www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 lis 2015 12:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Fran26 napisao:
Toma.Didimos napisao:
Pa mi onda nešto pada na moju slabašnu i krhku pamet.

To si dobro napisao, daleko si ti od Walter Kaspera. :)


Vrlo daleko....
Hvala dragom Bogu !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 13:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Vrlo daleko....
Hvala dragom Bogu !

To je tvoj put. Moj put je put Walter Kaspera i Hans Urs von Balthasara. Tko je bolje odabrao, vrijeme će pokazati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 18:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Ja se nadam ( kao grješnik ) da sam na putu Isusa Krista.

Usput vrlo lijep osvrt kardinala Dolana :
Evo što kaže : “Mogu li primijetiti kako u svijetu, pa i u Crkvi, postoji nova manjina? Mislim na one koji se oslanjaju na Božju milost i bore za vjernost i vrline. Mislim na parove koji dolaze u Crkvu kako bi primili sakrament braka, a pri tome imam u vidu kako samo u Sjevernoj Americi tek polovica naših ljudi to čini. Mislim na parove koji su, nadahnuti učenjem Crkve kako je brak nerazrješiv, prošli zajedno kroz razne kušnje. Parove koji su od Boga odlučili primiti dar velikog broja djece. Mlade muškarce i djevojke koji su odlučili održavati čistoću prije braka. Muškarce i žene koji osjećaju istospolnu privlačnost, ali žele živjeti u čistoći. Parove u kojima je žena odlučila odreći se profesionalne karijere kako bi ostala kući i odgajala djecu… Svi ti predivni ljudi danas se osjećaju kao manjina. U društvu sigurno, ali čak i u Crkvi. Vjerujem kako ih ima više nego što nam se čini, ali da su pod pritiskom i čuju se isključeni”.

Svaka mu čast i Bog ga blagoslovio .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 19:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Ja se nadam ( kao grješnik ) da sam na putu Isusa Krista.

Usput vrlo lijep osvrt kardinala Dolana :
Evo što kaže : “Mogu li primijetiti kako u svijetu, pa i u Crkvi, postoji nova manjina? Mislim na one koji se oslanjaju na Božju milost i bore za vjernost i vrline. Mislim na parove koji dolaze u Crkvu kako bi primili sakrament braka, a pri tome imam u vidu kako samo u Sjevernoj Americi tek polovica naših ljudi to čini. Mislim na parove koji su, nadahnuti učenjem Crkve kako je brak nerazrješiv, prošli zajedno kroz razne kušnje. Parove koji su od Boga odlučili primiti dar velikog broja djece. Mlade muškarce i djevojke koji su odlučili održavati čistoću prije braka. Muškarce i žene koji osjećaju istospolnu privlačnost, ali žele živjeti u čistoći. Parove u kojima je žena odlučila odreći se profesionalne karijere kako bi ostala kući i odgajala djecu… Svi ti predivni ljudi danas se osjećaju kao manjina. U društvu sigurno, ali čak i u Crkvi. Vjerujem kako ih ima više nego što nam se čini, ali da su pod pritiskom i čuju se isključeni”.

Svaka mu čast i Bog ga blagoslovio .


Vidiš, ja sam potpuno uvjerena da ti ljudi jesu de facto manjina i to opaka manjina. Ja osobno ne poznajem niti jednu takvu osobu. E sad, ako Dolan takve ljude poznaje - mene živo zanima gdje ih susreće i odakle mu to uvjerenje. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 20:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Ja se nadam ( kao grješnik ) da sam na putu Isusa Krista.

Ako si ti, kako se nadaš na putu Isusa Krista, a sretan si što si vrlo daleko od Walter Kaspera, iz toga mi se nameće zaključak da je Walter Kasper daleko od Isusa Krista. Sad se postavlja pitanje: tko je od vas dvojice doista na putu Isusa Krista? Za Walter Kaspera znam tko je, za tebe ne znam tko si. Znači, on jest kardinal Katoličke Crkve, nikad osuđen ni zbog jednog slova koje je do sada izgovorio, naprotiv, sam papa se osvrnuo na njega u svom Angelusu 17.3.2013., na njega i njegovu knjigu: "Mercy: The Essence of the Gospel and the Key to Christian Life". Znaš ke je papa rekao za Kaspera i njegovu knjigu? Dakle, to je Walter Kasper. A ti si? :)


p.s. Kad citiraš nekog, pristojno je navesti: tko, šta i gde je našto rekao ili napisao. Uostalom, nije li to bit citiranja, da se točno znade šta, gde i tko. Nije ovo prvi put da citiraš tko zna koga iz tko zna kojeg izvora. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 21:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
perokvrzica napisao:
Toma.Didimos napisao:
Ja se nadam ( kao grješnik ) da sam na putu Isusa Krista.

Usput vrlo lijep osvrt kardinala Dolana :
Evo što kaže : “Mogu li primijetiti kako u svijetu, pa i u Crkvi, postoji nova manjina? Mislim na one koji se oslanjaju na Božju milost i bore za vjernost i vrline. Mislim na parove koji dolaze u Crkvu kako bi primili sakrament braka, a pri tome imam u vidu kako samo u Sjevernoj Americi tek polovica naših ljudi to čini. Mislim na parove koji su, nadahnuti učenjem Crkve kako je brak nerazrješiv, prošli zajedno kroz razne kušnje. Parove koji su od Boga odlučili primiti dar velikog broja djece. Mlade muškarce i djevojke koji su odlučili održavati čistoću prije braka. Muškarce i žene koji osjećaju istospolnu privlačnost, ali žele živjeti u čistoći. Parove u kojima je žena odlučila odreći se profesionalne karijere kako bi ostala kući i odgajala djecu… Svi ti predivni ljudi danas se osjećaju kao manjina. U društvu sigurno, ali čak i u Crkvi. Vjerujem kako ih ima više nego što nam se čini, ali da su pod pritiskom i čuju se isključeni”.

Svaka mu čast i Bog ga blagoslovio .


Vidiš, ja sam potpuno uvjerena da ti ljudi jesu de facto manjina i to opaka manjina. Ja osobno ne poznajem niti jednu takvu osobu. E sad, ako Dolan takve ljude poznaje - mene živo zanima gdje ih susreće i odakle mu to uvjerenje. :l30:


Ne znam. Valjda ih poznaje iz vizitacija u župama svoje nadbiskupije .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 22:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Fran26 napisao:
Toma.Didimos napisao:
Ja se nadam ( kao grješnik ) da sam na putu Isusa Krista.

Ako si ti, kako se nadaš na putu Isusa Krista, a sretan si što si vrlo daleko od Walter Kaspera, iz toga mi se nameće zaključak da je Walter Kasper daleko od Isusa Krista. Sad se postavlja pitanje: tko je od vas dvojice doista na putu Isusa Krista? Za Walter Kaspera znam tko je, za tebe ne znam tko si. Znači, on jest kardinal Katoličke Crkve, nikad osuđen ni zbog jednog slova koje je do sada izgovorio, naprotiv, sam papa se osvrnuo na njega u svom Angelusu 17.3.2013., na njega i njegovu knjigu: "Mercy: The Essence of the Gospel and the Key to Christian Life". Znaš ke je papa rekao za Kaspera i njegovu knjigu? Dakle, to je Walter Kasper. A ti si? :)


p.s. Kad citiraš nekog, pristojno je navesti: tko, šta i gde je našto rekao ili napisao. Uostalom, nije li to bit citiranja, da se točno znade šta, gde i tko. Nije ovo prvi put da citiraš tko zna koga iz tko zna kojeg izvora. :roll:


Ne znam , je li Kasper blizu ili daleko PUTA....
Njegova stvar.
Tko sam ja pitaš se ? Katolik , dio žive Crkve, muž, otac petero djece, zvanjem prof.povijesti i arheologije a igrom slučaja vojni umirovljenik . Ali , zar je to bitno ?

Znači jest kardinal katoličke Crkve ? Pa ? Zar i ovaj nije bio kardinal ? Vatican Accepts Resignation Of Scottish Cardinal Keith O'Brien, Accused Of Sexual Harassment.http://www.huffingtonpost.com/2015/03/20/cardinal-keith-obrien-resigns_n_6910722.html
Pa šta ako ga je papa Franjo citirao ? Šta su njegove teze o "milosrđu" dogme ?

Na forumu se ne bavim znanstvenim radom , pa ne pravim fusnote , ne navodim izvore itd.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2015 22:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Cardinal Kasper defends Ireland’s gay ‘marriage’ decision
LOL:
Gle, ima i izvor ! https://www.lifesitenews.com/news/gay-u ... nal-kasper


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2015 20:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Ne znam , je li Kasper blizu ili daleko PUTA....
Njegova stvar.

Ne znaš, ali si sretan što si daleko od njega. Jel? :roll:

Toma.Didimos napisao:
Tko sam ja pitaš se ? Katolik , dio žive Crkve, muž, otac petero djece, zvanjem prof.povijesti i arheologije a igrom slučaja vojni umirovljenik . Ali , zar je to bitno ?

Impresivno, ako je doista tako kako si napisao. Budimo realni, ovo je forum a ljudi svašta pišu. Evo npr. ja sam na ovom forumu bio sve i svašta, a što ću još biti, ne usudim se ni pomišljati. Slika Pustimo na trenutak dokazivanje šta tko doista jest. Čak kad bi i sve ovo šta si pisao bila istina, to sve je još daleko od Walter Kaspera.


Walter Kasper (1933.) jedan je od vodećih teologa današnjice. Profesor je dogmatike od 1964. do 1989., od 1989. do 1999. na čelu je biskupije Rottenburg-Stuttgart, a potom obavlja različite crkvene službe u Rimu: predsjeda Papinskim vijećem za promicanje jedinstva kršćana i religijskih odnosa sa židovstvom, član je Kongregacije za nauk vjere i Vijeća za međureligijski dijalog. Godine 2001. imenovan je kardinalom. Autor je velikog broja knjiga s područja dogmatike i ekumenizma, od kojih su poznatije objavljene i na hrvatskom jeziku.


Iz knjige: Walter Kasper "Crkva Isusa Krista". Kršćanska sadašnjost 2013 god.


Šta kažeš Toma? Impresivno, jel? :)


Toma.Didimos napisao:
Znači jest kardinal katoličke Crkve ? Pa ?

Pa valjda ću prije slušati njega, zakonitog pastira Katoličke Crkve, nego npr. tebe, anonimnog tipa koji piše pod nickom Toma.Didimos. Šta misliš? :l30: Ne samo ja, nego svaki katolik. Pretpostavljam da tako svi katolici razmišljaju, jer ako nije tako, kako onda jest? :l30:

Toma.Didimos napisao:
Zar i ovaj nije bio kardinal ? Vatican Accepts Resignation Of Scottish Cardinal Keith O'Brien, Accused Of Sexual Harassment.http://www.huffingtonpost.com/2015/03/2 ... 10722.html

Ne bi znao tko je taj čovjek. Ali ako misliš da će link: http://www.huffingtonpost.com uvijerit nekog da je taj čovjek nekog seksualno zlostavljao, onda se očito varaš. Koliko vidim iz tvojih postova, ti si također jedan od onih koje struka naziva "link-katolik". Bilo ih je ovde na forumu, čitav niz "link-katolika" se pojavio ovde. Što je, mogu ti reći zabrinjavajuće. Da katolik uči o svojoj vjeri preko google tražilice i ne temelji svoje razmišljanje na knjigama Karl Rahnera i Hans Urs von Balthasara, ne na djelima kao što je "Summa Theologiae" i "Summa Contra Gentiles", nego na bitno.hr, http://www.lifesitenews.com i http://www.huffingtonpost.com, onda je to zabrinjavajuće.

Toma.Didimos napisao:
Pa šta ako ga je papa Franjo citirao ?

Nije ga papa samo citirao, papa je i nešto rekao o njemu. Znaš šta je rekao o njemu? Znači, trojici papa (Ivanu Pavlu II., Joseph Ratzingeru i papi Franji) kardinal Walter Kasper je bio dobar, zato ga je Ivan Pavao II., imenovao kardinalom, ostali su ga ostavili na tom položaju, ali tebi, tipu koji piše pod nickom Toma.Didimos on nije dobar. I nema veza šta je njima on dovoljno dobar da bude kardinal, i šta je papa Franjo za njega rekao, ali ime veze što tebi, tipu koji piše pod nickom Toma.Didimos kardinal Walter Kasper nije dovoljno dobar. Zamisli ovo.

Toma.Didimos napisao:
Šta su njegove teze o "milosrđu" dogme ?

A tvoje teze i teze http://www.lifesitenews.com o kardinalu Kasperu su dogme? Samom papi su te teze o milosrđu dobre, sam papa ga spominje po tom pitanju, njega i njegovu knjigu, a tip koji piše pod nickom Toma.Didimos dovodi to u pitanje. :)

Toma.Didimos napisao:
Na forumu se ne bavim znanstvenim radom , pa ne pravim fusnote , ne navodim izvore itd.

Ne bavim se ni ja, pa sam uvijek pedantan po tom pitanju. Citram "kak Bog zapovjeda". Uostalo, već sam se jednom zapitao: nije li to bit citiranja? Bez obzira na to bavio se netko znanstvenim radom ili ne? :roll:

Toma.Didimos napisao:
Cardinal Kasper defends Ireland’s gay ‘marriage’ decision
LOL:
Gle, ima i izvor ! https://www.lifesitenews.com/news/gay-u ... nal-kasper

Ima izvor kažeš. Toma.Didimos kaže: "Gle! Ima izvor!" Ima puno izvora. Ima. Čak i previše izvora. I dobro kažeš, to jest izvor. Samo, postavlja se pitanje: kakvi? Kakvi je izvor: http://www.lifesitenews.com? Znaš kako takvi izvori izgledaju u očima nekog intelektualca poput mene? Znaš kako http://www.lifesitenews.com i http://www.huffingtonpost.com izgledaju u očima nekog tko je pet godina slušao filozofiju, nekog tko je sa nepunih sedam godinica čitao djela kao što su: "Ontology" Bela Weissmahr, "Analogia Entis" Erich Pryzwara, "On The Philosophy Of History" Jacques Maritain i nezaobilazni "Spirit in the World" od Karl Rahnera. Probaj pogoditi. Slika


Ima izvor, ima puno izvora Toma.Didimos.



Papa blagoslovio kondome

Papa Franjo podržava istospolne brakove

Ivan Pavao II. prikrivao zločine svećenika pedofila



A vidi tek ove izvore;



Sanader nije kriv, on je ukazivao na nezakonitosti

Kutle: Nisam kriv!

Kalmeta: nikad nisam uzeo ni lipe iz proračuna



Ljudi! Dajte najte. Nesmijemo dozvoliti da po zakonito postavljenim kardinalima anonimci pljuju kako hoće i kad hoće. I to na temelju raznih izvora kojima je autor N.N. Moramo uvesti forumsku policiju, ovo postaje neizdrživo. Lol. xDxDxD Slika



p.s. Ajde Toma, ta odrasli smo ljudi. Ti prof. povijesti i arheologije ja samoprozvani filozof. Ima tema za nas dvojicu: "Uvod u filozofiju". Dođi pa da malo popričamo o ozbiljnim temama. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2015 09:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Fran26 napisao:
Budimo realni, ovo je forum a ljudi svašta pišu. Evo npr. ja sam na ovom forumu bio sve i svašta, a što ću još biti, ne usudim se ni pomišljati. Pustimo na trenutak dokazivanje šta tko doista jest. Čak kad bi i sve ovo šta si pisao bila istina, to sve je još daleko od Walter Kaspera.

Ja "poznam" jednog drugačijeg Frana s ovog foruma. :) (a sad, šta je-tu je) i pozdrav Varaždinu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr