www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od SlijepiPutnik na 03 stu 2014 22:01.
Razlog: x
PostPostano: 03 stu 2014 22:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
kristian napisao:
Samilo,,nisi ti nikad došao k sebi,nakon igle!
Jesi li još na metadonu ili heptanonu kao Goran Bare?
Nitko tebe ne vuče za jezik ali tvoja bezobrazna napadačka retorika mi je poznata sa Net Foruma!A od nekršćana ,,bilo ateista ili onih druge vjere nitko tako srčano nije branio Katoličku Crkvu kao ja!Od sefirota,iluzije ili onog koji je prijetio da će te naći i prebiti,,"Imperator"!


:b101: :a1490: :b101:
Ja protestiram da ti protestiraš da sam ja protestirao da si ti protestant!!
Made in Vuk Neustahije!! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2015 10:39 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2015 19:22
Postovi: 3
Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
BB svima. Imam jedno pitanje.

Kopiram dio definicije teologije: U kršćanstvu promišlja o Isusu Kristu, o Crkvi i o drugim vjerskim sadržajima na temelju objave (Biblija) i predaje (tradicija).

Pitanje glasi,kužim sta je Objava i znam po predavanjima da je Objava završena u IS,zanima me šta je točno Predaja,da li je to sve što je proizašlo iz Objave? Molim vas da mi netko objasni,treba mi za ispitni rok,a sramota me što to ne razumijem.
Hvala puno :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2015 14:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
77 "Da se Evandjelje u Crkvi bez prekida uscuva neiskvareno i zivo, apostoli su kao nastavljace ostavili biskupe, predajuci im svoje vlastito uciteljsko mjesto".[42] "Apostolsko se propovijedanje, na osobit nacin izrazeno u nadahnutim knjigama, moralo neprekinutim nastavljanjem sacuvati sve do dovrsenja vremena".[43]

78 To zivo prenosenje zbiva se po Duhu Svetom i, ukoliko je zasebno od Svetoga pisma, mada s njime ipak najuze povezano, naziva se "Predajom". Po njoj "Crkva u svom naucavanju, zivotu i bogostovlju postojano odrzava i svim narastajima prenosi sve sto ona jest, sve sto vjeruje".[44] "Naucavanje Svetih Otaca svjedoci o zivotvornoj prisutnosti te Predaje: njezino se bogatstvo slijeva u djelovanje i u zivot Crkve vjernice i moliteljice".[45]

(KKC)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2015 23:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
why napisao:

78 To zivo prenosenje zbiva se po Duhu Svetom i, ukoliko je zasebno od Svetoga pisma, mada s njime ipak najuze povezano, naziva se "Predajom". Po njoj "Crkva u svom naucavanju, zivotu i bogostovlju postojano odrzava i svim narastajima prenosi sve sto ona jest, sve sto vjeruje".[44] "Naucavanje Svetih Otaca svjedoci o zivotvornoj prisutnosti te Predaje: njezino se bogatstvo slijeva u djelovanje i u zivot Crkve vjernice i moliteljice".[45]

(KKC)


Tko odlucuje po kome se prenosi Duh Sveti? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2018 19:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
Smješno je ovo što je napisao jer je sve neistina!Smješna je i tvoja nekršćanska(đavolska) zloba!I smješno je kad narkoman bivši postane vjernik i misli da je svetac!Da ponovim,,đavolski smjeh čujem sa tvoje strane!Jer Papa Franjo protestante naziva braćom!Čak neke moli da mele za njega!

Zar ti stvarno misliš da ja osobu pod imenom kristian koji nosi opanke, smatram ozbiljnom osobom!
Ti brat, hahahaha, dođeš na katolički forum, sprdaš se sa katoličkim istinama, i da te ja zovem bratom.
Daj se uozbilji!
Zar stvarno misliš da će ovdje ozbiljan narod gubit vrijeme s tobom, nakon što ti je Fran navukao gaće preko glave!?
Koja budala želi uopće gubiti vrijeme sa protestantom ispranog mozga, osim što si razbibriga kao meni!
Ti si meni kao mali psić s kojim se volim ponekad igrati, a on se jadan uživi pa grize sa svojim malim protestantskim zubićima! haha
I onda kad mali psić skuži da ne može ništa, onda počne raznositi obuću naokolo, kao što ti otvaraš teme i pokušavaš nešto dokazivati, a u biti si samo mali slatki psić koji je jako zaigran!
A ja sam tvoja gumena kost, koju smatraš đavlom! :D


Što vaši admini ovo dopuštaju?!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2018 19:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Dali čistilište i papinska nepogrešivost spadaju pod dogmu ili pod nešto drugo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2018 18:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
To ovisi o tome kako se definira pojam dogme. Ako se dogma definira kao vjerski nauk koji je dobio potvrdu najviseg crkvenog uciteljstva(papa i opci sabor) onda i nauk o cistilistu i nauk o papinskoj nepogresivosti spadaju u dogme. Ali ako je neki nauk dobio potvrdu najviseg crkvenog uciteljstva to ne znaci nuzno da je taj nauk ispravan makar je u vecini slucajeva ispravan. U ovom slucaju nauk o cistilistu sigurno je ispravan dok je nauk o papinskoj nepogresivosti sigurno pogresan. Ali katolici moraju vjerovati i u mnoge istine koje nisu sluzbeno definirane jer su cvrsto utemeljene na Objavi i Predaji. Takva je npr.istina da svaki covjek ima svog andjela cuvara.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2018 22:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Bonifacije napisao:
To ovisi o tome kako se definira pojam dogme. Ako se dogma definira kao vjerski nauk koji je dobio potvrdu najviseg crkvenog uciteljstva(papa i opci sabor) onda i nauk o cistilistu i nauk o papinskoj nepogresivosti spadaju u dogme. Ali ako je neki nauk dobio potvrdu najviseg crkvenog uciteljstva to ne znaci nuzno da je taj nauk ispravan makar je u vecini slucajeva ispravan. U ovom slucaju nauk o cistilistu sigurno je ispravan dok je nauk o papinskoj nepogresivosti sigurno pogresan. Ali katolici moraju vjerovati i u mnoge istine koje nisu sluzbeno definirane jer su cvrsto utemeljene na Objavi i Predaji. Takva je npr.istina da svaki covjek ima svog andjela cuvara.

Zasto mislis da je pogresna dogma po kojoj je papa nezabludiv (jedino) u trenutku kada proglasava neku crkvenu istinu (dogmu)?
Znas li neke primjere gdje je papa proglasio za vjersku istinu nesto sto je krivo ili lazno?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 srp 2018 08:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ne znam čemu prijepori o dogmi o nepogrešivosti.Jest,da površnim shvaćanjem izgleda kao politikanska odluka ali također od definiranja dogme o papinoj nepogrešivosti na 1. vatikanskom koncilu, samo je Pio XII koristio tu nepogrešivost 1950. proglasio dogmom Uznesenje Blažene Djevice Marije na nebo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr