www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 17 stu 2013 23:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 lip 2013 22:09
Postovi: 69
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
zuki_1 napisao:
Imam jedan problem.Naime u zadnje vrijeme mi se dešava da u sebi čujem neki glas koji huli na Boga i sve ostalo,pogotovo na djevicu Mariju,primjerice tokom molitve mi se to zna javiti ili npr. čak i kada sam u polusnu znam čuti žestoko takve glasove i jednostavno je jače od mene.To otklanjam od sebe,ali jednostavno je tu.Ponekad znam osječati grižnju savjest za to,a znam da nisam kriv.Jeste li imali takav problem,zanimaju me vaša mišljenja?


Nije to nikakv glas to su misli dok si u svjesnom stanju, a u snu može biti da čuješ kao zvuk. Ništa to nije nenormalno, te misli ne dolaze od zla nego su to misli iz podsvjesne razine tvoga uma, čim sanjaš tako nešto. Možda si na podsvjesnoj razini duboko razočaran u Boga, jer si neki loš događaj u životu svjesno povezao i shvatio kao Božju kaznu. Ili se tvoja podsvijest protivi tvome svjesnom razmišljanju o Bogu. Kada čovjek prisiljava svoju podsvijest da prihvati neko razmišljanje kao istinito i da ga pohrani kao uvjerenje, često se stvara kontra efekat. Često je podsvijest zanemarena i podcijenjena u životu mnogih ljudi, a neki ljudi ne znaju za njeno postojanje ili niječu da postoji tako niječu sebe kao ljudsko biće i emocionalni dio svoga uma. Podsvijest je malo i veoma kreativno, zaigrano dijete, dio je svakog čovjeka, i ostalih životinja koje spadaju u sisare. Ljudi koji posjeduju sklad između svijesti i podsvijesti, shvataju koje su istinske vrijednosti u životu, uvijek su sposobni da pruže ljubav, poštuju prirodu i druge ljude, veoma su kreativni i korisni za čitavo društvo, posjeduju mnoge talente i njihova svijest je razvijenija. Dok drugi ljudi koji ne znaju da podsvijest postoji ili niječu i preziru pomisao na podsvijest često čine velike greške u svojim životima, a sa svojim greškama često ugrožavaju prirodu i živote drugih živih bića.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 pro 2015 00:24 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 srp 2014 22:08
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isti Problem prijatelju :twisted: i ja imam svakakve i to one najgore moguće toliko sam se satra da su me i počele dovodit u sumnju ali im se ne predajem ali imam ljek za tebe (Matej 15,11, Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi) dakle nebitno je sta ti se vrti po mozgu bitno je da to NEGOVORIS NA GLAS!!!I kukaš o tome svakom samo se prisjećaš toga i naravno da ne pristaneš na njih i počneš činit zlo.Ne BOJ SE sve dok se ti njima ne preuštaš nisi izgublljen,ljudi koji zele biti dobri uvjek će bit kušani Zato odvaži se i budi hrabar zivi normalno koda nista se nije ni desilo bez obzira sta ti jedan dio mozga misli to drugi dio je uvjek sposoban da može normalno funkcionirat prema tome nema straha naravno moli Oca nebeskog i Isusa da te oslobodi vjeruj mi bit će dobro samo budi strpljiv i ignoriraj to jer ti one NEMOGU NISTA SVE DOK IH TI NEPRIHVAĆAŠ,SAMO NE PRIČAJ PUNO O TOME STO MANJE PRIČAŠ TO BOLJE !!!BOG TE BLAGOSLOVIO POZZ :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 pro 2015 18:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2015 21:35
Postovi: 58
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 30 zahvala
Dean Sherman:

Poznavanje svoga neprijatelja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2015 17:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2015 21:35
Postovi: 58
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 30 zahvala
Sinoc sam citao Dnevnik sv.Faustine Kowalske, ocito da je i Faustina imala prislne misli

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2016 23:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 vel 2012 02:51
Postovi: 27
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Citao sam vase postove i cini se da nisam jedini koji imam taj problem.Tijekom molitve mi se zijeva,nekakve cudne misli imam,ponekad i psovke. mi je zao sto to nije moja volja,kao da mi se netko nameće.Citajući vaše postove sam shvatio da sto vise "zadireš" u vjeru to te više nećistoće napadaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2016 09:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2015 21:35
Postovi: 58
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 30 zahvala
Iz dnevnika sv.Faustine Kowalske

Slika

(ovo moze biti poruka da i ti pitas svog Ispovjednika o svom slucaju kada su prisilne misli u pitanju)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2016 21:09 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 vel 2016 14:05
Postovi: 2
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
julian89 napisao:
zuki_1 napisao:
Imam jedan problem.Naime u zadnje vrijeme mi se dešava da u sebi čujem neki glas koji huli na Boga i sve ostalo,pogotovo na djevicu Mariju,primjerice tokom molitve mi se to zna javiti ili npr. čak i kada sam u polusnu znam čuti žestoko takve glasove i jednostavno je jače od mene.To otklanjam od sebe,ali jednostavno je tu.Ponekad znam osječati grižnju savjest za to,a znam da nisam kriv.Jeste li imali takav problem,zanimaju me vaša mišljenja?


Nije to nikakv glas to su misli dok si u svjesnom stanju, a u snu može biti da čuješ kao zvuk. Ništa to nije nenormalno, te misli ne dolaze od zla nego su to misli iz podsvjesne razine tvoga uma, čim sanjaš tako nešto. Možda si na podsvjesnoj razini duboko razočaran u Boga, jer si neki loš događaj u životu svjesno povezao i shvatio kao Božju kaznu. Ili se tvoja podsvijest protivi tvome svjesnom razmišljanju o Bogu. Kada čovjek prisiljava svoju podsvijest da prihvati neko razmišljanje kao istinito i da ga pohrani kao uvjerenje, često se stvara kontra efekat. Često je podsvijest zanemarena i podcijenjena u životu mnogih ljudi, a neki ljudi ne znaju za njeno postojanje ili niječu da postoji tako niječu sebe kao ljudsko biće i emocionalni dio svoga uma. Podsvijest je malo i veoma kreativno, zaigrano dijete, dio je svakog čovjeka, i ostalih životinja koje spadaju u sisare. Ljudi koji posjeduju sklad između svijesti i podsvijesti, shvataju koje su istinske vrijednosti u životu, uvijek su sposobni da pruže ljubav, poštuju prirodu i druge ljude, veoma su kreativni i korisni za čitavo društvo, posjeduju mnoge talente i njihova svijest je razvijenija. Dok drugi ljudi koji ne znaju da podsvijest postoji ili niječu i preziru pomisao na podsvijest često čine velike greške u svojim životima, a sa svojim greškama često ugrožavaju prirodu i živote drugih živih bića.


Pozdrav,
za početak, koliko sam uočila nitko nije rekao da zaziva Predragocjenu krv Kristovu kad čuje psovke i slične riječi pa evo, i to je jako dobra kratka molitvica koja vrlo učinkovito djeluje protiv ulaženja takvih misli u podsvijest, misli i oslobađa...

Što se tiče teksta gore, ja sam se isto pitala o tome, o podsvijesti i razmišljala u tom smjeru. Iako, kako kažu i svećenici i logično je da u snu i recimo prisilnim mislima ne griješiš jer nije namjerno ni svjesno u potpunosti, ipak sam se svjesno dovodiš u neke situacije koje se odražavaju u tvome snu. No ipak, ne činiš to namjerno ni u punoj svijesti i zli tu koristi sve prilike tako da smatram da mu treba pripisati odgovornost. Svijet je to, i nismo lišeni tog zla, tako da se svakako treba boriti protiv njega i jako je mala vjerojatnost da si prepušten sam svome utjecaju. Iz toga proizlazi da je opasno govoriti da je san, te prisilne misli, samo i samo proizvod čovjeka.

Ja osobno, nisam uistinu u ničemu razočarana u Božju volju jer u svemu vidim jako velike milosti pa sam ipak imala problem s takvim mislima. Za podsvijest, naime smatram da je vrlo ozbiljna i ne zaigrana jer zna što je stvarnost i što proživljava i to potpuno različito i kompleksnije od bilo kojeg drugog živog bića koje nije čovjek, tako da smatram da nije prikladno usporediti ju na takav način ili uopće uzimati u obzir u ovom kontekstu kao takvom (U odnosu na druga ne ljudska bića).

Slažem se sa svim učincima koje navodiš kao sklad svijesti i podsvijesti samo bih ja radije, iz vlastitog iskustva, rekla da se radi o usklađenosti čovjeka kao takvog i Boga kao njegovog Stvoritelja koji mu ipak sve omogućava i daje. Čovjek ne mora biti pametan ni učen, ni znati išta o podsvijeti, svijesti, svome bitku ni egzistenciji da bi pružio ljubav koja rađa poštenje, kreativnost... Drugim riječima, ako bi primjerice govorili o osobi koja nije vjernik, prikladnije bi bilo govoriti o čovjekovom naravnom zakonu iz kojeg proizlaze isti učinci, a kojeg ipak prihvaćamo punom svijesti.

Treba se boriti, ali ne treba si prepisivati sve nadolazeće što bi obeshrabrilo čovjeka da se i dalje bori. Samim time to je i dokaz da nije od Boga, a da opet dolazi od više sile koja nije od čovjeka. Čovjek je sam nemoćan, ali prihvaćajući Boga i iskrenim otvaranjem srca Bogu može pobijediti sve napasti.

Božji blagoslov! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2016 18:24 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Janne napisao:
Čovjek je sam nemoćan, ali prihvaćajući Boga i iskrenim otvaranjem srca Bogu može pobijediti sve napasti.


Točno je ovako kako si napisala. :b112:
Sami smo nemoćni u duhovnoj borbi i stvarno je najbitnije pouzdavati se u Boga,
jer On je već pobijedio,ali na nama je da vjerujemo u to.
Jer bez vjere da je to tako, teško se nositi s različitim kušnjama,lošim mislima i
svim ostalim što nam se pojavljuje na našem putu obraćenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr