www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 lip 2015 13:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Razmišljam o božanskoj naravi. Riječi mi ne dolaze na usta. Mogu samo šutjeti i promatrati križ Kristov. Mogu samo pokušati shvatiti žrtvu na oltaru svijeta, Golgoti, kako se lomi i zapečaćuje Ljubav jednog Boga prema svom stvorenju, besplatno. Pokušavam shvatiti to, pokušavam osjetiti to.

Danas kroz otajstva krunice, s Marijom želim pokušati osjetiti zahvalnost za svu ovu žrtvu. Želim u sebi obnoviti Duha Svetog da mi pomogne razabrati ove riječi, želim da me pouči u mudrosti koju sam kao Njegov dar dobio. Želim usvojiti zakone koje stavlja preda me. Želim rasti u krepostima vjere, nade i ljubavi. Većih riječi od ovih ne nalazim, nek moj dan danas bude moja molitva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2015 11:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"​​Gospodine, sil​n​o sam tužan kad pogriješim, kad Te zaboravim, kad Tebe zanemarim, kad sam neorganiziran pa za Tebe ostane najmanje vremena, kad sam neraspoložen za svoje bližnje, kad odgađam susret​e​, ugađam svom tijelu.
Silno s​a​m tužan kad sam ogorčen na druge, na vrijeme, na zadatke, poslove, na umiranje sebi, na služenje drugima do kraja.
Tužan sam kad ne mogu prijeći preko nepravde, kada me slomi svaki udarac. Slab sam i tako mi je teško to prihvatiti. Tako se silno želim osloboditi robovanja grijehu, želim se vratiti na Tvoj put, živjeti Tvoj plan za mene, biti sretan s Tobom, znati i vjerovati da je Tvoj plan uvijek najbolji.
Ne želim biti tužan ni tjeskoban, samo miran i zbog toga radostan jer znam da sam s Tobom na najboljem putu koji mogu izabrati. Koliko god boljelo, koliko god teško bilo, lakše je i želim biti s Tobom.

Primi danas moj​u molitvu. Odričem se svega zbog Tebe i samo da bih Ti mogao doći, pomozi mi moj Gospodine jer znam da ni odluku ovu bez Tebe ne mogu donijeti."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 srp 2015 07:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Dobro jutro moj Gospodine, Ljubavi moja, Spasitelju moj.
Hvalim Te i Slavim svim svojim bićem.
Budi uz mene, molim Te. Zagrli me čvrsto.
Samo s Tobom moj život ima smisla, samo s Tobom se mogu radovati istinski.
Snago moja, planino moja, Nebo moje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 srp 2015 07:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Mogu lagat koga hoću, ali Tebe Bože ne mogu. Drugi o meni mogu misliti mnogo toga, mogu ih izmanipulirati djelima i riječima. Mogu prevariti čak i sebe, ali Ti Gospodine sve vidiš. Moje srce stoji kao na praznoj litici, ogoljeno od svih maski, lažnih ljubaznosti, sreće, raspoloženosti, boli, stoji jasno pred tobom.
Raspoznaješ svaki detalj, svaku misao, namjeru i osjećaj. Znan ti je svaki postupak, svaka želja.

Ne želim te Gospodine prevariti, mogu se samo pokajati. Ovako očito pred Tobom, žao mi je što sam ikad pomislio da sam bolji od nekoga. O koliko si me samo spustio na zemlju svaki put kad bi se uzvisio, hvala Ti zbog toga. Oprosti što sam umišljeno pokušavao druge promijeniti, uvjeriti sebe da sam bolji, dostojniji. Oprosti što nisam znao suosjećati, što su mi tereti grijeha drugih bili zaninljiviji od ogromne groma​d​e umišljenosti i licimjerstva na mojim ramenima.

Hvala Ti za današnju pouku, hvala što još uvijek imam priliku da se popravim. Hvala što me iznova činiš bijelim poput snijega.

Pomozi da s Tobom danas budem promjena u svijetu, da budemo oni koji će puziti podom svjesni svake svoje slabosti, pomoći onima koje su već poniženi, koje su svi odbacili, oni koji gmižu ponorima i ne znaju se izvući. Daj mi da suosjećam s njima, da im kažem kako su vrijedni, kako ih Ti ljubiš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 srp 2015 12:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
To sam što sam i ovo je moje. Ne dirajte mi u Crkvu, u papu, u katoličanstvo, u fratre, časne sestre.. Tu moram stati, braniti i reći, šutiti na uvrede ne mogu. NE
Svako će odgovarati za svoja učinjena djela, ali pljuvanje po svemu u globalu ne može.
Ovo je kršćanski forum i tako bi se trebali i ponašati. Tko ne želi ne mora. Tako to ja mislim da treba biti.

Vjerujem u Boga, Oca svemogućega,
Stvoritelja neba i zemlje.
I u Isusa Krista,
Sina njegova jedinoga,
Gospodina našega,
koji je začet po Duhu Svetom,
rođen od Marije Djevice,
mučen pod Poncijem Pilatom,
raspet, umro i pokopan;
sašao nad pakao, treći dan uskrsnuo od mrtvih;
uzašao na nebesa, sjedi o desnu Boga Oca
svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve.
Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu
Katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha,
uskrsnuće tijela, život vječni. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 srp 2015 10:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Neka slabi kažu da imaju snage, zbog Duha Boga koji je uskrisio Krista iz groba! Neka svi stanu i priznaju da je Gospodin Bog, da je dovoljan i da je jedini upravitelj svakog života! Gospodine, znam da ne govorim ništa novo, pridužujem se samo priznanju čitavog neba koje pred Tobom stoji.

Ne mogu uvjeriti ljude kad im Ti daješ slobodu, ali predajem Ti svoj život i svoje strahove od ovozemaljskih vlast​i​.
Iako se toliko puta činim podložan različitim ob​l​icima upravljanja, iako se čini da o tolikima ovisi moja egzistencija, životi mojih bližnjih, danas spoznajem i sve brige stavljam na stranu. Nijedan nije moćan, osim Tebe Gospodine!
Molim Te za svakog koji je u ovom svijetu vlastan odlučivati o mojoj b​u​dućnosti. Molim Te za svakog koga susrećem, za Njegovu pravednost, svijest o moći koju mu Ti daješ, za otvorenost Tebi, blagoslov svakog dijela života po velikoj odgovornosti koju ima. Molim Te za sve njih iako mi toliki nisu dragi.
Molim Te za sve naše političare, sve suce, sve odvjetnike, upravitelje, izvršitelje, direktore, šefove, ravnatelje, profesore, nastavnike.. Molim Te za svoje srce da budem podložan, ali siguran u Tvoju veličinu, da budem postojan u radu i služenju, ali Tebi jedinom da se klanjam, da ustrajem, ali više nikad ne strahujem.

Hvala Ti što se brineš za nas, hvala Ti što si baš svugdje i što svakog i sve prožimaš. Ti si moj Gospodin, Tebi se jedinom klanjam, Ti si jedini dostajan svake hvale!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2015 13:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Koji čovjek ovu molitvu moli za jednu dušu u čistilištu, taj je potpuno izbavi

Opis jedne duše u čistilištu što se javila jednom svećeniku

Jedan svećenik jahao je kroz šumu, gdje čuje teško zapomaganje. Ali svećenik je dalje išao, no taj glas je i dalje zapomagao. Dragi gospodine, čekaj u ime Božje dok tebi dođem. No svećenik je razmišljao da li da stane ili da ide dalje, ali se ipak odluči stati (čekati). On ej zapita - tko je i što želi - ona reče... "Ja sam siromašna duša, koja bi se vječno izgubila, ali sam svaki dan za svoga života jednu molitvu molila, ali je nisam nikome dala da je i drugi mole, i ne bi došla u čistilište u kome jesam da sam ju proširila. Koji čovjek ovu molitvu moli za jednu dušu u čistilištu, taj je potpuno izbavi. Pa zamoli svećenika da napiše tu molitvu i za nju izmoli. I tako je svećenik napiše kako mu duša reče. Ova molitva nosi u sebi velika oproštenja (oproste).

MOLITVA

O, Ti moj preljubljeni, preslatki gospodine Isuse Kriste! Stavljam se u tvoje svete ruke za svu vječnost i u srce velikoga dobra Presvetog Trojstva. Prikazujem se u duboke rane tvoga presvetog tijela. Tvoje Presveto, prenježno tijelo, hranilo me. Tvoja najuzvišenija predragocjena krv, strah i krvave kapljice, oprale me od svih mojih grijeha i strasti. O moj Gospodine i Bože, tvoj gorki strah i stisku prikazujem tvome Nebeskom Ocu za oproštenje svih mojih grijeha i dugova. Tvoji tvrdi udarci, molili za mene. Tvoje bolno bičevanje obuhvatilo me, tvoje nepravedno suđenje, duboke rane, velike boli, uzdahe, prikazujem Tvojem Nebeskom Ocu za sve svoje propuste.

Tvoja velika ljubav zadovoljila za mene kod njegove pravednosti i kod tebe. O nedužni Isuse, tvoja smrtna osuda bila meni oproštenje svih mojih grijeha i strasti. Tvoji sveti koraci vodili me putu Tvoje božanske pravednosti. Tvoje otkrivanje, pokrilo me od svih mojih vidljivih i nevidljivih neprijatelja. Tvoje probodene, probušene svete ruke i noge izliječile me od svih mojih grijeha. O, Gospodine, položi me u tvojih pet svetih rana. Ne zaboravi moju siromašnu dušu, za koju si ti na drvu križa veoma bolno trpio. Od tih i svih ostalih bolnih mučenja. Izmiri me sa svojom pravednosti. Tvoja sveta i gorka smrt čuvala me i održala moju dušu u vječnosti. Tvoja presveta snaga i božanska moć tjerala i otklanjala od mene sve zlo, tjelesnu i duševnu. O preslatke rane! Pomilujte me i blagoslovite me vječno, ne ostavite me u mojoj tvrdoj smrtnoj nevolji, zaštitite me od napadaja paklenog neprijatelja.

Ti presveta krvi Isusa Krista! Otkloni u tom času moje grijehe pred tvojim nebeskim Ocem! Ti jedina utjeha moga srca, koji si me sa tvojom predragocjenom krvi tako skupo otkupio, molim te uči me umirati svim mojim grijesima i dovedi me k tebi i tvojim svetima, mene i sve prijatelje, posebno duše mojih roditelja, braće i sestara i dobročinitelja, kao i duše svih pokojnih kršćana. Preporučam ih u Tvoje presveto srce i tvoje beskrajnom milosrđe i u moć i blagoslov tvojih gorkih boli i umiranja danas i u svu vječnost. O vječno božanstvo, o pravo čovještvo. O presveto Trojstvo! Sačuvaj me ovdje i u ovo vrijeme kako me ti hoćeš imati po svojoj božanskoj volji i dopadnosti u vječnom veselju i radosti. O moćni Bože, o neumrli Bože, smiluj se svima nama! Amen.

Svaki put se zadobiju oprosti koji se mogu namijeniti dušama u čistilištu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2015 08:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Gospodine, želim osjetiti snagu i ljepotu Tvog susreta s učenicima.
Znaš, i sam sam često poput njih. Čeznem za Tobom, ali Te ne prepoznajem i ne vidim da ideš sa mnom.
Daruj mi milost da duboko proživim svaki susret s Tobom, da se i u mojoj duši razlije ona radost
kojom su se obradovali učenici kad su Te vidjeli.
Molim Te za sigurnost koj​o​m si ih ispunio kad si im rekao: "Ne bojte se!".
Reci i meni da se nemam čega bojati, da je pobjeda na strani dobra. Uništi u meni svaki strah, bojazan, nesigurnost.
Molim Te, Uskrsli Isuse, za milost da Te osjetim. Da budem dokraja, do najdublje dubine svog bića zahvaćen snagom Tvoje neizrecive prisutnosti.
Molim Te, Isuse, da Te prepoznam u lomljenju kruha. Da Te prepoznam kad mi se darivaš
kako bi sa mnom podijelio svoj život.
Molim Te, Isuse, dođi k meni. Pa makar tako često vrata moga srca bila zatvorena.
Preplavi me novom sigurnošću. Samo reci riječ. I ozdravit će duša moja.
Dođi, Isuse.
Možda Te opet neću prepoznati. Reci i meni riječ kojom ću otkriti blagoslov svakog svojeg križa, svake svoje patnje.
Samo reci riječ. I onda kad ne razumijem mnoge stvari, kad ne vidim izlaz, kad sam ugrožen u nekim svojim sigurnostima.
Kad tražiš od mene žrtvu ljubavi i predanja.
Dođi, Gospodine Isuse. Kada je u meni sve zatvoreno, kad nema prostora za povjerenje i optimizam, kad sam ispunjen gorčinom i razočaranjem. Dođi kroz sva moja zatvorena vrata.

Želim vjerovati da mi se sve trebalo dogoditi kako bi opet bilo dobro. Da sam sve morao izdržati kako bih se oslobodio iluzija koje sam stvorio. I stopio se sa slikom koju Bog ima o meni.

Pomozi mi, Isuse, da sve što mi se događa gledam u svjetlu tih riječi. Svoja razočaranja, svoje rane, nesporazume. Neka danas i moje srce iznova postane Tvoj hram.
Hram u kojem ćeš biti Svjetlo svijeta i Grad na gori koji svijetli čitavu vječnost.

Hvala ti, Isuse ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2015 08:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Riječ Gospodnja

Lk 6,39-42

U ono vrijeme kaza Isus učenicima ovu prispodobu: "Može li slijepac slijepca voditi? Neće li obojica u jamu upasti? Nije učenik nad učiteljem. Pa i tko je posve doučen bit će samo kao njegov učitelj. Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Kako možeš kazati bratu svomu: 'Brate, de da izvadim trun koji ti je u oku', a sam u svom oku brvna ne vidiš? Licemjere! Izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun što je u oku bratovu."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2015 08:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Privitak:
unnamed (1).jpg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr