www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 tra 2018 10:19

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 150 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2017 22:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Opet se petljas u svoje rane.I neces se tek tako izbaviti..A vidi ovo ja sam za danasnje pojmove relativno mlad ozenio,i dugo sam u sebi jedno vrijeme nosio jal zasto nisam redovnik,meni je isto to bila rana,jos veca sto se nisam mogao davati supruzi u punini svog postojanja,tako da je jedan dio mene uvijek bio u nekom samostanu. :D
Ali i ta moja rana koja ti je mozda smijesna mi je sluzila kao blagoslov.Zato ti velim koliko god cudno zvucalo ovo tvoje trenutno stanje moze isto postati blagoslovom,a psihoterapijom mozes doci u takvo psihofizicko stanje u kojem ces i to prepoznati.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 22:21 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Status: Solo
I kad ce Mi Bog dato ljubav? Ili to nije planirao za mene?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 23:01 
Odsutan

Dana ti je vec ljubav ona prava u obliku Zive vode.Trazi nju a ostalo ce ti se nadodati :D
Ne znam sta bi ti kazao,radi sa psihologom,izgradjuj se kao osoba,moli i vjeruj.Instant rjesenje da i sad upoznas nekog,udas se ko zna jel bi ti bilo na blagoslov.
Druzi se,aktiviraj u zupi,volontiraj,upoznaj i druge oblike ove zemaljske ljubavi u obliku davanja i pprastanja.Dat ce Bog sve Lk11,11
Hrabro

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 23:10 
Odsutan

Ako na kraju ostanem bez ljubavi (40 godona granica) ubit cu se

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 06:46 
Odsutan

dujam napisao:
Dijete u meni napisao:
Samo vjeruj !!
I moli !!
Ali moli za ono što Bog želi a ne ono što ti želiš, jer ti ne znaš što je dobro za tebe, a On zna !!

Ako molimo samo za ono što Bog želi, onda trebamo bit ravnodušni u odnosu na svoje želje. Tj. ne bi trebali ništa "želit", zar ne? Trebamo se odreć svih želja, svega što želimo, jer što ako nam Bog ne to ne da? Npr što god da poželiš Bog ti ne da, tj. daje ti npr samo patnju. Što onda? Malo je reć da je tvoje stajalište bliže budizmu nego'li katoličanstvu.

Je slicno je budizmu i Budinom prihvacanju i oslobadjanju od patnje ali samo ako vadis iz konteksta.Krscanska molitva je dinamicna a molitva prosidbe je stupnjevita.Prvi stupanj molitve je trazenje Bozjeg kraljevstva,drugi stupanj je trazenje svega sto je pptrebno da bi se ostvario ovaj prvi stupanj,a treci stupanj su nase osobne stvari koje nam mozda i nisu tako potrebne da bi ostvarili ovaj prvi stupanj.Isto tako treba biti i s nasim prihvacanjem Bozjeg odgovora.Ako mi Bog ne usklisava ovaj treci stupanj mozda iskreno ne trazim ovaj prvi,jer je pripravio za mene ovaj prvi i najveci,Jako puno posla,ali i jako puno veselja :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 07:35 
Odsutan

lalelu napisao:

To ti nisu misli od Boga samo da znas. Uvidi da imas problem,a koji nije samo sto si sama.
Rekoh,psihoterapija,AD,Euharistija,ispovijed i molitva doci ce rjesenje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 09:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: Kršćanka/Katolkinja
lalelu napisao:

Izvini
Ali ja zaista mislim da si ti na pogrešnom forumu. Kao prvo ti trebas poraditi na sebi i svojoj licnosti. Ti si miljama odaljena od svega Božijega, još si nezrela u glavi bez obzira koliko godina imaš. Kao neko dijete nadovezala si se ovdje kad će ti Bog dat ljubav ?
Jedino da mi molimo ; dragi Bože daj joj ljubav sutra u 20.30h !!??
Curo draga, prvo očisti glavu do te mjere da se osjećaš dobro s njom, a zatim razmisli što želiš.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 11:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: Kršćanka/Katolkinja
Da odmaknem od nebuloza koje piše lalelu, vratila bih se temi foruma; Molitvi Sv.Josipu.
Ne znam koliko ste pratili moju priču od početka , za one koji nisu to je :
(Ono što sam znala o Svetom Josipu je da je on Marijin zaručnik, čak nisam znala ni da je Svet, ni da mu se ljudi mole. Jednostavno nisam razmišljala o njemu.
Do nazad nekoliko mjeseci kad mi je jedna divna prijateljica kroz priču o svojim velikim problemima spomenula kako je molila 30-dnevnicu Sv.Josipu i da su joj se molitve uslišale. Ali meni to kako je ušlo na uho tako je i izišlo.
Sve do nazad nekoliko dana , kad sam upala u jednu psihičku krizu izazvanu najvećim razočarenjem i boli mog života. Jednostavno sam ostala sama pod vedrim nebom sa slomljenom dušom.
Otišla sam u Međugorje , od kojeg živim na samo 30km udaljenosti ali već godinama tu nisam bila, otišla sam sama da se pomolim , ispovjedim da nađem neki mir. U tom trenutku ta ista prijateljica mi je poslala poruku ; odi u župni ured i kupi molitvu Sv. Josipu.
Od tada je prošlo samo 5 dana, u toj molitvi sam isplakala dušu, tresla se, jecala, svaki dan jedva čekam vrijeme molitve, osjećam se smirenijom, osjećam da je moj spas tako blizu, a tek je prošlo 5 dana...
Progutala sam sve što sam našla o tom velikom Svecu i ne mogu vjerovati kako sam do sada mogla živjeti bez njega ?!
Ja vam nemam još o čemu posvjedočiti ali vjerujem svim srcem svojim da ću vam se uskoro javiti , sa izlječenim srcem, i sa zaraslom dušom.
Vjerujem da će Sveti Josip zagovoriti moju molitvu i moju veliku potrebu.
A ja da ću ga slaviti i častiti na vjeke vjekova.)

S kratkim vremenskim odmakom danas vam svjedočim o VELIKIM MOĆIMA SVETOG JOSIPA , kojeg sam stalno molila zadnja 3mjeseca ( 30-dnevnicu, pa devetnice ) i još ga molim , i uvijek ću ga moliti, ali sada kao zahvalu a ne prošnju.
Jer Sveti Josip mi je uslišao sve za što sam ga molila !! Moje srce je konačno čisto. Ne kažem da ne dođu teška vremena, neke tuge, ali sve sad mogu ! Jer misa sama.

Imajte lijep dan

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 13:02 
Odsutan

Dijete u meni napisao:
lalelu napisao:

Izvini
Ali ja zaista mislim da si ti na pogrešnom forumu. Kao prvo ti trebas poraditi na sebi i svojoj licnosti. Ti si miljama odaljena od svega Božijega, još si nezrela u glavi bez obzira koliko godina imaš. Kao neko dijete nadovezala si se ovdje kad će ti Bog dat ljubav ?
Jedino da mi molimo ; dragi Bože daj joj ljubav sutra u 20.30h !!??
Curo draga, prvo očisti glavu do te mjere da se osjećaš dobro s njom, a zatim razmisli što želiš.

Kao prvo na pravom Sam forumu. Jer üostavlham pitanja o Bogu.
Kao drugo Bog me uvijek odbija pa Mi se tesko opet pribliziti njemu koliko se trudila da trudila.
Kap trete, znam so zelim, dobrig muza brav djecu Ali Bog Mi ne da i to je izvor mojih problema

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 17:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Vjeroispovjest: rkt
Dijete u meni napisao:

"...S kratkim vremenskim odmakom danas vam svjedočim o VELIKIM MOĆIMA SVETOG JOSIPA , kojeg sam stalno molila zadnja 3mjeseca ( 30-dnevnicu, pa devetnice ) i još ga molim , i uvijek ću ga moliti, ali sada kao zahvalu a ne prošnju.
Jer Sveti Josip mi je uslišao sve za što sam ga molila !! Moje srce je konačno čisto. Ne kažem da ne dođu teška vremena, neke tuge, ali sve sad mogu ! Jer misa sama.

Imajte lijep dan."

Veseli me da su ti molitve svetom Josipu uslišane i da si nam to posvjedočila da i nas potakneš na molitvu.
Hvala ti!
Btb

Josemaria Escriva

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 150 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]