www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 vel 2017 08:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Belive ima rezona da je tu nešto kopka, da joj nešto ne štima...mislim da je sada malo zbunjena i da samo misli da je sve ok, ali da u biti nije i dalje sve ok

I mene buni taj ( i taj i još neki dijelovi iz NZ) gdje Isus izgleda kao da nije Bog ( Bogočovjek)... nego da je samo čovjek
Zar Isus nigdje u NZ nije učinio nijedno čudo sam...zar on uvijek moli Oca da otac učini čudo?
Kad bi bilo da Isus ne može činiti sam čuda , onda ispada da on nije jedna od Božanskih Osoba...ispada da Isus nije Bog!
Nego da je samo čovjek...a u Ivanovom evanđelju više puta sam kaže da je on Bog, da su Otac i On jedno!

e ,sada ta kontradikcija , zašto on nekada u NZ traži " pomoć Oca" kao da sam nije Bog tj.nije svemoguć?


heh, ja se nisam šalila kad sam rekla da sam čudna :shock: nažalost, nisam došla do tih zaključaka tako izučavajući Novi zavjet
Ugl, da, te mi stvari nisu jasne, ali do toga sam došla nekom drugom paradigmom. Razmišljajući o Zločinu i kazni :lol:
Inače, koga zanima (a znam da ne zanima) - upravo je Lazarovo uskrsnuće motiv koji se na mnogo mjesta u književnosti spominje. Dostojevski, Palmotić, Pavličić i mnogi drugi uvode tu scenu kao scenu nade, a ja bih rekla i kao poruku o egoizmu :l30:


Pa dobro...sigurno si više puta čitala NZ i primjetila da se Isus obraća OCU (Bogu) , a nekako zvuči kao da je sam Isus nemoćan da nešto promjeni, na nešto utječe ili učini čudo?
I nisi , znajući da je sam Isus također Bog, nisi li ikada pomislila to je proturječje...učimo da je Isus Bog od samoga začeća ,a On se nekada drži kao da je nemoćam, ne -sveznajuć itd???
Nije li to čudno...ja znam da se zna reći da u nekim situacijama više progovara čovještvo Isusa ( i kao neki primjer nama ljudima za budućnost)...ali u situacijama kada Isus želi učiniti neko čudo, onda bi ga on kao Bog morao učiniti sam , bez Očeve pomoći...inače ispada da je on samo čovjek ili ograničeni polubog...nije li tako?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
ella napisao:
Jeli pravilno tumačit Isusa kao drugi Adam?


Nope.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 18:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
* ne na način na koji je dotična objasnila. LOL


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Zasto?
Nije li sveti Pavao upravo to kazao u poslanici Rimljanima?
P.S. eto slusat cemo tebe, a ne Tomislava Ivancica.


Daj mi gdje je to Ivančić doslovno ovako opisao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Ja nisam nigdje rekla da je DOSLOVNO sve rekao, već da sam ja to tako shvatila i sebi objasnila (na temelju svega što sam pročitala i iščitala)


:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 23:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
ella napisao:
Jeli pravilno tumačit Isusa kao drugi Adam?


Nope.


Dujam ti nisi čitao KKC?

Katekizam Katoličke Crkve

504 Isus je u krilu Djevice Marije zacet po Duhu Svetom jer je novi Adam kojim zapocinje novo stvaranje: "Prvi je covjek od zemlje, zemljan; drugi covjek - s neba" (1 Kor 15,47). Kristovo je covjestvo, vec od zaceca, puno Duha Svetoga, jer mu Bog "Duha ne daje na mjeru" (Iv 3,34). "Od punine njegove", od glave otkupljenog covjecanstva, "svi mi primismo, i to milost na milost" (Iv 1,16).
505 Isus, novi Adam, svojim djevicanskim zacecem zapocinje novo radjanje posvojene djece u Duhu Svetom po vjeri. "Kako ce to biti?" (Lk 1,34). Udionistvo na bozanskom zivotu ne proizlazi "od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muzevljeve, nego - od Boga" (Iv 1,13). Djevicansko je prihvacanje toga zivota jer je isti covjeku darovan od Duha. Zarucnicki znacaj ljudskoga poziva u odnosu na Boga savrseno se ispunja u Marijinom djevicanskom materinstvu.

Marija je pak nova Eva, po kojoj spas sode među nas.

511 Marija Djevica "sudjelovala je slobodnom vjerom i posluhom u ljudskom spasenju". Rekla je svoj "Da" "u ime citavog covjecanstva": po svojoj poslusnosti postala je nova Eva, majka zivih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 23:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
dujam napisao:
ella napisao:
Jeli pravilno tumačit Isusa kao drugi Adam?


Nope.


Dujam ti nisi čitao KKC?

Katekizam Katoličke Crkve

504 Isus je u krilu Djevice Marije zacet po Duhu Svetom jer je novi Adam kojim zapocinje novo stvaranje: "Prvi je covjek od zemlje, zemljan; drugi covjek - s neba" (1 Kor 15,47). Kristovo je covjestvo, vec od zaceca, puno Duha Svetoga, jer mu Bog "Duha ne daje na mjeru" (Iv 3,34). "Od punine njegove", od glave otkupljenog covjecanstva, "svi mi primismo, i to milost na milost" (Iv 1,16).
505 Isus, novi Adam, svojim djevicanskim zacecem zapocinje novo radjanje posvojene djece u Duhu Svetom po vjeri. "Kako ce to biti?" (Lk 1,34). Udionistvo na bozanskom zivotu ne proizlazi "od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muzevljeve, nego - od Boga" (Iv 1,13). Djevicansko je prihvacanje toga zivota jer je isti covjeku darovan od Duha. Zarucnicki znacaj ljudskoga poziva u odnosu na Boga savrseno se ispunja u Marijinom djevicanskom materinstvu.

Marija je pak nova Eva, po kojoj spas sode među nas.

511 Marija Djevica "sudjelovala je slobodnom vjerom i posluhom u ljudskom spasenju". Rekla je svoj "Da" "u ime citavog covjecanstva": po svojoj poslusnosti postala je nova Eva, majka zivih.



Lel. Ne, nisam ga čitao. Inače sam neobrazovan, zar se to ne vidi?




*p.s.

pjesnik je ironičan


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 23:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Od tvoje oholosti ne vidim da si obrazovan.
Nije mi jasno da veza Adam - Isus ti negiraš, tj. izvodiš zaključak da je pogrešna.
Priznaš li ikad da si u krivu?
Katekizam je za katolika najvažnija knjiga.

http://www.hbk.hr/katekizam/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 23:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
Od tvoje oholosti ne vidim da si obrazovan.
Nije mi jasno da veza Adam - Isus ti negiraš, tj. izvodiš zaključak da je pogrešna.
Priznaš li ikad da si u krivu?
Katekizam je za katolika najvažnija knjiga.

http://www.hbk.hr/katekizam/



Onda je ipak tvoja oholost u pitanju. Mnogo toga ti "ne vidiš". Npr. "evoluciju", lol. Veza Adam- Isus je zapisana, u Bibliji, kako misliš da je negiram?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 00:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:
Od tvoje oholosti ne vidim da si obrazovan.
Nije mi jasno da veza Adam - Isus ti negiraš, tj. izvodiš zaključak da je pogrešna.
Priznaš li ikad da si u krivu?
Katekizam je za katolika najvažnija knjiga.

http://www.hbk.hr/katekizam/



Onda je ipak tvoja oholost u pitanju. Mnogo toga ti "ne vidiš". Npr. "evoluciju", lol. Veza Adam- Isus je zapisana, u Bibliji, kako misliš da je negiram?


Ti nemaš argumente mene etiketirati ohološću.
Navedi gdje u Bibliji piše veza Adam -
Isus. Ja nisam obrazovan.
Pa vidi par postova gore. Negiraš. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr