www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 83  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 sij 2016 15:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Samuel napisao:
Samuel napisao:
Ova knjiga je P R E E D O B R A!!!!!!!!
Čovjek ostane PAF! kad sazna neke stvari, koje su nam ispred nosa!!
Preporučujem svakom da uloži stotinjak kuna u ovaj "biznis", koji je itekako isplativ!!


Zaboravio sam staviti link na knjigu!! A kladio bih se da jesam!

http://verbum.hr/knjige/moje-opsjednuce-6715/


Izvrsna knjiga, danas sam ju baš pročitao do kraja. U Verbuma je već zasjela na prvo mjesto, rekao bih opravdano i zasluženo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2016 15:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
s.Emmanuel: Skriveno dijete Medjugorja
www.verbum.hr/knjige/skriveno-dijete-medugorja-2001/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2016 21:00 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 27 pro 2015 15:07
Postovi: 7
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 13 zahvala
http://verbum.hr/knjige/cijena-obracenja-5034/

Znači knjiga je sama po sebi prezanimljiva, jako napeta i otkriva puno toga. Snimiti film prema ovoj knjizi bio bi pun pogodak jer bi zbog svoje napetosti i zanimljivosti privukao široke mase ljudi, i samim time bi bio jako dobar "alat" za evangelizaciju jer na tako jednostavan način, tako napetim i zanimljivim sadržajem otkriva samu bit i Istinu, a s druge strane upozorava na patnje Kršćana diljem svijeta.

U vremenima masovnog progona Kršćana knjiga koja može razdrmati mnoge i potaknuti ih na djelovanje molitvom i na bilo koji drugi način. Mene se najviše dojmila čežnja glavnog lika za krštenjem i pričesti, i tek sada vidim koliko mi toga zapravo imamo a da nismo niti svjesni. Svaki moj odlazak na pričest nakon spoznaja koje su mi došle čitanjem ove knjige je puno ponizniji i zahvalniji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2016 20:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Kalista - Roman o prvim kršćanima
Autor je obraćenik sa anglikanstva na katoličanstvo John Henry Newman. Već se na samom početku knjige ispričava kritičarima koji su zanovijetali što je pobrkao događaje i pojave iz različitih razdoblja. Govori im da je priča ionako fiktivna. Ona se odvija u trećem stoljeću u sjevernoj Africi. Lakše je pisati iz osobnog iskustva pa i ako se pisac zamisli da je u 19. stoljeću. O tim 'dobrim starim' vremenima znamo svi puno više. Taj komadić zemlje je danas kulturološki toliko drugačiji. Da ne govorim o tome koliko je se tamošnji krajolik u minula dva tisućljeća izmjenio. Možda i više puta. Sirova stvarnost je da 'siroti' Newman u svoje vrijeme nije imao internet na raspolaganju. Na kraju knjige se spominju pronađeni svitci koji bi svjedočili za istinitost događaja. Mislim da je i to od Newmana fiktivno zamišljeno. Prvih 10ak stranica mi je bilo teško čitati. Navikao sam se na O'Briena i njegov stil pisanja. (Za njegov Dnevnik nevolje moram reči da se do kraja mora imati strpljenja. Zato zadnja polu-rečenica, ispisana ručicom jedne curice, tjera suze na oči.) Početak ovog romana mi je bio težak kao da čitam Ispovijesti sv. Augustina. Da ne duljim. Priča je to o dvoje mladih ljudi, domorodcu, kršćaninu i tuđinki, poganoj Grkinji. On je farmer, dok ona sa svojim bratom izrađuje kipove za poganske hramove. Zaokupljena je grčkom filozofijom. Zanimljivo je da ta mlada i nadarena Grkinja traga za istinom. Ali na njenu žalost nema nikoga tko bi je mogao usmjeriti prema Istini. Priča je to i o stricu mladog kršćanina. Čovjeku zdravog razuma kojemu je samo stalo do dobrobiti rimskog carstva. On također pokušava da spasi svog nećaka od njegovog 'suludog praznovjerja', koje je tada ljude vodilo u propast. Čitatelj(ica) se ,dok pred njim lete poglavlja romana, zapita zašto se roman ne zove Agelije - po mladom kršćaninu. Kasnije postaje sve jasno. Ne treba dalje pripovijedati o romanu. Kardinal Newman je izvrstan pisac. Možda ga je ova stvarna svetica nadahnula na ime njegove junjakinje:
Sveta Kalista, sveti Evodije, sveti Hermogen – Prema Jeronimovu Martirologiju, 2. rujna se slavi spomendan jedne sestre i dvojice braće: svete Kaliste, svetog Evodija i svetog Hermogena. Imena su grčkoga značenja, ali su živjeli na Siciliji gdje se u starini doselilo mnogo Grka. Mučeništvo su podnijeli 302./3. godine u Sirakuzi za vrijeme Dioklecijanova progona kršćana. Ime “Kalista” su u nas preveli s Divna, jer grčka riječ “kalistos” znači krasan, divan. I u nas se ženskoj djeci daje ime Divna.

Ta na to ste pozvani jer i Krist je trpio za vas i ostavio vam primjer da idete stopama njegovim.
On koji grijeha ne učini nit mu usta prijevaru izustiše; on koji na uvredu nije uvredom uzvraćao i mučen nije prijetio, prepuštajući to Sucu pravednom;
on koji u tijelu svom grijehe naše ponese na drvo da umrijevši grijesima pravednosti živimo; on čijom se modricom izliječiste.
Doista, poput ovaca lutaste, ali se sada obratiste k pastiru i čuvaru duša svojih. 1 Pt 2, 21-25
http://zupa-svkriz.hr/sveta-kalista-sve ... -hermogen/

Čuvši to, zadivi se Isus i reče onima koji su išli za njim: »Zaista, kažem vam, ni u koga u Izraelu ne nađoh tolike vjere.
A kažem vam: Mnogi će s istoka i zapada doći i sjesti za stol s Abrahamom, Izakom i Jakovom u kraljevstvu nebeskom,
a sinovi će kraljevstva biti izbačeni van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.« Mt 8, 10-12


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2016 23:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2016 21:34
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Tko ima priliku neka
uzme i čita,

+ Alfio Giaccaglia: Sveti Josip Kupertinski
+ P. E. Bernardi: Leopold Mandić - Svetac Pomirenja
+ Sveti Atanazije: Život Svetog Antuna Pustinjaka


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2016 11:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Anna Katharina Emmerich:
Gorka muka Gospodina nasega Isusa Krista


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2016 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Eagle napisao:

+ Sveti Atanazije: Život Svetog Antuna Pustinjaka

Gdje se može kupiti ova knjiga?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2016 14:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Duboki dojam, u negativnom smislu, je na mene ostavila knjiga Tetovaže za kršćane na njemačkom. Bila je izložena u jednoj crkvi pored kutka za djecu. Igraonica za najmlađe :b112: irony off


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2016 15:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2016 21:34
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Tomatino napisao:
Eagle napisao:

+ Sveti Atanazije: Život Svetog Antuna Pustinjaka

Gdje se može kupiti ova knjiga?


Jesi li možda probao vidjeti u katalogu svoje gradske knjižnice?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2016 15:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Eagle napisao:
Tomatino napisao:
Eagle napisao:

+ Sveti Atanazije: Život Svetog Antuna Pustinjaka

Gdje se može kupiti ova knjiga?


Jesi li možda probao vidjeti u katalogu svoje gradske knjižnice?

Jesam, u katalogu knjižnica grada Zagreba takve knjige, na žalost, nema :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 83  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr