www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 vel 2018 04:10

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 vel 2017 11:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 16 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Postavljaš nepotrebno pitanje

Kako misliš nepotrebno?

Hrvoje Hrki napisao:
Bog zna da će netko u pakao ,ali GA NIJE ZATO STVORIO ( da dotični ode u pakao)! Bog nije nikoga stvorio za pakao

Ako Bog zna da ce neko u pakao, i stvori ga, tj. tu osobu koja ce u pakao, zar ga onda nije stvorio za pakao?

Hrvoje Hrki napisao:
Nešto znati i željeti nije isto...nadam se da ti je sada jasno, ili barem malo jasnije?

Točno. Dakle Bog ne želi nikoga u paklu, ali ih ipak stvori za pakao. Nadam se da je tebi sad jasnije :lol:

Gledaj , nemoj da idemo u nepotrebno filozofiranje tamo gdje ne treba
Bog je svako biće stvorio da živi, da se Bogu klanja i sluša njegove zapovijedi
Bog je postavio pravila...raj i pakao postoje...netko ide u raj, netko u pakao, netko u čistilišta pa na kraju opet u raj

Nije na nama da Bogu postvaljamo pitanja zašto postoji pakao ...ne daj Bože da bih ja svome Stvoritelju postavljao pitanje kao kritiku i sud prema Bogu, zašto postoji pakao i zašto neki idu u pakao :shock:

JA BIH TIME BIO TOTALNA OHOLICA , HULIO BIH NA BOGA I TIME BIH BIO BLIZU KONAČNE OSUDE...ZNAČI, NEMOJMO BOGU SUDITI JER POSTOJI PAKAO ZA NEKE!

To što Bog zna , ima znanje za svakog a od nas , tko će na kraju biti u paklu, ne znači da ga Bog odmah kod njegovog rođenja PREDESTINIRA da će biti u paklu
Bog nikoga ne predestinira za pakao , već samo ZNA tko će biti u paklu!
To je velika razlika...nadam se da je sada jasno?

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Hrvoje Hrki na 06 vel 2017 11:03.
Razlog: duplikat
PostPostano: 06 vel 2017 11:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Istina je da čisto ako ćemo se okrenuti logici i ako idemo zaključivati na temelju toga - Dujam je u pravu.

Bog zna da će xy u pakao.
Bog stvori xy.
Xy je stvoren za pakao.

ALI, mene netko naučio da nam je istina ograničena. :roll:

Pa kopiram nešto što sam našla da je napisao fran26 8) i iz čega se vidi da su se već vodile na nekim drugim temama iste ove rasprave i da se zaključilo: da je to pravokutna kružnica :b130:

Pomisliti da je Bog zli, da Bog stvara duše za pakao, ili da hoće bilo kome zlo, ili da hoće da netko ide u pakao jest ravno ludosti. Ne samo da takav Bog ne postoji, nego takav Bog ni ne može postojati, budući da je svako zlo manjak dobra, a Bog kao apsolutno savršen ne može imati nikakav manjak.

Pomisliti da Bog stvara nekog za pakao, to je stvarno krivo.
Ps 35,27 Nek' radosno kliču kojima je pravo moje na srcu i nek' svagda govore: "Velik je Jahve! Milo mu je spasenje sluge njegova!"

Ez 33,11 'Života mi moga - riječ je Jahve Gospoda - nije meni do smrti bezbožnikove, nego da se odvrati od zloga puta svojega i da živi! Obratite se, dakle, obratite od zloga puta svojega! Zašto da umrete, dome Izraelov!'

Mudr 2,23-24 Jer je Bog stvorio čovjeka za neraspadljivost i učinio ga na sliku svoje besmrtnosti. A đavlovom je zavišću došla smrt u svijet i nju će iskusiti oni koji njemu pripadaju.

Mudr 11,23-24 A ti si milostiv svemu jer možeš sve i kroz prste gledaš na grijehe ljudima da bi se pokajali. Jer ti ljubiš sva bića i ne mrziš ni jedno koje si stvorio. Jer da si štogod mrzio, ne bi ga ni stvorio. A kako bi išta moglo opstojati ako ti ne bi htio? Ili se održati ako ga ti nisi u život dozvao? Ali ti štediš, jer sve je tvoje, Gospodaru, ljubitelju života.

Pnz 30,19-20 Uzimam danas za svjedoke protiv vas nebo i zemlju da pred vas stavljam: život i smrt, blagoslov i prokletstvo. Život, dakle, biraj, ljubeći Jahvu, Boga svoga, slušajući njegov glas, prianjajući uz njega, da živiš ti i tvoje potomstvo. Ta on je život tvoj, tvoj dugi vijek, da bi mirno mogao boraviti na zemlji za koju se Jahve zakle ocima tvojim Abrahamu, Izaku i Jakovu da će im je dati.

Iv 3,17 Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.

Iako Bog ne želi da netko ide u pakao, On od vječnosti zna tko ide u pakao. Pravo pitanje jest: Zašto je Bog stvorio nekog a znao je da će završit u paklu?

Razloge triba tražiti u ljudskoj slobodi.

Dogma o paklu time izriče: ljudski je život ugrožen realnom mogućnošću vječne propasti koja se sastoji u tome što čovjek može slobodno raspolagati sam sa sobom i tako se slobodno uskratiti Bogu. Isus direktno izriče tu mogućnost čovjekovu kad upozorava na posljedice svojeglavog i sebičnog samo-zatvaranja (manjak ljubavi prema kojoj se sudi), u slikama koje su bile obične u ono vrijeme. On navješćuje ozbiljnost sadašnje situacije i značenje ljudske povijesti, on time odbacuje svaku lakomislenost (*apokatastaza) i svaku površnost u prosuđivanju odnosa između čovjeka i Boga. Karl Rahner & Herbert Vorgrimler "Teološki rječnik"

I još uvijek stojim kod ovog odgovora od gore:
Smisao dostojanstva i slobode jest u tome da tu vječnu nagradu ili kaznu čovjek može sam zavrijediti svojim djelima. On treba imati priliku slobodno, u okviru konkretnih životnih okolnosti, donositi odluke i tako dati svoj jedinstven odgovor na Božji poziv. Taj je poziv za svakog čovjeka isti – vječno blaženstvo, a opet je za svakoga potpuno osoban i jedinstven. Teorija o tome da Bog treba spriječiti zlo naposljetku vodi do toga da Bog treba onemogućiti slobodu kad god mu se ne sviđa kako će osoba tu slobodu iskoristiti. Samoodređenje čovjeka tako bi zapravo bilo onemogućeno, a njegovo dostojanstvo stavljeno pod upitnik. Bog, međutim, radije dopušta zlo nego da uništi slobodu. A zlo, kako znamo, ionako neće imati posljednju riječ.

I napominjem nešto što se možda zaboravilo - a to je da mi ne znamo tko je u paklu (osim đavla).

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 11:53 
Odsutan

Ako Bog zna da ce neko u pakao, i stvori ga, tj. tu osobu koja ce u pakao, zar ga onda nije stvorio za pakao?

------------------------------
odgovor Dujmu konkretno na ovo gore:

Bog stvara ljude...ali ne za pakao nego na život
Mi imamo slobodnu volju...mi čitav život biramo štaćemo i kako ćemo
Hoćemo li se držati Božjih zapovijedi ili ne
Znači, naš odabiri nas vode u čistilište, raj ili pakao

Nikome SAM Bog unaprijed ne nameće da će ići u pakao
Bog samo zna tko će ići GDJE ...ali time što zna TKO ĆE U PAKAO, NE ZNAČI DA JE OD TEBE STVORIO ROBOTA KOJI NEMA SLOBODNU VOLJU I KOJI IDE U PAKAO RADI BOGA ,A NE RADI SEBE SAMA I SVOJIH DJELA

Evo, nadam se da je sada još transparentnije i jasnije?

amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 11:55 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Status: U braku
Bog je stvorio Lucifera kao dobrog i najljepšeg arkanđela. Radi svoje oholosti Lucifer je pao. Nije Bog kriv za pad jer je dao anđelima kao i ljudima izbor i slobodnu volju. Lucifer ovo pad je nepopravljiv jer kao duhovno biće ima spoznaju koji ljudi nemaju pa je njegov grijeh veći i spada u grijeh protiv Duha Svetoga koji se ne prašta.
Lucifer je zaveo trećinu anđela, koji postaju demoni.
Bog svakog čovjeka zove i svatko ima šansu za spas. Kako kriviti Boga za ludost čovjeka koji spasenje odbija?
Čovjek će odvojiti pšenicu od kukolja, ali dobri Bog još daje šansu da se čovjek čisti kroz čistilište, kako ne bi propao jer ništa nečisti ne može u kraljevstvo nebesko.
Možemo samo reći hvala Bogu na svim sredstvima spasenja.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 12:04 
Odsutan

Billy napisao:
Bog je stvorio Lucifera kao dobrog i najljepšeg arkanđela. Radi svoje oholosti Lucifer je pao. Nije Bog kriv za pad jer je dao anđelima kao i ljudima izbor i slobodnu volju. Lucifer ovo pad je nepopravljiv jer kao duhovno biće ima spoznaju koji ljudi nemaju pa je njegov grijeh veći i spada u grijeh protiv Duha Svetoga koji se ne prašta.
Bog svakog čovjeka zove i svatko ima šansu za spas. Kako kriviti Boga za ludost čovjeka koji spasenje odbija?
Čovjek će odvojiti pšenicu od kukolja, ali dobri Bog još daje šansu da se čovjek čisti kroz čistilište, kako ne bi propao jer ništa nečisti ne može u kraljevstvo nebesko.

U potpunosti se slažem :b112:
Primjeti da i ja uvijek spominjem čistilište, jer je to veliki spas za mnoge siromašne duše...kako ti kažeš " sredstvo spasenja"

amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 12:40 
Odsutan

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Status: Solo
LOL. Kao da razgovaram s decom u vrticu. Pitanje je sasvim jasno; zašto Bog stvara nekog za koga zna da ce u pakao?
Ja ne kažem da je njega Bog odredio za pakao, niti sam to negdi napisa, a vi cilo vrime o tome pričate. Zašto? Jer vas je strah da ne ispadnete glupi, da nešto ne znate. Ili, da u potpunosti razumite pitanje; zašto Bog stvori nekog tko ce odabrat pakao, i vjecnu patnju? Jel vam jasnije "intelktualci" moji? Jel sad razumite pitanje, lol.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 12:54 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:
Billy napisao:

U potpunosti se slažem :b112:
Primjeti da i ja uvijek spominjem čistilište, jer je to veliki spas za mnoge siromašne duše...kako ti kažeš " sredstvo spasenja"

Dugo me nije bilo ovdje na forumu jer sam branio svetu katoličku Crkvu/vjeru/tradiciju na drugim poljima (forumima)....
Bez čistilišta tko bi se spasio?!
Sada zamislite koliko ljudi ne vjeruje u pakao ili vjeruju u instant spasenje vjerom bez djela ili sa ispraznim djelima?!
Koliko ima tumačenja biblije da pakao ne postoji i da je Isus propovijedao reinkarnaciju?!
Što lud um može da smisli (a dolazi iz Sotonine kuhinje)...?
Svatko, bez iznimke, tko završi u paklu je proklet svojom krivnjom jer je odbio spasenje i Božje milorsđe.
Što je čovjek više grešan, ako se pokaje dobiva veći udio milosrđa, pa otud i onaj redak iz biblije: "Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje" (Mt 21, 28-32)
Bog je gazda i odredio je pravila.
Nitko nije predodređen za pakao.
To što u svom sveznanju Bog zna je nama neshvatljivo.
Doći će dan kada nam to bude jasno.
Mnoge stvari su nama popitanju vremena čudne i izgledaju naopako.
Isus je slavio Pashu tj. ustanovio euharistiju i dao svoje sveto Tijelo u prilikama kruha i vina, a tek je trebao biti na križu. Dakle prije muke, a po definiciji je euharistija plod muke i otkupljenja. Mogli bi se pitati što to nije radio nakon uskrsnuća?
No odgovor je na putu za Emaus jer da ga učenici prepoznali po lomljenju kruha.
Možemo filozofirati ali odgovor nemamo jer ga nemožemo shvatiti. Kao što nismo u stanju fizičkim očima vidjelti ljepotu raja i anđela gospodnjih ili kao št neznamo tajnu Presvetog Trojstva.
Ja vjerujem Bogu i ne sumnjam u to da je on sve u stanju okrenuti na dobro i da to on i čini koliko mu dopustimo.
Također Bog vidi oholost pojedinaca na ovom forumu.
Nije se puno promijenilo!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 13:00 
Odsutan

dujam napisao:
LOL. Kao da razgovaram s decom u vrticu. Pitanje je sasvim jasno; zašto Bog stvara nekog za koga zna da ce u pakao?
Ja ne kažem da je njega Bog odredio za pakao, niti sam to negdi napisa, a vi cilo vrime o tome pričate. Zašto? Jer vas je strah da ne ispadnete glupi, da nešto ne znate. Ili, da u potpunosti razumite pitanje; zašto Bog stvori nekog tko ce odabrat pakao, i vjecnu patnju? Jel vam jasnije "intelktualci" moji? Jel sad razumite pitanje, lol.

Pa djeca u vrtiću su pametnija pa ne pitaju glupava pitanja.
Jel imaš zapovijedi?
Znaš li koje su?
Onda znaš kako ne završiti u paklu.
Nikoga Bog nije stvorio sa predodređenjem za pakao.
Dao je izbor i slobodnu volju, a nije stvorio robote koji su programirani.
Koliki su na samrti odbili se ispovijediti?
Sada ti krivnju stavljaš na Boga što ga je stvorio?
Pa to je ludo jer o svojoj sudbini si sam vlastan odlučiti i izabrati.
Bog je svakog čovjeka stvorio na svoju sliku!
Smatraš li sebe većim intelektualcem što postavljaš pitanja na koji nema odgovor on nas koji ti pokušavamo odgovoriti u svome neznanju?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 13:09 
Odsutan

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Status: Solo
Vi ni ne pokušavate odgovorit na pitanja. Vi samo pokušavate "obranit" sebe i svoju pamet, što se vidi iz priloženog. Gdje sam ja napisao da ja nešto svaljujem na Boga? Ja pitam konkretno pitanje, lol.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]