www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 lis 2015 14:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
:roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 15:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 15:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Isus Krist jest Gospodin samo da se zna da sam u Duhu Gospodnjem...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 20:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
SAN napisao:
:D Ljubljena fiduciia a kakvo bi bilo stanje njihovi dusa pa isto kao I tvoje fiduciia I od Mate, oni zive u tome grijehu, a ti zivis u nekom drugom grijehu za kojeg I neznas, sjedinjena si ti grijhom, i tek ces ga spznat kad umres i platit za njega u cistilistu, kao i ti ljudi u izvanbracnoj zajednici, i oni su duse cistilista....I usput pratis kako su je gresno I tamno stanje dusa ludi kojiu izvanbracnoj zajednici, a njima nepada napamet da prate kako je gresno stanje tvoje duse....vjere fiduciia nemas toliko koliko mislis da imas, da je imas pa I ti bi kao I Isus odola po moru , po okeanu nogama, stopama.....fiduciia , fiduciia....Ti mislis da poznajes Boga, aaaaaa, a On je velika tajna, tajna, tajna, tajna, tajna, tajna.....I milijardu je nacina da Bog nade put do svacijeg srca.....nismo fiduciia u blazenom stanju, pa da I nama Isus side u narucije kao I svetom Anti, vecinom smo mi ovdje duse cistilista, vise je dobri ljudi nego zli, netreba bit ohol, Bog je tajna.......katolicka Crkva nije rekla ni za jednu dusu da gori u paklu na vjecnim mukama......cemu onda sudit, kakvo je stanje necije duse, mi nismo Bog, a Bog je tajna, nek On sudi, nas sud nije Njegov sud.......zasto preuzimat ulogu Boga I razmisljat kakvo je stanje dusa koje zive u izvanbracnoj zajednici.......cemu to......Bog ih vidi u srce, On zna kakvi su u njegovim ocima, mozda su fiduciia ti sto zive u izvanbracnoj zajednici uradli neko dobro djelo u Bozijim ocima pa je njihovo stanje duse bolje u Bozijim ocima nego tvoje, koja nezivis u izvanbracnoj zajednici, mozda su nekog usrecili , nasmijali koga ti nikad nebi nasmijala....Bog je sudac.....ne mi.....razmisljat kakvo je stanje necije duse u Bozijim ocima je nama nedokucivo, jer Bog je tajna, ako bi se Bog zakona spominjao nitko nebi opstao....



Da, nemam vjere dovoljno, to si skoro pa jedino točno rekla u ovom postu :wink: .

I ne "pratim" kakvo je stanje takvih duša niti osuđujem takve ljude, samo sam konstatirala da je to grijeh, ništa drugo. Nisam rekla da ja ne griješim, niti sam pričala o sebi ni o nijednoj konkretnoj osobi, samo sam rekla da je to grijeh. I, molim te, ne izvrći moje riječi.

Nisam govorila o grijesima ljudi gledano Božjim očima (pa ko je o tome dostojan govorit), misla sam na stanje duše kad si u teškom grijehu, na patnje koje tad duša prolazi...
Zar tebe ne boli kad ti netko drag živi u teškom grijehu???
I nekome reći što je grijeh, NIJE OSUĐIVANJE, dapače možda toj osobi pomogneš, možda nakon toga uvidi da je to grijeh. Isto tako i meni je drago kad me netko upozori da griješim. Puno puta sam i na ovom forumu došla do saznanja da je nešto grijeh :) , tako da nema ništa loše upozorit osobu (na prikladan način) da je nešto grijeh.


Mislim da smo odlutali od teme, pa ja odustajem od daljnjeg pisanja :wink: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 21:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Fiduciia pitala si zar mene neboli kad netko moj zivi u teskom grijehu, netko meni drag? Vidis da ti pratis sto je nekom grijeh....ja nisam takva, jednostavno nepreuzimam ulogu Boga tako da je neznam sto je kome grijeh, tko kakvu savjest ima, kakav je netko u srcu pred Bogom, Bog je dao svakom slobodan izbor pa nek svako zivi po svojoj savjesti, pa bio to netko I moj......ono sto ja mogu jest molit milosrdnu krunicu......da se Bog smiluje meni I cjelom svijetu.....ono sto ja mogu je brinuti se za spas svoje duse prema mojoj savjesti.....jednom mi je jedan svecenik rekao zasto bi drugi covjek morao vjerovati isto kao ti, ili slijedit Boga na nacin na koji ga ti slijedis....recimo ja svojoj rodici koja je prema meni divna, u svemu mi pomazem, napomenula sam da je protiv 6 Bozije zapovjedi grijeh da ona spava sa svojim momkom prije braka, ona meni veli da ona radi po svojoj savjesti I da to za nju nije grijeh, znaci ona nema spoznaju da je to grijeh....inace ja imam izrazenu savsjest, I previse....moji roditelji ne, ni brat....ni rodbina.......ni prijatelji......al ja da.....ja sam dobro upoznata sto je moj grijeh, pa detaljno ispovjedam......shvacam da drugi ljudi nemogu tako ispovjedat svoje grijehe kao ja, smatram da im je teze nego meni, Bog nek im bude milostiv, a ja cu moliti milosrdnu krunicu pa sto
bude......ja ljude gledam kroz ono dobro sto cine.....I nezanimaju me njihovi grijesi, niti ih ja osudujem ako ih njihova savjest neosuduje.......Bog mene ljubi I prihvaca ovakvu kakva jesam, zasto nebi I druge ljubio, prihvatio takve kakvi jesu.....u Crkvi se moli za spasenje cjelog svijeta......super.....mozda necemo direktno u raj, al zato postoji cistiliste.....za sve one koji su dobri al nisu zadovoljili Bozijoj pravednosti na ovom svijetu.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2015 10:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mata napisao:
u duhovnom smislu su tonuli, nego kaj drugo?? zar grijeh nije potonuče, glib blato kal? Kakvi su plodovi onih (koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu)? a johnny?


Niti ti niti ja ne znamo kakvi su plodovi, zato se i pitam.

Mata napisao:
di sam ja napisao da sam bez grijeha? a godine s tim nemaju veze, možeš imati i 50 godina a i dalje biti u glibu grijeha i reč da grijeh nije grijeh...

tema je bila gdje su nestali pravi muškarci i prave žene, a ne ko je veči grješnik ili svetac. Pravi muškarac bi trebao težiti k pravom muškarcu, a to je Isus, a svaka žena pravoj ženi a to je bila Marija. Prema tome ako se neko trudi živjet čisto, ako neko želi upoznat momka/curu i hodat čisto i čist uč u brak, onda takve ljude treba ohrabrivat i predstavljat takvi način ulaska u brak kao nešto herojsko jer to i je.
Sve one koji ne rade tako ne treba osuđivat, već ima reč, gle to što vi radite je grijeh i možeš ti biti dobar i predobar, al to je grijeh. Kakav kredibilitet imaju roditelji pred djecom kad ima kažu da seks prije braka ne valja, da zajednički život prije braka ne valja, a kad se sami nisu toga pridržavali?


Ma kakvi herojsko ajde molim te, kršćane ubijaju i razapinju po cijelom svijetu doslovno a ti meni pričaš da je nastojanje živjeti u čistoći neki heroizam. Ja se ne osjećam ko nikakav heroj, možda bi trebao tražit medalju, velered kneza Branimira ili Purple heart kao znak herojstva što nastojim živjet u "čistoći".

Hoćeš primjer herojstva evo ti ga:“Slavno svjedočanstvo postojanosti dala su četvorica redovnika, kojima se ponosi ponajprije franjevačka redovnička obitelj, a s njom i čitava Crkva. To su: Nikola Tavelić, rođen u Šibeniku iz plemenite hrvatske obitelji; Deodat iz Ruticinija u Akvitaniji; Petar iz Narbone u Francuskoj; Stjepan iz Cunea u Italiji svećenici Reda manje braće, ljudi divnih vrlina duha, hrabri i postojani u podnošenju-smrtnih muka. Po nauku i primjeru svoga oca i zakonoše svetoga Franje, oni su posvetili život na korist vjernika, a i o tome da druge narode, osobito islamski svijet, privedu kršćanskoj vjeri i bogoštovlju. Oni su iz različitih zemalja došli u grad Jeruzalem, vodeni velikom pobožnošću prema mjestima Palestine kojima je hodao sam Otkupitelj ljudi. A njihova osobita vjera u Boga i postojanost duha zasjala je u onome času kad su odlučili otvoreno posvjedočiti za Krista, javno propovijedati i tumačiti njegovo Evanđelje, u kojemu se nalazi blago istine i put kojim ljudi mogu postići vječno spasenje.

Vođeni takvom odlukom, tj. da služe dobru nevjernika, savjetovavši se prije dugo s razboritim i mudrim ljudima, da ne bi počinili nešto što se protivi istini i dužnoj ljubavi prema svakome, podu k najvećoj muslimanskoj, tzv. Omarovoj džamiji, a zatim do stana državnog službenika, pučki rečeno ‘kadije’, koji je vršio vjersku upravu u gradu, da u djelo provedu stvorenu odluku. Bio je to dan 11. mjeseca studenoga god. 1391. Slavio se blagdan pučkim jezikom nazvan ‘Qurban Bajram’, uz veliko sudjelovanje svijeta. Ušavši u kuću državnoga službenika, sasvim slobodno i smjelo stanu govoriti o uzvišenom i spasonosnom Kristovu nauku, kojem treba potpuno zapostaviti onaj koji je Muhamed uveo. Franjevce je u govoru jačala najbolja nada da će se slušatelji, obasjani Božjim svjetlom, konačno prikloniti štovanju jednoga Boga i njegova Sina, Otkupitelja ljudi. Ujedno ih je vodio neki zanos i žar da za istinitost kršćanske vjere podnesu mučeništvo. I takvo ih očekivanje nije prevarilo. Čuvši napad na svoj zakon, prisutni se silno rasrde na propovjednike Evanđelja, osobito kadija, koji je odmah nastupio kao sudac i govorio Božjim ljudima da opozovu što su rekli, štoviše, da odstupe od buntovne kršćanske sekte; ako to ne učine, morat će umrijeti. Kad su braća ostala postojana u Kristovoj vjeri, sudac ih je osudio na smrt. Nevjernici odmah divljački navale na njih i stanu ih tući. Tri su dana Kristovi borci trpjeli različite najstrašnije muke. Zatim su odvedeni pred građanski sud da, navodno, odgovaraju javno za zločinstva. Opet su izjavili da je Krist Sin Božji. Kad je bila izrečena smrtna osuda, mnoštvo, još žešće raspaljeno srdžbom i beskrajnom mržnjom, navali na njih mačevima, sasijeku ih, bace na lomaču, raznesu, da njihov pepeo kršćani ne bi možda sačuvali i štovali.”


Zadnja izmjena: johnny 5; 31 lis 2015 10:30; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2015 10:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
johnny 5 napisao:
Mata napisao:
u duhovnom smislu su tonuli, nego kaj drugo?? zar grijeh nije potonuče, glib blato kal? Kakvi su plodovi onih (koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu)? a johnny?


Niti ti niti ja ne znamo kakvi su plodovi, zato se i pitam.


Ja isto ne bih generalizirala, svaka situacija za sebe. Ne kazem da to nije grijeh (nemam na to pravo), ali je o plodovima tesko govoriti opcenito.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2017 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ja ovdje nešto ne shvaćam od tebe, ella. Zašto bi ti "hodala" s nekim prije braka (u čistoći, ili bez čistoće), a ne odmah stupila u brak.
Ovo moram pitati da ukažem na apsurd oko kojega se zapravo vrti tvoje početno pitanje. Pa evo, molim odgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2017 20:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Belive, odgovorit ću ti u sljedećem postu, duži je odgovor.
Sada samo da komentiram ellu.
Pa ti uopće nisi pročitala što sam ti ja napisao.
Zar si toliko napeta oko predbračne čistoće da si previdila cijelo pitanje?
Dakle, uopće nisam u pitanju spomenuo da trebaš ni da ne trebaš održati predbračne odnose čistima bez seksa. Pitao sam zašto uopće hodanje prije braka. Zašto ne brak bez hodanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2017 10:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Možemo se igrati odgovorima ili voditi raspravu. Mislio sam da ti je stalo do teme. Pa ako ti je stalo napiši taj odgovor zašto hodaš s nekim prije braka?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr