su trazili samocu. Sv. Arsenije,glasoviti pustinjak,molio je Boga da mu objavi pravi put spasenja i Bog mu je u objavi rekao:"Bjezi od ljudi i spasit ces se". Toma Kempenski kaze:" U samoci i sutnji napreduje pobozna dusa". Zato budi sretna ako ti Bog daje samocu jer tako imas vise vremena za molitvu,za razmatranje,za misu,za citanje vjerskih knjiga... Nemoj mislit da bi ti u braku bila sretna osoba jer tko ne zivi u skladu s voljom Bozjom nikako ne moze biti sretan ni u ovom ni u drugom zivotu. Moli Boga da spasi tvoju dusu a sve drugo je nevazno.


Evidentno je da lalelu trazi nesto na krivi nacin, ali isto tako smatram da joj ne mozete govoriti, niti vi mozete znati kakav bi bio njen brak.
Mislim da je ovo vjerski forum gdje ljudi dolaze pronaci mozda odgovore na neka pitanja, zele cuti iskustva i misljenja drugih, procitati neko svjedocanstvo pa i (koliko vidim) sklapaju prijateljstva. Iskreno, ja nemam nista od toga, i mene se u krajnju ruku ne tice to - ali mozda biste mogli malo "ohladiti" s provlacenjem jednog te istog kroz sve teme.
Jer brak je sakrament, zivi dokaz ljubavi izmedu Boga i covjecanstva i sasvim prirodno je da covjek jednog dana zeli "ostaviti oca i majku, da prione uz zenu svoju".
P.S. ne morate ponovno pisati svoj stav o sv. Pavlu - procitala sam ga vec na nekoliko mjesta. Ovo je bila samo dobronamjerna kritika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2016 19:25 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 stu 2016 05:17
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Nisam ni mislio ponovno pisati svoj stav o sv. Pavlu jer znam da ne bi koristilo. I ne provlacim svoje misljenje kroz sve teme jer je ovo tek druga tema u kojoj sam to spomenuo a na ovom forumu ima jos tisucu tema. I nisam nista rekao protiv braka kao braka nego protiv nacina kako vecina ljudi danas zivi u braku. Normalno je da ljudi zele brak i da zele imati djecu i to su svete zelje koje Bog odobrava. Ali Bog ne odobrava bludnost koja se provodi u braku nego trazi da se u braku zivi cisto kako i dolikuje pravim vjernicima. I to nije samo moje osobno misljenje nego istina koju je sam Bog objavio. Nemoj biti toliko luda da se usudis usprotivit i samom Bogu. I dobro mogu znati kakav bi bio njezin brak i kakav bi bio tvoj brak i kakav bi bio brak od vecine katolika jer ti katolici ne sakrivaju svoje pokvarene namjere a moderna Crkva im jos odobrava takvu pokvarenost. Pa na ovom forumu se vodila rasprava o tome da li je oralni seks dopusten u braku i svi su se slozili da je dopusten a radi se o prakticnim vjernicima.Jer ako muskarac svrsi prije zene a i zena ima pravo na orgazam,onda bi je valjda trebo svojim jezikom dovesti do orgazma.Navodno je jedan papa rekao da u braku nista nije sramotno. I reci svojim roditeljima da se malo ohlade da ih vatra pozude ne bi odvela u vjecne paklene muke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2016 19:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
salvandus napisao:
Moras shvatit jednu stvar,nesretna djevojko,a to je ovo: Bog ti nikad nece dati ono sto nije dobro za tvoje spasenje pa makar da ga za tu stvar molis citav zivot. Bog je kao dobar lijecnik koji svojim pacijentima daje samo korisne lijekove, a nikad im ne bi dao ono sto moze naskodit njihovom zdravlju. Ti se ovdje ponasas kao pacijent koji se ljuti na svog doktora jer mu taj doktor ne zeli dati stetne i otrovne tvari. Bog isto tako postupa prema nama. On je predobar Otac koji nas zeli spasiti a ne upropastiti. I budi sretna i zahvalna Bogu sto ti nije dao muza jer bi se u braku jos vise iskvarila i sigurno zasluzila vjecne muke u paklu. Bog ne zeli da ti odes u pakao i zato te nije stavio u okolnosti u kojima bi ti sigurno zasluzila pakao. Jer to ne bi bio sveti brak nego legalna prostitucija,neprekidne orgije i sigurna propast za tebe i tvoga muza. A bila bi kriva pred Bogom i za vjecnu propast svoje djece jer u tom stanju duhovnog rasula u kojem se nalazis ne bi mogla svojoj djeci pruzit pravi vjerski odgoj. I samoca nam ne smije biti teret,nego je ona veliki dar Bozji. Svi pravi sveci uvijek su trazili samocu. Sv. Arsenije,glasoviti pustinjak,molio je Boga da mu objavi pravi put spasenja i Bog mu je u objavi rekao:"Bjezi od ljudi i spasit ces se". Toma Kempenski kaze:" U samoci i sutnji napreduje pobozna dusa". Zato budi sretna ako ti Bog daje samocu jer tako imas vise vremena za molitvu,za razmatranje,za misu,za citanje vjerskih knjiga... Nemoj mislit da bi ti u braku bila sretna osoba jer tko ne zivi u skladu s voljom Bozjom nikako ne moze biti sretan ni u ovom ni u drugom zivotu. Moli Boga da spasi tvoju dusu a sve drugo je nevazno.



Za sve ljude je dobra ljubav a za mene je losa. Odkud tebi ta ideja? Ja sam pacijenti se cekas a Bog mi ne da lijek protiv se cega, ceka da umrem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2016 21:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
salvandus napisao:
Nisam ni mislio ponovno pisati svoj stav o sv. Pavlu jer znam da ne bi koristilo.

Isto tako meni ne pada na pamet ulaziti u rasprave jer jednostavno se ne slazem s vasim misljenjem i to je to.

Citat:
Nemoj biti toliko luda da se usudis usprotivit i samom Bogu. I dobro mogu znati kakav bi bio njezin brak i kakav bi bio tvoj brak i kakav bi bio brak od vecine katolika jer ti katolici ne sakrivaju svoje pokvarene namjere a moderna Crkva im jos odobrava takvu pokvarenost.


Mozete primijetiti da pretpostavljajuci da ste stariji od mene vas oslovljavam Vi, iskljucivo iz nekog postovanja tako da jednostavno ne vodim komunikaciju s ljudima koji se usuduju na temelju tri ipo recenice nekome govoriti "ne budi luda".
Nadalje, vi ne mozete znati kakav bi bio moj brak jer to ne znam ni ja. Tko zna, mozda se nikada ni ne udam tako da iskreno - ovo nisu moje bitke.
Ja vjerujem i pokusavam zivjeti po nauku katolicke Crkve, kako Vi kazete "moderne" i to je sve. Ako je to grijeh, onda je to moj grijeh.

Citat:
I reci svojim roditeljima da se malo ohlade da ih vatra pozude ne bi odvela u vjecne paklene muke


Jednostavno, ne vodim razgovore ovakvog vida komunikacije. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2016 22:35 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 stu 2016 05:17
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ako sam rekao da si luda to ne znaci da ti Bog nije dao dar razuma,nego da ti taj dar ne koristis kako treba. Sveto pismo kaze:"Beskrajan je broj ludjaka". A ti bezbrojni ludjaci nisu bili ljudi bez razuma,nego razumni ljudi koji ipak nisu priznavali svoga Stvoritelja ili nisu zivjeli po njegovom Zakonu. U tome se sastoji njihova ludost. I svi moderni znansvenici koji vjeruju u evoluciju sigurno nisu ni kreteni ni debili,ali su ipak na neki nacin ludi jer se varaju u jednoj ocitoj stvari. Kako jedan skromni i neuki seljak moze cvrsto vjerovat da je Bog sve stvorio,a toliki uceni i pametni znanstvenici ne mogu?
I nemoj mislit da si pametna kad kazes:"Ja slijedim nauk Crkve" kao da je ta Crkva nepogresiva. Onda bi i jedan pravoslavac mogao reci:"Ja slijedim nauk pravoslavne Crkve" i umisljati si da je tom glupom izjavom rijesio sve teoloske probleme. Zar ne bi bilo bolje da taj pravoslavac kaze ovako:"Ja postujem svoju Pravoslavnu crkvu i prihvacam njezin sveti nauk,ali ipak ne mogu prihvatit neke zablude svoje Crkve kao sto je zabluda u vezi papinog primata". Zar ne osjecas koliko je taj stav pametniji nego slijepo i nerazumno povjerenje u svoju crkvu. Koliki su samo protestanti otisli u pakao jer su slijedili nauk svoje crkve.

Mogu samo opet reci da je za mene najveca ludost ako netko ne zeli prihvatit objave M.Valtorte. Za mene je to uistinu neshvatljiva ludost. To je takva ludost kao kad bolesnik koji umire od neke bolesti ne bi htio prihvatit lijek koji mu moze spasit zivot ili kad siromah ne bi htio uzet milijardu kuna koje mu neki bogatas nudi iz cistog milosrdja. Ali odbaciti objave M.Valtorte jos je veca ludost jer nam one mogu spasit ne samo tijelo nego i dusu i vrijede vise od sveg blaga ovog svijeta.

I ako sam rekao da znam kakav bi tvoj brak bio nisam zelio reci da znam dali bi bio sretan ili nesretan nego da znam sto bi se dogadjalo u tvom bracnom krevetu ako ustrajes u svojim zabludama. A to mogu sigurno znati na temelju onoga sto si rekla. Ili si mozda netaknuta djevica koja takva zeli i ostat sve do smrti iz ljubavi prema Bogu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2016 13:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
salvandus napisao:
Mogu samo opet reci da je za mene najveca ludost ako netko ne zeli prihvatit objave M.Valtorte. Za mene je to uistinu neshvatljiva ludost. To je takva ludost kao kad bolesnik koji umire od neke bolesti ne bi htio prihvatit lijek koji mu moze spasit zivot ili kad siromah ne bi htio uzet milijardu kuna koje mu neki bogatas nudi iz cistog milosrdja. Ali odbaciti objave M.Valtorte jos je veca ludost jer nam one mogu spasit ne samo tijelo nego i dusu i vrijede vise od sveg blaga ovog svijeta.

Mene jako zanima što je to što ti vidiš u spisima M. Valtorte, a nema recimo u Bibliji, odnosno u evanđeljima?
Po čemu je ta objava tako fascinantna da ti ljude praktično sudiš po tome prihvaćaju li te objave ili ne?
Možeš li molim te malo napisati o tome, možda otvoriti novu temu?

Sveti Ivan od Križa je negdje napisao da je uvreda tražiti od Boga nešto više od onoga što nam je dano u evanđeljima, misleći pritom na evanđelje kao Riječ koja dolazi od Oca.
Jer, pita se on, kako bi ti Bog uopće mogao dati nešto više od toga?
Na žalost, ne mogu navesti točan izvor (i točan citat) ove njegove izjave, ali je i ovako dosta indikativna za ovu temu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr