www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Poruka
PostPostano: 15 lip 2014 00:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Isprika nastavak posta.

Tako da to mjerilo skole ne vrijedi nista.
Sto je se ucilo prije 30.40 vise godina.

Onda tvrdnja znanost se propitkuje pa je dobra,znaci da
vjerujes trenutno u nesto u sto se VJERUJE a nije istina ili barem se smatra istinom
dok netko ne dokaze suprotno.
Eto ti pameti.

Ali why ja tebe postujem kao osobu,Isus nam je ostavio tu smjernicu
za nase dobro.Nekakve lose misli ili sto vec samo stete meni.
Ali da pustim da mi ti prodajes tu neke moralne folove i ocito ih se ne drzis zaboravi...
Ocito je da si veoma povrjedjena osoba ili nesto gore.

Ja znam 99.9% posto ljudi koji su ne vjernici i ne bi im palo
na pamet doci na vjernicki forum,kao sto ni meni nije,sta cu ja
Tako da su meni svi ateisti,misliavojomglavom i ekipa sumnjivi barem sto se ne vjere ili vjere tice.

A i u 8 razredu sam rjesavao test inteligencije


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2014 00:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Da test inteligencije,logicne stvari,zakljucivanje i sto je vec bilo.

Rijesio prvi i bio najbolji sa tim rezultatom u skoli i zupaniji,za dalje ne znam.

Eto to ti je statistika u koju vjerujes.
Jesam li onda ja budala sto vjerujem ili ti sto ne vjerujes.
Mozda nema veze sa tim mozda milost Bozja.

Ali ti ne vjerujes u to,znaci da sam ja po statistici mogao
odluciti bolje od drugih vjerovati ili ne.

Sad se necu pravit ponizan niti nista,nisam vec tjednima dobro raspolozen,
samo moram reci da je to mi Bog dao.


Ali statisticaru,mozes traziti pravopisne pogreske,ali statiatika
kaze da sam inteligetniji od tebe.zamisli netko tko vjeruje u Boga.

Ali moram reci radi drugih ljudi ipak,da ima puno pametnijih samo na forumu,ma neka
su svi.
Al statiatika kaze da ti nisi.

Cekas da nadjes pravopisnu pogresku,da se izrugas nekome.
Na niske si grane pao,ne znas ni u sto vjerujes.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2014 08:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Vezano za dio posta upućen meni od Frana:

Koliko virtualnih godina se poznajemo Hrkane? Reklo bi se poprilično. Zato nemoj lagati zlateko. Da si pročitao nešto od spomenutog, nije uopće bitino šta, da si pročitao nešto od zdrave nauke Katoličke Crkve, ne bi sigurno pisao to šta pišeš. A pročitao sam dosta tvojih bisera. Jel se sićaš šta sam ti napisao na "Pravovjerju" prije dvi godine? Vraga crnoga se sićaš. Lol. Citiram;



...tako dugo dok ćeš imati internet-učitelje virovat ćeš u sve i svašta. Šta ti netko kaže ti viruješ. Ti viruješ u priče Vassule Ryden, viruješ u don Gobbija, viruješ u Mariu Valtortu, ali ujedno viruješ da si tradicionalist, viruješ u plave ili žute knjige, viruješ u eru mira, viruješ u teorije zavjere, u masone i protokole Sionskih mudraca, i u mnogo toga ti viruješ. To ti je greška. Ti si napustio papu Ratzingera. A zeke si to učinio? Zato jer si naivan. Fran "Pravovjerje" 12.10.2012.


Fascinantna stvar je da sam ti na "Pravovjerju" napisao, citiram;

Znaš kako nas ja ovde vidim, naravno, sud donosim jedino na temelju postova, budući da vas uživo ne poznajem. Uglavnom, ja ovde vidim;

...jednu naivnu osobu, osobu koja je veoma pogodna za new age virovanja. Sve šta vidi, šta joj se malo lipše prezentira prihvaća. Viruje u bogove i boginje, vile i vilenjake. Fran "Pravovjerje" 6.3.2012.


A ti na to odgovoraš, citiram;


...valjda sam ja naivan kako tvrdiš, samo se mi ljudi uvijek pokušavamo samozavarat i mislimo da nismo tako naivni , pa ti tako ja dosta vjerujem u te slobodne strijelce, zanesenjake i idealiste
moguće da se mnogi pokušavaju pokazati u boljem svijetlu nego stvarno jesu , ali ja nisam uključio sve osjetilne antene jer na ovom forumu želim biti full coool i relax pa se ne trudim svakoga lovati u laži
pa zato valjda pušim razne priče , ali barem nije dosadno Hrkan "Pravovjerje" 6.3.2012.


Nemoj biti naivan Hrkane. Nemoj biti fejsbuk-katolik, nemoj biti link-katolik.
-----------------------------------------------------------------------------------

moj Frane filozofe , i čovječe sa sto avatara , znamo se godinama ali ti neznaš skoro ništa o meni, barem ne o tome šta sam i koliko pročitao
ja bih se mogao kladiti da sam teologije pročitao više od tebe, jer ti čitaš filozofe i napajaš se pretežito filozofijom a manje teologijom
ja filozofe ne čitam pogotovo ne ničea, šopenhauera, Hegela , kanta isl. jer mi za vjeru nisu nimalo potrebni , naprotiv vjernika mogu samo okrenuti u krivom smjeru


ne znam odakle ti da idem na mojasudbina i sl. stranice...nikada u životu nisam zavirio u to??
što se tiče mistično -proročke teologije ona je sastavni dio teologije KC i sigurno je bolje proučavati to , nego filozofiju i filozofe
osim toga , naivno je kriti se iza velikih filozofa i misliti kako sam pametan i poput digo kvasca , a rijetko kada reći nešto svoje i imati svoje mišljenje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2014 13:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
moj Frane filozofe , i čovječe sa sto avatara , znamo se godinama ali ti neznaš skoro ništa o meni, barem ne o tome šta sam i koliko pročitao
ja bih se mogao kladiti da sam teologije pročitao više od tebe, jer ti čitaš filozofe i napajaš se pretežito filozofijom a manje teologijom
ja filozofe ne čitam pogotovo ne ničea, šopenhauera, Hegela , kanta isl. jer mi za vjeru nisu nimalo potrebni , naprotiv vjernika mogu samo okrenuti u krivom smjeru


ne znam odakle ti da idem na mojasudbina i sl. stranice...nikada u životu nisam zavirio u to??
što se tiče mistično -proročke teologije ona je sastavni dio teologije KC i sigurno je bolje proučavati to , nego filozofiju i filozofe
osim toga , naivno je kriti se iza velikih filozofa i misliti kako sam pametan i poput digo kvasca , a rijetko kada reći nešto svoje i imati svoje mišljenje

Da si naivan to sam znao, zato sam ti i to napisao prije nekoliko godina, ali da si toliko naivan, to si nisam mislio. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2014 15:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
moj Frane filozofe , i čovječe sa sto avatara , znamo se godinama ali ti neznaš skoro ništa o meni, barem ne o tome šta sam i koliko pročitao
ja bih se mogao kladiti da sam teologije pročitao više od tebe, jer ti čitaš filozofe i napajaš se pretežito filozofijom a manje teologijom
ja filozofe ne čitam pogotovo ne ničea, šopenhauera, Hegela , kanta isl. jer mi za vjeru nisu nimalo potrebni , naprotiv vjernika mogu samo okrenuti u krivom smjeru


ne znam odakle ti da idem na mojasudbina i sl. stranice...nikada u životu nisam zavirio u to??
što se tiče mistično -proročke teologije ona je sastavni dio teologije KC i sigurno je bolje proučavati to , nego filozofiju i filozofe
osim toga , naivno je kriti se iza velikih filozofa i misliti kako sam pametan i poput digo kvasca , a rijetko kada reći nešto svoje i imati svoje mišljenje

Da si naivan to sam znao, zato sam ti i to napisao prije nekoliko godina, ali da si toliko naivan, to si nisam mislio. :l30:


blago naivnima i malima , njihovo je kraljevstvo nebesko... :)

šta da ti drugo kažem? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2014 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
blago naivnima i malima , njihovo je kraljevstvo nebesko... :)

šta da ti drugo kažem? :roll:

Dvjesto dajem, spustite je.
Tristo dajem, otkrite je.
Da još jednom Fatmu ljubim ja.

Dvjesto dajem, spustite je.
Tristo dajem, otkrite je.
Da još jednom Fatmu ljubim ja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2015 18:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Kardinal Burke najavio i zazvao Božji blagoslov na međunarodni katolički kreacionistički simpozij o utemeljenju Svete ženidbe koji će se održati u Rimu, 26. rujna 2015. godine, od nazivom „Dvoje će postati jedno: Stvaranje Adama i Eve kao utemeljenje nauka Crkve o Svetoj ženidbi“ („The Two Shall Become One': The Creation of Adam and Eve as the Foundation of the Church’s Doctrine on Holy Marriage“).

Nadbiskup Georges Bacouni će na simpoziju predvoditi uvodnu molitvu.

Biskup Cornelius Korir predvodit će završnu molitvu blagoslova.

Na simpoziju će predavači svećenici i laici iznijeti argumente s područja teologije, filozofije, biologije, genetike i paleontologije koji pokazuju da su najsuvremenija otkrića prirodnih znanosti najbolje usklađena s tradicionalnim naukom Katoličke Crkve o izravnom Božjem stvaranju doslovnoga prvog para ljudi - Adama i Eve.

http://nacija.hr/2015/09/22/kardinal-bu ... e-zenidbe/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ruj 2015 11:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
veggietales napisao:
Kardinal Burke najavio i zazvao Božji blagoslov na međunarodni katolički kreacionistički simpozij o utemeljenju Svete ženidbe koji će se održati u Rimu, 26. rujna 2015. godine, od nazivom „Dvoje će postati jedno: Stvaranje Adama i Eve kao utemeljenje nauka Crkve o Svetoj ženidbi“ („The Two Shall Become One': The Creation of Adam and Eve as the Foundation of the Church’s Doctrine on Holy Marriage“).

Nadbiskup Georges Bacouni će na simpoziju predvoditi uvodnu molitvu.

Biskup Cornelius Korir predvodit će završnu molitvu blagoslova.

Na simpoziju će predavači svećenici i laici iznijeti argumente s područja teologije, filozofije, biologije, genetike i paleontologije koji pokazuju da su najsuvremenija otkrića prirodnih znanosti najbolje usklađena s tradicionalnim naukom Katoličke Crkve o izravnom Božjem stvaranju doslovnoga prvog para ljudi - Adama i Eve.

http://nacija.hr/2015/09/22/kardinal-bu ... e-zenidbe/


Pa nije valjda da si opet stavio link na Naciju, ovo je blizu 100 % uspješnosti, skoro svaki post link na Naciju. :lol:

Skužili smo poruku trk na kiosk i Nacija u ruke, moraju i oni od nečeg živjet. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2015 07:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
veggietales napisao:
Kardinal Burke najavio i zazvao Božji blagoslov na međunarodni katolički kreacionistički simpozij o utemeljenju Svete ženidbe koji će se održati u Rimu, 26. rujna 2015. godine, od nazivom „Dvoje će postati jedno: Stvaranje Adama i Eve kao utemeljenje nauka Crkve o Svetoj ženidbi“ („The Two Shall Become One': The Creation of Adam and Eve as the Foundation of the Church’s Doctrine on Holy Marriage“).

Nadbiskup Georges Bacouni će na simpoziju predvoditi uvodnu molitvu.

Biskup Cornelius Korir predvodit će završnu molitvu blagoslova.

Na simpoziju će predavači svećenici i laici iznijeti argumente s područja teologije, filozofije, biologije, genetike i paleontologije koji pokazuju da su najsuvremenija otkrića prirodnih znanosti najbolje usklađena s tradicionalnim naukom Katoličke Crkve o izravnom Božjem stvaranju doslovnoga prvog para ljudi - Adama i Eve.

http://nacija.hr/2015/09/22/kardinal-bu ... e-zenidbe/


Sada se može pročitati tekstove svih predavanja ovog katoličkog kreacionističkog simpozija:

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... -Wynne.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... +1+PDF.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... +2+PDF.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... perger.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... Hickey.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... -Crean.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... t-Owen.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... strepo.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... Inerny.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... arlane.pdf

https://docs.google.com/viewerng/viewer ... ordano.pdf

Sve tekstove se može čitati i tu na stranici simpozija: http://romansymposium.com/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2018 16:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
why napisao:
Kad čovjek pročita ovakva pitanja kao ovo o "povijesnom" Adamu i Evi, postavlja si pitanja čemu nam uopće u 21. stoljeću škole i školska naobrazba. Da ne idemo ovdje uopće u bilo kakvu analizu mogućnosti nastanka čovjeka kao vrste, navest ću neka banalna pitanja koja dovoljno osvjetljavaju ovu temu koja se postavlja kao pitanje iz uvoda, o Adamu i Evi i povijesti.


Jel itko ovdje vidi pitanja? Ja uovce ne vidim pitanja. Interesantno je da si opsjednut skolom i znanjem, a nemas znanja niti malo. Gle sto ti dolje tvrdis;

why napisao:
Djeca tih prvih biblijskih ljudi za koje uvodničar pita jesu li povijesne osobe – dakle Kajin i Abel predstavljeni su u Bibliji kao ratar i kao uzgajivač stoke.


LOL

why napisao:
To je svakako nepovijesno jer svakome tko je prosječno obrazovan poznato je da prvi ljudi nisu bili ni ratari ni stočari, jednostavno zato jer ratari nisu mogli biti jer nisu poznavali sjeme i uzgoj biljki, niti su imali alatke za taj uzgoj, a kamo li da bi imali bogate plodove uzgoja.


Svakome tko je imalo obrazovan o povijesti ljudskog roda svijestan je cinjenice da je "agrarna revolucija" bila katastrofa. Prelazak sa sakupljackog zivota na sjedilacki nacin zivota je smanjio kvalitetu zivota. Ne samo da nije bilo ''bogatih plodova'' uzgoja, vec se smanjio unos raznovrsne prehrane, trosilo se vise kalorija na obradivanje zemlje nego na skupljanje plodova/lov, radili su po uzasnim vremenskim uvjetima,a cesto im je trud bio uzaludan - zahvaljujuci vremenskim nepogodama.


why napisao:
Isto tako nisu bili stočari jer nisu oko sebe imali pripitomljene životinje koje bi uzgajali. Dakle prvi ljudi bili su lovci i skupljači, a ne stočari i ratari, kako ih predstavlja Knjiga postanka.


Lol. I sad ti reci da ne trolas? Prvi ljudi ne da nisu bili lovci, nego su bili lovine, pri dnu hranidbenog lanca. Mi smo bili lesinari, jeli bi sto bi lavovima i ostalim zvijerima ostalo nakon gozbe, skupljali plodove. A knjiga postanka nigdje ne govori o povijesti ljudskog roda na znanstvenoj razini.


why napisao:
Ali ovo znanje koje učite u školi – ne smeta da i dalje postavite takva pitanja kao ovo ovdje. Stvarno je čudno kako čovjek može eto ići u realnu školu, i od te škole ne imati nikakve koristi.


To se i ja pitam kad citam tvoje izjave. Nevjerovatno da toliko netocnih infrmacija stane u tako malo recenica. Tko je tebe ucio i gdje je tvoje znanje jest prava enigma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr