www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 pro 2015 14:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2009 22:11
Postovi: 39
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ona je dominantna zena, mater familias, svim upravlja, svima koordinira, sugestivna, lukava, ljubomorno-posesivno stvorenje, iznadprosjecno inteligentna na negativno usmjerena...
Ona je vlasnik svoje djece I unucadi.
Ona sve zeli znati, sto ne uspjeva saznati, zove vidovnjake...
Za nju je nevjesta osoba koja kuha, pere, cisti njenom djetetu ( izricito je rekla) I tek ona koja radja nasljednike... Naravno da zenska djeca nisu pozeljna... Njena djeca su odreda odrasla, svi su osjecajni I jako slabi na majku I ona zna kako manipulirati djecom, glumom da je boli, da je ranjena... I dobije sve sto hoce!

U mojoj svekrvi zive zli duhovi... Koji mene hoce unistiti. Ne priznaju me ni kao zenu, ni kao majku.

Moj muz je njezin sin - njegova zivotna uloga, nas brak je u raspadnom stanju.

Rodila sam ove godine, sumnjam na nevjeru jos od kad sam bila trudna. Cini mi se da je bio jako zaljubljen proljetos... Ignorira me, ponasa se prema meni kao prema robotu, onako kako bi htjela mama. Razgovaramo pro forma, ne dodiruje me, izbjegava me pogledati...

Ja sam plaha osoba koja tesko verbalizira misli I osjecaje... Nenametljiva sam, izbjegavam biti u centru paznje I jako drzim do privatnosti - do mene ne moze svatko "doci"... Znam oprostiti I zaboraviti...

Povrijeďena sam, razocarana, izdana, prevarena, ismijana...
Ne mogu reci da mi je lako...

Ali vjerujem u Boga...

Vjerujem u cuda...

Slava Ocu I Sinu I Duhu Svetomu! Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 pro 2015 17:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Draga pobjedo,



pazi da svojim riječima, ne htijući sagriješiš.Znam da ti je teško, svaka zajednica ako u njoj nema ljubavi i razumijevanja ,teško funkcionira.
Da li si probala razgovarati sa svekrvom, da pronađete zajednički jezik?
Znaš, nekada ako ne ide, bolje je maknuti se, nego živjeti u svađi i stalnoj napetosti.Ne znam kakva je situacija, ali možda bi i tvom mužu bilo lakše, možda bi lakše vas dvoje komunicirali da se maknete i živite odvojeno, ako baš ovako ne funkcionira.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 pro 2015 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Draga pobjedo spasi se od te zene I te obitelji,spasi sebe I djecu,ako vec snage nemas molit za njihova preobracenja.Spasi se....misli na
sebe,ako nebudes mislila sama na sebe,nece ni dragi Bog mislit na tebe.
Nemoras da podnosis takvo I toliko zlo,muz ako te vara,netreba ti,nezbog tog sto bi ti ja zeljela ili savjetovala razvod braka,vec netko tko je bio kod druge zene pored tebe,netko tko skace iz jednog u drugi krevet nije te dostojan.Preseli se u drugu drzavu sa djecom,nadi posao,udari muzu alimentaciju,nek ih vida godisnje,a svekrvu tuzi za maltetiranje I ponizavanje,nedaj na sebe.Tko sebe cuva,tog I Bog cuva,ta pisano je,cuvaj se,cuvat cu te.Misli na sebe prije nego sto te tako opasna I nedostojanstvena obitelj u kojoj je svekrva Bog strpa u ludnicu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2015 16:11 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 29 pro 2015 14:43
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pobjeda napisao:
Ona je dominantna zena, mater familias, svim upravlja, svima koordinira, sugestivna, lukava, ljubomorno-posesivno stvorenje, iznadprosjecno inteligentna na negativno usmjerena...
Ona je vlasnik svoje djece I unucadi.
Ona sve zeli znati, sto ne uspjeva saznati, zove vidovnjake...
Za nju je nevjesta osoba koja kuha, pere, cisti njenom djetetu ( izricito je rekla) I tek ona koja radja nasljednike... Naravno da zenska djeca nisu pozeljna... Njena djeca su odreda odrasla, svi su osjecajni I jako slabi na majku I ona zna kako manipulirati djecom, glumom da je boli, da je ranjena... I dobije sve sto hoce!

U mojoj svekrvi zive zli duhovi... Koji mene hoce unistiti. Ne priznaju me ni kao zenu, ni kao majku.

Moj muz je njezin sin - njegova zivotna uloga, nas brak je u raspadnom stanju.

Rodila sam ove godine, sumnjam na nevjeru jos od kad sam bila trudna. Cini mi se da je bio jako zaljubljen proljetos... Ignorira me, ponasa se prema meni kao prema robotu, onako kako bi htjela mama. Razgovaramo pro forma, ne dodiruje me, izbjegava me pogledati...

Ja sam plaha osoba koja tesko verbalizira misli I osjecaje... Nenametljiva sam, izbjegavam biti u centru paznje I jako drzim do privatnosti - do mene ne moze svatko "doci"... Znam oprostiti I zaboraviti...

Povrijeďena sam, razocarana, izdana, prevarena, ismijana...
Ne mogu reci da mi je lako...

Ali vjerujem u Boga...

Vjerujem u cuda...

Slava Ocu I Sinu I Duhu Svetomu! Amen.



Bog ti tu ne moze pomoci.
Jel slobodna volja je slobodna volja i ako tvoja svekrva zla tu se nazalost nista ne moze.
Prestara je da se mijenja pa sve i da zeli nece moci.
A po ovim stvarima sto si napisala ta osoba je zla i to je objektivno dalje ne treba ni gledati.
1.ide vracarama-to je dovoljno za prekid bilo kakvog kontakta ,ne samo dovoljno cak i nuzno pod svaku cijenu.
Jel ako hoces da ti djeca odrastaju okruzena demonima slobodno ali nemoj reci poslije nisam znala.
To cak ne radi ni Severina jel iz prve ruke znam da je ostavila proslog muza zbog istog razloga.
Pa sad ti vidi koliko je to moralno sta ti dopustas.
2.Ne postuje tebe kao osobu sto je jednako velik problem. Taj ne postuje ni Boga.
3.to sto radi jos je gore jel muz sve to dopusta.
Ti bi dobila raskid crkvenog braka u 5 minuta samo zbog ovih stvari.Znaci to nikako nisu normalne stvari i stvari koje se mogu rijesiti same od sebe.Ti si prevarena .Muz te je prevario puno prije nego sto je nasao drugu.Tvoj brak je nevaljan.

Ono sto mene najvise smeta si ti sama.Da si postivala Bozje zakone nikada se ne bi nasla iu ovoj situaciji.
Kako je uopce moguce da svekrva ima toliku moc ako zena ne dopusti.
Odrasla si osoba ,nisi dijete.
Uzeli si ulogu zrtve jel mislis nije tako lose moze biti i gore.
A pravi razlog je izigravati zrtvu je najlakse zato si je uzela.
Zrtva ne mora nista samo trpiti.
Ali trpiti zbog svog zla ti se nece ubrojiti u nista pozitivno,tako da trpis da bi trpila i da bi na kraju kad umres trpila jos vise.
Nema tu nikakve nagrade jel trpis iz svoje slabosti i svog zla.
Bog ti sigurno nije najmenio da uzmes ulogu zrtve i podredjujes se zlome.
Zamisli koliko ces ti unistiti svoju djecu ako ih ostavis sa vracarom i njenim pomagacem i sa slabom i jadnom majkom zrtvom svega toga.
Tebe prvu nece postivati i to ne moze dobro zavrsiti.
Ostaju ti 3 stvari koje mozes napraviti:
1.nagovori muza da vise nema redovit kontakt sa majkom odselite
2.ti napusti muza sa punim pravom i cistom savjesti i nadji si boljeg
3.uzmi svoja Bogom dana prava u kuci i suprodstavi se,
daj ultimatume inace ih tuzi na sudu trazi rastavu, uzmi alimentaciju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 pro 2015 00:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 lis 2009 13:19
Postovi: 190
Lokacija: Hrvatska, Rijeka
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
axwell napisao:
pobjeda napisao:
Ti bi dobila raskid crkvenog braka u 5 minuta samo zbog ovih stvari.Znaci to nikako nisu normalne stvari i stvari koje se mogu rijesiti same od sebe.Ti si prevarena .Muz te je prevario puno prije nego sto je nasao drugu.Tvoj brak je nevaljan.

Raskid crkvenog braka ne postoji. Postoji proglašenje braka ništavim. Kanonski razlozi ništavosti ženidbe su razni i navedeni su u Zakoniku kanonskoga prava. Prevara ne spada u razloge. Bilo bi uputno znati nešto više o tome, pa onda savjetovati druge.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2017 00:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2009 22:11
Postovi: 39
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala. na odgovorima.

Nakon godinu I vise javljam se opet jer pakao jos traje,...

Mi ne zivimo niti smo ikad zivjeli sa svekrvom, u dvije smo drzave.
Muz me mrzi iz dna duse, prezire moje postojanje. Sta god napravim/ne napravim nije ok, jer jednostavno me mrzi. U ovih zadnjih dvije godine od njega nisam osjetila ni ljubav ni da sam mu privlacna, samo hladnocu I ravnodusnost. On samo suti. On toliko patoloski suti da to nije normalno! Znaci komunikacija zadnjih dvije godine na nivou: Sta treba iz Konzuma? Ne dunkcioniramo kao obitelj. Nitko nam ne dolazi, nikamo ne idemo, ni s kim se ne druzimo. Posljedicno, nisam vidjela ni sestru, bracu, roditelje cijelu proslu godinu dva puta (a svi smo u istom gradu). Lani je tri tjedna godisnjeg proveo na kaucu, s daljinskim u ruci. Nemamo nikakvih planova, nikakvih zelja, samo dijete koje sve ovo gleda.
Sad nikako ne ide na misu, krscena voda mu je sprdancija, vjencani prsten ne nosi...

Cijelo vrijeme se borim za brak, za njega, a u srcu osjecam jednu prazninu, odnosno trudim se vjerovati da ce bit dobro, ali to dobro koliko god ga zelim I nadam mu se izgleda mi nedostizno. Gubim se...

1) Je li moj muz poludio?
2) Je li moj muz nasao ljubavnicu?
3) Je li moj muz papak koji je pod utjecajem zle matere/vjestice?

Vecina vas koji ovdje citate ste "u vjeri"...
Recimo da sam I ja...

Nastaviti vjerovati?
Vjera bez djela je nista...
A kako djelovati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2017 01:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
pobjeda napisao:
Hvala. na odgovorima.

Nakon godinu I vise javljam se opet jer pakao jos traje,...

Mi ne zivimo niti smo ikad zivjeli sa svekrvom, u dvije smo drzave.
Muz me mrzi iz dna duse, prezire moje postojanje. Sta god napravim/ne napravim nije ok, jer jednostavno me mrzi. U ovih zadnjih dvije godine od njega nisam osjetila ni ljubav ni da sam mu privlacna, samo hladnocu I ravnodusnost. On samo suti. On toliko patoloski suti da to nije normalno! Znaci komunikacija zadnjih dvije godine na nivou: Sta treba iz Konzuma? Ne dunkcioniramo kao obitelj. Nitko nam ne dolazi, nikamo ne idemo, ni s kim se ne druzimo. Posljedicno, nisam vidjela ni sestru, bracu, roditelje cijelu proslu godinu dva puta (a svi smo u istom gradu). Lani je tri tjedna godisnjeg proveo na kaucu, s daljinskim u ruci. Nemamo nikakvih planova, nikakvih zelja, samo dijete koje sve ovo gleda.
Sad nikako ne ide na misu, krscena voda mu je sprdancija, vjencani prsten ne nosi...



Dakle, on ne ispunjava bračne dužnosti.


pobjeda napisao:
Cijelo vrijeme se borim za brak, za njega, a u srcu osjecam jednu prazninu, odnosno trudim se vjerovati da ce bit dobro, ali to dobro koliko god ga zelim I nadam mu se izgleda mi nedostizno. Gubim se...

1) Je li moj muz poludio?
2) Je li moj muz nasao ljubavnicu?
3) Je li moj muz papak koji je pod utjecajem zle matere/vjestice?

Vecina vas koji ovdje citate ste "u vjeri"...
Recimo da sam I ja...

Nastaviti vjerovati?
Vjera bez djela je nista...
A kako djelovati?


Pitanje bi glasilo, bil ti bila sritnija da ne zivite skupa?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2017 02:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2009 22:11
Postovi: 39
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ne bih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2017 02:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2009 22:11
Postovi: 39
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zato jer imamo dijete koje on jako voli I koje njega jako voli.

U emotivnom smislu vec smo far far away.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2017 12:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
pobjeda napisao:
Zato jer imamo dijete koje on jako voli I koje njega jako voli.

U emotivnom smislu vec smo far far away.


Samopoštovanje je jako bitna stvar, i mislim da bi se trebala malo više poštovat. Tako, osjeti se kad te netko "prezire iz dna duše", tj. dijete je sigurno, na nekom levelu svjesno toga. Ne baš zdrava atmosfera za odgajanje, ali "utjeha" je šta je vecina brakova takva. Meni izgleda da ti "voliš" svog muža, tj. neku fikciju o mužu. Uvijek ti je najbolji odgovor da radiš na sebi. Kroz vjeru, da, a to ce s vremenom donijet plodove; kakve-takve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr