www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 lis 2015 14:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Pia napisao:
why napisao:
Treba li onda moliti da djeca ne poginu u potresu? Odnosno kako za tu namjeru moliti ako Gospodin zna da je za dobro te djece da upravo poginu u potresu? Zar očekujemo da zbog našega moljenja Gospodin promijeni odluku tako da odluka sada bude manje na dobro te djece??


Trebamo li onda zivjeti kad nam je svakako umrijeti? Odnosno kako zivjeti ako Gospodin zna da je za nas dobro umrijeti jer cemo onda biti Njim? Zar ocekujemo da zbog našega zivljenja Gospodin promijeni odluku tako da odluka sada bude zivot??
Uopce nije tesko pricat gluposti...


Kako možeš biti takva, a čovjek ovo smišljao 11 mjeseci i 13 dana, i sad kad je mislio da je poentirao, ti mu lupiš bananu!
Ne treba moliti da djeca ne poginu u potresu, nego jednostavno ih treba naučiti da nađu mrtvi kut ili da istrće van iz stambenog objekta, ako ništa onda ispod stola, ali ne ispod stola ako ste ga kupili u Primi ili Lesnini (ti stolovi ne mogu izdržati jedno razvlačenje pite krumpiruše), stolovi su ime sranje!
Meni se jednom dogodilo da sam istrčo napolje kad je počelo tutnjati, kad to stric (140kg) došao stavit satelitsku antenu! Iako sam se osječao glupo bio sam sretan, a i proba nije na odmet!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2015 17:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Od svih silnih odgovora, jedini suvisao, dao je Slijepi.

Osobno sam se uvjerio da molitva sama o sebi nista ne znaci ako covjek ne zivi po bozjoj volji.
Moze netko molit tisucu hiljada krunica dnevno, a i dalje biti duhovnom mraku, a moze i ne moliti uopce i biti sinkroniziran s bozjom voljom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2015 14:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
ita napisao:
@Why puno pitanja u jednom postu.

Jedno-jedino pitanje: "Treba li onda moliti da djeca ne poginu u potresu?"
Nitko da napiše odgovor.

SlijepiPutnik napisao:
odgovor na svako pitanje - cilj svake molitve - naša promjena

To i ja kažem: Cilj molitve nije promjena događaja, (usporedi moje pitanje: zašto moliti onoga koji nabolja zna što je dobro za djecu) nego je na stvari promjena sebe, ne promjena stvarnosti. Dakle, da parafraziram tvoj odgovor: Molimo zato da se bolje osjećamo, a djeci će ionako biti kako im je zapisano??

Rora napisao:
Zašto moliti???
ZATO JER JA TO HOĆU! :D

Pitanje je upućeno onome tko ima volje razgovarati, a ne onome tko to nema.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2015 16:38 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
why napisao:
ita napisao:
@Why puno pitanja u jednom postu.

Jedno-jedino pitanje: "Treba li onda moliti da djeca ne poginu u potresu?"
Nitko da napiše odgovor.


Treba uvijek moliti za dobro svih nas ,to nije upitno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2015 17:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Renata, vidi se da ti sama znaš odgovor na svoje pitanje...Sad ću ipak i ja pitati: imaš li brata, sestru,...roditelje?
Volite se - dakako.
Kažeš li svojima to - da ih voliš?

Tvoji roditelji, dok si bila mala, znali su što ti je potrebno. A ti se željela, možda nešto drugo?
OTAC ti je znao što ti je doista trebalo, no svakako mu je bilo drago ako si ga zamilila za nešto što on ZNA da ti je potrebno, a baš to ti od njega tražiš...

Nebeski Otac zna daleko više što nam je potrebno.
Ali želi da mu se obratimo s povjerenjem - da svojim djetinjim povjerenjem i vjerom TO (za)molimno od Njega...
Da razgovaramo.
Molitva je ISTI razgovor kao sa tvojim bližnjima...Ili nije?
Oni ne znaju baš sve o tebi, Bog zna.
I stoga - kako već drugi napisaše - Bogu se obraćamo i s molbama, ali i sa zahvalama, čašćenjem, jer i svoje prijatelje i rodbinu hvalimo, zar ne, pa koliko više treba hvaliti i slaviti Boga?

Ostalo nema potrebe - samo ovo: "Zna Otac vaš nebeski što vam treba i prije nego zaipštete", - rekao je Isus.

Nebeski Otac je znao i prije nego je Isus od njega zamolio "Ako je moguće da me obiđe ovaj kalež..." - mada je Isus znao da je SAM SIŠAO na Zemlji i odbacio svoju slavu na nebesima - da ispuni Očevu volju.
Ipak Ga je zamolio.
Treba li nešto više???
Isus je svaki slobodan trenutak bio u molitvi, u razgovoru s Ocem...On, sam Bog je molio...
Ne trebamo pitati ZAŠTO.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2015 23:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
why napisao:

Jedno-jedino pitanje: "Treba li onda moliti da djeca ne poginu u potresu?"
Nitko da napiše odgovor.

SlijepiPutnik napisao:
odgovor na svako pitanje - cilj svake molitve - naša promjena

To i ja kažem: Cilj molitve nije promjena događaja, (usporedi moje pitanje: zašto moliti onoga koji nabolja zna što je dobro za djecu) nego je na stvari promjena sebe, ne promjena stvarnosti. Dakle, da parafraziram tvoj odgovor: Molimo zato da se bolje osjećamo, a djeci će ionako biti kako im je zapisano??


Naravno, treba moliti za djecu kako ne bi poginula u potresu!

Ovakav način "parafriziranja" proizlazi iz jednostavne razlike u razumijevanju duhovnih stvarnosti koje se vežu uz određene pojmove. Jer, ukoliko bih se ja molio za nekoga, tj. djecu da ne poginu u potresu (amorfan cilj, kao misice s onim "mir u svijetu"), uz motiv kako bih se bolje osjećao...rezultat te molitve bi bila oholost (moj dobar osjećaj), a ne moja promjena na bolje.

Cilj molitve je spasenje duše! Osnovna snaga molitve je Ljubav- prema onomu kojemu se molimo i prema onima za koje molimo. Jer, bez Ljubavi (Boga), sve je samo pusta forma. Tako, ako smo se spremni moliti ("žrtvovati") za dobro drugoga, Bog MOŽE promjeniti čak i stvarnost (učiniti čudo), za dobro i spasenje te duše (ili duše molitelja). Utoliko mi svoje pouzdanje stavljamo u Boga, s nadom kako On zna što je najbolje za tu dušu (bilo život ili smrt). Naš dobar osjećaj je samo posljedica, a ne cilj. Ukoliko bi bio cilj, taj "dobar" osjećaj ne bi dolazio od Boga, jer bi bio na štetu duši.

Kao što jedna ovako "nedefinirana molitva" dosta govori o duhovnosti molitelja, tako i jedna "hipoteza" s velikim brojem mogućnosti, može biti na mnoge načine relitivizirana - uvijek ovisno o dojmu na kojemu počiva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2015 10:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Moliti se jedino mozes da lakse prihvatis svoj kriz. Komu je Bog odredio srecu taj ce ju imati. Komu je odredio patnju bol i tugu taj mora gledati kako ce je uz molitvu lakse podnijeti.
Molitvom nesto drugo promijeniti na primjer nezaposlenost u posao ili samocu u sretno vezu to ne ide. Budimpeste realniji svijet nije fer pa tako I Bog nekima daje dobro nekima ne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2015 00:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Jedina sreća je spasenje duše. Bez križa nitko nikada nije, a niti će ikada u budućnosti, spasiti dušu. Zato Bog ne ispunja molitvu koja će biti na štetu duši...koliko god ga mi u svome sljepilu optuživati...ta optužba pada na nas same.

"Ako ne osjećamo nikakvih utjeha, služimo Boga radi njega samoga, ako ih imamo, u opasnosti smo da ga ljubimo radi sebe samih." sv. Ivan Vianney

"Poteškoće pripuštam stoga da umnožim njegove zasluge. Ja ne nagrađujem dobar ishod, nego strpljenje i trud koji se za mene poduzimaju." Isus sv. Faustini Kowalskoj

"A ako dragi Bog hoće da budete slabi i nemoćni kao dijete, mislite li da ćete zato imati manje zasluga? Pristanite, dakle, da posrćete na svakom koraku, pa i da padnete, da nosite slabo svoje križeve; ljubite svoju nemoć i duša će vam izvući više koristi otuda nego da, nošeni milošću, s poletom izvršavate junačke čine koji bi ispunili vašu dušu osobnim zadovoljstvom i ohološću." sv. "Mala" Terezija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2015 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
[quote="SlijepiPutnik"] Zato Bog ne ispunja molitvu koja će biti na štetu duši...koliko god ga mi u svome sljepilu optuživati...

Znaci on mene ne ce cuti ako ja molim za sretni vezu jer je sretna veza losa za moju dusu. Ali drugima daje sretne veze jer su dobre za njihove duse. AHA I da mi sad jos netko objasni zasto je za mene sreca losa a za druge dobra. ..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2015 12:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
"+" + "x" (kao nepoznanica, tj. ti) = "-"
ili
"-" + "-" (opet ista nepoznanica)" = "+" ?
:) :) ;)

SREĆA da je loša?
Znači da je nesreća dobra?
lalelu, pojasni malo tu igru riječi. :)

Zamisli da Bog ispuni baš svaku želju ispoljenu u molitvi Njemu - treba ti novaca...cca 500-1000 kn?
OK, - kaže Bog!
I dok ti šetaš, pa na tebe naleti automobil. Vozač u panici izlazi van, diže te. Ne zna da li ti je išta slomio...Ti si samo malo ugruvana, ništa slomljeno. Samo si šokirana. Dakle - bez većih posljedica, što vozač ne zna.
Da skratim: on vadi novčanik i ponudi ti 2-3 tisuće kuna da ne zoveš policiju ni hitnu - i ETO TEBI PARA (novca).
"Slijepi putnik je u pravu ili nije?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr