www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 05 lis 2015 18:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Mogu da netko da komentar, ja jucer pricala sa svecenikom jednim, I ja njemu rekla kako ja ponekad idem kod fra Ive Pavic na susrete, I on meni veli da netrebam ici, jer kao isao je I on, I shavito da koji idu kod njega na susret postaju sve bolesniji I bolesniji, postoju ovisnici o ozdraviteljskim Misama, te su im Mise isto droga.....tako je svecenik meni rekao...pa neznam...ja opet nekad mislim otici, nisam tako cesta na tim Misama, al mozda 1 u godini najvise 2 puta odem....
Na tim Misama bude mi fino, I 3 dana nakon tih Misa osjecam se fenomenalno I fino, pucam od radosti....volim plesat, pljeskat Isusu I pjevati, I podizati ruke....jednom davno kad sam bila na toj Misi imala sam prehladu spolni organa, I to kao da je rukom odneseno....svidaju mi se te Mise.....osjeti se da djeluje Duh Sveti....
Samo ima nesto kod recenica fra Ive Pavic, ovako rekao je davno na jednom takavom susretu, ako nema finacijskog blagoslova izdali ste grijesima Boga, prekinuli ste nit sa njim......ajme to mi glupo, jer ako gledam npr.Cristiano Ronaldo, ima djete sa surogat majkom , voli izvanbracnu intimnost I mjenjanje partnerki, ima I neke druge grijehe nepoznate sigurno, dobro ima nesto da I dobro radi, darezljiv je....covjek je, ima u njemu I dobro, no ako se gleda na grijehe eto izdao je Boga pa otkud kod njega finacijski blagoslov....ne samo kod Ronalda, jer ima jako bogati financijski ljudi mnogo, koji su izdali Boga, pa opet imaju novaca......e to mi cudno.....ta recenica....
Onda I fra Ivo je franjevac....cudim se kako to da franjevci nezive po uzoru na svetog Franju, sveti Franjo se nije vozao u autu, zasto se oni vozaju?Sveti Franjo nije putovao avionom zasto se oni voze.....pa oni su franjevci, oni bi trebali zivjet sveto, kreposno jednako kao sveti Franjo, ici Isusovim stopama kao I sveti Franjo....ima jedan svetac koji nije covjeka u lice pogledat htjeo jer tako bio ponizan.....
Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2015 22:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Svaki oblik navezanosti (bilo na osobu, ideju ili osjećaj) nije dobar za naš duhovni razvoj. Najjednostavniji način kako se osloboditi naše navezanosti je poslušnost. Poslušnost u prvom redu svom duhovniku, župniku, biskupu, pa roditelju i supružniku... Preduvjeti poslušnosti su ljubav i poniznost, te pouzadnje i vjera kako su kreposti i darovi sredstvo, a ne cilj. Čini mi se kako je toga jako malo ljudi/vjernika svjesno, jer bismo onda postupali u skladu s ljubavlju.

Ljubav je ta koja SVE prihvaća iz ruke Božje...pa tako u istini otkriva, da duši više koristi susprezanje vlastite volje kroz poslušnost svojemu duhovniku, nego da slijedeći svoju volju izvodi velika čuda, tako hraneći vlastitu oholost.

Jednostavnim riječima sv. Male Terezije: "Isus je skriveno blago, dobro neprocjenjivo koje malo duša zna pronaći, jer ono je skriveno, a svijet voli ono što blista. Ah, da se Isus htio pokazati svim dušama sa svojim neizrecivim darovima, bez dvojbe, ni jedna jedina ga ne bi odbila. Ali On neće da ga ljubimo radi njegovih darova, On sam mora biti naša nagrada!"

U skladu s tim, svatko bi se od nas trebao pitati, zašto nešto činimo? Ljubimo li Boga iz straha od kazne ili poradi obećane nagrade/dara, ili je to iz nesebične ljubavi, "svetački" radi Boga samoga. Idemo li na misu ili duhovnu obnovu poradi svoga osjećaja ili Božje volje? Sve je sadržano u odricanju od vlastite i prihvaćanju Božje volje.

- Krist nije bio grešan, zar je zato bio izuzet iz financijskog blagoslova, živeći siromašno? To je protestantsko učenje koje je samo jednim dijelom točno, ali ugrubo propovijedano može stvoriti veliku zabludu, pogotovo kod onih koji slabo poznaju svoju vjeru, jer ne dolazi se do slave bez križa. Zato slijedeći Kristov primjer: trebali bismo umrijeti sebi (na križu) kako bismo uskrsli na vječni život. Svi drugi putevi su oni široki...

- Svi imamo svoju predodžbu kakvi moraju biti svećenici? Sve je to u skladu s našom voljom. Ali Bog je svećenike podigao na dostojanstvo veće i od anđela, čega poneki niti sami nisu svjesni. Jednostavno su ljudi...grešni i slabi kao što smo svi mi. Oni su tu poradi nas i koliko za njih molimo...takve ih imamo. Ali je teško ušutkati taj glas "tužitelja", koji svećenika tuži pred nama, a istom snagom tuži nas pred Bogom. Utoliko ne bismo trebali nasjesti....jer nas takvo ponašanje zatvara ljubavi.

Bog nam po jednom čovjeku šalje škrinju s blagom (ljubav), a mi ju ne želimo primiti zato što gledamo na čovjekovo odijelo (da li nam je po volji), uskračujući samima sebi dar. Ili starom narodnom: od šume ne vidimo drvo. Zar bi netko odbio poklon od milijun dolara ukoliko bi mu ih donio siromah, čekajući nekoga u odijelu ? Zašto suprotno činimo s Bogom? Zato što nas u tome priječi naša volja, i tužitelj koji ju potpaljuje. Ali Duh Sveti (tješitelj) ne odustaje!

Zato kada tražimo od svećenika savjet ili razgovor, bilo bi dobro to prihvatiti kao Božju volju za nas, i poslušati. Bog mi je svjedok kako se tako može izbjeći mnogim zabludama i križevima. Čemu tražiti savjet, ako prethodno zauzmemo stav, kako ćemo prihvatit samo ono što nam je po volji? Zar se može nešto naučiti ako učitelja smatramo manje vrijednim? Oholi nikada ne pronađu učitelja "sebe dostojna". A Krist nas poziva na poniznost!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lis 2015 18:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
bit će to jednog sutra..u budćnosti..
no ako je jaka naša molitva..
Gospodin će odogoditi ..izlijevanja kaleža srdžbe..
da se spasi...svaka duša...koja se njemu obrati... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2018 12:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
naggar napisao:
..gdje je čovječanstvo danas..?
..ima li nade..za svijet...?

..možemo li još malo milosrđa izmoliti od Boga..da zadrži kalež svog gnjeva u kaležu.
--što se sprema izliti nad ovaj griješni svijet..

Kao što je izliven kalež BESKRAJNOG BOŽANSKOG MILOSRĐA..
..da se spasi svak onaj TKO PRIZNA ISUSA KAO JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA..


.i kako je dobro...biti KRISTOLIK..i neka nam ON ISUS da snagu za vremena koja dolaze.
..neka nas prati SILA DUHA SVETOG...da živimo s Kristom, u KRISTU ..i sa njegovim imenom na usnama..umiremo
--jer dolaze vremena...kad će živi..zavidjeti ..mrtvima..
.
..mase su već dovoljno..omađijane...sjajem i prevarom...zavodnika , pobunjenika , ocem laži..prevara, i propasti..
..mase su postali robovi..zombi...ide...u MISIJU...po planu sotonskom..a misija počinje iz Sirije..

..a misija je uvijek...klanje nevinih žrtava..i svih onih koji štuje BOŽJE IME.
..no NEĆE STRADATI NITI JEDAN PRAVEDNIK..jer će SVE PRAVEDNIKE ISUS USKRSITI U ONAJ SLAVNI DAN..
..no ODVOJIT će se Kukolj od Žita..
..žetva je počela...
..O BOŽE SMILUJ SE..
..Zaogrnite su u plašt VJERA UFANJA U LJUBAVI..jer MOLITVA, SVETA MISA,ISPOVIJED , PRIČEST, POST..
.su oružja katolika..za borbu..

..citiram svtog BONAVENTURU...koji je rođen 1221.u Itaiji ,selo Bagno Reggio

Evo dvanaest znakova koji će, prema Svetome Bonaventuri, najaviti dolazak Antikrista:
nije da vas plašim...ali mislim da nema više vremena za kalukulacije..i odlaganja osobnog puta.
..prema svetosti..tj.barEM minimum.. svetosti...toliko ..da nam duša .ne propadne..


Kada starci izgube zdrav razum i mudrost;
Kada kršćani izgube vjeru;
Kada puk više ne bude imao ljubavi;
Kada bogataši izgube milosrđe [postanu neosjetljivi na tuđu nevolju] ;
Kada mladež više nikoga ne bude poštovala;
Kada siromasi izgube poniznost [skromnost];
Kada žene izgube čednost;
Kada brak izgubi trajnost [i stane se vrtiti isključivo oko zadovoljstva];
Kada klerici izgube čast i svetost;
Kada redovnici napuste istinitost i strogost;
Kada se prelati više neće brinuti za upravljanje [za svoju službu] i kada izgube dobrotu;
Kada gospodari zemlje izgube pobožnost i velikodušnost


i malo Tome
Sveti Toma Akvinski (+ 1274) kaže ovako: "Antikrist je poglavar svih pokvarenjaka jer je u njemu pokvarenost najveća...Kako u Kristu počiva punina Božanstva, tako u Antikristu počiva punina pokvarenosti. Ne u smislu da će đavao uzeti njegovo tijelo, nego će đavo njega zaposjesti svojom pokvarenošću više nego druge." (Summa 111: 8.8) Evo još jedne misli Svetog Tome: "Kao što se u Kristu ostvarila punina svetosti, tako će u Antikristu biti višestrukost svih grijeha, pa kao što je Krist bolji od svih Svetaca, tako će i Antikrist biti gori od svih zločinaca."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr