www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 02 ruj 2016 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Tomatino napisao:
Ivana28,
Čini mi se kako je ovdje više u pitanju nagovaranje na brak, a ne prisila, jer po meni prisila uključuje nekakvu kaznu ako se određen prisilan čin ne napravi, odnosno prijetnju kaznom, čega u ovom slučaju ipak nije bilo (ako sam dobro shvatio ono što si napisala).


Točno prisila bi to uključivala. A psihičko maltretiranje je mnogo gore od fizičkog, što je ona upravo i opisala. Ako ovo nije neki oblik psihičkog zlostavljana, pitam se što je;

Međutim, mama joj nije dopustila da prekine, govorila joj je da je glupača, da je luda da propusti takvog momka, svi bi joj zavidjeli jer je on lijep, ima firmu, i da je to dovoljno za život. Kad je sestra ipak odlučila prekinuti, ona joj je govorila da će poludjeti , svi će je u gradu smatrati glupom jer je propustila jednu takvu"priliku", drugim riječima- nije se mogla oduprijeti.

Roditelji često znaju zlostavljat dicu, vecinom su to psihička zlostavljanja. Mislis da je nekoj curi od 22godine sasvim svejedno slušat takvo pranje mozga i te riči, od rođene majke? Mislin, jel čitamo mi isto riječi? Psihički pritisak je zeznuta stvar, pogotovo curama.


Tomatino napisao:
Svaki problem pa tako i ovaj treba najprije rješavati sredstvima koja nam je svima Bog dao na raspolaganje, a to su molitva i pokora.


Ne, ne treba tako riješavat svaki problem. Ovo je teška zabluda.


Tomatino napisao:
Ti i tvoja sestra trebate uz pokoru i molitvu izmoliti milost od Gospodina za njen brak.


Boze sacuvaj!


Tomatino napisao:
A Bog, kojemu je sve moguće, dat će onda i da se ljubav u njenom braku rasplamsa, jer čini mi se da u tom braku ima tragova ljubavi, samo je taj plamen ljubavi zagušen okolinom koja mu neda da se rasplamsa.


Boze sacuvaj X2


Tomatino napisao:
S druge strane, što kada se razvrgne brak pa makar bio nevaljalo sklopljen? Bog te neće na vječnom sudu pitati je li tvoj brak bio valjano sklopljen, već što si u svom srcu donijela u taj brak, u taj savez kojeg si pred njim sklopila? Stoga je pitanje što je tvoja sestra u svom srcu nosila prilikom sklapanja braka? Vjerujem da nije samo bio u pitanju interes već je tu sigurno bilo i nekakve ljubavi.


Napisala je da je bila u zabludi, izmanipulirana, pod psihičkim pritiskom. Ali interesantno je, kako obojica odbijate to šta je napisala, i komentirate samo ono što možete shvatit.



Samuel napisao:
Vidim da se ovdje mama opisuje kao netko tko za sve svoje greške i nesreće okrivljuje drugoga!


Biserko, zar mame ne mogu bit takve osobe? Što, kad rodiš dijete, nemreš bit debil?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2016 16:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Ivana28,
Čini mi se kako je ovdje više u pitanju nagovaranje na brak, a ne prisila, jer po meni prisila uključuje nekakvu kaznu ako se određen prisilan čin ne napravi, odnosno prijetnju kaznom, čega u ovom slučaju ipak nije bilo (ako sam dobro shvatio ono što si napisala).
Svaki problem pa tako i ovaj treba najprije rješavati sredstvima koja nam je svima Bog dao na raspolaganje, a to su molitva i pokora.
Ti i tvoja sestra trebate uz pokoru i molitvu izmoliti milost od Gospodina za njen brak. A Bog, kojemu je sve moguće, dat će onda i da se ljubav u njenom braku rasplamsa, jer čini mi se da u tom braku ima tragova ljubavi, samo je taj plamen ljubavi zagušen okolinom koja mu neda da se rasplamsa.
Križ kojeg tvoja sestra nosi ne mora joj nužno biti prokletstvo, već se iz njega može izroditi i štošta dobroga. Treba moliti i postiti, ima divnih primjera svetih žena koje su molitvom svoje muževe obratile i posvetile pa treba nasljedovati njihov primjer.
S druge strane, što kada se razvrgne brak pa makar bio nevaljalo sklopljen? Bog te neće na vječnom sudu pitati je li tvoj brak bio valjano sklopljen, već što si u svom srcu donijela u taj brak, u taj savez kojeg si pred njim sklopila? Stoga je pitanje što je tvoja sestra u svom srcu nosila prilikom sklapanja braka? Vjerujem da nije samo bio u pitanju interes već je tu sigurno bilo i nekakve ljubavi.
Prema tome, brak je vrlo složena pojava i mi ljudi često imamo iskrivljenu predodžbu o braku i očekivanja koja nisu realna. Ono što znam iz osobnog iskustva u braku jest da treba stalno u brak "ulagati" (čitaj: žrtvovati se) da bi brak bio dobar i čovjek sretan.


Kako ti možeš znati šta će Bog nekoga pitati na vječnom sudu. Jesi ti to imao viziju?


Samuel napisao:
Što se tiće razvoda, najbolje da ode kod svečenika koji je zadužen za to i neka se raspita (mislim da je Kožul bio u ovim vodama), ali mislim da osnove za rastavu nema! Jer brak je puno više od jeftinih površnih emocija, iza kojih je uvijek JOKER - "zovi mamu"!



Goran locuta causa finita est. :lol:

Stranica s nekim pitanjima i odgovorima vezano uz proglašenje ništavnosti :http://mszg.hr/najcesca-pitanja-sudu/

Samuel napisao:
To ti je isto kada te netko nagovori da kupiš auto koji ti se kasnije ne sviđa, pa kasnije želiš drugi, a nemaš kinte!
Ako nemoš, jednostavno uzmeš taj koji imaš i voziš se od toče A do toče B, ipak je tvoj, a pogotovo ako te dobro služi i ne ostavlja te na cesti!!


Mada iskreno, to sam si i ja mislio kad sam pročitao priču. Obično priča ide vara me, tuče me, pije. A ovaj ispada da je dobar, brine se i izgleda da ju voli po onome šta je napisano. Šteta je onda da ni to ne štima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2016 19:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ja (kao iskusno bračno potrčaklo) osobno mislim da ona ima više problema, jer ako je muž dobar i ako ju voli, onda se tu uvijek vrti par problema:
1. Minimalizam u gaćama ili spolnom odnosu (Bože mi prosti)! :oops:
2. Ja bi ne znam šta bi!
3. http://www.imdb.com/title/tt0094142/?ref_=ttrel_rel_tt

PS.Žene molim lijepo, ovo o minimalizmu nemojte mene sad opsjedati misleć da sam je nešt! Pojasnit ću kroz SP 1998. , Prosinečki je bio stračan tehničar, Kruno Jurčić je nikakvu tehniku nadomještao velikom izdržljivošću, a PetAr Krpan je bio čelav.
A ja sam vam u toj priči Igor Cvitanović! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2016 13:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Čitam ovo pa mi nije jasno:
Ivana28 napisao:
Pristala bi na to, kaže da joj nije do toga da traži nekog novog, nego bi htjela crkveno poništenje radi zeta, ako ništa, da se on može crkbveno vjenčati nađe li ikoga tko mu odgovara.. stvar je u tome da zet želi biti samo sa njom, i ne pada mu na pamet zasad da može ikad i sa jednom drugom živjeti, ali svejedno bi ona to htjela radi njega, jer tko zna što budućnost nosi. Nemaju djece, pa je to olašavajuća okolnost u svemu..Stvar je u tome da pri pripremi za brak, kad je razgovarala sa svećenikom, on joj je postavljao pitanja kao i svim drugim parovima, i između ostalog je pitao da li zeli slobodno i bez ikakve prisile stupiti u brak, ona je odgovorila da nema prisile, jer je taj svećenik bio obiteljski prijatelj i zetovih, a i moje obitelji, pa nije htjela sramotiti svoju obitelj,odnosno mamu. Tj, ni ona tada u svojoj glavi nije imala točnu definiciju prisile, da to nije samo fizička, nego i psihička prisila. Ne znam, odluči li se sestra na taj korak, mislim da će mami srce otkazati od šoka.
Da mi je prije par godina netko rekao da će se ovo dogoditi, ne bi vjerovala, ali eto, očito tko ide za pogrešnim stvarima u životu, kad- tad se sve vrati kao bumerang. Jedino se uzdati da će Bog providiti kako je najbolje..


Ivana28 napisao:
Kako god sud na to gledao, znaju i zet i ona da ne bi bili u braku da na nju nije vršen pritisak, nego bi prekinuli da su slobodnom voljom odlučivali. Zetu je stalo do sestre, ali isto je svjestan da nikako nisu isti tipovi, i vidi da se ona pati. To nije odjednom došlo,nego od početka traje. U tih 8 godina, oni nikakav blagoslov nisu imali u braku, čak je i zet znao reći da ne zna šta su Bogu skrivili pa im sve u krivo ide.. svaki njegov pothvat u poslu, svaki zajednički odmor, mnogo neobičnih situacija u kući, od početka sve ide u krivo. Kada im je svećenik rekao da i ne mogu očekivati blagoslov jer nisu uopće u braku, a tako žive, odnosno dva svećenika su im to rekla, i njima su stvari malo postalo jasnije. Vjeruj mi, sve je to kompliciranije, nitko ne zna proil moje mame i njene obitelji.. mamina sestra je svog sina natjerala da ode u svećenike, odnosno uvjerila ga da je on za toga, jer joj je "tamo neka zena koja ima navodne darove", rekla kako će od njenog sina jednog dana biti velik čovjek, i tetka ga je uvjerila da je on za svećenika. Mi smo svi mislili da to nije za njega, i to se i na kraju pokazalo, jer se "skinuo" nakon nekog vremena , i sad zivi u izvanbračnoj zajednici. To je ta genetika i problematika psihološkog profila sa mamine strane, i imaju moć čovjeka uvjeriti da oni znaju šta je za njega najbolje,a mi drugi nemamo pojma.. Žao mi je sestre i zeta u čitavoj ovoj situaciji, jer su izgubili najbolje godine života, a nisu nikad bili jedno za drugo. Ne znam kako će se ova situacija razviti, ali djeluje mi jako loše..


Kažeš oni ne bi bili u braku da nije bilo presinga tvoje mame, ali zet ipak ne može zamisliti život bez nje, niti to želi. Onda njemu očito nije loše. A tvojoj sestri je jer ima osjećaj da je prisilno izabrala krivog. Ok, al mi nije jasno da bi ona tražila poništenje i ostala sama. Mislim, bilo bi mi jasno kad bi njih dvoje imali katastrofalan odnos di se samo svađaju, ne poštuju i mrze, pa onda bolje sam nego tako, al ti nisi napisala da je tako. Znači kako godine idu teško mi je vjerovati da ne bi htjela imati muža ako bi dobila poništenje. Nije da većina samaca koje vidim da pucaju od sreće i nije im nikakav problem što su ostali sami.I šta da se desi da dobi poništenje, muž koji to nije bio nađe drugu, dobi dijete i ima obitelj. A sestra ostane sama, pa joj tek onda bude žao. Ili nađe drugog on je napumpa, te ostavi zbog ljubavnice.


Ovo gore šta pišeš da im nikad nije išlo od početka, to pišeš o nekim vanjskim okolnostima, njegov posao, neke stvari po kući, al to nisu njihovi međusobni odnosi. Ako gledamo našu domovinu mi smo od 2008. u gospodarskom padu i propadanju i još se nismo vratili na broj zaposlenih i radnih mjesta iz 2008. Znači da mi kao cijela domovina nemamo blagoslov.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ruj 2016 08:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 kol 2015 11:02
Postovi: 30
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Hvala svima na odgovorima :) Nazalost, u velikoj sam guzvi zadnjih dana, pa nemam vremena svima odgovoriti posebno..
Ne radi se ovdje o hiru, nije sve u tome da je netko dobar prema tebi. Ako je ta osoba skroz pasivna, loše utječe na tvoje raspoloženje, ti nju svemu moraš učiti, neodgovorna je, onda to ne predstavlja miran život u dvoje. Ona nije ovisan tip osobe da joj u životu netko treba da bi bila ispunjena, radije bi bila sama, nego u braku sa nekim s kim očito i nije u valjanom braku, pa im i ne može biti bolje.
Sestra je u međuvremenu otišla do jednog svećenika koji je poznat u radu sa bračnim parovima, a usto i jako produhovljen svećenik, i nakon što ju je dobro saslušao, postavio x potpitanja, shvatio je o kakvoj se vrsti prisile radilo, i zaključio da ona nije u valjanom braku, ali da je teško dokazati. Na zapadu je lakše dokazati, nego kod nas. Međutim, prvo će raditi sa njima dvoma, i bez obzira što sestra ne osjeća apsolutno nikakvu privlačnost prema muzu, svećenik joj je rekao da se situacija može promijeniti. Ja se molim dragom Bogu da se promijeni, jer mislim da bi mama u slučaju razvoda postala neuračunljiva, već je zaprijetila da će se ubiti ako se dogode takve stvari :cry: Naravno, sestri to nisam rekla, ali je situacija jako kompleksna.
Svećenik je potvrdio sve ono o čemu sam ja razmišljala godinama, da je kod mame nezdrava duhovnost, da je manipulator, i da se od takvih ljudi treba skloniti i nažalost, da misle samo na sebe. Čak i u ovakvoj situaciji, ona misli samo šta će narod reći, a ne što joj je kćerka nesretna i očito u "divljem braku". Da može birati da sestra bude do kraja života nesretna i upadne u depresiju, ili da se razvede i živi svoj život, ona bi izabrala prvo. Strašno :(
Bogu hvala na ovome svećeniku, do sada je uspio sa svim parovima sa kojima je radio, prije svega je jako produhovljen i dobar psiholog, ispitao ju je do svih detalja da bude siguran da ne izmišlja, te će sada raditi sa njima dvoma. Kao da ga je sam Duh Sveti nadahnuo, postavio joj je neka pitanja kao da je predosjećao da mu je još neke stvari zaboravila reći, ate stvari su bile ključne..
Vjerujem čvrsto da će biti Božja volja u ovome slučaju, što god da bude :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr